voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws VAN ALT SNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden - No. 6613 DONDERDAG 28 OCTOBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Hedenavond opent ,,'tNut" zijn winterseizoen in „Hotel Con cordia" met hei optreden van de heer J. Verhagen uit Schevenin- gjen, die ons terugvoert naar de bezettingstijd en ons zal verhalen van het werk, dat de geheime gen- diers verrichtten in de strijd teglen de Duitse overweldigfers. Eenheld- haftigle, maar tevens zeer gevaar lijke strijd, die menig1 dapper Ne derlander het leven heeft gie'kost. Eenk b.v. aan de, in deze streek zo bekende held, Jan de Rooij Speciaal zal het g|aan over „Eie Geheime Zender G n", die on danks het intense speuren van de vijand niet 'gésmapit werd. Eeze winter zullen er minstens 5 avonden gjegevén worden. Bo vendien zal er op 15 Dec. ee}n middag! voor de kinderen zijn. Wie 5 gb ëde avonden v oo r wei- nijg! geld wil meemaken, geve zich op als lid van ,,'tNut" bii de heer A. v. d. Pol. Botermarkt, Heus den, of aan de zaal. Verschillende nieuwe leden traden dit jaar reeds toe. Is vader lid vOor f3.50, dan heeft levens zijn gjezin v'rije toe gang! Kan 't voorde li gier? Ee uitslagien van de c om pe titie der biljartbond Waalwijk en omstreken zijn T.'O.P. 2—K.O.T. 3 6—2. H.B.S. 4K.O.T. 44. K.O.T. 5—E.O.B. 2 6—2. AALBURG. -Ee collecte alhier gehouden voor de Aalbur!g!se militairen in Ind'ië, heeft opgebracht de prach tige sdm van 1244.10. Een woord van dank aan alle gevers en geefsters is hier we) op zijn plaats. AALST. Een inwoner uit Zuilichem Ewam Zaterdagavond tot de min der aangename ontdekking, dat van zijn rijwiel, hetwelk enige tijd tegein café van Eijk gestaan had, de zo gloed als nieuwe lantaarn verdwenen was. ANDEL. Ee filmvoorstelling! vanwe ge de Oranjever. kon Zaterdag j.i. wegens een defect niet doorgaan. Thans wordt de Oranjefilm ge draaid Zaterdag a.s. te 7 en 9 uur. Ee heer Johs. Visser alhier is benoemd tot besteller der P. T.T. te Nieuwehdijk. Aangifte voor huisslachting moet plaats hebben ten gemeente- huize op Eender dag van 911..30 uur. ALMKERK. -Ee gehouden Unie-collecte heeft alhier f126.75 opgebracht. CAPELLE. Aan de jongens der Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk, die momenteel in Indië hun mili taire plichten vervullen, is door de kerkeraad bij wijze vdn Kerst verrassing een pakket gezohden. DUSSEN. Zaterdagimiddag had in ca fé Leemans alhier op officiële wijze door het gemeentebestuur de over dracht plaats van de brandweer wagen aan het brandweercorps. Bij deze gjelegenheid waren te genwoordig Burgemeester Oder- kerk, de igemeenteraad, de kern commandant van het Land van Altena de heer G. van Loenen, de heren Uithoven en Schouten, als mede de commandant der plaatse lijke brandweer, de heer Penninx, de heer P. Barten, instructeur, als mede alle brandweerleden. Burglemeester Oderkerk riep al len een woord van welkom toe en betoogde dat déze dag voor het brandweercorps van Lussen een bijzondere dag was nu zij n.l. voor het eerst in het bezit kwamen van een eigen brandweerwagen. Ee Burglemeester overhandigde o'p officiële wijze de papieren van de waglen over aan dhr. F. Penninx, de plaatsel. commandant en bracht dank aan de Inspectie van "het Brandweer we zen te Breda, aan de Kerncommandant de heer v. Loe nen en aan de heren Schouten en Uithoven, die de wagjen o;nge bouwd' en rij vaardig gemaakt heb ben. i Eoor verschillende aanweziigén werd vervolgens nog het woord gevoerd' en daarna werd door het brandweercorps een oefening! ge houden, waarbij veel belangistelling bestond. In café Be terse had' een ver gadering plaats van de R.K. Mid denstands vereniging. In de plaats van de heer v'. d. P'luijm werd tot penninigjmeester gekozen de heer E. van der Westen. Besloten werd bij de Landelijke Bond aan te sluiten en deel (té nemen aan de appél dag te Raams- donksveer. Ee heer van Dorst hield een rede over „Nut en noodzakelijk heid van de standsorganisaties" waarvoor van de zijde der aan- wezigfen veel belangstelling be stond. Verder werd besloten om ,elke twee maanden te vergladeren en een feestavond te orgjaniseren. Ee schaakclub „Het Kas teel van Lussen" speelde Zater dag! haar iste competitie-wedstrijd tegen de schaakclub uit Rossum en' verloren met 64. Ee twee sterkste spelers moesten bij Lus sen verstek laten g|aan. Ee Burgemeester van Das sen brengt ter kennis, dat elke Zaterdagimiddag om 1 uur precies de brandweersirenes te Lussen Hank voor proefalarm in werking zullen worden -gesteld. Het verschil tussen werkelijk alarm en proefalarm is hieraan te horen, dat bij werkelijk alarm de sirenes één langedekte toon ten gehore brengen, terwijl bij .proef alarm de sirenes een aantal snel op elkaar volgende gel.uidsstoten mllen doen horen. Het door onbevoegden zonder dringende noodzaak in werking stellen van deze sirenes is straf baar. Onze dorpsgenoot de heer A. Rouman, die een dezer dagen m^f zijn verloofde in een luxe wagen een bezoek wilde brengen aan Rotterdam, had het ongeluk op de onbewaakte overweg! te Maasdam door de juist passerende trein -gegrepen te worden. Zijn wagen werd van achter geheel in elkaar gedrukt en kwam enkele meters verder in 'het water terecht. Ee heer Bouman kwam zelf met de schrik vrij maar zijn verloofde liep nog(al verwondingen aan het hoofd op. Het is voor betrokkene een hele schadepost, daar de walgén niet was verzekerd. GENDEREN. Op Zaterdag 30 Oct. a.s., des nam. 2 uur, zal in café „Ee Zwaan" alhier een vergadering ge- hhouden worden van de vakgroep Groothandel in Groenten en Fruit" sectiePachters van ongeoogst fruit, van rayon III. Een, hoofdbe stuurder hoopt hierbij aanwezig te zijn. Zie verder advertentie in dit nummer. Vrijdag 29 Oct., des- avonds 7.30 uur, hoopt cand. Scherpenisse uit Klundert in de Geref. kerk in de Dienst des Woords voor te g'aah. GIESSEN. Eoor de gemeente zijn de 4 noodwoniriglen definitief van het Rijk in -eigendom overgenomen. LAND VAN ALTENA. Ee classis Utrecht zal nu -en dan yacaturebeurten in de clas sis Almkerk van Geref. Kerken, vervtullen. NIEUWENDIJK. Es. O. van Noort te Zuid- Laren, heeft het beroep naar die Geref. Kerk alhier aangenomen. Arbeiders, werkzaam aan de Bleek alhier,* bemerkten dezer da lgen, dat er een mijn in het watier dreef. Gedachtigl aan de grote ver nielingen welke zo'n apparaat kan aanrichten als het met iets in aan raking komt, stelden zij de aange wezen instanties hiervan in kennis. OUDENDIJK. De heer C. Holster slaagde vorig|e week voor tuinibouwv akon- de r wij zier. RIJSWIJK. Voor de stichting' „Heem stede" werd alhier f74.10 bijeen gebracht. SPRANG. Maandagavond te circa 7 uur werd de 63-jarige C. Geenen toen hij aan het kruispunt van de verkeersweg wilde oversteken, door een hem achterop rijdende auto van de heer B. uit Kaatsheuvel gegrepen en op slag gedood. In deze gemeente begint ook de bloedtransfusiedienst van het Ned'. Rode Kruis afd. Waal wijk zijn heilzaam werk. Medisch leider is Er. Winkelman, terwijl de administratie in handen is van de heer C. Witiox, Grotestraat 148 te Waalwijk. - Tot lid van' het kiescollege van de Ned. Herv. kerk is geko zen in de vacature J. de Jong', de heer J. Pruijssers. WIJK EN AALBURG. Zoals vorige week reeds werd aangekondigd zou de film „Moeder des Lands" en het vol ledig journaal van Jubileum en Kroning ook alhier vertoond wor den en wel op Zaterdag 30 Peto ber a.s. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie. Aan de Katholieken van Heusden. Ellende en tegenspoed maken een mens rijp voor het communis me, het stelsel, waarvoor het groot ste gedeelte van de mensheid een grote afschuw heeft wegens zijn onmenselijke practijken en goddelo ze ideeën. En vooral, als de jeugd in ontbering leeft, groeit er een haat tegen alles, en als noodsprong gaat zii de communistische idee aanhangen. Dit moet voorkomen worden en daar kunt U thans aan meewerken. De Pater Pro-groep van de Heus- dense Verkenners houdt a.s. Zater dag een rondgang door Heusden, waar bii ze ook aan Uw huis zal bellen. Wat dan van U gevraagd zal worden Alles wat U te missen heeft en ook, wat IJ eigenlijk niet missen kunt, zoals kinderkleding (niet het slechtste), schoenen, levensmidde len, zoals erwten, bonen meel enz. zeep e.d., enfin, alles is welkom. Als U niets van dat alles hebt, is geld ook zeer bruikbaar. Waar voor dit alles zal dienen? Om de noden van de jeugd in het buitenland, vooral in Duits land en Oostenrijk iets te verminde ren. Toont U zich nu ook in wer kelijkheid Christen, door het groot ste gebod van de Christenen, de naastenliefde, in practijk te bren. gen. Bestrijdt het communisme, maar begin de strijd tegen de oorzaken ervan: de ontbering. Daarom: geeft iets goeds, dan geeft ge veel. WAARDHUIZEN. Bij dé Gerief. Kerk onder houdende art. 31 alhier, is beroe pen candidaat A. H. Alg'ra te Leeuwarden. WAALWIJK. Naar wij onlang's bericht ten, zal in Thalia, van 18 t.m. 20 Nov. een Bazar/Fancy Fair gé- houden worden, uitglaande van de Commissie Jeugldgebouw van de Ned. Herv. kerk (Centrum). Eie opbrengst is bestemd voor de stich ting! van een Jeugdgebouw en kleuterschool. iMet enthousiasme heeft de gé- noemde commissie haar taak aan gepakt en als de tekenen niet be- driegén, belooft de op handenzijn de bazar een glroot .sucoes te wor den. Het gévormde damescomité heeft een benijdenswaardige ener gie ontplooid en de gevolgen kon den niet uitblijven. Uit alle krin gen van de Waalwijkse zakenmen sen die door de dames bezocht werden, zijn de glratis ter beschik king gestelde artikelen toegevloeid en elke dagi nog houdt deze stroom aan. Een prachtig bewijs hoe door eensgezinde samenwerking veel tot stand gebracht kan worden. Ee bazar krijgt straks een rijk gesorteerde voorraad aan allerlei be gé rens waardige goederen. Met de St. Nicolaasaagen voor de deur, zal iedereen hier zijn voordeel kunnen doen. Met een beetje geluk kan mem zich dan op een goedkope manier meester maken van aantrekke lijke St. Nicolaas-cadeaux. Ee at-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1