voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Verzending Nieuwsbladen naar militairen in Indië Kwe/temuen FIRMA NORT Voor het Montuur en de Glazen *A*10 V£N AtTtHA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummer9 lOcent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6607 DONDERDAG 7 OCTOBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Eie Uitgever van het Nieuws blad van Heusden brengt ter ken nis van de lezers, dat de mogelijk heid bestaat tot verzending van een beperkt aantal abonnementen per Luchtpost naar in Indië ver blijvende militairen. Ee verzend kosten zullen ten minste f 5.85 en ten hoogste f7.15 per kwartaal bedr&gen. Zij die voor deze ver zending in aanmerking wensen te ikomen, dus ook zij voor wie ai reeds een abonnement werd ver zonden, dienen dit zo spoedig mo gelijk, doch in ieder gieval voor 12 Oct. a.s. op te geven aap de administratie te Heusden, onder opgave van hun naam en denaam en het veldpostadres, leger num mer, onderdeel en veldpostkantoor of postkantoor van bestemming. Men ontvangt dan binnen enige weken bericht of aan de aanvra ge tot verzending! al dan niet vol daan kan worden, met opgave hoeveel de verzendkosten bedra gen. Ee Administratie van het Nieuwsblad van Heusden, Fa. L. J. VEERMAN. SLAAGT U HET BEST BIJ Gasthuisstraat 13 GORINCHEM HEUSDEN. A.s, Zaterdag 9 October zal er in Groot-Heusden een collecte worden gehouden ten bate van het t.b.c.-fonds „Eraagt Elkanders Lasten", verbonden aap het C.N. V. Alle ingezetenen worden opge wekt deze collecte met milde hand te gedenken, daarbij denkende aan de woorden, dat het betier is te geven dan de ontvangen. Men verzoekt ons mede te delen, dat de goederen welke ge schonken of gekocht zijn voor de a.s. Fancy-Eair, door de betref fende winkeliers gebracht moeten worden uiterlijk op Maandag 11 Oct. a.s. in hotel het Wapen v. Amsterdam alhier. A.s. Zondagmiddag zal al hier op de schutsboom van ,St. Blasius het onderling concours worden voortgezet en de eindwed- strijd' plaats vinden tussen de scherpschuttersgilden St. Cathari- na uit Herpt en St. Blasius alhier. Ee wedstrijd om het per soonlijk damkampioenschap van Noordbrabant 1948 bracht voorde Heusdiense deelnemers deze week de volgende resultaten Nieuwkoop remise met Noyens. de Graag verliest van de Galan. Ee stand is nu :G. de Ren 7430/11 A. de Graag '8 5 1 2 11 J. C. de Galan ,7412 9 J. Kollenburg 8332 8 J. Verlouw 6240 8 1M1. Verlouw 7 2 3 2 7 P. Swirikels 8224 6 A. Nieuwkoop 7214 5 C. v.d. Sommen 7214 5 A. Noyerïs 5122 4 W. Piederiet 8035 3 Ee kans voor <de Graag oen! kampioen te worden is beduidend kleiner geworden, maar behoort nog tot de magjelijkheden. Nieuw koop kan nog bii de bovenste 6 komen (deze 6 worden volgend jaar direct in de finale 'geplaatst}) maar zal dan moeten gaan winnen. Zaterdag en Zondag, wordt de wedstrijd voortgezet. Zaterdag' speelt Nieuwkoop tegen J. Ver- louw te Ammierzoden en de 'Graag tegen Noyens te Tilburg!; Zondag te den BoschNieuwkoop tegen Swinkels en de Graag tegen J. Verlouw. Ee damclub V.D|. begon Maan dag aan haar o nder li nge compe titie. Ee uitslag van deze eerste ronde was; Struykde Rooy o2. E eu rlo ode J o ode o2 BarghoornN ieuwkoop ,02 FittersJonker o2. Ee partij de Graag-Klaren werd uitgesteld, terwijl Bax rust had. 'Maandag a.s. voortzetting! om half acht. Ee uitslagen van de com petitie biljarten van de Biljart bond Waalwijk en omstreken zijn M.B.S. 2—KJO.T. 2 4—4, K.O.T. 3Eendracht 3 35. K.O.T. 4—M.B.S. 4.' 8—0. Zaterdagavond zal K.O.T. spelen tegen W.B.C. en Maandagavond tegen Amusement. Beide wedstrijden worden ge speeld' in het café van de heer A. Nooten-van Dijk alhier. AALST. Ee plaatselijke leesbiblio theek zal weer een aanvang .ma ken met het uitlenen der boeken, hetgeen geschieden zal op Zater dagavond tussen 7 en 8 uur in de consistorie nabij de pastorie, voor de eerste maal op 9 .October. Ee vier plaatselijke Chr. Jeugdverenigingen hebben hun we kelijkse samenkomsten weer her vat,. Zij die gewend waren hun brieven te posten in de b!u!s aan het magazijn van het Polderdistrict aan de Maasdijk, gelieve er .reke ning mede te houden, dat ^.eze brievenbus door de P.T.T. ver plaatst is naar het hulppostkantoor op het 'Gemeent. CAPELLE. Ee in de Ned. Herv. kerk gehouden extra-collecte yoor onze militairen in .Indië heeft f248.64. opgebracht, een prachtig! bedrag, dat getuigt van meeleven met onze jongens overzee Het nieuwe hoofd van de Chr. school aan de Eoonsedijk, de heer Buzirik uit Eordrecht, is Vrijdag 1 dezer in functie gfetre- den. - Het oudste zoontje van de familie Vos aan het Kerkeind j.l. Zaterdagmorgen bij het fiet sen zodanig te vallen, dat hij Zijin arm brak. Het 25-jarig bestaan van de postduivenvler. „Ee Luchtvaart'7 zal Zaterdag 9 dezer in het verieni- gingjslokaal, café Cové-v. d'. Haart aan de Nieuwevaart, gevierd wor den met een feestavond voor de leden met hun dames. Eezie feest avond vangt te 7 uur aan en wordt voorafgeglaan door een ontvangst door het bestuur van de jubile rende vereniging! van deputaties van verenigingen ter plaatse en uit de omgeving. Bij de diverse cursussen aan de Prot. Landbouwhuishoudschool te dezer plaatse zal er bii voldoen de deelname nog een nieuwe bij komen èn wel een cursus in het; verstellen welke bij doorgang! g.s. Einsdag 12 Oct., des morgjens om kwart voor elf begint. EETHEN. 1 October was het 30 iaar gelieden ydat de heer Joh. Lahk- haar in het fruitbedrijf van ide N.V. Noordbrabant, maatschappij op het leven te Waalwijk, in dienst was. DUSSEN. -Ee heer Crezëe is gekozein tot quaestor van de classis Alm- kerk dier Geref. Kerken. (Oinze schaakclub „Het kas teel van Lussen" speelde Zaterdag en Zondag tegen de 2e klas clu;b „Etos uit Terheijden. Met 71/?J 31/2, en 6^/231/? werd'gewonnen. GENDEREN. Ee j.l. Zondag giehouden maatidcollecte in de Herv. kerk, bestemd voor de kerkvoogdij', heeft opgebracht f 109. Op Einsdag 12 Oct„ des avonds 7 uur, hoopt de N.C.Z.B. afd. Genderen, in het schoolge bouw een vergadering! te houden. Ee Ere-voorzitter Dis, Moll hoopt dan een onderwerp te behandelen. LAND VAN ALTENA. .Vrijdagavond 1 Oct. kwam de Advies-Commissie uit District no. 45 in zijn nieuwe samenstel ling in café Kolff te Sfeeuwijk in vergadering bijeen. Nadat de P.B.H., de heer L. van 'tSant als waara. voorzitter, deze vergadering had geopend, ging men over tot verkiezing van een voorzitter en 2e voorzitter. iMet bijna algemene sternmie n werden daartoe respect, gekozen de heren G. de Jong te Almkerk en A. J. Konings te Werkendam. Daarna werden de verschillende agendapunten in vlot tempo af gewerkt. OUDENDIJK. lOp Vrijdag 1 Oct. j.L nam het bestuur der Neutraal Bijz. school afscheid van mevr. Hage- man-v. d. Heuvel, die aan deze school bijna twee jaar als onder wijzeres in tijdelijke dienst werk zaam was. Ee voorzitter, de heer de Lorm, die allereerst mevr. Hageman toe sprak, wees er op, dat aan haar heengaan thans meer aandacht ge schonken wordt, dan wiel gebrui kelijk is. Het is niet de tijdsduur die hier een rol speelt, .maar meer uw werk, waarvoor wij u allen dankbaar blijven. Namens de ouders sprak daar na d'e heer van Anidel', terwijl het hoofd' der school, de heer van Bieem, zich ook zeer tevreden ovier haar werk uitsprak. Tenslotte wer den haar een tweetal boekwerken aangeboden, terwijl de kinderen voor een bloemenhulde zorgden. Mevr. Hageman was zeer ge troffen door deze attentie en zei met gienoegbn te zullen terugden ken aan dezie tijdelijke werkkring, In een gehouden bestuurs vergadering! van de Vereniging! voor Neutraal Bijz. onderwijs al hier, werd met algemene stemtm)ein tot onderwijzeres benoemd, mej. E. C. Nieuwstad te 'Spijk, die in middels reeds in dienst is getne-i den. i Ee heer R., werkzaam' bii de V. R. te Gorinchem, ,had tij - dens de werkzaamheden het on geluk een top van een zijner vin gers af te knellen. SLEEUWIJK. Es. Ros', Geref. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Drachten bedankt. Voor het Gieref. Jeugdhuis is thans reeds meer dan f 590. bijeen. Korfbaluitslagen yan Zater dag j.l.: S.K.V. IVriendenschaar III 08. S.KJV. Jun.Vriendenschaar Jun. 21. Een (Supporter van d'e korf balver. uit Hardinxvleld kwam op de Rijksstraatweg alhier zodanig' met de fiets te vallen, dat genees kundige hulp moest worden inge roepen. Bij het korfballen alhier, kwam A. Roza zodanig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. D(r. v. Leeuwen Verleende geneeskun dige hulp. VEEN. Maandag 4 Oct. werd in de Chr. school alhier, een 2-jarige tuinbouwcursus geopend, georgani seerd door de Tuinbouw ver. Veen- Wijk en Aalburg. Leze cursus werd geopend door de Tuinbouwconsulent Ir. Gerrit sen uit Geldermafsen, welke voor al wees op de grote noodzakelijk heid van deze cursus voor Veen en omstreken. Ook .werden nog enkele woor den ter inleiding gjesproken dooi de onderwijzers v. Hoven en Noor- de rmeer. Hierna werd begonnen met de eerste les van het' theore tische gedeelte. Mochten er nog belanghebbenden zijn, die deze cursus willen vol gen, dan kunnen zij zich nog' op geven 'bij J. No order meer en A. VersLuijs. Tot hulpbesteller der pos terijen is benoemd' de heer G. v. Wijk. Tot leiders der Knapenver- eniging zijn benoemd, de heren P. v. Helden en H. Timmermans. Eoör de interkerkelijke con tactcommissie zijn weer een 8-tal pakketten verzonden naar Indië.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1