Voetbalsport In de Bommelerwaard. MEUBILEERING BEDDEN - WONINGINRICHTING - MATRASSEN Fa. Ch. filehreuder ét Zonen WIJKSESTRAAT W 128-130 Tel. 49 HEUSDEN Voor Uw complete daagt U bij ons naar hartewenschl De Kon. Erk. Scherpschuttersgilde „SI. BLASIUS" te Heusden met Bestuur, Eere-leden en Leden Ziet onze ruime sortering Eigen stoffeerderij bereiktie resultaten geven reden tot optimisme. Bovendien heeft men al ehkele maanden geleden voorbereidende maatregelen getroffen voor de or ganisatie van een bazar, die ge houden zal worden van 18 t.m. 20 Nov. a.s. in de zaal „Thalia". "Verschillende vooraanstaande fir ma's in geheel ons land toonden hun bereidheid om aan "het slagen van deze bazar mede te werken. Het aantal binnengekomen g|e- schenlkzqndingen is dan ook ver heugend. Vanzelfsprekend is dit evenwel nog lanig! niet voldojende om van een behoorlijke inventaris voor de bazar te kunnen spreken. Eaarom zal een damescomité zich speciaal belasten met het bezoeken van Waalwijkse winkeliers, han delaren en fabrikanten, teneinde eveneens een beroep op hen te doen voor de beschikbaarstelling van welkome artikelen, die de ba zar attractief maken. In de juiste vorming van de jeugd liglt de toekomst, straks zal de maatschappij op deze peilers moeten rusten. Het is daarom Een zaak van algemeen belang, waar voor de zakenwereld zeer zeker volkomen begrip zal hebben. Een extra aansporing lijkt ons daaróm wel overbodig. Uit de aard der .zaak zijn de at tracties der bazar nog niet in de tails bekend' en wij 'komen hierop t.z.t. nog terug. IWÊÊmmm wMfflw ANDEL. Zaterdag speelde Sparta 1 te gen G.J.S. 1 te Gorinchem en verloor in 'een onfortuinlijke Wed strijd met 81. Sparta 2 deed goéd wetk door met 42 tewin- nen van Noordeloos 2. Zaterdag a.s. speelt Sparta 1 om half vijf thuis tegen Amiei- de 1Sparta 2 speelt uit tegen Zuilichem 2 CAPELLE. In de laatste ronde van het Juliana-voetbaltournooi te Baard wijk, wist onze voetbalver. Wit- Zwart j.'l. Zaterdagnamiddag met 21 van „Berndij'k" uit Kaatsheu vel te winnen, waardoor de Wit- Zwarten in het bezit kwamen van de eerste prijs, een zilveren bal. DISTRIBUTIEKRING GEDDERMALSEN Ter verkrijging van toeslagkaar- ten wegens bijzondere arbeid voor de 12e en 13e periode 1948, die nen de volledige in duplo inge vulde naamlijsten, alsmede de naamlijsten van de 10e en 1 re periode, voor ontvangst getekend door de werknemers, in het tijd vak van 26 Sept. .1948 t.m. 8 October 1948 op de bekende zit tingsdagiep en uren te worden in geleverd. 'Bie arbeiders moeten afdelings- gewijs, eventueel groepsgewijs en in aiphabetische volgorde op de naamlijsten worden vermeld. Bij nieuwe aanvragen moetende stamkaarten van de betrokken werknemers worden overgelegd. Na-aanvragen dienen in de week van 2429 October a.s. te wor den ingeleverd. Bewijzen van af schrijving kunnen door de werk gevers schriftelijk worden aange vraagd bij het indienen van nieu we aanvragen. Men 'dient hierbii steeds volledige gegevens te ver strekken, n.l.volledig adres, stam kaartnummer, naam van oude werkgever en ovier welke periode het laatst toeslag is ontvangen. Teneinde teleurstelling te voor komen dient men aan bovenstaan de indeling nauwkeurig de hand te houden. Zondag 19 September werd te E'lslhout op de schut sboomi van de O.LJV. schuts het laatste bonds- conoours gehouden van de Lanjg- straatse Schuttersbond. Ee Kon. Ehk. Scherpschuttersgilde „St. Bla sius' 'alhier wist daarbij met 19 punten een tweede korpsprijs te 'behalen, terwijl alsinög elf schut ters een personele prijs wisten te bemachtigen. 'Ees avonds had in café Klerkx de prijsuitreiking plaats in tegen woordigheid van bestuur en leden van de Langstraatse Schuttersbond. Ee heer Kops uit Kaatsheuvel bracht hulde aan „Sit. Blasius" te Heusden voor de welverdiende ze ge en 't behalen van de zilveren Wisselbeker '48. Ee Voorzitter van die Bond, de heer v. Huiten, overhandigde met een toepasselijk woord de wissel baker aan de Hoofdman van St. Blasius, de heer Ant. v. Bladel. Ee heer v. Bladel dankte bonds- bestuur en leden namens „St. Bla sius", inzonderheid de heren Kops en Broeders, de competitieleiders voor hunne werkzaamheden. Na het uitreiken der personele prijzen, werd door de voorzitter van de Bond, een zilveren me daille uitgereikt aan de schutter G. van Hemert te Heusden, welke die dag de kampioen was en het meest aantal punten geschoten had tijdens het bondsconcours. Ees avonds verenigde men zich 111 het clublokaal Hotel Central alhier. Boor de Ere-voorz'itsler, de wed. C'hr. Timmermans was voor een verrassing gezorgd. Vervolgens kwamen de heren Roza en Verschuur, resp., voorzitter en secretaris der vereniging Heus- dens Belang en de heren Kuijsten en A. Verschuur, voorzitters der middenstandsverenigingien, elk met een toepasselijk woord hulde bren gen voor het behaalde succes. [Mede tegenwoordig! was de Edelachtb. Heer v. Delft, Burge meester der geipeente, die. namlens het gemeentebestuur St. Blasius van harte gelukwenste met deze prestatie en als blijk van waarde ring een bloemstuk aanbood. Ee hoofdman bracht voor deze onverwachte hulde bijzondere dank aan de Burgemeester, zomede aan de besturen van H. Belang en Mi ddenstandsvereniginlglèn. Hierna bleef men nog enig[e uurtjes in gezellige feeststemming! bijeen. Gememoreerd mag worden dat St. Blasius in de gehouden vier bondsconcoursen twee eerste en twee tweede prijzen behaalde. Moge het scherpschuttersgilde St. Blasius met dezelfde ijver en ambitie het nieuwe corppetitiejaar ingaan en deze prachtige com- peritiebeker, welke tot 27 Sept. a.s. in de etalage der fa. Jf. vatn Laarhoven, ter bezichtiging! geëta leerd staat, weder in hun bezit houden. Een doelbewust streven naar het hoogste rendement. Wijds en immens is het typisch Hollands water- en rivierlandschap rond Zaltbommel, het oude Waal- stadje met zijn zware stadswallen, waarachter de oude historische glorie nog zo gaaf is bewaard gebleven. Op moment van schrijven welft zich een met zilverig licht door stoven hemel over de weiden en akkers, de draglines bij de ruilver- kavelingswerken onder Hedel en Ammerzoden, de pracht-verkeers- wegen-in-spe, die straks de nieur' we kavels zullen markeren, de dui zenden dubbele klinkers, die het wegdek zullen verharden. 'Hier toch in dit gedeelte van de Bommelerwaard is een groots werk aan de gang1, dat eerlang! de verbetering van de agrarische toe standen zal dienen. Doel- het hoogste rendement. Ee bewoner van de Bommeler waard heeft, om het maar eens tieei populair te zegglen# glrootva- aer% klompen uitgeschopt en is' een nieuwe weg ingeslagen, ©en weg, die moet voeren naar het einddoelhet hoogste rendement, dat kan worden bereikt door ©en rationeel ingericht bedrijf. Weg dan - met niet-lonende ove^odige arbeid. Maar dan moet ook vaak gebroken met sleur en traditie l Toen de oorlog verwoestend voer over het poldergebied van de Bommelerwaard, bracht hij er ontzetting en ruïnes. Er moesten, na beëindiging van de strijd, nieu we plannen worden ontworpen, die de herbouw der vernielde boerde- riien, enz. ten doel had. Niet min der dan 150 boerderijen moesten herrijzen. Doch dan moesten ook de verschillende percelen grond een meer aaneengesloten geheel gaan vormen en de onoordeelkun dige verdeling! ervan worden op geheven en dJezie gebieden opnieuw verdeeld. Zo kreeg vanzelf het probleem ruilverkaveling een ur gent karakter. Het rapport van 'Prof. van;Vu- ren en bet bestemmingsplan der Ned. Heide Maatschappij nadden reeds vroeger in deze richting ge wezen waardoor een ander pro bleem, het wegen- en waterwegen- vraagstuk eveneens nader tot zijn oplossing zou kunnen worden ge bracht. Allemaal: streven naar het hoogste rendement. Eoel'bewust voorwaarts. Een machtige illustratie van dit opschrift wordt ons gegeven en kele uren Oostwaarts van het mi niatuur paradijsachtige eilandje Ne- derhemert, omspoeld door een drietal armen der snelstromende Maas bij! Heusden. Baar is de ruilverkaveling der polders Hedel en Ammerzoden in volle gang'. Baar werken in gesta ge glangl Talrijke arbeiders voort aan de bouw van een 39 km lang wegennet, dat het ongeveer 2000 ha grote, te verkavelen gebied, zal doorsnijden, waarlangs in rech te lijnen de nieuwe vaarten als een zilveren garneersel zijn ge legd alles volgens het principe utiliteit en doelmatigheid. Eaarom ook verwijderde men b.v. te Ammerzoden eerst de bo venste steek aarde, die later, na- GARNITUREN STOELEN vanaf f 95 enz. Pracht LEDIKANTEN f 45 geschilderd eiken f 59, f 69. f 93] SPIRAALMATRASSEN f28 f33,74, f38, f42,40 SCHUIFTAFELS f38,75 f45, f59. f65 Eiken en Old finish SLAAPKAMERS f275 f330, f469 HUISKAMERS compleet f245 enz. enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7