FANCY-FAIR TE HEUSDEN Plaatselijk Nieuws Binnenland TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard op 14,15 en 16 October 1948 behorende bij het No. 6605 DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1948 •Nu de Fancy-Fair binnen 14 dagen glehouden zal worden, is het misschien wel goed om de belangrijkheid van het slagen vajp dit Fancy-Fair toe te lichten. Wat is nu eigenlijk de bedoeling: van de besturen der gezamenlijke Middenstandsvereniginglen om dit Fancy-Fair te houden. Reeds lang werd door de verschillende za kenmensen in Heusden en omge ving de behoefte van een Ver kooptentoonstelling gevoeld, voor al ook in het belang van de con sument. Ee gezamenlijke Midden standsverenigingen, willen dan ook gaarné het' initiatief hiertoe ne men, dit is echter onmogelijk wan neer hiervoor geen financiële re serve gevormd is. Het is dan ook een goede ge dachte geweest, om de financiële reserve voor dit grote streekbe- fang waar zakenman en consument elkaar kunnen treffen, te vormen uit de opbrengst van het Fancy- Fair. Hierdoor is de mogelijkheid geschapen, om een ieder die het belang van deze gebeurtenis be grijpt, en die aan het slaglen van de Tentoonstelling wil mede- werkken, de gelegenheid te geven om op1 aangename wijze zijn steen tje bij; te dragen. Wil men bouwen, dan heeft men medewerking nodig, hoe meer medewerking, des te giro ter kans van slagen. Met qpzijzelting! Van alle klein steedse politiek, alleen het schone doel voor oge,n heb bende ,'kan het voor niemand be zwaarlijk zijn, zijn volle sympathie te gevpn. Aan het welslagen van deze Tentoonstelling kan dus een ieder meewerken. Wij hebben dan ook het volste vertrouwen, dat allen onze Fancy- Fair zullen bezoeken. IIEUSDEN. iMjen verzoekt ons te mél- -den, dat vanaf 1 October g.s. de winkels geopend mogen zijn tot 6 uur. Zaterdags tot 7 nur. Het ligt in de bedoeling! van het Heusdens' dubbel Mannen- kwartet, dat onlangs, een prachtig! succes behaalde, op Donderdag 16 Eec. een Kunstavond te organise ren. Verschillende vooraanstaande musici alhier en uit de omgeving! zullen aan deze avond hun mede werking verleden. 'Van de scheepswerf de Haan en Oerlemans werd met goed ge volg' te water gelaten een mptor- kustvaarder type „Raised Quartier- dek" met een „Zutser" motor 5 cylinder 500 E.P.K. Het schip heeft een totale lengte van 50.50 m., lengte tussen L.L. 46.50 m. breedte 8.20 m., diepte tot hoofd- dék 3.37 in., diepte tot R.G. dek 4.51; Dead Weight C 11 ton. Maandag 27 dezer hield de damclub V.E. in haar dtubloxaal Hotel „Central"' een algemene le denvergadering', welke goed was bezocht. Na de opening, notulen en ingekomen stukken kwam de bes.tuurskwestie aan de orde, waar in 2 vacatures zijn. Besloten werd het bestuur terug te brengen op 3 personen. Gekozen werden die he ren Nieuwkoop en Klaren, zodat het bestuur thans bestaat uit: A. de Graag, voorz.A. Nieuwkoop, secretaris en J. Klaren, penningm. Ee onderlinge competitie, welke a.s. Miaandag om half acht be gint, zal worden gespeeld in één groep. Het tiental dat mede zal spelen aan de competitie van de Noordbr. Eambond werd als volgt Nsamengesteld 1. A. de Graag, 2. A. de Rooy, C. de Joode, 4. A. Nieuwkoop, 5. C. Bax, 6. J. Klaren, ,7. II.* Kramer, 8. W. vari Wijk, 9. J. Eeurloo en 10. G. Jonker. De reizen zullen gemaakt worden per bus, niet-Ieden kunnen de reizen medemaken tegen een billijke ver goeding. Na de gebruikelijke rondvraag!, waarin enkele dingen van interne aard werden besproken, volgde sluiting. Leden denkt om Maandag a.s. half acht. Met één slag is de spanninjg in de wedstrijd om het damkam pioenschap van Noordbrabant toe genomen. Onze stadgenoot en oud- kampioen A. de Graag verloor n.l. onverwachts van P. Swinkels te Helmond in een stand, welke hem goede winstkansen bood een nijpende tijdnood maakte evenwel aan alle illusies een einde. 0p hetzelfde ogenblik won zijn naaste concurrent de Ren van Noyens, waardoor zowel de Ren als de Graag in puntenaantal gelijk staan uit 7 parteijn. A. Nieuwkoop ver loor na een langdurig gevecht .(7 и,ur! van M. Verlouw. Ee stand is nu G. de Ren. -7, 4 3 o ii1 A. de Graag 7i 5 1 1 11 J. C. de Galan 6312 7 iM, Verlouw 6231 .7 P. Swinkels 7223 6 J. Verlouw 4130 5 J. Kollenburg 6 1 3 2 5 A. Nieuwkoop 6204 4 A. Noyens 4 1 1 2 3 C. v. d. Sommen 5 1 1 3 3 W. Piederiet 6024 2 Ee Ren ontmoet nog: Kollen burg-, v. d. Sommen en M- Ver- louw; de Graag moet no!g! spelen tegen: J. Verlouw, Noyens en de Galan. A.s. Zondag speelt Nieuwkoop tegen Noyens de Graag teglen de Galan. (De Ren heeft rust). AALBURG. Ee leesbibliotheek der J. V. „Augustinus" is weer openge steld. Iedere Vrijdagavond tussen 6.307 uur kunnen de boeken worden afgehaald. ALMKERK. Heden Donderdag 30 Sept., Vrijdag 1 en Zaterdag 2 October zal alhier in de zaal van C. G. v. Eijk, de nieuwe geluidsfilm wor den vertoond van de Kronings- en Inhuldiginglsplechtigheden. El ke avond zullen 2 voorstellingen worden gegeven, telkens n.m. 7 en 8.30 uur, terwijl Vrijdagsmid dags om 3.30 uur een kinder voorstelling zal -worden gegeven. De najaarspaardenmarkt zal niet gehouden worden op Vrijdag 1 October, zoals reeds was ge meld, doch öp Vrijdag 8 October. Tot voorzitter van het voor lopig bestuur der vereniging voor Kunstmatige Inseminatie in het Land van Heusden en Altena, is gekkozen de heer T. C. Wink te Wijk. Voor de betrekking van Inse- minator hebben zich een 8-tal sol licitanten aangemeld. CAPELLE. -Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk is beroepen, Es. J. Rootselaar ,ie Oosterwolde. Aan de alhier ter plaatse geopende huishoudschool is tot di rectrice benoemd, mej. P: J. Rij ken Wd. alhier. De motorsportver. „Marij ke' 'hield j.l. Zaterdagnamiddag! haar jaarlijkse bekerrit, waarvoor behalve de wisselbeker een vier tal medailles als prijs werden uit geloofd. Bekerhouder werd de heer U. A. van Achterberg te 'Vrij hoeve-Ca pelle, terwijl de vier an dere prijzen werden gewonnen door de he eren J. Koning s ;te Capelle 2e pr.H. van Laarho ven te St. Joachimsmoer 3e pr. A. Boeser te Waspik 4e pr.Adr. Cové te Capelle, 5e pr. EETHEN. Zaterdag 2 Oct., des n.m. 3 uur zal alhier een geitenkeuring worden gehouden, op het terrein van de familie v. d. Schans ach ter de school. Er zijn een aantal kleine prij zen beschikbaar. Van eigenaars die daartoe het verlangen te kennen gleven, zullen de geiten in de omliggende dor pen worden opgehaald. Op de na jaarsstier enkeuring gehouden op 7 Sept. j.l. te Gen- deren, werden 9 stieren ter keu ring aangeboden, waarvan er 4 werden goedgekeurd, resp. van A. W. Bos te Babi 1 oniënbroek, T. Vos te Erongelen, C. M- Don ken te Erongelen en M. ;M. ,Bpll te Doeveren. GENDEREN. Uitgaande van de C.B.T.B. zal a.s. Einsdagavond om 7 uur in café v. Wijk alhier komen spre ken over „Emigratie naar Cana da" de heer de Bruijn van de Chr. Em. Centra. (Zie adv.) 's-GRAVENMOER. lOp 2 October a.s. zial in de oude openbare school; alhier .jpen bazar worden gehouden ten bate van de bibliotheek der C'hr. Jeugd- centrale alhier. Eir zal! o.a. gele genheid zijn tot sjoelen, bal wer pen schieten, spijkerslaan, raden, grabbelen enz. enz. Diebazar zal vanaf 6 uur 's avond geopend jzijin. NEDERHE3IERT. Het totaal bedrag voor het Bouwfonds, dat in de maand Au gustus werd bijeenverzameld, be droeg f 128.50. Voor dit mooie bedrag wordt de gemeente har telijk dank gezegd. Ook hier werkt men aan de opbouw. Nadat de gemeente 6 arbeiderswoningen aan de „Mo lenstraat" doet verrij.zenv wprdt ook door particulieren het initiatief ge nomen o.a. is men reeds druk bezig voor de woningen van F. Remmerde, G. van Ooyen en Ba ron v. Wassenaer. Die bouw voor A. Vos aan de Kapelstraat en voar J. van Her Steld aan de Dorps straat is in vergevorderd stadium. Al met al zal in iNederhemert binnen korte tijd de woningnood enigszins tot het verleden gaan behoren. OUDENDIJK. Voor de betrekking van on- de rwij zier es. aan de Neutraal Bij z school, heeft zich een sollicitante aangemeld. Waarom gebruikt U zoveel gas Of 't leven niet te duur al was? - Maar 'k ben zo zuinig als 'k maar kan i" - Wat zie 'k dan in d'aardappelpan En bij Uw groenten Zoveel liter Water, dat ge srraks weg moet gieten? Een bodempje, meer is niet nodig, Meer watar warmen is overbodig En ook slecht voer de vitaminen I Gas sparen is dus: Gezondheid dienenI Zie vouwblad „Brandstofbesparing eist overleg", a 3 cent te bestellenVoor lichtingsbureau van den Voedingsraad, Koninginnegracht 42, Den Haag. LEVERING VAN SLACFIT- SCHAPEN VOOR EXPORT. De verbeterde aanvoer van slachtvee die tot. het herstel van het rantsoen belooft te leiden, opent de mogelijkheid een begin te maken met de export van schapen vlees naar België, ter voldoening aan een contractuele verplichting, die voortvlpeit uit een in het voor jaar met dit land afgesloten ruil- transactie. De voor export te be stemmen schapen zullen aan be paalde eisen moeten voldoen. De leveranciers ontvangen een premie van 3 vct per kg levend gewicht voor de schapen, die voor export worden overgenomen. Evenals in Ret najaar van 1947 zullen de voornaamste schapen- markten bij toerbeurt voor de le vering worden aangewezen, o.m. Utrecht, 2 October en Rotterdam 3 October, waar voorlopig een be perkt aantal schapen voor export kunnen worden overgenomen. E UURDER INTERLOCAAL TE- LEFO ONVERKEER In de memorie van toelichting op de PTT begroting) voor het komende jaar wordt p.m. gewag; gemaakt van eén verhoging van het tarief voor interlocaal tele foonverkeer. Dit is nodig gebleken door moeilijkheden in de materiaalvoor ziening, onvóldoenide huisvesting! ep gebrek aan personeeT. 'Het te lefoonbedrijf wordt door deze moei lii'kheden belemmerd bij het in evenwicht brengen van de beschik bare middelen en de groeiende behoefte aan telefonisch verkeer. HUISSLACHTINGSSEIZOEN 1948-1949. Op 1 October a.s. wordt het huisslachtingsseizoen 1948 -1949 ge opend, dat op 31 Maart a.s. weer wordt gesloten. Voor elke slach ting is een schriftelijke machtiging vereist,, die door de plaatselijke bu reauhouder wordt verstrekt aan Ren die in het bezit zijn van een panhoudvergunning. Machtigingen tot het slachten van varkens moeten worden aange vraagd door middel van het aan vraagformulier, dat op jle achter zijde van de aanhoud vergunning voor het varken is afgedrukt. De zelfverzorgers zijn verplicht de op de achterzijde van de slachf- machtiging vermelde voorwaarden na te komen. GESCHENK VAN ANTWERPEN AAN KONINGIN JULIANA. Ee stad Antwerpen zal aan Ko ningin Juliana ter herinnering aan haar inhuldiging een aanthl gra vures aanbieden van fresco's in het Antwerpse stadhuis en van schilde rijen van Rubens en Van Eijck. VERGOEDINGEN GEDEMOBI- LISEEREEN. Het is gebleken, dat nog; steeds een aantal gedemobiliseerde mili tairen van het Kon. Ned. Indisch! leger zich niet heeft gewend tot de demobilisatie-officier van het KNIL-centrum Nederland te Nij megen, teneinde de hein volgens de ordonnantie sociale voorzienin gen gedemobiliseerden toekomen de vergoedingfen te ontvangen. Aan alle zich in Nederland be vindende gedemobiliseerde dienst en reserve-plichtigen van het KN IL, zij die behoord hebben tot stad wacht- en vernielingsbrigiades enz., die op 15 Augustus 1945 in werkelijke dienst waren, wordt in hun eigen belang aangieraden zich schriftelijk te melden bij ge noemde demobilisatie-officier. Deze oproep geldt niet voor be roeps-militairen. VEREiRONKEN. Zondagmorgen ging mevr. v. d. Boogaard-v. d. Akker te Schijn- del water halen in de Zuid-Wil lemsvaart ter hoogte van de Mjp- lenheid. Op tot nu pnverklaarbare wijze geraakte zij te water en ver dronk. Aan de overkant van het kanaal zagen enkele personen het ongeluk gebeuren, doch waren de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5