Gemeenteraadsverslag Langstraatse Fokveedag. Gorcum's Schrijfmachinehuis INGEZONDEN Hoe het thans gesteld is met sommige veren. Rubber Knie-, Dij- en Lies- J. A. MONSTER Langendijk 57-59 Telef, 2464 Vergadering1 van de raad der ge meente WOUERIGHEM, op Vrijdag 10 September, des nam. 4 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Car. van Rijswijk. 'Afwezig de beer v. d. Wiel. 'Opening met het formulier gle bed. Na lezing volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken Bericht van Ged. Staten, waar in de gemeente wordt glemach- tigd tot het doen van uitglaven tot 3/4 der bedragen die het vo rig jaar voor hetzelfde doel zijn uitgegeven. Een aantal goedkeuringlsbeslui- ten van Ged. Staten van raadsbe sluiten tot wijziging der giemeente begroting 1947. Schrijven van het bestuur van bet Proef.tuinbedrijf te Gorinchem, waarin dank wordt gebracht voor de verhoogde subsidie. Van het Verificatiebureau een rapport over de verrichte kasop name bij de gemeente-ontvanger, de diverse secretarie-kassen en de Administrateur van het Burgert. Armbestuur, waaruit blijkt, dat al les in behoorlijke orde is bevon den. Bericht van de Minister van So ciale Zaken, waarin wordt mede gedeeld, dat de indertijd verleende ontheffing van keurinjglsplicht vtoor huisslachtingen wordt ingetrokken. Voortaan zullen dus ook huisslach tingen aan keuring onderworpen zijn. Volgens de Voorzitter zal het gevolg van deze intrekking zijn, dat een hulpkeurmeester moet wor den aangesteld. Van Ged. Staten een nota van aanmerkingen op de begroting 1948. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan de gemaakte opmerkingen tie voldoen. ch rij ven van het bestuur van de school m.d. Bijbel, om een bedrag ter beschikking te willen stellen voor de aanschaffing van atlas sen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten dit schrijven aan te hou den om eerst nader jpverleg te plegen met het schoolbestuur. Schrijven van de Minister van Binneni. Zaken, waarin wordt ge adviseerd, om evenals dit in 1947 is geschied, aan het glemeenteper- soneel' een toelage te verstrekken van 2 pet. tot een maximum van f50. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten, met welk de voorstel de raad accoord gaat. Verzoek van de Minister van Binneni. Zaken om in geval van ziekte van gemeentepersoneel, hoogstens 1 jaar lang het volle loon, daarna gedurende 6 maan den 2/3 en de volgende 6 maan den de helft der bezoldiging! uit te betalen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, deze regeling, die ook geldt voor het rijkspersoneel, in te voeren. Verzoek van de Stichting Mpe- derheil te Breda om subsidie. Hoewel B. en W. overtuigd zijn van het nut der stichting, stellen zij toch voor het verzoek af te wijzen, aangezien uit deze gemeen te door niemand van deze stich ting gebruik wordt gemaakt. De raad' gaat ook met dit voor stel accoord. Verzoek van* het Provinciaal Ge nootschap van Kunsten en We tenschappen om een subsidie van 1 cent per inwoner. Dit verzoek wordt aangehouden tot de behan deling der gemeentebegroting voor 1949. Verzoek van het bestuur van de A.N.W.B. om als lid tot deze bond te willen toetreden, de kos ten bedragen f25.per jaar. Zal eveneens bij de behandeling der begroting opnieuw ter tafel ko men. i i i Thans komt aan de orde de kwestie die reeds in een vroegere Donderdag ió< September werd op het voormalig ten toons tellings - terrein bij de R.K. Huishoudschool de tweede Langstraatse Fokveedag gehouden, welke georganiseerd was door de Langstraatse Fokver- enigingen met medewerking van Waalwijks Belang. De beoordeling van de dieren was o.m. als volgt: Melkgevende S-koeien, geb. voor 1 Jan. 1941Dora en Johanna van Gebr. A. en J. Buys, resp. ia en 2a. Melkgevende S-koeien geb. voor 1 Jan. 1941 Dora en Nelly van Gebr. Buys te Oudheusden, resp. ib en 2d. Drachtige S en R-koeien: Dora van Gebr. Buys, Oudheusden 3b. Melkgevende R-koeien: Nelly v. J. v. d. Staak, Oudheusden 2e- Melkgevende Fokr. koeien, 3 en meermalen gekalfd: Anny van J. v. d. Staak-Piron, Oudheusden ia. Melkvaarzen, volbloed: Dora v. Gebr. Buys, Oudheusden ia. Drachtige kalfvaarzen: Dora v. Gebr. Buys, Oudheusden ia.. Jonge vaarzen, geb. voor 1 Oct. 1946: Johanna van Gebr. Buys Oudheusden ia. Enkele weken gjeleden was er bij menig automobilist en fietser, welke- vaak de grote verkeersweg Breda-Amsterdam moet passeren, grpte blijdschap. Lie brug bij Kei- zie rsveer werd nJll. voor het ver keer opengesteld en aan het tanige wachten kwam een einde, dus de route zou thans snéller kunnen, worden volbracht. Toch konden wij deze week vaak viele teleurge stelde gezichten zien. Want het wachten 'bij Keiziersveer is voorbij, maar het veer Sleeuwijk-Gorin- chem moet nog steeds worden ge passeerd'. Ee dienstregeling! voor dit veer, geldig! vanaf 3 Mei j.L, geeft aan een dienst jalle 20 mi nuten van 7 tot 12 uur en van 1419 uur. Z/ieraan wordt echter Uit voorraad leverbaar Tel. 2841 Gorinchem Dames-vulpennen elegant van model en fraai van kleur. Heren-vulpennen kloek, zake lijk.... en toch edel van lijn! Afd. VULPEN-SERVICE niet de hand gehouden en hielt komt vaak voor, dat pas om plm. 8.30 uur de tweede veerboot in de vaart komt, zodat tevoren slechts ongeveer i maal per 45 minuten gevaren wordt. Vele bezoekers van de Jaarbeurs hoorden wij hierover deze week mopperen en de meesten verze kerden in het vervolg een andere wieg te kiezen en geen gebruik meer van het gemeentevieer te ma ken. Wij hopen, dat dit stukje voor de gemeente Gorinchem aanleiding zal mogen zijn er voor te zorgen, op de aangegieven tijden te va rep, hetgeen voor hen niet anders dan voordeel zal kunnen betekenen. Voor de bezetting was een kwar- tierdienst mogelijk, dus eens per 20 minuten is nu toch ook nog wel uitvoerbaar. KONINGINNE-DAG. Op 31 Augustus bijl de luister rijke viering in de Lande en de gebieden van Overzee, van het glorieus f estijn van het zo uiter mate zegenrijke gouden Reglering's- jubilé van H.M. Koningin Wil bel ui ina, onze geliefde, eerbied waar dige, verheven, constitutionele Vorstin, hield de E die lach tb. Heer Burgemeester Oderkerk ter plech tige, buitenglewone zitting! van de Raad' der gemeente Eussen, ten overstaan van een select, aandach tig glehoor, een zeer delicate, ma gistrale rede, betreffende de staat kundige betekenis van het consti tutioneel Koningschap in Neder land'. Terecht verwierf dé gevierde spreker op diens nauwelijks verklonken brillante, impone rende speech, een uitbundig, wel verdiend applaus. Jl'OS. VAN HEIJST. Eussen a.d. Bergschemaas. De groene kruiden van 't veld Die werden al lang geleen geteld Onder wat goed en heilzaam was Om te eten. (Al weet nu men pas Van voedingszout en vitaminen, Stoffen, die de gezondheid dienen). Met zorg wordt groente nu gekweekt. Bederf ze niet! Verlept, verbleekt, Te lang gekookt, te lang tevoren Gesneden - zo heeft z' haar kracht verloren Recepten vouwbladen „Voorjaars groenten", „Zomergroenten", „Winter groenten", „Groentenkalender", „Allerlei met rauwe groenten", „De inmaak van groenten", „Groentenvaria" en „Het be waren van wintergroenten en fruit" a 3 cent te bestellen Voorlichtingsbureau v. d. Voedingsraad, Koninginnegracht 42, Den Haag. vergadering! wérd behandeld n.l. de aanvraag van de eerstaanwe zend ingenieur der genie over de plaatsing van een nissienbuis nabii de sluis. Ee raad wees het ver zoek af. Ee ingenieur is teigen deze afwijzende beslissing in be roep geglaan en heeft toegelicht, dat 'hij er niet veel voor voelde veel' gield uit te geven en bovien- dien was hij van oordeel, dat zo lang er nog! zoveel behoefte be staat aan woningen, stenen en ver der materiaal daar beter voor ge bruikt kunnen worden. In steen en hout uitgevoerd, zou er een bedrag van f 10.000 mede ge moeid zijn, terwijl de door hem voorgestelde bouw slechts f 5000 zal kosten. Thans zou adressant de oude loods willen doen opknap pen. B. en W. hadden het ontwerp in handen gesteld van monumen tenzorg en deze was van mening', dat aan het eerste ontwerp geen toestemming verleend moest wor den. B. en W. zijn dan ook van mening, dat het genomen besluit gehandhaafd moet blijven, met welk voorstel de raad accoord gaat. Voorlopige vaststelling gemeen terekening 1946, die dooir de hp- ren v. Straten en Spoor is on derzocht, de heer Kuijpers die me de aangewezen was, was verhin derd. Ee heer Spooir brengt rap port uit en zegt, dat alles in be hoorlijke orde is bevonden en, de commissie derhalve tot voorlopige vaststelling adviseert zoals de re kening door B. en W. is aange boden n.l. voor de gewone dienst met een ontvangst van f296111.83 en een uitgaaf van f303.007.78, nadelig saldo f6895.95. Ee teke ning van het Burgerlijk Armbe stuur over 1946, die tegelijk werd aangeboden, vermeldt in ontvangst en uitgaaf een bedrag! van ruim f 11000. Ook deze werd in orde bevonden. Beide tekeningen wor den voorlopig vastjgiesteld. Een lijst van nog te verhalen postjes wordt vastgesteld. Eie heer Spoor lijkt het gewenst, dat in'het vervolg op de aanslaigj- biljetten de uren worden vermeld, waarop de gemeente-ontvanger zit ting heeft. De Voorzitter Zegt zulks toe. Aanbieding gemeenterekeningi en die van het Armbestuur 1947. Voor het onderzoeken dezer reke ningen worden aanigewezen de he ren Spoor, Holster en Kuijpers. Ee begroting! voor 1948 wordt gewijzigd overeenkomstig het voor stel van B. en W. Leze wijziging: hield o.m. in een bedrag van f21 voor het geneeskundig!.onderzoek van de leerlingen der hoogste klassen O.L. en Rijz. school. Er werd' geen enkel geval geconsta teerd, dat niet in orde was. Rondvraag. Ee Voorzitter wijdt enkele woor den aan de overleden straat reini ger Jan Bax. Op zijn graf is na mens de gemeente reeds dank gie- bracht voor alles wat hii in het 'belang van de gemeente heeft ge daan. Wij kufinen zeggen, aldus spr., dat hij in alle opzichten ge durende een aantal jaren aan zijn verplichtingen ten opzichte van de gemeente heeft voldaan. Of het vroeg of laat was, de heer Ba^c stond altijd klaar. Spr. is over tuigd ook namens de raad te spre ken als hij zegt, dat men dank baar is de heer Bax in dienst te hebben gehad. Zijn nagedachtenis zal steeds in dankbare herinnering blijven voortleven. Le heer Spoor vraagt of het in de bedoeling van B. en .W. ligt, 0111 sollicitanten op te roepen. Le Voorzitter antwoordt, dat zulks wel de bedoeling is. Op het ogenblik neemt v. d. Wiel deze taak waar. Die heer Kuijpers informeert hoe of bet staat met net «uitbreidings plan. .1 Lie Voorzitter verklaart pich hier over in verbinding te hebben ge steld met de heer Ir. de Bruin. Deze was toen evenwel met va- cantie zodra hij terug is zal! een datum1 worden vastgesteld waarop hij naar hier Zal komen voor een bespreking, waartoe de raad zal' worden uitgenodigd. Spr. zal nog eens informeren of hij reeds van vacantie terug is. Die heer v. Straten informeert of er nog niets is bepaald' omtrent de benzinevaten die buiten nabii de aanlegplaats liglgen. De Voorzitter heeft deze kwes tie besproken met de voorzitter der tuinbouwvereniging. Deze zou aan het veilingbestuur vragen een stukje - terrein beschikbaar, te stel- jtti. Hierop volgt sluiting, waarna de Voorzitter in enkele hartelijke woorden de verslaggever J. PI. Roza gelukwenst met zijn gouden j jubileum. Hij brengt hem nulde voor zijn zakelijke, correcte en ob jectieve raadsverslagen, die hij in liet belang van de ingezetenen acht. Ee raad stemde met applaus in met de woorden van de Voorzitter. E e heer Roza dankte de Voor zitter voor zijn woorden, de raad voor het instemmen daarmede en sprak de hoop uit, dat het hem! gegleven mag zijn, zijn werk, dat nahr hij meent ook het belang der streek dient waarin hii is ge boren en opgegloeid en die hem1 dierbaar is, nog enige tijd te mo gen voortzetten. LAARZEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4