FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM Boerenleenbank^,Genderen" Boerenleenbank „Meeuwen" Gorcum's Schrijfmachinehuis pootaardappelen en zaden bij ADR. VERWIJS - Andel, N.Br. DE TIJD NADERT Waalwijk BESTEL NU REEDS Langendijk 57—59 Telet. 2464 prima Wastobben en Spekkuipen DE RUITER Vrijdag 1 October geen zitting Dinsdag 28 Sept. en Donderdag 30 Sept. geen zittingen TE KOOP: W. VAN HORSSEN levert franco en vlug VOOR De Kassier M. G. A. BROUWERS De Kassier M. G. A. BROUWERS jPBCIAUST Afd. VULPEN-SERVICE Koopt nu Prachtsortering Zuiver Wollen Dekens w.o. AA.BE. en ZAALBERG vanaf gemaakt van zuivere vetvaten. Zakken voor reparatie worden dagelijks aan genomen. Gement B 112 AALST. 1 f Uw goedgekeurde vooral wat de vroege soorten betreft. Giro 260943 - Tel. 23, doorverb. BOEKHANDEL HARDINXVELD 11 houden om TL en W. ,in 'de gele genheid tie stellen om enige ,pun- 'sen nader te oriënteren. De ge noemde vereniginigten hebben zich intussen'in verbinding glesteld met B. en W. en is gebleken, dat de; naelkcontrole in de Noordelijke provincies reeds verplicht is ge ste Ld en 'dat het in de bedoeling der Overheid ligt om deze yfer- p'Tichting eerlang! ook over de Zui delijke provincies uit te strekken. Voorts is ook gebleken, dat even als elders. o.ok in deze streek de vraag in studie is om tot oprich ting te komen van een hereniging tot kunstmatige insimena'tie. B. en W. menen daarom, dat de aan vankelijk bij hun gerezen vraag te moeten uitstellen, totdat, om trent deze plannen meer zekerheid bestaat en stellen "daarom voor aan de Fok- en Controle ver eni- ginglen in overweglinjg! te geven hun verzoek terug te nemen £n indien daartoe dan nog de nood zaak zou bestaan, een dan adn de nieuwe omstandigheden aangepast verzoek in te dienen. De raad gaat hiermede accoord. Het lid Snoek merkt op, dat hij bij de subsidie-aanvragen een aanvrage mist om subsidie vopr de Centrale Fokdag te Almkerk. Hij vindt de vastgestelde subsidie ad f 5.zeer laag en stelt voor de subsidie te verhogen tot t 10.-. Aldus wordt besloten. Het ligt thans in de bedoeling! de thans bestaande wijkindeiing en huisnummering te vervang'en door een rfieuwe indeling, waar bij de wegen van officiële straat namen worden voorzien. Teneinde in deze een gemotiveerd voorstel bij de raad te kunnen indienen stellen B. en W. het pp prijs hier in bijgestaan te worden door een commissie ad hoc. De Voorzitter stelt zich voor als zodanig aan te wijzen de leden: J. -H. A. JYL van Etten, B. G. Koekkoek, A- Z. Snoek en T. A. de Wit. De heer Koekkoek vraagt of de bestaande namen gehandhaafd zul len worden, waarop de Voorz. ant woordt, dat dit zoveel' mogelijk de bedoeling is. Echter alleen wan neer zulks gewenst is, zal jnen anaere namen geven. Die Voorzitter vraagt de ledep, wanneer zii ^oms ten deze goede idééën mochten hébben, jpleze hem schriftelijk ter kennis te brengen vgor 15 Öct. a.s. ♦Voorster van B. en W. ,om hen te machtigen heroouwplichten over te nemen van personen, die piet meer voornemens zijn te. herbou wen tegen de wettelijk vastge stelde prijs. De heer Bax vraagt of het in de bedoeling liglt van het gemeen tebestuur, dat deze herbouwplich- fcen, nadat zij door de gemeente zj.jn overgenomen, weer overglegle- ven worden aan particulierep,, die wensen te bouwen. De Voorzitter zegt}, dat deige meente alleen zal bouwen, wanneer dit strikt noodzakelijk is. Verder ziet de gemeente uitsluitend haar taak in bemiddeling verlenen. Meer te bouwen dan verantwoord is, ligt niet op de weg der ge meente. V De heer Koekkoek vraagt of de volgens déze overname te bou wen woningen ook gebouwd' moe ten worden binnen het uitbrei- dings- en wede ro pbouwpLan De Voorzitter aiitwoordt, dat de te bouwen woningen aan dezelfde eisen en normen zullen worden getoetst als andere b.v. woning!- wetwoningen. De heer Koekkoek vindt biet gewenst, dat de behandeling en toewijzing van de overgenomen herbouw plicht later pog even die raad passeert. Ook de heer Bax sluit zich hierbij aan en wil hier toe een raadscommissie benoemen. De Voorzitter zegt dit niet voor nemens te zijn, hij wil liever eerst de ontwikkeling afwachten. Overeenkomstig het prae-advies van B. en W. wordt door de ,raad besloten. Op het verzoek van higt .school bestuur dér R.K. Dagere Meisjes school te Bussen om beschikbaar stelling van 'gelden uit de gemeen tekas ingev. art. 72 der D.O. wet 1.920 van de door oorlogsgeweld geleden schade, wordt door de raad goedgunstig; beschikt, daar de aanvrage aan "de wettelijke be palingen voldoet. In aansluiting op het wederop- bouwplan voor Dussen en gedeel telijk als een onderdeel daarvan is geprojecteerd een weg lopen de vanaf de Wilhelminastraat tot de Voorste Hoek. Door het aan leggen van deze weg ontstaat eerst een duidelijk beeld van de toe komstige uitleg van het dorp Dus sen. B. en W. achten het gewenst daarlangs de door Ir., van Emden ontworpen woningwetwoningen te bouwen. In verband hiermede ach ten B. en W. het noodzakelijk dat worden aangekocht tegen het door het pr ij zenbureau go ed te keuren prijzen de sectienummers H 264, 265 ën 262 (gedeeltelijk) tot een gezamenlijke grootte van 1.,91.25 ha. i Het lid Bax informeert of hier in een gedeelte van de tuinderij van v. Vuuren bij betrokken is. 'De Voorzitter bevestigt zulks., Het lid Bax geeft als zijn me ning, dat aan hem een behoorlijke schadeloosstelling moet worden verleend. De Voorzitter zegt dat zulks het geval zal zijn. Het lid Koekkoek vraagt of de aan te kopen gronden wel vol doende ruimte geven om een weg aan te leggen. De Voorzitter geeft hierop een bevestigend antwoord. Onder voorwaarde, dat de on derhandelingen met schadeloos stelling tot volle tevredenheid van gebruiker en eigenaar zullen geschieden, wordt aldus besloten. Omtrent de rechtspositierege ling van het gemeen te personeel en de regeling om tegemoetkoming in studiekosten wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten deze ook voor deze ge meente te doen gelden., Instructie wegwerker. De instructie vastgesteld in de vergadering van 9 Dec. 1912 is thans nog fin kracht., Het lid v. d. Zouwen zegt dat deze instructie dan ook moet worden gehandhaafd, waarop de Voorzitter toezegt hierop toe te zien en zal in de volgende raads vergadering hierop terugkomen., Rondvraag. Alvorens de rondvraag aan de orde te stellen geeft de voorzit ter antwoord op hen door raads leden in vorige vergaderingen ge stelde vragen, De toestemming-om het gemeentepand A 86 volledig te herstellen is eerst heden inge komen; nog deze week zal het herstellingswerk worden gegund. Op de vraag van het lid de Wit inzake drinkwatervoorziening aan de Peereboom, zegt de voorzitter dat het college thans 'n schrijven dienaangaande heeft gericht tot de Inspectie van de Volksgezondheid, teneinde via deze instantie wel licht verbetering van de onderha vige toestand te verkrijgen. Hij stelt vervolgens de rond vraag aan de orde- Het lid Bax vraagt of er geen electricileitsvoorziening mogelijk is voor enkele panden, gelegen aan de Baan in de z.g.n, Bosse. De Voorzitter zegt toe een on derzoek in te zpllen stellen. Is het een grote afstand dan is aan sluiting wegens materiaalscliaar- ste onmogelijk, is de afstand ta melijk gering, dan zal hii zi<jh in verbinding stellen met de PNEM. Het lid Snoek informeert hoe het staat met de onderwijzeres van bijstand aan de O. B. school te Hank. De Voorzitter antwoordt hier op, dat zich inderdaad drie solli citanten hebben gemeld, welke sol licitanten, op advies van de heer Inspecteur van het Dager Onder wijs, allen zijn opgeroepen tot het geven van een proefles. Geen der sollicitanten heeft zich echter ge meld en allen hebben zich hier na teruggetrokken. Thans is weer een nieuwe oproep geplaatst. Ten aanzien van de plaats ge had hebbende kermis,, deelt de voorzitter mede, dat hoewel de competentie daartoe niet bii de raad is gelegen, dooh bij hem be rust, hij er prijs op stelt in open bare vergadering van de raad in aanwezigheid van de wachtmees- ter-postcommandant der llii^vspo- litie mede te delen, dat het noli- tietoezicht gedurende de kermis dagen goed is geweest., Daar niemand meer het woord verlang, sluit de Voorzitter de openbare vergadering £n gaat over in besloten zitting. Laat niet „prutsen aan Uw vulpen. Elke reparatie voeren wij als specialisten veilig en feilloos uit1 Wollen Dekens 116,75 Woninginrichting (nnen .-r/> 11

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4