HEER.» VOOR LEVERING VAN Gorcum's Schrijfmachinehuis V Langendijk 57—59 Telef. 2464 Vruchtbomen,' Bessenstruiken, Laan- en Sierbomen, Haagbe planting en Struikrozen, enz, enz, J, M. OERLEMANS, Kleiberg, Genderen Ee Voorzitter zegt, dat het schrij ven uitgaat van het college van Algemene Commissarissen en niet van het Kroondomein. Ee heer Verschuur acht het bil lijk dat de woningen, die reeds zijn gebouwd een evenredig! deel bijdragen in het bouwrijp maken van het Burchtplein en zou de prijs op f 4.willen stellen. Ee heer te Vruchten wil dit; voorstel steunen. Aangezien er verder geen heren zijn die dit voorstel wensen te steunen, kan het niet in rondvraag worden g(e- bracht. 'Het voorstel van B. en W. wordt hierop met 5 tegen 1 stem goed gekeurd. Ee heer Verschuur stem de tegen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan het gemeenteperso- nieél een gratificatie toe te kennen gelijk aan die van het burgerlijk rijkspersoneel. Het vermenigvuldigd ngscijfer voor 1949 voor de ondernemings belasting; wordt ,op het cijfer 4 evenals het viorig jaar, vastgesteld. Ee heer Verschuur vraagt of de gemeente nog onder voqgldii staat of zelfstandig is. Ee Voorzitter antwoordt, dat de gemeente niet meer noodlijdend is, niettemin zou hij nog nietigiaar- ne zien, dat het cijfer werd ver laagd. Het vermenigvuldigingscijfer v. het schoolgeld voor het 'belastingi jaar 1948—1949 wordt vastgesteld op' 2. - Ee heer te Vruchten zou als de gemeente zelfstandig! is, het' .schoolgeld willen doen verdwijnen. In Waalwijk, waar men het beter kan betalen dan hier, is het school geld lager. Waar voora! de arbei ders dit schoolgeld moeten op brengen, zou hiji daarmede meer rekening willen houden. Ee heer Verschuur zou iets min der ver willen gaan en zou er |g|e- noegen mede nemen, wanneer B. en W. als zij hun goede gaven van belastingverlaging' gaan uitde len, willen toezeggen, dat dan in de allereerste plaats deze belasting daarvoor in aanmerking zal ko men. Ee Voorzitter wil dit gaarne toezegglen. Ee gemeentebegroting ziet er beter uit, maar belangrijke uitgaven staan nog| tie: wachten en. daarom zouden B. en W. gaarne enige reserve kweken en dus nog! niet tot (enige verlaging willen overgaan. De heer Lutgert vraagt wat ver laging op 1, minder aan inkomsten 'betekent. Ee Voorzitter antwoordt, dat het schoolgeld ruim 3600 gulden op brengt, verlaging' op 1 komt dus neer op' een mindere ontvangst van f 1800. Ee heer Lutgert vraagt of de grote gezinnen dan niet lager kun nen worden gesteld. Ee Voorzitter merkt op, dat dit reeds in de verordening tot uiting' 'komt. 1 Voorstel van B. en W. tot toe passingverklaring van de regjeling premie woningverbetering en-split sing en het verlenen van een cre diet aan B. en W. .tot een maxi mum van f 1000. Een verzoek is ingekomen van de heer Versluijs, om in het genot te worden gesteld van een premie ten behoeve van het verbeteren van zijn woning wijk W no. 53, waarvoor de verbou- wingskosten exclusief de oorlogs schade f2137.bedragen. Ee pre mie bedraagt 60 pet. of f 1282.20. Het rijk draagt hierin 3/4 of f961.65 bij en zou de gemeente 1/4 of f320.55 moeten bijdragen. Ee heer Verschuur hoopt, dat meerderen het voorbbeeld van de heer Versluijs zullen volgen e,n op dezelfde afdoende wijze hun wo ning zullen verbeteren. Hij zou echter niet gaarne zien, dat ,B. en W. toestemming zouden verlenen 0111 krotwoningen minder krotach tig te doen maken. Ee Voorzitter zegt, dat m zo n aeval de beslissing aan de raad IS HET VAKKUNDIG BILLIJK EN BETROUWBAAR ADRES Vertegenwoordiger WED. P. DE JONG Goes zal worden gelaten. Besloten wordt de regeling! pre mie woningverbetering en -split sing van toepassing! te verklaren, terwijl het gevraagde crediet van f 1000.om meerderen op deze wijze te kunnen helpen, aan B. en W. wordt verleend. Op voorstel van B.. en W. wordt een crediet beschikbaar gesteld voor de bouw van 13 woningen, die zullen worden gebouwd in het verlengde van de woningen van de heer v. Wijk. Voor deziei ,bouw zal tevens een rijksexploitatiebijdrage w o rd en aangevraagd Ee heer te Vruchten meent, dat 15 woningen zullen worden ge bouwd, waarop de Voorzitter ant woordt dat zulks' ook 'het geval is, doch 2 zullen door de firma de Haan en. E) ie rie m an s zelf worden gebouwd. Voorstel tot hernieuwde vaststel ling verordening! stichting Wo ningbedrijf. Eioor Ged. Staten is op de verordening die in de ver gadering van 20 Augfustus werd vastgesteld enige aanmerkingen ge maakt. Besloten wordt aan de ge maakte opmerkingen tegemoet te komen en de verordening wordt opnieuw gewijzigid vastgesteld. Hernieuwde vaststelling salaris- verordening. Ook deze verorde ning, die door de raad in zijn vergadering van 21 Mier werdviast- gesteld', heeft Ged. Staten aanlei ding glegeven tot enige bemer kingen. Ee Voorzitter licht toe, dat |de tijdelijke bijdrage op het salaris van de gemeentebode van f 400 wordt gewijzigd in een vaste bij drage. Ee verordening wordt hierop opnieuw gewijzigd vastgesteld. Voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot het ver lenen van subsidie in de restaura: tie van het pand O 112. Mevr. "de Wed. A. Schreud.er-Hurkmans, al hier heeft een verzoek ingediend om in aanmerking te komen voor een gemeentelijke subsidie in de kosten van herstel van haai" pand'. Eveneens is subsidie verzocht aan het Rijk en de Provincie, Ee Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mede, dat hij het advies heeft ingewonnen van de Rijkscommissie voor de Mo numentenzorg. Eeze Commissie heeft aan d'e Minister het volgen de bericht „Het pand Hoogstraat O 112 te Heusden, vermeld in de voorlo pige lijst der Nederlandse Monu menten van Geschiedenis en Kunst, deel X, blz'. 211, dateert uit het begin van de 17e eeuw. Het is ge bouwd van rode en gele baksteen met natuurstenen waterlijsten. Ee zeer fraaie top wordt begrensd door uitgezwenkte rollaglen, afge wisseld door loodrechte pilasters, terwijl de onderste uitzwenkingein digt in een binnenwaartse voluut. Boven de ramen bevinden zich korfbogigle hoogvelden, gedekt door geprofileerde tooigïijslen en gevuld met metselmosaiek. Inwen dig bezit het gebouw ook nog ver schillende oude details als plafonds van moer- en kinderbalken en een splitrap.. Ondanks de wijzigingen in de 19e eeuw aangebracht, waarbii de geviel o.a. gleheel is geverfd, is het geheel nog! zeer de moeite waard'. Ee eigenaresse van het pand, Mevrouw Schreuder-Hurkmans té Heusden is voornemens, nu toch de oorlogsschade, welke het pand aan de dakbedekking heeft opge lopen, hersteld' moet worden, te vens de geviel en wa,ar nodig!, het inwendige te doen restaureren. Hierbij zal d'e opgebrachte verf laag weer worden weggenomen. Otnze Commissie kan deze plannen niet anders dan toejuichen. Plet in de te maken kosten gevraagde subsidie acht zii ook volkomen ver antwoord". Eie Minister schrijft verder, dat hij op grond' van dit advies, ziichi aan Mevr. Schreuder-Hurkmans in beginsel bereid heeft verklaard een Rijkssubsidie in de kosten van de ze restauratie te ver lenen. Ee Minister verzoekt tenslotte te bevorderen dat de gemeente eveneens een subsidie zal toeken nen. i B. en W. kunnen niet anders dan eveneens de plannen tot res tauratie toejuichen en wel omdat het dringend nodozakelijk is, dat van hetgeen aan oude monumen ten nog in d'e glemeente aanwezig! is zoveel mogelijk behouden blijft. Ee oorlog heeft reeds teveel ver nield en voorkomen moet worden dat door niet tijdige restauratie nog meer verloren gaat. Opgrond hiervan stellen zij die raad dan ook voor in principe te besluiten tot het verlenen van subsidie ,in de restauratiekosten van bovenge noemd pand. Zonder discussie wordt overeen komstig het voorstel van B. ,en W. besloten. !Van de heer E, van Leeuwen .is een verzoek ingekomen om een tegemoetkoming ex art. 13 der L.Ö.-wet 1920 voor zijn zoontje, dat een onderwijsinrichting in den Bosch bezoekt. Op' dit verzoek, evenals op dat van de hieer Kaste lijn, wiens zoon tje eveneens een onderwijsinrich ting in den Bosch bezoekt, wordt afwijzend beschikt, aangezien de kinderen de leerplichtige leeftijd hebben overschreden. Aan eenzelfde verzoek van de heer C. Wijnstekers zal worden voldaan. Op voorstel van B. en W. zal aan deze een tegemoetkoming! van f 6.per maand' worden ver leend tot het tijdstip, dat het kind de leerplichtige leeftijd heeft be ëindigd. 'Vastgesteld worden vervolglens de vergoedinglen ingevolgte art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1947 en de 5-jaarlijkse afrekening voor de bijz. scholen. Over 1947 wordt het bedrag voor de bijz. jongens school vastgesteld op f1316.95, voor d'e bijz. meisjesschool op f r393-voor de bijz. school te Herpt op f843.55. Ee voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven voor de bijz. jongensschool op f 1293.-32, voor de bijz. meisjesschool op f1561.32, voor de. bijz. school te Herpt op f 1224.30. Ee vergoeding over de jaren 1943 tot en met 1947 wordt vast gesteld als volgtvoor de bijz. jongensschool op f4241.11, voor £o» Dames-vulpennen.... elegant van model en fraai van kleur. Heren-vulpennen kloek, zake lijk.... en toch edel van lijn! Afd. VULPEN-SERVICE de bijz. meisjesschool op f4833.63, voor de bijz. school te Herpt op f3654.90. Eie voor vergoeding! in aanmer king komende uitg|aven over het bedoelde 5-jarige tijdvak voor de bijz. jongensschool' op f4599.35, voor d'e bijz. meisjesschool op f5352.89, voor de bijz. school te Herpt op f4461.29. Het vierschil tussen het vergoe dingsbedrag1 en het totaal' der voor vergoeding in aanmerking! Komen de uitgaven over het 5-jarig tijd vak voor de. bijz. jongensschool1 °P' L358.24, voor de. biijz. meisjes school op f519.26, voor de bi'ijz. school te 'Hierpl op f806.39. j Ee gemeentebegiroting en be groting! vlee sik eurihgsbie drijf 1949 worden de raad aangeboden. Als leden der Commissie van onder zoek worden door de Voorzitter aangewezen de heren Lutglert, L. C. Verschuur en te Vruchten. Tot leden der Commissie van Advies inzake uitvoering woon- ruimtewet worden met algemene stemmen herbenoemd de heren P. J. Verschure, A. J. v. d'. Kolk, IT. Lutgert, Chr. v. Bal kom en M. van Wijk, tot plaatsvervangen de leden, eveneens met algemene stemmen de heren S. J. Eeurloo, A. v. Bil'adel, v. d. Zalm, T. v. Ho ren, terwijl de heer L. C. Ver schuur 5 stemmen verkreeg, 1 stem was uitgebracht op de heer te 'Vruchten. Reclame schoolgeld wordt in be- slöten vergadering behandeld. Verhuur woningen. Ee Voorzitter deelt mede, dat uit de. lijst van gegladigden door B. en W. aan de volgende perso nen een woning is toegewezen N. Zonneveld, de Waard, Ph. Nieuwkoop, Westenberg, M. de Vaan, Geerlings, BruYlants-Verheij, Mandemakers, P. de Koning, Sto ker Melkfabriek, Diikstra, VG. Slaats, A. Kuypers, F. te Vruchte, M. dé Hart, K. v. d. Helm, Wed. Kramer, K. A. Eeurloo, beambte Conservenfabriek, Kiviets, y. Wijk de Bruijn, F. de Bruijn, .Struik - Brouwers, A. A. Klieijn, J. Caron, A. Sluimers, Sluimiers-v. Hemerts F. de Haan, Vermeer, beambte Conservenfabriek, van Veggel. Ee Voorzitter zegt, dat B. ien W. alles met de meeste zorg heb ben bezien en tot de bovenstaande slotsom z'ij'n gekomen. Hiervan zul len ineerdeke verhuizingen het ge volg zijn, omdat andere wonin gen vrijkomen. Critiek hierop is mogelijk, doch spr. geeft de .ver zekering, dat B. en W. alles met de meeste accuratesse hebben be keken en overwogen en menen,, dat zij het zo goed hebben gedaan. Ee raad' hecht zonder discussie- goedkeuring aan de voorgestelde toewijzingen der woningen. Ee vergadering wordt hierop met het formuliergebed gesloten, de raad gaat over in gteheime zit ting en het talrijke publiek ver laat de raadzaal

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4