Plaatselijk Nieuws Gemeenteraadsverslag TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor Int Land van Hoosden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard behorende bij het No. 6603 DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1948 6 1 0 li 6 3- 0 9 6 1 2 7 4 3 0 5 4 2 1 4 5 2 2 4 5 0 3 4 5 2 2 4 3 1 1 3 5 1 3 3 6 2 4 2 IIEUSDEN. Maandag j.L werd in eten plechtige openbare raadsvergade ring waarin afwezig was de heer P. Dekkers, door de Voorzitter, de EdeLachtb. Heer A. v. Delft, na opening met gebed', de veran- rmgen fii d'e Grondwet voorgele zen. Na d'e voorlezing sprak de Voor zitter de wens uit, idat deze ver anderingen ook werkelijk dat nut mogen hebben, dat bij de samen stelling ervan beoogd' werd. 'Hierna sloot d'e voorzitter met gebed. Te Tilburg werd de wed strijd' om het persoonlijk damkami- pioenschap van Noordbrab. voort gezet. De Graag! ontmoette zijn ernstigste rivaal de Ren, welke partij in remise eindigde. Nieuw- noop had rust. De stand is thans A. die Graag G. de Ren J. C. de Galan T. Verlouw M. Verlouw J. Kollenburg A. Nieuwkoop P, Swinkels A. Noyens C. v. d'. Sommen W. Pied'eriet De wedstrijd wordt Zondag a.s te Helmond voortgezet. Nieuwkoop Speelt tegen Mi. Verlouw, de Graag! tegen Swinkels. Zaterdag werd te Tilburg; ge speeld' de wedstrijd Brabant-Lim burg. Aan bord i speelde A. de Graag remise met de kampioen van Limburg Oh. Thimister, ter wijl A. Nieuwkoop aan bord 10 zijn partij wist te winnen. (Maandag 27 Sept. a.s. houdt de damclub V.D. in Hotel „Central" een ledenvergadering om 8 uur, waarmede tevens het speelseizoen wordt aangevangen. ANDEL. De echtgenote van de heer H. die L. alhier, die bij het mo torongeval dezer dagen, ©en zware hersenschudding opliep, is aan de gevolgen overleden. CAPELLE. De postduivenvereniging Die Luchtvaart, hield Zondag haar voorlaatste vlucht vanaf Mons (B.) met de volgende uitslag: J. van Raamsdonk 1, 9, 13, 14, 21, 25; St. van Peer 2, 19; H. Vos 3, 4; Gebr. van Onzenoort 5 P. Nieu- wenhuizen 6, 14, 24, 27 7 Adr. Spie rings 7J. van Oosterhout 8; E. Haverhals 10; C. Smits 11, 28; J. van Drongelen 12, 26; M. Spie rings 15, 20J. Nieuwen- huizen 16; M. van Peer 18 en J. de Meter 23, 29. DUSSEN. Burgemeester en Weth. de zer gemeente vestigen hiermede de aandacht van belanghebbende huis eigenaren op de zogenaamde pre mie-regeling! Woningverbetering en -spritsing, die het hen onder bepaalde voorwaarden mogelijk maakt hun onbewoonbare of on bewoonbaar wordend dreigende woningen met financiële Rijks- en gemeentesteun weder in bewoon bare toestand' te brengen. Indien aan de daarvoor gestel de voorwaarden wordt voldaan, wordt van overheidswege in de kosten van verbetering en split sing een bijdragle verleend van 60 pet. dezer koeten. Bij woningverbetering' wordt slechts steun verleend tot 60 pet. van ten hoogste f2400.en voor woningsplitsing' tot 60 pet. van ten hoogste f 4200.In beide geval len wordt geen steun verleend in dien de werkzaamheden minder dan f201.vergen. Zij, die voor deze premie-ver strekking in aanmerking! wensen te komen, dienen zich voor 10 October a.s. ter gemeente-secreta rie te vervoegen ter opgevingjvan hun naam, adres en de aanduiding van him te verbeteren of te split sen woning, waarna hen na 'in gesteld' onderzoek dezerzijds nader zal worden bericht of en zo ja hoe en wanneer zij hun definitieve aanvrage om premie Ver strekking kunnen indienen. Ter voorkoming van teleurstel lingen wordt uitdrukkelijk opgle- merkt, dat steun uitsluitend gegle- ven wordt, indien de nagestreefde oplossing bevredigend wordt ge acht en voor d'e realisering daar van het gemeentebestuur beschikt over de 'benodigde materialen. EETHEN. In verband met de te ver zenden pakjes aan onze militairen in Indië door de plaatselijke or ganisatie van het NIWIN-comité, zal er in de loop van de volgende week een collecte langs de huizen worden gehouden voor het inza melen van tabaks- en versnape- ringsbonnen. Het comité verzoekt d'e ingeze tenen aan deze actie mede te wer ken, opdat in de paketiten bij' de bonioze artikelen de zo zeer be geerde rookartikelen en versnape ringen zoals dit tot heden kon plaats vinden, ook in de toekomst kunneh worden verpakt. 's-GRAVENMOER. In de bijeenkomst van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis, gehouden op Maandag! 13 September in de Statenzaal van het Griffiegebouw te Dien Bosch, welke 'bijeenkomst werd' bijge woond door de heer Commissaris der Koningin dezer provincie en vele leden van het Ned. Rode Kruis in Noordbrabant, werd uit gereikt weg'ens belangrijke dienst aan het Ned. Rode Kruis bewe zen aan Dr. P. J. Koekkoek en Zr. Klaayssen, destijds verpleeg ster van het Groene Kruis alhier, de zilveren medaille van het Ned. Rode Kruis en aan Mjevr. Faro- Begeer alhier de bronzen me daille. Ce collectie van de Vereni ging Het Ho geland, heeft in deze gemeente f31.72 opglebracht. LAND VAN ALTENA. 'Vrijdag 17 Sept. j.L heeft de Stamboek va rkensfokver. Land van Altena met een 12-tal fok- varkens deelgenomen aan de 3e Landbouwtentoonstelling te Dor drecht. Ce uitslag was goed, n.l. 5 eer ste en 4 tweede prijzen en een eervolle vermelding werden be haald, benevens 2 kampioensprij- zen en 2 wisselbekers. Onderstaande leden kwamen met hun fokmateriaal in aanmerking voor bovenstaande prijzen C. A. van der tSelt met beer 444 ie prijs, benevens kampioens- prijs en wisselbeker. P. Nieuwenhuizen met beer 500 iste prijs. 1 W. Snoek met zeug 12038 iste prijs met ^ampioensprijs en wis selbeker met zeugjes 83009 en 83010 iste prijs benevens 2e prijs zeug met biggen 12039. B. voor den Dag te De Werken met zeug 16119 iste prijs. H. de Lorm te Woudricbem mfet zeug 12027 2e prijs. Gebr. van Breugel te Nieuwen- dijk met zeug 13581 2e prijs, be nevens eervolle vermelding met een 4-tal biggen, welke te jong waren om mee te dingen naar de prijzen. 1 J. iM. Blankers te Almkerk met zeugjes 83014 en 83016 2e prijs. De heer C. A. van der $tielt t>ehaalde voor de 3 e maal ach tereen de wisselbeker, zodat die nu zijn eigendom geworden is. Zoals men ziet, is de uitslag wederom goed te noemen, alleen is het jammer dat vele fokkers (ook Z.H.) met de indruk naar huis zijn geglaan, dat deze keer in sommige klassen niet eerlijk is gekeurd n.l. dat er te viejel is gelet op de inzenders. Dit is zeer te betreuren. Het kan natuurlijk in sommige glevallen voor de jurv zeer moeilijk zijn, maar zoals het nu te Dordrecht ging1, dat was te erg. Het was jammer dat Gebrs. v. Breugel en de Lorm ,g|een eerste prijs kregen, hoewel ze naar onze mening, daarvoor terecht in aan merking kwamen. Wij willen het hierbij laten, maar geven in overweging in het vervolg de grote zeugen klasse voor klasse in een ring te doien keuren, dan kan bovenstaande niet gebeuren. Besloten is de op te rich ten algemene tuinibouwcursus in het Land' van Altena te openen daar, waar de meeste deelnemers wonen. NIEU WEND IJK. Aan die heer L. Schermers alhier is tegen f6.920 glegund' het maken van een duiker voor de in- en uitwatering van het waterschap „Ce Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk." Óp Donderdag 16 Septem ber 1.1. werd in een vergadering! te Almkerk besloten tot oprichting van een vereniging voor K.I. in het Land van Heusden en Altena. Doel' dezer vereniging is de ver betering van de rundveestapel en de bestrijding van de in dezie streek reeds veeivtuldig voorko mende trichomonas infectie, die liet moeilijk drachtig krijgen^ der koei en veroorzaakt. 'Voor en tijdens de verga der injgi gaven zich reeds 52 leden veehou ders op, die tezamen circa 450 te inse mine ren runderen bezitten. Er werd een voorlopig bestuur aangewezen, dat de verdere voor bereidende werkzaamheden zal ver richten. Opgaven voor deelname kunnen ingezonden worden aan de kantoren der Goop. Zuivelfabrie ken te Gend'eren en te Nieuw en- dijk. 1 „Kinderen, wat een strop: Al mijn vieesbonnen opl En geen druppeltje jus „Moeder, 'k weet raad voor U 'k zie de visboer juist staan, Laat ons VIS eten gaan! Wat in vlees voedzaam is Zit ook immers in vis? ('n Saus van visnat met boter Maakt 't genieten nog groter 1)" Recepten vouwblad „Visch" a 3 cent te bestellen: Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad, Koninginnegracht 42, Den Haag. Kort verslag van d'e vergadering van de raad der gemeente ZUILICHEM, op Donderdag 16 September 1948. VoorzitterEdelachtb. Heer C. Hobo, waarn. Burgemeester. SecretarisWeled. Heer Hl. C. van Os. 1 Afwezig de heer iM. v.d. Maas. Te 4 uur opent de voorzitter de vergadering met voorlezingvan het formuliergebed'. Ce notulen der vergadering! van 13 Aug. en 7 Sept. j.L worden gelezen en onveranderd igbedgte- keurd. De Voorzitter brengt een aan tal ingekomen stukben ter tafel o.a. éen brief van d'e Ct.U.W^ waarbij wordt medegedeeld, dat subsidie wordt verleend in de lo nen voor de we gverbe tering. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit, strekkende tot vaststelling van de salarisre- ge'lingl van de Ambtenaar ter Se cretarie. Goedkeuring door Ged. Staten van het raaasbesluit, strekkende tot verkoop van een stukje grond aan C. Groeneveld. Le/e stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Met algemene stemmen wordt besloten de wegen in de kom der gemeente van de dorpspolder over be nemen en deze van klinkerbe- strating te voorzien. De Voorzitter wijst er op, dat de uiterste zuinigheid moet wor den betracht, daar nog enige an dere zeer noodzakelijke uitgaven in de toekomst zijn te verwachten. Ook is door de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente een subsidie voor de kerkbouw gevraagd. Besloten wordt in verband met de wegenverbetering per 1 Oct. a.s. een kasgeldlening aan te gaan, groot f 2 5000. Voorts wordt besloten de be groting 1948 dienovereenkomstig te wijzigen. De rekening 1947 wordt met algemene stemmen (de wethouders onthouden zich van stemmen) voor lopig vastgesteld en tevens enige posten oninvorderbaar verklaard. De gewone dienst sluit met een nadelig saldo van f329.65 en de ka pi taaldienst met een nadelig saldo van f15991.84. De begroting! 1949 wordt de raad aangeboden, welke voor de gewone dienst aangeeft aan in komsten en uitgaven f67705.52. Die ka pi taaldienst aan inkomsten f 116886.uitgaven f 115.800. alzo een batig saldo van f 1086. In verband met het egaliseren van een perceel weiland', dat be stemd' zal: worden als sportterrein, wordt de begroting! 1948 gewij zigd'. Besloten wordt aan het perso neel der gemeente eien 'gratificatie toe te kennen van 2 pet. over 1948 en 21/? pet. van hun pen sioengrondslag! over 1948 toe te 'kennen. Rondvraag. De heer C. A. v. Veen vraagt of er reeds vocwrzieningen rijn gje- troffen voor tife duilker in de Es- se del. 1 De Voorzitter deelt mede, dat hii de zaak in ogenschouw heeft genomen. Bpr. was voornemens afstaande .winter, als het teenhout is verkocht en een besluit is 'ge nomen omtrent de toëkomjstige be stemming van de Essedel, de even tuele verbetering van de duiker te bekijken. De heer Bakker vraagt enigje aandacht te willen schenken aan de brandweer. Spr. zou gaarne zien dat meer oefeningen worden gehouden en ook enig materiaal wordt aangeschaft. De Voorzitter zegt toe, hieraan de nodige aandacht te schenken en met dte commahdant en brand meesters te zullen overleggen. De heer Bakker wijst er op, dat de pomp aan het boveneind stuk is. l De Voorzitter zal opdracht ge ven de pomp tie repareren. Wethouder v. Veen vraagt hoe het staat met de gunning van de 4 aanbesteedde woningen. Ce Voorzitter antwoordt, dat niet tot gunning kan worden over gegaan, aangezien de laagste in schrijver nog te hoog stond. De heer Bakker wijst er op, dat de nieuwe woningen, welke reeds bewoond worden nog niet zijn afgewerkt. De Voorzitter zegt, dat dit nog wel in orde komt. Hierna sluiting.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5