Plaatselijk Nieuws TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard De Jubileum- en Inhuldigingsfeesten te Wijk en Aalburg. behorende bij het No. 6601 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1948 IIEUSDEN. Plechtige openbare v er gilde- ring van de raad dezer glemeente,, op 20 September a.s., des nam. half drie uur. Agenda 1. 'Opening. 2. Plechtige afkondiging van de vastgestelde ^veranderingen in de Grondwet.. 31. Sluiting. Te Goes, vond' plaats de damwedstrijd tussen Zeeland en Brabant, waaraan ook deelnamen de leden der Heusdensie damclub A. de Graag en A. Nieuwkoop1, resp. aan bord i en ,io. Brabiant won deze ontmoeting met 137. Te Graag won van de kampioen van Zeeland Anderson, terwijl Nieuwkoop1 verloor van Eesmet. Zaterdag a.s. vindt te Tilburg! de ontmoeting plaats tussen Bra bant en Limburg. Zondag' te Goes de wedstrijd Zeeland-Limburg. ANDEL. Aan de firma Smits alhier is de bouw van een woonhuis ge gund'. Genoemde1 firma legt thans de laatste hand aan de nieuwe wo ningen te Rijswijk. Het i1/2-jarig dochtertje der fam. d'. L. alhier geraakte, in een onbewaakt ogenblik, te water. In bewusteloze toestand werd het kind door de moeder op het droge gé bracht. Na een langdurige' toepas sing met zuurstofapparaten gielukte het eindelijk de kleine weer tot bewustzijn te brengen. Alhier is een landelijke rij- vereniging! opgiericht:. ALMKERK. Met inganig van 16 Sept. is tot onderwijzeres aan de Herv. school alhier benoemd, mej. C. Bommel jé te Oosfkapelle. A.s. Maandag 20 dezer, des •n.m. 2.20 uur hoopt de raad dezer gemeente in openbare zitting! bij een te komen. (Op 5 October a.s. wordt alhier weder een centrale Fok- dag gehouden. Lit is de derde die wordt gehouden, de voorg'aan- den mochten zich in een druk bezoek' verheugen. Het is te ver wachten dat ook dit jaar de be langstelling! weer groot zal zijn. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. BRAKEL. (Op Zaterdag 18 Sept. af wordt in de O.L. school alhier een bloemententoonstelling gehou den. Leze bloemen zijn als jonge plantjes iaan de kinderen uitgereikt en wanneer men ditzelfde thans ziet, dan staat men er verwonderd over, met hoeveel Zorg deze bloe men zijn opgekweekt. Tot dekkinig' van de' gemaak'te kosten zal op genoemde datum een 'koekrad aan wezig zijn. Ee wed. G. van Wijgerden alhier behaalde met haar paard „Lancia", middelzwaar Gronings type, de landelijke,Kaïnpioenspnjs alsmede een ereprijjs voor het mooiste span. ,Le dochter van Dancia, Hel- mina, van dezelfde eigenares, be haalde een vijfde^ prijs. DUSSEN. Op de Nationale feestdag werd in ons dorp een kinderop tocht georganiseerd met versierde wagentjes en fietsen, waarvoor prij zen waren uitgeloofd. ie pr. Keesje Nieuwésteeg, 2e Nellie van den Oven, 3 e Bart van Biezen, 4e Pietje de Rooi, 5e Bep- pie van Lijk. Eervolle vermelding: Lafke Mil- lenaar, Lik van Andel, Sjanie de Ruiter. Zondag 19 Sept. a.s., des v.m. 9.30 uur en des avonds 6.30 uur, hoopt in de Chr. Geref. Kerk voor te gaan in de dienst des Woords, Es. E. du Marchie van Voorthuizen. (Op 29 Sept. zal een ver gadering! worden glehouden van de Chr. Landarbeidersbond alhier in hotel Heessels, des avonds om 7.30 uur. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Maandoverzicht wederopb. in het Land van Heusden en Al tena Het herbouwen van een woning met plaatwerkerij voor de heer L. Koops te Lussen is opgedraglen aan de Lordtse Bouw Combinatie te Dordrecht. Aan de aannemer A. J. A. Smits te Andel is opgedragjen het her houwen wan een woning voor de hifeer Joh. Lankhaar te B.-Broek. Lie heer A. v. d. Mo oren te Genderen heeft aan de aannemer de Later te Nieuwendijk opgedra gen de herbouw van een woning met bedrijfsruimte té Lrongel-en. Le aannemer H. dé Bok: te Nieuwendijk zal voor Mchzelf her bouwen een fimmerwerkplaats aan de Rijksstraatweg te Nieuwendijk. Le kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk te Meeuwen zaT de herbouw van de pastorie aldaar doen uit voeren door de drie aannemers te Meeuwen, n.l. C. Vos, H. Redekler en C. Col et. Aan de aannemer W. v. Straten te Almkerk is door de heer C. G. de Jong aldaar opgedragen de bouw van een woning tegenover het raadhuis te Almkerk. Leze vergunning1 is verleend' onder voor waarde, dat een bestaand pand wordt verbouwd tot dubbele wo ning. Gedtirende de maand Augustus 1948 is via het Streekbureau van de Wederopbouw te Almkerk' uit betaald' aan herstel en herbouw oorliogsschadegievallen een bedrag van f 114.455.41, waardoor het to taal van de uitbetaalde bedragen is gekomen op f 2.403.748.72. NEDERIIEMERT. Vrijdag j.T. werd een sterke rookontwikkeling waarglenoimen in een hooimijt op het erf van L. v, Genderen. Loor buren en toege schoten hulp werd' met emmiers water begonnen het aanwakkeren de vuur te bestrijden. Le brand weer, die gealarmeerd was, ver scheen spoedig ter plaatse. Om verdere onheilen van om ringende mijten en in de nabijheid staande woningen met riet be dekt te voorkomen, werd de hooi mijt uit elkaar getrokken en met volle straal werd devuurhaard bestreden, zodat in korte tijd dit brandje geblust was. Ee oorzaak is nog niet bekend'. Le reizende Bibliotheek, be vattende 200 boeken, onder beheer van mej. Knoop, is yoor het a-s. winterseizoen gearriveerd, zodat spoedig de trouwe lezers hiervan weer kunnen profiteren. Loor het bestuur en het personeel der Chr. school is een actie op touw gezét tot werving van leden der schoolvereniging!. WERKENDAM. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd, mevr. H. A. J. Vellema-van Wijk te Gorkum. Het organiseren van feesten is een moeilijke taak, omdat het be grip feestvieren zo verschillend wordt opgevat. Hoe dikwijls ziet men niet, dat vreugideuitinigén ont aarden op een wijze, die met bet vieren van een gébeurtenis in lijn rechte tegenstellingi is. Wij prijzen daarom het Bestuur van de Oran- - jevereniginjg1 W ilhelminadat zijl het jubileum- en inliuldigingsfeest in dusdanige banen heeft geleid die geheel in overeenstemming wa ren met de reden van be:t vreug debetoon. In het kort gezegd, de feesten stonden op een hoog peil en juist daarom zo uitstekend ge slaagd. Wij willen hopen dat in die toekomst de mensen nog méér begrip zullen krijiglen van de wijze, niet alleen boe een feest gevierd moet worden, maar ook het pes- pect en de belangstelling1 metter daad tonen. In ons vorig nummer hebben wij van de eerste dag reeds een- uitvoerig verslag! gegeven, zodat wij nu zullen volstaan met een korte opsomming van het pro gramma van .Zaterdagsmiddag en -avond j.l. Ingezet werd met „de ronde van Wijk", gevolgd door ringrijden voor paren (aangespan nen), mastklimmen en kapokslaan yoor heren, hanenvangen en een levende stoelendans voor dames. Leze volksspelen zijn goed ge slaagd en de verrichtingen trok ken een aandachtige belangstelling of verwekten veel hilariteit, ge heel naar de aard van het ver toonde. Aan het slot van dit ver slag zullen wij de uitslagen van beide dagen vermelden. Het avondprogramma bevatte een heropvoering van het Histo rische Romantische Openluchtspel „de Stedendwinger" eri een vuur werk van 54 nummers. Le voorzitter van de Oranje vereniging, de heer J. van Loon, sprak een welkomswoord, waarin hij o.a. het gewicht \an deze feest dagen naar voren bracht. Hij leg de de nadruk op het 300-jarig samengroeien met het Oranjehuis en bad God, dat Hij Koningin Ju liana de wijsheid en de kracht moge geven om ons te leiden. Orarije heeft steeds in moeilijke jaren op de bres gestaan en bracht in dit verband hulde aan alle Voor zaten die goed en bloed overhad den voor onze vrijheid. Hij wekte allen op te strijden en pal tie staan tegen alle vreemde invloe den van buiten. Met een overzicht van de ge beurtenissen. die zich in het open luchtspel zullen afspelen, besloot hiji zijn rede. 1 Over het spel, de spelers en de begeleiding1 hebben^ wij! na ons verslag van 6 Sept." weinig meer toe te voegen. Ook nu werd', en zeer verdiend, het glebodene melt grote aandacht gevolgd. Le pau zes waren iets ingekort, hetgeen het geheel zeer ten gloede kwam. In zijn slotwoord' dankte de voorzitter de leden van de toneel- zang- en muziekvereniging voor hun medewerking tot het doen sla gen van deze opvoering en deelde mede, dat de heren J. H. Roza te Heusden, J. den Lékker en L. Wittebol te Wijk en Aalburg bét Erelidmaatschap van. de Oranje vereniging! was aangleboden. Hij bracht verder dank aan de heer H. de Waal te Rossum voor hjef gratis beschikbaar stellen van bet terrein, een. tot voorbeeld' strek kende royale geste en gletuigjenis van goede burgerzin. Vervolgens werd hulde gebracht aan de fa. Serné te Amsterdam voor de geu rig verzorgde costuums, de fa. Michels aldaar voor de uitstekende grimagé en de fa. Beijlne $n Zn- aldaar voor de mooie decors. .Ver der de fa. Versteeg te Gorcum' voor de zeer goéde geluidsinstal latie die het gesproken woord tot in de verre uithoeken van heit terrein uitstekend deed horen én de heer van Gammeren te Wijk en Aalburg, die de moeilijke op dracht had het uitgestrekte ter rein te verlichten en bet toneel te belichten. Met een lengte van 2800 meter drakd is hij in beide op drachten uitstekend geslaagd. Het bovengrondse net was door het G.E.B. gratis ter beschikkingl ge steld. Hoewel het vuurwerk, gelevérd door de fa. de Kat te Leiden, door de regen geleden had, liet het niet na een knallend en lichtö- gevend slot te zijn van een paar mooie feestdagen. Het bestuur van de Oranjever eniging en allen die aan de fees ten hun medewerking hebben gé- geven kunnen én in opzet én in slagen tevreden zijn. En hier volgen dan de uitsla gen van de wedstrijden Versierde wagentjesNo. 6 lie pr.no. 5 2e pr.po. 89 3e tpp»; no. 3 .4e pr.no. ,1 5e pr.tnioi 85 6e pr. Autopeds:: no. 87 ie pr.po. 46 2e pr.no. 45 3e pp.no. .36 4e pr.no. 29 5e pp. Kruiwagens 'No. 90 ie pr.no. 10 2e pr. j 1 Fietsen No. 11 ie pr. No. 64 14e pr. No. 16 2e pr. N10. 15 15e pp. No. 4 3e pr. |NiO. 24 16e pp. No. 32 4e pr. No. 47 17e pp. No. 37, ,5e pr. jNo. 59 18e pp. No. 38 6e pr. No. 67 19e pp. No. 91 7e pr. |No. 76 20e pp. No. 33 8e pr. jNo. 82 21e pr. No. 20 9e pr. jNo. 14 22e pp, No. 42 10e pr. ]No. 18 23e pp. No. 70 1 ie pr. No. 50 ,24e pr. No. 71 12e pr. No. 58 25 e pp, No. 63 13e pr. 'No. 57 26e pr. Ronde van Wijk. Heren van ,14 17 jaar: ie pr. C. de Waal1; 2e pr. Mar., v. d'. Velden. Rjonde van Wijk. Heien boven 17, jaar: ie pr. J. Arendse2e pr. J. Colijh; 31e pr. L. v. Tilburgv Ringrijdéri voor paren Ee re prijs W. BleijenJbergie pr. C. Ver steeg; 2e pr. B. van Wijk; 3e pp. G. v. d'. Boogaard4e pp. H. Mans en 5e pr. G. v. d. Bogaard. iMiastikllimmenie pr. E, Bou man; 2e pr. M- v. d'. Velden; 3 e pr. C. de Wa4l4e pr. O. Nieuwkoop. Kapokslaan: ie pr. C. Versteeg; 2e pr. W. v. d'. Steenhoven3e pr. Apie Vos4e pr. (M. v. Loon, Stoelendans: ie pr. mej. Roeli van Oosten; 2e pr. mej. Mina v. d'. Beek'; 3e pr. mej. Hendrika Bouman; 4e pr. mej. Pitje yan Rijswijk; 5e pr. mej. Jetje y. d'. Wetering; 6e pr. mej. Mjien Bou man; 7e pr. mej. A. v. d'. Boo gaard. HanenvangenMiej. Nélly Co- lijn, Drika Bouman Pd'., Jo yan Os, IJda van Os, Drikia Bouman, Huibiertje Wijnen-Vos, Mijntje v. Loon, Jenneke Lubberdink, Koosje v. d'. Wetering. SUBSIDIERING BIJ DE AAN KOOP VAN GRAS- EN KLA VERZAAD. In afwijking van het reeds eer der gepubliceerde wordt belang hebbenden medegedeeld, dat aan vragen om subsidie voor gras- en klaverzaad voor 'het ambtsgebied Zuid-Oostelijk Noordbrabant niet bij de assistenten, maar bij de Rijkslandbouwconsulent te St. Oe- denrode moeten worden ingediend. •kVo.-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5