voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM «u. .a Sportnieuws 1 H.A. Bouwland HOEBA PRACHT KAMEELHAAR PANTOFFELS SUIT'S Schoenenmagazijn Landbouwers 111 Te koop gevraagd: C. J. VERDOORN ze zijn er weer, die - 'Met de bouw van. de pas torie der Ned. Herv. kéék alhiier vordert het zeer langzaam. Thans heeft men weer ie kampen mie|t moeilijkheden, daar de dakpannen die daarvoor wanen gereserveerd, door een andere instantie werden gevorderd en zodoende het dak voorlopig met aspJhaltpapier moest worden afgedekt. HEUSDEN. Het was j.l. Zondag voor onze voetbalvereniging! leen buitengewo ne 'gunstige dag. Alle 3 de elftal len kwamen in het veld en wisten de volle buit te behalen. Het ie elftal 'bond de strijd aan in Ros malen 'tegen de v.v. Maliskamp". Maliskamp wint de toss en na 20 minuten spelen had de thuisclub succes, toen de rechtsbinnen prach tig inschoot 1o. Heusden het gevaar inziende, pakte wat stevi ger aan en "het was ouzte gloed spelende midvoor M. v. d. Linden, die 'met een prachtig schot, de partijen op gelijke voet bracht 1 1. 'Een kwartier later vergrootte dezelfde speler de voorsprong 1 2, waarmede de rust inging'. Na d'e rust werken de Rosma lers als leeuwen, maai* succes blijft uit, integendeel het komt aan de andere zijde als G. Vos een prach tige voorzet geeft en M. v. d. Lin den hieruit wederom scoor! 1-3. Maliskamp beantwoordde met feen mooie aanval, waarna uit een klu wen van spelers de bal over de lijn gewerkt wordt 23. In deze stand kom't geen verandering meer, zo dat deze wedstrijd eindigde me,t een 23 overwinning op „een spor tief spelend Maliskamp. iOok het 2e elftal deed heit bij zonder goéd door het sterke Jan van Arkel I uit Ammierzoden met liefst 72 te kloppen. Xe doel punten werden gemaajkt door C. 'Viveen (2 x) L. Sluimer £2 x) en B. de Kok (2x), terwijl een iach- terspeler van Jan v. Arkel het 7e doelpunt voor zijn rekening nam, door in eigen doel te schie ten. Jongens wanneer er zo .ge speeld wordt als Zondag j.l. zijn jullie een gegladigde voor de bo venste plaats. Jammer was het, dat na 5 minuten spelen, onze goed spelende 'back P. Timmer mans, wegens een oog won de het veld moest verlaten. Wij wensen hem een spoedig .verstel toe. Ook onze benjamins deden voor hun grotere broers niet onder en klopten Jan v. Arkel III met 6i- Ee doelpunten werden gescoord door R. Johker (1 x), T. Sllaats (3x) en B. v. d.Oever (2x). /VN DEL. Zaterdag j.l. speelde Sparta 1 een uitwedstrijd tegen Noad 1 tie Wijk en behaalde in een forse wedstrijd een 32 overwinning. Sparta 2 verloor in een goed ge speelde wedstrijd met 2o van de a.s. kampioenen Hellouw I. Ee junioren behaalden een 21 overwinning op de Altena-junioren van Nieuwendijk. Voor Zaterdag a.s. zijn voor de Sparta-elftallen geen wedstrijden vastgesteld. CAPELLE. Voor de Zaterdagmiddagcompe- titie is onze voetbalvereniging Wit Zwart, met haar re elftal inge deeld in afd. B van de kring Bre da met de voetbalverenigingen Sprangse Boijs, Vrijh. Boijs, N.A. C.-veteranen, P. CP.-veter amen, S. B.O. en Longo, terwijl het 2e elf tal 'zal uitkomen in de kring Lang!- straat met de zusterverenigingen Sprang 'II, Spranglse Boijs II, V7 rij - hoevense Boijs II, J.P.S. en Good Luck II. SLEEUWIJK. Voetbaluitslagen van Zaterdag! 2 October Stedoco ISI eeuwijk I 22. omgeving Dussen of Almkerk. Gaarne spoedig te aanvaarden. Brieven met prijs en ligging onder No. 27 aan het Bureau van dit Blad. Koopt Goedgekeurde Pootaardappelen Bestellingen in alle gewenste rassen en maten, zowel voor Herfst- als Voorjaarslevering, worden met de meeste zorg uitgevoerd door Telefoon 6 GENDEREN voor Jong en Oud Dames Kameelhaar Pantoffels, in verschillende kleuren, vanaf f3,90 Heren Kameelhaar Pantoffels f 3,80 Kinder Kameelhaar Gespschoen vanaf maat 19 f2,35 Bruin en Zwartleren Damespantoffels, Wolvoering en Bontkap f8,05 Bruin en Zwartleren Herenpantoffels, Wolvoering f8,25 Verder hebben wij nog een PRACHTSORTERING IN LUXE DAMESPANTOFFELS met Bont- en Vachtvoering Wijksestraat 54-55 - HEUSXEN - Telef. 70 Weer aangekomen HEREN RUBBERLAARZEN van 40 tot 47 Sleeuwij'k IIZuilichem I oi. Beursum IIISleeuwijk III io. Beursum Jun. A-Sleeuwijk Jun. A 22. WERKENDAM. Uitslag competitiewedstrijd 4e 'klas K.N.'V.B. Koz. Boys alhier tegen Rijsoord 2o. Vergadering' van de raad 'der (ge meente SLEEUWIJK, op Za terdag 2 October 1948, ides v.m. 10 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer J. de Bruijne. Secretaris (waarm.)de heer P. Beukenkamp. Aanwezig alle leden. Eie Voorzitter opent met het formuliergebed. Ee notulen van 3 Vorige ver- gaderinglen worden onveranderd vastgesteld. Enige inglekomen stukken wor den behandeld o.m. een beslissing van de 'Minister 'van Wederop bouw, dat ten opzichte :van de verkoop van woningen, waarvoor aanvankelijk was bepaald, dat Voor het gehele bedrag' registratierech ten betaald moesten worden, !dat thans slechts van het .rendabele gedeelte dit behoieft te geschie den. Nu zal er nagegaan moeten worden wat iedere woning gekost heeft, 0111 daarna met [de betrok kenen te onderhandelen over [ver koop. Bericht van Ged. Staten, dat evenals het vorige jaar ook ,voor dit jaar aan de gemeentesecretaris en gemeente-ontvanger 2 pet. toe slag verleend kan worden op hun salaris, evenals dit voor het rijks personeel geschiedt. Ee raad gaat er mede .accoord, dat deze toelage aan de gemeente ontvanger zal worden verleend, voor wie deze bepaling alleen gel dende is. Op het verzoek van de Stichting Moederheil te Breda 0111 subsidie, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Het verzoek van het Centraal Proeftuinbe drijf te Gorinchem, wordt nogmaals aangehouden om B. en W. de gelegenheid te geven, een nader onderzoek in te stellen. 'Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening tot wering en bestrijding! van Lijf-, Kleer- en Hoofdenonrein. Le Voorzitter deelt mede, dat het enige malen is voorgekomen, dat betrokken patiënten zich na medisch onderzoek, niet wilden la ten reinigen. Vandaar dat B. en W. met dit voorstel 'komen, pm daardoor de macht te verkrijgen, 0111 op medisch advies deze onwil lige patiënten te verplichten. Het is een verordening die tamelijk diep ingrijpt, doch men moet ze zien niet alleen als een 'belang voor de patiënten zelf, doch ook voor de medemensen. Ee heer A. Groeneveld vraagt of de verordening geldt voor lruis- of ziekenhuispatiënten. Ee Voorzitter antwoordt voor beiden. Ee heer v. Straten nier kt op, dat de ondervinding heeft geleerd, dat er aan de reiniging! gevaar is verbonden. Het is voorgekomen, dat iemand in het ziekenhuis daar aan is gestorven. Ee Voorzitter meent dat [dit wel aan de behandeling zal heb ben gelegen. Ee heer D<. Groeneveld acht de verordening van het grootste be lang*, gezien het grote 'gevaar die patiënten voor hun medemensen opleveren. Ee verordening wordt hierop met algemene stemmen vastge steld. Ee gem.-begiroting! 1948 wordt op 'voorstel van B. en W. gewijzigd 0.111. voor de toekenning van een premie groot f 1440 voor woning1- ver betering. Ee Voorzitter deelt mede, dat vermoedelijk meerdere ingezetenen van deze regeling' zullen profi teren. Ook de posten van de jubileum- en kroningsfeesten moeten respect, met f450 en f290 worden ver hoogd. Ee heer Dekker vraagt, wat in geval van woningverbetering de eigenaar zelf moet betalen. Ee Voorzitter antwoordt, dat rijk en gemeente 60 pet. voor hun re kening nemen, de eigenaar moet dus 40 pet. betalen. Het maxi mumbedrag waarin wordt bijge dragen is f2400. Eie heer D. Groeneveld vraagt of de premie alleen wordt toege kend als d'e: woning wordt veran derd, zodat ze door 2 gezinnen bewoond kan worden. Ee Voorzitter antwoordt, dat er dan sprake is van woningsplitsing. Hier gaat het over een geval v'an woningverbetering!, 0111 ohbewoon- baarheid te voorkomen. Aanvanke lijk had men de gedachte, dat slechts een enkeling hiervan zou. kunnen profiteren, thans is het echter zo, dat meerderen van deze regeling gebruik kunnen maken. Ee aftredende leden van die Commissie Woonruim'tewet 1947 worden allen voor een jaar herbe noemd. Allen hébben zich bereid verklaard deze herbenoeming tie willen aannemen. Voorstel van B. en W. tot toe kenning van subsidie aan de ver eniging! „Veilig: Baden" te Wer kendam. Ee Voorzitter licht toe, dat vop de begroting voor 1948 een subsi die voor deze vereniging! is uitge trokken van f 50.Ee laatste ja ren is dit bedrag niet uitbetaald, omdat de vereniging! niet werkte. Eit jaar is dit weer ,wei het geval geweest, zodat B. en W. voorstel len thans het bedrag wel te ver strekken. Ee heer de Koning wil voorop stellen, dal hij voor toekenning der subsidie is, doch kan in Wer kendam, waar zoveel groot indus triëlen zitten niet iets beters tot stand komen, b.v. zoals hier in Sleeuwijk. Hier heeft particulier initiatief iets behoorlijks tot stand gebracht en dat kan van de zwem- gelegenheid te Werkendam niet worden gezegd. Men noemt het wei „veilig baden", doch spr. aciit de gelegenheid verre van veilig, als hij het geval, als een ark vajn Noacht, scheef op de kant ziet liggen. Hij kan zich niet indenken, dat men in Werkendam niet in staat zou zijn, hetzelfde te bereiken wat men hier heeft bereikt. Ee VoorzitLer merkt op, dat „Veilig Baden" ook uitsluitend par ticulier initiatief is. Ee gemeente tracht door het verlenen van $ub- ssidie het baden te bevorderen. Als de gegevens van „Bijtelskil" straks ter tafel komen, dan zal

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6