Gemeenteraadsverslag OFFICIËLE BONNENLIJST Distfibutiemefledelingen DIENSTREGELING Wegens plaatsgebrek zal het veilinggebouw der Coop. Veiling' voor het Land vaiï Heus den en Altena, aanmerkelijk uitgebreid worden. WIJK. Naar wij vernemen wordt de Bibliotheek der Ned. Herv. Jeugd' Ver. alhier weder openge steld'. Ee uitreiking vindt plaats op Vrijdagavond 8 October a.s., des avonds om half acht in het ge bouw van het Groene Kruis. WIJK EN AALBURG. Ee voetbalver. ,,Wil hel mi- na" alhier kwam j.l. Vrijdag in al gemene vergadering! bijeen. Ee voorzitter, de heer ,M. Bou man, bracht in zijn openingswoord het belang van deze bijeenkomst naar voren, door er op ,te wijzen, dat de besprekingen in hoofdzaak zouden gaan over de financiële positie van de Vereniginfgj. Hoewel reeds, zo zeide hij, een kleedlokaal verrezen is, dank zij een succes volle verloting, de dring'ende uit gaven die verder nodig! zijn, ;0.a. voor een aan te brengen waterlei ding, verbetering van het speelter rein, afrastering enz., die ver bo ven de finantiële draagkracht van de vereniging1 uit zullen gaan, heb ben het bestuur genoopt uit ,te zien naar middelen om deze bui tengewone kosten te dekken. Hij deelde het besluit mede, dat ,in de eerste dagen van Eecember voor dat doel een bazar georgani seerd zal worden en deed een dringend beroep op al de leden om daadwerkelijk hieraan steun te willen verlenen, niet alleen door het geven van een geschenk, hiet- zij in geld of natura, maar ook door het bewerken van vrienden en kennissen met hetzelfde doel. En dan kan het niet anders, zo vervolgde hij, of onze bazar moet slagen, gielet op zovel en die door hun gaven needs blijk van mede leven niet de vereniging! toonden. Vergadering van de r,aad der ge meente VEEN, op Maandag 4 October, des nam. 7 uur. VoorzitterEde lach tb. Heer C. B. J. Landweer. SecretarisWelEd. Heer More- 'lissen. Afwezig de heer Eiëkker. Ee Voorzitter opent met het f or m u l ier gebed Ee notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot overdracht van 5 lokalen vian de O.L. school aan het bestuur van de Herv. gemeente. 'Vlerzoék van de Bond der Open bare Leeszaal te 's Bosch, om een bijdrage van V10 cent per inwoner voor de voorziening van lectuur voor het platteland van Noordbra bant ten opzichte van de land bouw. B. en W. zijn van mening, dat deze zaak voor yde gemeente vgn niet veel belang is en de toestand van de gemeentekas subsidieverle ning niet toelaat, daarom stellen zii voor afwijkend te beschikken, met welk voorstel de raad accoord gaat. Schrijven van de brandmeester A. C. L. Honcoop, waarin dez,e aandringt 300 meter nieuwe slang' aan te schaffen. Eit schrijven wordt naar B. en W. genenvoyeerd en deze worden gemachtigd tot aanschaffing over te gaan. Ee heer v. Ballegooijen vraagt of de brandweer aan 300 meter genoeg heeft. Ee Voorzitter meent van wél. Wethouder 'Honcoop zou een be tere plaats dan de toren willen zien 0111 de slangen te drogien. Ee Voorzitter belooft, dit in Ook zijn reeds vele toezeggin gen voor een gift g'edaan en naar aanleiding daarvan merkte hij op, dat deze of gebracht kunnen wor den bij de secretaris, de ,h£er J. Bouman, of, wanneer de wens hier toe kenbaar gemaakt wordt, ten huize afgehaald kan worden. Bestond oorspronkelijk het co mité uit drie leden, die de eerste voorbereidingen getroffen heeft, de noodzakelijkheid kwam naar voren om deze uit te breiden ien bestaat thans uit de heren E. v. Berkiel, J. Bouman (secr.), P. Bouman, A. Mans en H. Millenaar. Op deze mededelingen kwam het 2e punt van de agenda, de winiter- -zaaltraining aan de orde. Na een breedvoerige discussie werd beslo ten met e%n, staande de vergade ring opgjegieven aantal leden, één avond in de week te frainen. Eie plannen hiervoor zullen nader door liet bestuur worden uitgewerkt. Als derde punt vermeldde de agenda „onzie jóngiens in Indië". Ee voorzitter wees er op, dat elf leden van de Vereniging hun plich ten in het verre Oosten (Vervullen en dat zij steeds blijk geven mede te leven met het wel Len wée van „Wil hel mi na". Het is thans de beurt aan onis, zo vervolgde hij, om deze belang stelling met een tegenprestatie te waardenen en wel in de vorm van een pakket. Hij verzocht voor dat doel al de leden, een (bijdrage in cigaretten, pepermunt enz. te wil gen geven en deze bij de secreta ris in te leveren. In de rondvraag kwamen enkele informatieve vragen naar voren, speciaal voor de elftalcommissie, waarna de bijeenkomst, die zich ,in een grote be langstelling! mocht verheugen, g!es loten werd. WOUDRICIIEM. Op de speciale expiortveiling vain Maagdeperen v&n 1 Oct. j.l. was een behoorlijke aanvoer. Na keuring bleek echter dat verschil- overweginig .te zullen nemen. Benoeming 'leden der Commissie tot 'wering van schoolverzuim. Af tredend zijn de heren A. 'tLam, J. v. 'Ballegooijen, H. C. Boer boom en "S. de Vries, die voor herbenoeming worden aaiibevolen. In de plaats van de heer v. Bonk, die 'de gemeente h'peft verlaten, wordt ter benoeming aanbevolen, de heer LI. A. Run ge. Ee af tredenden worden herbe noemd, 'terwijl de heer Runge wordt benoemd. Benoeming 'leden commissie van advies bedoeld in art. .8 der Woon- ruimtewet 1947. Ee aftredende le den Jac. v. d. Pol, M. G. Timmer mans, P. v. Helden, H. N. Jiskoot en A. v. Wijk worden herbe noemd. Eervol ontslag onderwijzend per soneel openbare lagere school. De 'Voorzitter schorst voor de bespreking van dit punt de ver- gaderinig. Na heropening" stelt hij voor, in verband mét een% schrijven van de Minister van Onderwijs, Kun sten 'en Wetenschappen en de da ling van het aantal leerlingjen der openbare school, dat over 1947 211 bedroeg en thans slechts 31 bedraagt, 0111 aan de heer Frank en mej,. v. d. Brugge met ingjanig van 1 November eervol ontslag te verlenen. Aan de open'b. school blijven dan 2 leerkrachten n.l. hel hoofd, de heer H. A. Runge eP de heer de Vries gehandhaafd. Ee raad hecht aan dit voorstel zijn goedkeuring. Rondvraag. Ee Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zullen trachten aan de openbare school een onderwijzeres te krijgen voor het géven van ies in de nuttige handwerken. Ver volgens dat de straatverlichting'1 z^l worden uitgebreid. De heer Smits vindt het niet goed, dat het Hoofd der open lende partijen niet aan de gestelde eisen voor export voldeden. Verschillende aanvoerders had den nog te weinig aandacht ge schonken aan de sortering, vooral de blankheid is een eerste els. Eit geeft voor hun zelf schade en voor het personeel veel moei lijkheden. Het voor export aangegeven ge deelte bracht 40 ct. per kg op, terwijl voor het binnenland 27- 30 ct. per kg werd' besteed. WERKENDAM. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en genodigden, stelde Z.Exc. Prof. de Quai, Com missaris der Koningin in deze pro vincie, de baggermolen in bedrijf voor het graven van de nieuwe haven alhier. 'In een volgend nummer komen wij "hierop nader terug. ;Op Woensdag 13 Oct. zul len alhier optreden: Chr. Geref. Kerk, des avonds 7.30 uur, Es. Smits van Drie bergen. Geref. Gemeente: 7.30 uur Es. van Dam. i Herv. Stichting: 7.30 uur de heer van Kooten. ZUILICHEM Belanghebbenden worden er op gewezen, dat voortaan alle huis- slachtingen moeten worden ge keurd. De keuringsdaglen voor Zui- lichem zijnEinsdag en Donder dag. Het keurloon kan tegelijker tijd met de kennisgevin'gj tot het voornemen van een huisslachting ter gemeentesecretarie worden vol daan. ingegaan 3 October 1948 Verkrijgbaar in den Boekhandel van de FIRMA L. J. VEERMAN - Heusden. bare school geen woninig! heeft en daardoor verplicht is in Zalt- bommel te blijven wonen. Spr. heeft hiervoor van tevoren ge waarschuwd. De Voorzitter melkt op, dat de heer Runge niet te kennen gege ven heeft, dat hij in Veen zpu willen wonen. Ee heer Timmermans vestigt de aandacht op de sloot langs de Nieuwstraat, die een onaangename stank verspreid, daar diende meer gespuid te worden. De Voorzitter zal dit met de architect bekijken. 'De heer v. d. Pol meent, dat de buizen niet diep genoeg liggen. De Voorzitter is het er mede eens, dat de toestand daar niet ideaal is, doch het is niet ge makkelijk dit te verhelpen. Ee heer Schreuders brengt de verbetering van bet woonhuis van J. Zonneveld ter sprake. Leze heeft de hulp ingeroepen van Alinkerk en beweert dat hij niet geholpen wordt, omdat hij zijn kinderen niet naar de Christelijke school stuurt. Eit is echter onzin, alleen als het uitbreidingsplan doorgaat zoals het is ontworpen, dan mag daar niet glébouwd wor den, daarom hebben B. en W. even de zaak aangehouden. Zou het uitbreidingsplan niet doorgiaan, dan zö'u het dwaas zijn 0111 het bouwen tegen te houden. Wethouder Honcoop licht een en ander nader toe, en zegt da ff het de bedoeling is dat daar eeïn behoorlijke verbindingsweg komt, die aansluiting gteeft op de nieuwe verkeersweg, die zal worden aan gelegd. Ee Voorzitter meenty dat Zon neveld alle mogelijke faciliteiten moeten worden verlee,nd om bet volgend jaar een woning 't<e kun nen bouwen. Be vergadering wordt hierop gesloten. vpor het tijdvak van 10 t.'m. 23 October 1948. BONNEN VOOR BROOD EN VLEES. 245 Vlees, 100 gram vlees (reeds aangewezen, gleldigl t.m. 9 Oct.) 284, 286 Vlees, 100 gram vlees 285 Vlees, 300 gram vlees 287-1, 287-2 Brood, 800 gr. brood 288 Brood, 400 gram brood ALLE BONKAARTEN. 289 Algemeen, 400 gjram brood 290 Algemeen, 250 gram boter of margarine of 200 glram vet 291 Algemeen, 750 g|ram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperinglen BONKAARTEN KA, KB, KC. 295 Algemeen, 250 gram boter ef margarine of 200 glram vet 296 Algemeen, 200 gram klaas of 250 gram korstloze kaas 297 Algemeen, 1 ei 298 Algemeen, 123 glram koffie 299 Algemeen, 50 gram thee 300 Algemeen, 225 glram huis houdzeep1 of 180 gr. toiletzeep B 309, 200 gram kaas ,of 2 5oigjram korstloze kaas R 31 o, C 3111 ei BONKAARTEN KD, KE, 301 Algemeen, 125 gram boter ef margarine of 100 giram vet 302 Algemeen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 303 Algemeen, 2 eie rein 304 Algemeen, 450 glram huis houdzeep of 360 gr. toiletzeep JEj 3 5, 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits TABAK- EN VERSNAPERIN- GENKAARTEN. 117 Versnaperingen, 200 gram versnaperingen of 200 gram sui ker, boterhamstrooisel enz. oï 400 gram jam, stroop* enz. 120 Versnaperingen, 100 gram versnaperingen of 100 gram sui ker, boterhamstrooisel enz. of' 200 gram jam, stroop enz. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook S. Eeze bonnen zijn 114 dagen gleldigl. Bovenstaande bonnen kunnen op Vrijdag 8 October reeds worden gébruikt. Ee niet-aangewezen bonnen van strook 3 kunnen worden vernie tigd. 1 Distribuliekring GELDERMALSEN Uitreiking nieuwe bonkaarten- In het tijdvak van 7 Sept. t.m. 21 Oct. 1948 zal de uitreiking plaats vinden van de bonkaarten 812, voor: zelfverzorgers, niet-zelf- verzorgers, a.s. en jonge moeders. Mede te brengenInwisselbon van bonkaart 810. 2e Distributie stamkaart. Controlekaart CA. CB of CM (a.s. en ionge moeders). Het publiek dient de bescheiden onmiddellijk bij de uitreiking te controleren. Reclames, ingediend nadat het uitreiklokaal eenmaal is verlaten, worden niet in behandeling geno men. NEDERHEMERT. 11 October, A I t.m. A S9 en B 1 t.m. B90* 12 October. B 91 t.m. B 179 en C 1 t.m. C 32. Eie Leider van de Distributie kring Geldermalsen deelt mede, dat aan mannelijke personen, ge boren in 1930 of eerder, (die niet in het bezit zijn van een tabaks- kaart QA 808, een rantsoenbon voor 50 gram scheerzeep zal wor den uitgereikt. N. S.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2