VOO* FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM INGEZONDEN Gemeenteraadsverslag Elastieken Kousen AVP. NIEUWKOOP - Botermarkt N 102 - HEUSDEN I Ijzerhandel Willem de Bruin prima Wastobben en Spekkuipen Landbouwers 11 EIKENHOUTEN TE KOOP: W. VAN HORSSEN C. J. VERDOORN Firma A. Versehuur-Baert Ook iedere Maandag op de Varkensmarkt te Gorkum. Het programma voor a.s. Zater dag is nog niet bekend. Voor het nederlaagtournooi het welk door ^ovengenoemde vereni ging wordt georganiseerd, hebben reeds 8 elftallen ingeschreven en wel 4 voor het eerste elftal en 4 voor het „tweede. Jongens van 10 t.ni. 16 jaar worden in de gelegenheid gesteld het voetbalspel te leren, Diegenen die hieraan, wensen deel te nemen, dienen zich op te geven bij de secretaris A. Vink. De contributie, welke hieraan is verbonden be draagt f0,25 per maand. Enkele leden van de vereniging zullen de leiding op zich nemen en trachten het spel zo te leren dat men bin nen zeer korten tijd het spel kan spelen zoals het behoort. Tijdens de wintermaanden zal er Zater dags van 1.30—2.30 getraind wor den en in de zomermaanden elke Dinsdagavond van 78 uur. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde Sparta 1 haar eerste bekerwedstrijd tegen Wilhelmina 2. In een fors gespeel de wedstrijd behaalde Sparta een verdiende 31 overwinning. De Junioren speelden met 11 gelijk tegen, de G.J.S. Junioren uit Gorinchem. Zaterdag a.s. speelt Sparta 2 om 4 uur thuis een competitiewed-* strijd tegen Kozakken Boys 3 uit Werkendam Sparta heeft toestemming ver kregen. om op 26 en 27 November een Bazar te organiseren in liet Verenigingsgebouw. WEKKEN DAM. Uitslag Voetbalcompetitie 4e klasse KNVB. Koz. Boys alhier te* gen P eil ik aan 10. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Almkerk, October 1948. Geachte Redactie, Het is nu ongeveer drie en een half jaar geleden dat we bevrijd zijn en nog steeds is ons iclcnrp verstoken van een torenklok. Met het kerkgebouw der Nied. Herv. gemeente ging ook onze 14e eeuw- se toren verloren. Men hoorde reeds lang {geruchten over de wederopbouw dier kerk, maar uitgezonderd het wat opigle- ruimd|e puin, is de aanblik nog1 even triest en somber ais o(p 6 Mei 1945. 'Van een wederopbouwen van to ren met klok heb ik nog weinig! gehoord. Als ik me niet vergis was de toren met zijn hele uitrusting liet eigendom der giemeenüe Alrnkerk'. Bij enkele ingezetenen rijst nu de vraag, wat zal het Gemeentebe stuur doen ip deze. Een. nieuwe toren bouwen zal in nieniands brein opkomen. Zonder klok blijven is niet te overwegen, aangezien het beneden de waardigheid van ons «dorp zou zijn. 1 Wat dan? Moet er misschien worden, gewacht tot er een nieuwe Ned. Hervormde kerk wordt ge bouwd met een kerktonen, die dan door liet gemeentebestuur kan wor den voorzien van een uurwerk en iuidklok? 't Zoueen oplossing zijn. Maar we zullen dan nog wel enkele ja ren moeten wachten. Ik wilde het Gemeentebestuur in overweging geven zich te ver staan met de kerkeraad der Ger. Kerk en trachten dit doel te ver wezenlijken op het kerkgebouw aan de Voorsteeg. Eit kerkgebouw staat op een ideale plaats. Een luidende klok vanaf dit punt zou een schitte rend effect sorteren voor heel ons dorp. Ook het uurwerk met een drie tal duidelijke wijzerplaten zou de inwoners dankbaar stemmen. Bovendien kan dit werk dan on middellijk ter hand worden geno men en hebben we binnen zeer korte tijd weer iets waar we .allen sterk naar verlangen. Ede lach tb. Heren Burgemeester, Wethouders eh Raadsleden, pak deze zaak direct aan en u verdient zeer zeker de dank van ATmkerks burgerij. Heer Redacteur, ik dank u be- Een inwoner. Vergadering! van de raad der ge meente NEDERHEMJERT, op Eionderdag 14 Oct. j.l., dies ipam. 2.30 uur. VoorzitterEdlelachtb. Heer C. W; van Ommeren. SecretarisWiéled. Heer J. H. v. d. Kolk. Tegenwoordig! alle leden. Die Voorzitter opent de verga dering met het formuliergebed. Die Secretaris leest die notulen der twee laatste vergade .ringen, welkie, onveranderd worden vast gesteld'. Ingekomen stukken Een schrijven van H. A. Wol fe rt, houdende verzoek een gedeel te van de zolder, welkie thans .in gebruik is bij B. Vos aan hem1 af te staan om daar een .slaap kamertje te maken. Die Voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak reeds hebben beke ken, maar de heer Vos is niet te bewegen 0111 een gedeelte van de ze zolder af te staan, zodat dit ge val' liiet door kan gaan, omdat B. Vos de gehele zolder heeft (ge huurd'. Intussen is die heer Wol- fert met een ander voorstel geko men om een 'kamer van zijn wo ning in tweeën te splitsen, het geen door de Technisch Ambte naar belast mlet het Bouw- en Woningtoezicht is opgenomen. Vol gens deze zou de splitsing heel goed mogleiij'k zijn, terwijl de kos ten op f250.worden geraamd. Op' voorstel van B. en W. wordt besloten de benodigde gelden hier voor beschikbaar te stellen. Die Voorzitter deelt vervolgens mede, dat B. en W. in verband miet de beperkte slaapgelegienbeid bij B. Vos voornemens zijn op zolder mieer slaaptruiméen te ma ken hetgeen thans nog! niet uit voerbaar is, omdat dakramen op het ogenblik zeer slecht te krij gen zijn. Schrijven van de Provinciale Di rectie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting in Gelderland, waarin wordt medegedeeld, dat het woningbouwvolume 1948 van géien enkele gemeente wordt verhoogld. Tevens wordt medegedeeld, dat het bouwvolume voor het jaar 1949 nog voor het einde van dit jaar ahn de gemeenten zal worden toegewezen. Dit schrijven wordt voor ken nisgeving aangenomen. Die heer van de Weiken vindt het toegewezen bouwvolume voor Nediefhiemert. in verhouding tot an dere gemeenten zeer klein en acht het billijk, dat Niederhemert ook voor de steenindustrie woningen k rijgt toegéwe zen De 'heer Oomen merkt op, dat de steenfabrikanten nimmer wo ningen hebben aanglevraagd, waar toe de gelegienheid heeft bestaan. De Voorzitter zegt, dat hij zich met de steenfabrikanten in verbin ding zal stellen om zodoende voor 1949 woningen voor de steenin dustrie toegewezen te krijgen. Schrijven van de P.G.E.M. te Arnhem1, houdende mededeling, dat de straatlantaarns aan de Riet- schoof geplaatst kunnen worden, mits deze op het straatverlichtings- net van het dorp Aalst, gem. Poe- deroijen kunnen worden aangeslo ten en geven in overweging! de betaling der daaraan verbonden kosten onderling te regelen. Te vens is hierbij gevoegd een af schrift van een schrijven van deze maatschappij, gericht aan de gie- nieente Poe derbijen, betreffende verrekening van deze kosten, met verzoek om daarmede accoord t:e Besloten wordt met de voorge stelde regeling! in te stemmen. Schrijven van Ged'. Staten, vvaar- bii enige aanmerkiniglen worden gemaakt op de inglezonden Bezol- diginglsverordeninlg 1.948, vastge steld in de raadsvergadering van 27 Mei j.l. Verzocht wordt het onderwerpelijke besluit iu te trek ken en een nieuw besluit te ne men, waarbij rekening wordt gje- houden met de gemaakte aanmer kingen. Op voorstel vah B. en W. wordt besloten aan het verzoek van Ged. Staten te vo'ldoen. in diverse maten en kwaliteiten. Drogisterij Botermarkt O 84 Tel. 92. Heusden. Zoekt U een pracht cadeau? U slaagt zeker bij ons en 1i zeer voordelig Foto-albums Boekomslagen Schrijfmappen Dames-portefeuilles alles met Marokkaanse opdruk Verder Damestassen vanaf f 12.50 - Actetassen, prima leder f9.75 - Portefeuilles - Portemonnaies - Riemen Sigarenkokers - Sigaretten etui's enz. enz. VOOR AL UW LEDERWAREN naar xv y T- gemaakt van zuivere vetvaten. Zakken voor reparatie worden dagelijks aan genomen. Gement B 112 AALST. Koopt Goedgekeurde Pootaardappelen Bestellingen in alle gewenste rassen en maten, zowel voor Herfst- als Voorjaarslevering, worden met de meeste zorg uitgevoerd door Telefoon 6 - GENDEREN MASSIEF GOUDEN VERLOVINGSRINGEN zonder inlevering van oud Goud verkrijgbaar C. VAN WIJK Ph zn. Horloger - Juwelier Hoogstraat 16 Gorinchem Inhoud 200 en 300 pond Tel. 2840 GORINCHEM Gasthuisstraat 44 SPEKKUIPEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6