Yoor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Binnenland GROTE FANCY-FAIR TE HEUSDEN VAN AlTENA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6610 MAANDAG 18 OCTOBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur J.l. Donderdagavond vond de opening plaats van de fancy-fair, die georganiseerd was door de ge zamenlijke Hieusdense Midden- sta nds veren i gin glen ter vorming! van een f onds, uit welks middelen gepoogd zal worden, het volgend jaar een verkooptentoonstelling te organiseren. Teneinde het effect van de openingsavond, vooral bij de middenstanders, zo groot mo gelijk te doen zijn, was een aan- tal personen uitgenodigd, de ope ning bij Je wonen. Om 7 uur sprak de voorzatter der giez1. middenstandsver., de heer C. Kuijsten, een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzon der tot de Ede lacht Heer A. v. Delft, burgemeester van Heusden. Een woord van dank iQpk aan die dames en heren, die belangeloos hun tijd en moeite gegeven had den en nog zouden geven in de kopiende avonden en verzocht hier na de Burgemeester, de avond te willen openen. Die Burgemeester sprak hierna als vojgt Dames en heren, Het is mij een eer en ;een ge noegen hier vandaag een woordje te mogen spreken bij de opening! van deze fancy-fair. Een eer omdat Heusden met recht trots kan zijn op zo'n ac tieve voortvarende middenstands vereniging1 en nog meer dan een eer is het mij een waar genoegen. Het is toch een zeer verblijdend feit, dat in een kort tijdsbestek van ruim 3 jaren zoveel in de winkelstand bereikt werd. We kun nen immers gerust zeggen, dat onze middenstand stond aan een nieuw begin. En nu moge het waar zijn, dat een nieuw begin vaak zeer verfrissend en gezond werken kan, het is even waar dat dan ook iedere moeilijkheid weer opnieuw overwonnen, ieder .ob stakel weer opnieuw genomen moet worden. Hoe toch was de stand van za ken 11a de evacuatie. Heusden lag half in puin voorwaar geen stimulans om met animo aan het werk te gaan de magazijnen waren leeg, de winkels gleheel of gedeeltelijk verwoest en last not least ,de mensen waren min of meer murw geworden door de sla gen, die vooral onze gemeente getroffen hadden. En wat zien we nu nog gieen vier jaren later. Nieuwe zaken werden opgericht, oude zaken ge restaureerd en gemoderniseerd. Alom zien we de kleurige, fraaie etalages met een keur van goede ren, wel een bewijs dat de maga zijnen nu weer heel wat beter ge vuld zijn. Wel mag ik dus de middenstand feliciteren en verder ook alle Heusdenaren en hierbij de wens uitspreken, dat de bevol king van Heusden het werk van hun middenstand zal weten te ap preciëren ^n te steunen door de goederen, welke ze hier ter plaatse krijgen kunnen en dat zijn er heel veel ook werkelijk hier te kopen. Middenstanders, u gaat deze keu rig ingerichte en groots opgezette fancy-fair houden. Ik hoop, dat die in elk opzicht slagen mag, dan kunnen wij verzekerd zijn, dat de Heusdense middenstand straks een tentoonstelling zal orglanisieren, die de bewondering zal afdwingen, niet alleen van Hieusden, maar ook van een wijde omgeving!. Nu ik zo'n keur van midden standers en zakenlui hier bib elkan der heb, wil ik mij »niet die gele genheid laten ontnemen hen je spreken over iets wat mij geer ter harte gaat en waarvoor ik voor a de steun van 'de neringdoende middenstand in de toekomst zal nodig hebben. Verleden week heb ben we hier zoals pellen uwer zeker wel gezien zullen hebben bezoek gehad van een honderd tal ouden van dagen. Tk vben in de gelegenheid geweest om zeer van nabij te zien, hoe gelukkig! en hoe dankbaar deze mensen zich gevoelden. Dat heeft 111e wer kelijk geroerd. Wij staan daar ge woonlijk niet zo bij stil, jmaar neemt u nu eens allen mt feit. Die oudjes znen Tieel 'de Jange lieze zomer aan, hoe het .jongere geslacht reist en trekt en geniet. Zij verlangen ook wel eens een uitstapje. Èen oude man of vrouw al zijn zij ook 83 jaar wan neer hij zich nog fit iglevoelt, wil ook nog wel iets van het leven genieten. Werkelijk zo'n kleine at tentie onzerzijds maakt ben ge lukkig, verlicht hun ouderdom. Zouden wij nu niet eens de han den ineen kunnen slaan en pok zo'n comité oprichten? Zoals ik u al zeide, veel zal op de schou ders van de middenstand neerko men, maar ik weet zeker, dat ,uw loon groot zal zijn en dat heb uw zaken ook weer pen goede zal komen, wanneer gij deze mensen eens gelukkig] maakt en wanneer gij de jongleren onder u prvan kunt overtuigen, dat het eppi dure plicht van naastenliefde voor hen is, ook eens 'iets te doen voor de ouden, die eertijds zoveel voor hen deden. Ik hoop geachte midden standers ,dat u, in. uw vergadering], hier eens op terug zult komen. Hierna verklaarde hij de ten toonstelling voor geopend. Het was al direct een gezellijgle drukte en dit bleef de gehele avond duren. Vrijdag was de drukte minder, doch Zaterdagavond spande de kroon wat het aantpl bezoekers betreft. Er werden door enige middenstanders nog enige zeer mooie extra-prijzen beschikbaar ge steld ,dat door de bezoekers wel werd gewaardeerd. De Heuèdense middenstand kan op een zeer geslaagde organisatie terugzien. Het succes, dat hier mede bereikt is, moge een aanspo ring voor de pessimisten en zwart kijkers onder de winkeliers zijn, om nu voor de vlerkoiopten toons tel ling hun pessimisme te laten va ren en hiervoor in de plaats ite stellen een gezond optimisme. Want alleen hiermee kan bereikt worden ,dat de tentoonstelling een succes wordt. aldus deelde een woordvoerder van de Commissie van Goede Diensten mede. 1 1 In het postbesluit 1925 is tevens een wijziging! aangebracht ten aan zien van de pos tb e wijzen. Het ta rief voor het verzenden van be dragen beneden fio per pos'tbe- wijs is gebracht van 7V2 op óct. Voorts is liet tarief voor het ver zenden van kleine gèld'bedragen op briefkaarten gebracht van 1 op 2 ct. De instantie.,, welke de briefkaarten ontvangt, zal dus voortaan 2 ct., zijnde de kostprijs moeten 'betalen. OVERTREDING PROCESSIE VERBOD. Het Gerechtshof in Den Bosch heeft de deken J. B. uit Steenber gen en de pastoor J. S. uit Acht, wegens overtreding van het pro cessieverbod, vrijgesproken. BINNENKORT VERHOGING VLEESRANTSOEN? Op de provinciale slagers vak- wedstrijd te Leeuwarden werd het woord gevoerd door dr. T.. J. B. Kiiefetra, directeur van het bedrijf schap voor vee en vlees. Spreker geloofde, dat de moeilijkste tijd nu wel achter de rug zou zijn en hoopte zelfs, dat binnenkort bet rantsoen weer boven de 200 gram zal komen te liggen. Daarbij zijn we echter afhankelijk van de aan komst van bevroren vlees, dat door de regering! in Argentinië is aangekocht en ook van de aan voer op de binnenlandse markten. Indien alles volgens plan .\ierloc\pt zal het rantsoen binnenkort op 250 gram gesteld kunnen worden. Ten opzichte van het varkensvlees is de situatie veeT betier dan een jaar terug, doordat er nu veel meer zeugen zijn. Wanneer cleZe slachtrijp zijn geworden, kan wel licht het rantsoen op 300 gram gesteld worden. Wanneer en hoe aan de vleesdistributie een einde zal komen, durfde spreker even- -wel niet te voorspellen. VRIJE PRIJS VOOR KOFFIE- STRiOOP. Daar de productie van koffie- stroob een ruim aanbod verze kert en er geen gevaar bestaat voor prijs stijging] op girond van schaarste, wordt met ingang! van 16 October 1948, blijkens een pu blicatie van de Bedrijfschappen voor Suiker en voor Aardappelen in het Voedselvoorzieningsblad no. 86 van 15 October 1948 de maxi mumprijsregeling1 voor dit voor de voeding niet belangrijke artikel in getrokken. DR. v. MOOK VRAAGT ONTSDAG. Dr. van Mook, de luitenant-gou verneur-generaal van Indië, heeft tegen 1 November ontslag aange vraagd. DOODSTRAF VOOR POOS EN SDAGTER. Het Bijzonder Gerechtshof te* 's Gravenhage veroordeelde Leo Poos en Maarten Slagter, twfejet voormalige Haagisie. politieambte naren, conform de eis tot de dood straf. Door hun toedoen verloren tien tallen Nederlandse verzetslieden in Duitse concentratiekampen of voor een vuurpeleton het leven. SNELLE VLUCHT. De Convair Liner, het nieuwe tweemotorige vlle]g(tuilg, waarvan onlangs twee aan de KLM zijn af geleverd, heeft een zeer snelle Vlucht van Londen paar Amster dam gemaakt. De mJachine miet 26 passagiers aan boord, legde de afstand van de Engelse hoofd stad naar Schiphol af in 1 uur en 40 minuten. Voor de afstand van stad' tot stad had de machine, die voor het eerst in Europa voor een lijnvlucht werd gebruikt, slechts 48 minuten nodig. C.G.D. DOET VOORSTELLEN. In de gehouden „routineverga- dering" van de Commissie van Goede Diensten werd besloten aan beide partijen suggesties te doen om maatregelen 'te treffen, die een goede handhaving van het bestand zouden bevorderen. De sugges'aes zullen schriftelijk aan beide par tijen ter kenïiis worden gebracht. PRIJSVERHOGING BESCHUIT In verband met de stijging' van de bloemprijs ad f6.81 per 100 kg heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening toe gestaan, dat de kostprijsverhoging! van beschuit, welke één cent pier dubbele rol bedraagt, in de prijs doorberekend. De prijs bedraagt thans 26 cent per dubbele rol van 14 stuks. WIJZIGING POSTTARIEVEN. De posttarieven, welke op een halve cent eindigen zullen naar beneden worden afgehoord tot hele centen. In het Staatsblad van Don derdag is nu opglenomen een Kon. Besluit van 1 October 1948, hou dende wijziging' van het postbesluit 1925, van het pakket postbesluit en van het internationaal postbesluit 1946, waarin deze wijziging is vastgelegd. DE STROOMVOORZIENING IN BRABANT De stroomvoorziening in Noord- Brabant ondervindt op het ogen blik moeilijkheden, daar de cen trales van de PNEM niet zijn be rekend op de tegenwoordige om vang van het stroomverbruik, voor al in de spitsuren. Het zal nog wel enige jaren duren voordat de de uitbreiding van de centrale te Geertruidenberg gereed is. Men wil nu trachten, om op drie manieren te bezuinigen. De eerste methode is, om gedeeltelijk gebruik tema ken van de eigen stroomopwrek- kings-installaties van de fabrieken. Verder zullen machines, die niet de gehele dag behoeven te werken, in de spitsuren ongebruikt blijven. De derde manier is een wisselsys teem, waarbij Noordbrabant in 4 sectoren is verdeeld. In iedere sec tor beginnen de fabrieken eens in de vier w§ken om 9 uur 's morgens, zodat het stroomverbruik op de spitsuren in de ochtend minder wordt. 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1