G. A. VAN DER HAM )r. IETS VOOR U DE GRAAFF&NEDERVEEN Vervolg Gemeenteraadsverslag Andal. Technisch Bureau „EL GO" EETHEN[(N.-Br.) Wij verlenen onze bemiddeling bij Het sluiten van 1ste HYPOTHEKEN tegen lage rente. Het verstrekken van CREDIETEN voor aankoop van tractoren, motoren, ma chines, auto's, enz. Het sluiten van alle VERZEKERINGEN, o.m. Brand ook rieten dak Auto's eventueel ook tegen wettelijke aanspra kelijkheid. BILLIJKE TARIEVEN PRIMA MAATSCHAPPIJEN Wij verzorgen tegen billijke vergoeding Uw BOEKHOUDING en Uw BELASTING- r ZAKEN. Vraagt vrijblijvend nadere inlichtingen. Aanbevelend, BOEKHOUDBUREAU ALMKERK B 69 ^Telef. 37 Pracht kwaliteit Worden VAKKUNDIG aangemeten In de prijzen van ongeveer f 28.50 Wij komen een dezer dagen in 't Land van Altena Indien U direct aan huis bezocht wilt worden, schrijft U dan naar Ginnekenweg 64 BREDA Tel. 9232 \f A 3 0u>«? •Hb Een fonkelend glas wijn is de bezegeling van het huwelijksgeluk om 't even of dit jong of oud is! Van de juiste wijn-keus hangt op zulke dagen veel af. Gouden Koets Wijnen en Likeuren zullen door kracht, kwaliteit en aroma de harten van alle feest vierenden veroveren. Bruiloft, verjaardag of jubileum... Gouden Koets Wijn moet er bij zijn Welke soorten horen op Uw feest? Hoe serveert U de wijn? Onze vertegenwoordiger geeft U gaarne bij U thuis alle gewenste inlichtingen. Laat deze deskundige belangeloos bij U komen, door ons even een briefkaartje te zenden! Maar... wees er spoedig bij, opdat wij de gewenste soorten kunnen Verkoop uitsluitend door de winkelier G 0 R I N C H E M de voorgenoemde ca te glorie, nadat deze twee jaar de avondschool met goed glevolg! heeft gevolgd. Na het doorlopen van de derde klasse kunnen alle jongens kiezen tussen een theoretische opleiding en een meer practise he vorming. Ce theoretische scholing legt de meeste nadruk op het vaktekenen, waardoor men dus in staat gesteld wordt „tekeningen te lezen" en deze zelf te ontwerpen, terwijl de practische richting naast het vak- tekenen meer aandacht schenkt, aan het batikwerken, draaien, auto geen- en electlriseh lassen. Ee gehele op lei dingt duurt vijf jaar (voor jongens met ambachts school-diploma 3 jaar). Aan het einde wordt een getuiglschrift ver- strékt, waaraan door de gehele industrie en verschillende andere instanties grote waarde wordt toe gekend. Earik zij de omstandigheid, dat het Rijk en de gemeenten deze avondschool subsidiëren zijn de schoolgelden zeer Laagl en in ver houding tot het inkomen. Ee fi nanciële omstandigheden in de ge zinhen kunnen dan ook voor geen enkele jongen aanleiding! zijn deze opleiding niet te volgen. Jongens, werkzaam in een ga ragebedrijf en in het bezit van het diploma Ambachtsschool worden in de gelegenheid gesteld een even eens gesubsidieerde cu'rsus te vol gen voor het behalen van één der BOVAG-diploma's, te beginnen met dat van hulpmonteur. Eege- nen die reeds dat diploma bezitten, kunnen deze winter gébruiken om dat voor 2e monteur te verkrijgen. Ook hier geldt weer, dat de kos ten zeer laag zijn, zodat elke aan bovengenoemde voorwaarde vol doende jongen deze cursus kan volgen. Bij voldoende deelname zal er ook nog een cursus worden ge geven ter verkrijging van het vak- békwaamheidsdiploma ingevolge de vestigingswet voor het Rijwiel- bedrijf. Voor het volgen hiervan is het getuiglschrift ambachtsschool- geen vereiste. Om examen te doen moet men echter tenminste 20 jaar oud zijn. Tenslotte zal, wederom bij yoL- do en-de deelnagme, een las-cursus worden georganiseerd. Voor deze cursus kan een ieder, ongeacht leeftijd of beroep-, zich aanmelden. Jongelui, jullie ziet, dat demo gelijkheden, die je gebóden wor den, velen zijn. Laat deze Kan sen niet voorbij gaan. Nu Kun je waarschijnlijk gemakkelijker en viugigjer voor uitkamen dan over enkele jaren. Jongens, die echter hun vrije tijd verdoen met wat rondhangen en slenteren, liever dan s' avonds hun kennis te ver rijken, zien straks hun leeftijdge noten, die er anders over dachten en hun avonduren productief maak ten, voorgaan bij het bestijgien van de maatschappelijke ladder, zeer tot hun eigen schade en schande. Buitengewone openbare vergade ring, van de raad der gje- meente EETHEN, gehouden op Einsdag 7 September 1948, des nam. om half zeven. VoorzitterEe Burgemeester. Aanwrezig alle Leden. Ee Voorzitter opent de verga dering en leest het formulier gle bed. De notulen worden uitgesteld tot de volgende vergladering. Ee Voorzitter leest de procla matie van H.M. Koningin Julia na en spreekt hierna een rede uit, waarin hij er o.m. op wijst, diat vandaag of omstreeks deze dag ongeveer alle gemeenteraden in ons Vaderland worden opgeroepen om in officiële vergadering! deze grote feiten in ons volksleven te herdenken. Ik dank u, dat pok gij aan mijn oproep .hebt gehoor gegleven. Immers wij willen als raad der gemeente Eieithen ook niet achterblijven om hulde te bren gen aan onze sedert j.l. Zaterdag! afgetreden Koningin Wilhelmina, thans Prinses Wilhelmina der Ne derlanden en met grote dankbaar heid Haar gezégend bestuur ge- du rende de achterliggende 50 ja ren, herdenken en tevens te hul digen en onze trouw te beloven aan Juliana, thans- Regina Eei Gratia, Koningin bij de Gratie Gods. Verder liet spr. de histo rische geschiedenis de revuie pas seren, vanaf Willem van Oranje, de Vader des Vaderlands tot aan heden, liet uitkomen dat Koningin Wilhelmina de grote verwachting', die van Tiaar werd gekoesterd bii haar troonsbestijgingi niet heeft be schaamd. Hij bracht dank aan H. M. voor de wijze waarop zij een halve eeuw heeft geregleerd"en be tuigde trouw aan H.M. Koningin Juliana. Spare God HaaT, Haar Koninklijke Moeder, de Prins der Nederlanden en de Prinsesjes,, lang voor het Nederlandse vo,lk. Moge zij zo regeren, dat het is naar Gods Heilige Wil, en mogie zii zo voor ons vaderland, dat in zulke ernstige omstandigheden verkeert, door Haar goede en langdurige rege ring tot rijke zegen worden ge steld en Haar moeilijke, zware taak zo te vervullen, dat die vervuiling ook voor Haar zelf een bron van geluk en voldoening zij. Spr. be sloot met eenLeve de Konin gin. Ee Voorzitter deelt hierop me de, dat op 2 September 1948 na mens bestuur en bevolking een telegram werd verzonden aan H.M. Koningin Wilhelmina, waarvan hij voorlezing deed. iEt stuk wordt voor kennisge ving aangienomen. Op voorstel van B. en W. wordt met algemene stemfmén besloten het navolgend telegram te zen den aan H.M. Koningin Juliana. Mevrouw, Ee Raad der gemeente Eet hen, in buitengewone plechtige verga dering bijeen, o.m zijn hulde en dankbare herinnering uit te spre ken 'bij het neerleggen van haai* taak als Nederlandcis Koningin van Uw Koninklijke Moeder, herdenkt met grote dankbaarheid Haar ze genrijke regiering gedurende een halve eeuw en wenst Uwe Majes teit Gods besten Zegen toe bii het aanvaarden Uwer regering en spreekt de hoop uit, dat Gij met de Prins der Nederlanden en de Prinsesjes tot rijken zegen gesteld zult worden voor Land en Volk en de uitoefening der zwrare taak, die op U rust Uwe Majesteit rijke voldoening zal geven. Hij brengt warme hulde medé namens de bevolking der gemeen te, die zich diep verknocht ge voelt aan U en Uw huis en ver zekert U van zijn trouw in voor- en tegenspoed. van der Schans, Voorzitter. Hierna volgde sluiting der ver- aderingu Rondvraag. De heer Naaijen vestigt de aan dacht op de kuilen, die in de be strating zijn gekomen, tengevolge van de aanleg der waterleiding. De Voorzitter verklaart dat B. en W. dit Pok reeds hebben gezien en bii die Waterleiding Mij. heb ban geïnformeerd. ,die toezegde dat alles weer behoorlijk wordt opge- leyerd. De heer v. Duist vraagt of er ook aanvragen zijn ingekomen voor verbetering of splitsing van wo ningen. De Voorzitter zegt dat zich geen enkele hiervoor heeft aangemeld, het is ook nog de vraag, ai waren deze er of ze dan ook ingewilligd zouden kunnen worden. Indien er. Vroeger stond ik mij rillend van de kou tn te zepen, zegt Staalbaard. En dan begon de dagelijkse misère (die meestal uitliep op aluin, pleisters en een slecht humeur). Maar nu ik me scheer met Philips „PHILlSHAVE electrisch droogscheerapparaat, voel ik me 's morgens een ander mens. Laat ons U vrijblijvend de „PHILl. SHAYE" demonstreren. Buikbanden naar ^aat «Li1 iW

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7