Plaatselijk Nieuws Gorcum's Schrijfmachinehuis prima Wastobben en Spekkuipen LIEVENS opent 2 Nov. Langendijk 57—59 Telef. 2464 TE KOOP: W. VAN HORSSEN in de St. Jansstraat een winkel in TWEEDE HANDS TEXTIEL Alles zo goed als nieuw en volgens de laatste mode TELEF. 245 OOSTERHOUT H.H. Landbouwers! DE STALTIJD NADERT Lange en korte Koetouwen MICHAËL's Ijzerhandel, Wijk en Aalburg Ook iedere Maandag op de Varkensmarkt te 6orkum. om een bloeiende gemeente te vormen voorgoed uitgesloten. Het gemeentebestuur voelt er bitter weinig voor een museum van de stad te maken. Wij kunnen hieraan nog toe voegen, ter illustrering van de nodige woningbouw, dat de scheepswerf, die een normale bezetting heeft van ruim 250 arbeiders, thans slechts met on geveer 140 a 150 mensen kan werkenDat dit voor een zo uit stekend geoutilleerd bedrijf zeer oneconomisch is behoeft geen betoog. De conservenfabriek van de firma van Wagenberg Fes ten, die jaarlijks ruim 10.000.000 kg groenten en vruchten con serveert, waarvan 30 a 50 pCt. voor de export, werkt met 160 arbeiders, waarvan er slechts 35 iil de gemeente kunnen wo nen. Ook de N.V. Melkproduc- tenfabriok „De Bommeler- waard" heeft ernstig behoefte aan woningen voor personeel. Ook de 's-Hert ogen bossche wand tegelfabriek, welke alhier is gevestigd en de afdeling van de schoenfabriek van de firma van Loon uit Dongen, wachten op woningen voor het leiding gevend personeel. Deze nodige woningen kun nen onmogelijk binnen de wal len. worden gebouwd. Wij dringen er dan ook met klem op aan U beleefd te ver zoeken de door ons gestelde voorwaarde bij de betreffende instanties te .steunen en te doen verwezenlijken. Afschrift van deze brief zal worden gezonden aan liet De partement van Financiën en van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. Wij menen, dat hieraan weinig valt toe te voegen. Overduidelijk is aangetoond, dat tegenover de bereidwilligheid van Heusden om de „Culturele waarde van de plaats voor het Nederlandse volk" te bewaren, dit Nederlandse volk ook een tegenwaarde behoort te stellen. Wij voegen daaraan nog toe, dat dit niet alleen behoort te geschie den door het de gelegenheid te bieden, zich op andere wijze dan door slechting der wallen te kun nen uitbreiden, maar tevens, om mede te helpen, het door het oor logsgeweld verloren gegane scho ne, te doen herstellen. HEUSDEN. J.'l. Vrijdagavond 22 Octo ber, werd door de Chr. Me taal- bewerkiersbond, afdeling! Heusden, haar jaai'vergladering gehouden. Te ruim half acht opende de voorzitter, de heer Schreuders, de vergadering door te laten zingen Ps. 84 3 en 6, hierna las hij Co- rinthe 3:10 en ging voor in ge bed. Na het openingswoord kreeg de secretaris iglelegtenhieid de notulen te lezen, waarin melding werd ge maakt, dat er in het afgelopen jaar 7 nieuwe leden waren toe getreden. Vriend de Waal, districtsoestuur- der van de C.M.B., behandelde een onderwerp, maar vooraf feliciteer de hij namens het hoofdbestuur de jubilerende vereniging. In de pauze werden de aan wezigen getracteerd op koffie en gebak, wat zich goed liet smaken, evenals het rokertje dat werd aan geboden. Het Dubbel Mannenkwartet o.l.v. de heer Groen, kreeg tijdens de pauze oök nog gelegenheid zich te laten horen. Zij zongen een 4- tal nummers ,die bijzonder in de smaak vielen, zij getuigden van een ernstige studie. Na de pauze kreeg de afgevaar digde van de Chr. Besturenbond bond Heusden gelegenheid zijn fe licitatie over te brengen. De aftredende bestuursleden, n.l. voorzitter en penningmeester, wer den bij acclamatie herkozen, welke verklaarden hun benoeming! weer te willen aanvaarden. De toespraak door vriend H. Peters, voorzitter C.M.B., heeft ze ker alle aanwezigen onder de in druk gebracht, daar deze spreker de puntjes op de i zette. Het slotwoord werd door Cs. W. Anker gesproken, welke tevens ook zijn ,g!elukwens aanbood. Aa,n het einde dankte de voor zitter van de afd. Heusden allen, die hadden meegewerkt om deze avond te doen slagjen. Gezongen werd nog! Ps. 99:1, waarna Cs. Anker in dankgeoed voorging. Door verschillende leden van de C.1M.R. werden voordrachten gje- geven, welke een aandachtig1 ge hoor hadden. Proficiat C.M.B.-ers. Hier laten we volgen de eindstand van de wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap van Noordbrabant, waaraan ook deel namen twee leden der Heusdensie clnb n.l. A. Nieuwkoop ten A. de Graag. G. de Ren 10. 7 3 o 17 A. de Graag tio 6 2 2 14 J. Verlouw 10 4 6 o 14 J. C. de Galan 10 5 3 2 13 J. 'Kollenburg; 10 4 3-3 11 M. Verlouw 10 2 4 4 8 A. Nieuwkoop 10 3 1 6 7 A. Noyens 10 1 5 4 7 C. v. d. Sommen .10316 7 P. SwinJkels 10 2 3 5 7 W. Pi ede rie t 10 o 5 5 5 Op fraaie wijze heeft de „Ex- oelsior"-man de Ren dus het kam pioenschap behaald. Die bovenste 6 deelnemers zijn gerechtigd /vol gend' jaar direct in die finale mede te dingen. Nieuwkoop is ,hus dier juist buiten g'evallen en izal deze finale alleen kunnen bereiken via voorwedstrijden. Maandag: j.l. werd bii de damclub V.D. de onderlinJgie com petitie voortgiezetde resultaten waren BaxKlaren remise, de GraagNieuwkoop remise, de JoodeGer. Jonker remise, de Rooy wint van Fitters. Maandag a.s. speelt V.D. fe den Bosch de eerste wedstrijd ;voor de hoofdklasse competitie Noordbra bantse Dambond. Gespeeld zal wor den tegen de 10 of meervoudige kampioen van Noordbra'bnt „Ex celsior". Dat zal dan een zware dobber worden. Vertrek om 7 uur vanaf het clublokaal Hotel „Cen tral". ALMKEUK. Binnenkort zal een „ratteii- weekwordën georganiseerd vooir alle streken, waarin hiertoe be hoefte bestaat. Om een goed re sultaat t.o.v. de verdelging der rat ten te verkrijglen, is het noodza kelijk, dat ieder hieraan medewer king! verleent. Alle inwoners, die in of bij het do ar hem bewoonde perceel de aanwezigheid van ratten hebben waarglenomen, worden verzocht hiervan mededeling! te doen ter gemeente-secretarie voor ,7 Nov. 1948. J.l. Vrijdag werd alhier ten glerneentehuize aanbesteed het bou wen van een landbouwhuishoud- school niet rij wi eiber g'p laats. Er werden 17 in schr ij vinglsbi 1 jet ten in geleverd'. Laagste inschrijver was de firma A. van Dionjgen te Dus- sen voor f33173. (Op 6 Nov. a.s. hoopt die voetbalver. A.V.V. alhier, met me dewerking! van de Toneel ver. „On dier Ons" te Gormchem, in de zaal van de heer Van Dijk, een uitvoering! te geven. DUSSEN. Op Vrijdag! 22 Oct. werd in café Heessels een vergadering gehouden van het waterschap het Zuideveld. Ee voorzitter, opende om 10 uur de vergadering, Hep allen een har telijk welkom, toe en memoreerde het feit, .dat de heer C. v. d. Oven als molenaar van de polder, deze zomer zijn werk moest neerleggen, in verband met zijn hoge leeftijd en lichamelijke gesteldheid. Hij bracht namens bestuur en leden dank aan v. d.- Oven voor zijn be wezen diensten £<n wensite hem nog1 een lang! leven toe, met een wel verdiende rust. In zijn plaats werd aang'esiteld zijn zoon, J.. v. d. Oviën. Ee voorzitter bracht vierder nog een woord van wielgiemeenide dank aan de .heer Hoevenaar, die in verband met zijn 70-jarigie leeftijd zijn functie als bestuurslid moest neerlegig'en. Spr. wijst er op, dat hij een reeks van jaren op voor treffelijke wijze Jiet belang van de polder heeft giediend. iMet 36 van de 48 stemmen werd de Aeer E- Middelkoop Lz. daarna in ,de plaats van Hoevenaar glekozen. Ee wijkzuster van het Groe ne Kruis, heeft met ingang van 7 Nov. ontslag' gevraagd. Node zien velen uit ons dorip haar vertrek ken. Naar wij ver nemen hoopt de gem. zangvereniging' „Excel sior" alhier, in het laatst van Nov. een bazar te houden in de garage van de fa. Bax alhier. s-GBVVENMOEB. Op 1 5 November a.s. wordt in ons dorp een C.N.'V. propagan da-avond belegd in de Openbare school. Sprekers zijn Z. Bras Jr. en A. Siknia. Het Chr. muziekkorps „Crescen do' 'zal die avond zijn medewer king verlenen. Aanvang der verga dering! 7 uur. IIEK PT. Begunstigd door mooi. na jaarsweer hield het kruisboag- schuttersg'ezjelschap „Al doende leert men", op 'haar banen bij ca fé Verhoeven haar tweede onder linge concours, waarvan de uitslag is als volgt Jan v. Huiten 95 pt.Jan'Ver hoeven Sr. 92 pt.J,o v. Hullen 91 pt.Hub. Smet se rs 88 pt. A. van de Wiel 85 pt.Jaap Buys 83 pt.H. Kuys 83 pt. LAND VAN ALTENA. Onze dorpsg'enoot, de h.eer C. M. Pouli, landbouwbemiddelaar bij riet Arbeidsbureau te Zeven- betgen is ,met ingang van 1 [Oct. 1948 benoemd ,tot Directeur van bet Arbeidsbureau ,te Steenbergen. Die heer Pouli was vanaf zijn iMulo-schooltijd oia. werkzaam bij de Coop. Aan- en Verkoopver. de Zuivelfabr. „Altena", daarna heeft hij zijn militaire dienstplicht ver vuld en werd in die tijd bevorderd tot die rang! van sergeant. Na zijn diensttijd bracht hij veertien jaar door op het kantoor van de Mij. van Landbouw Noordbrab. waar van de heer C. G. de Jong secre taris was, in 1939 werd hij be noemd als Landbouwbemiddelaar bij het Arbeidsbureau te Zeven bergen. Wij wensen de heer Pouli die altijd een békend en vooraanstaand figuur wa,s in het verenigingsleven, veel succes in zijn nieuwe functie als directeur. Afd. VULPEN-SERVICE gemaakt van zuivere vetvaten. Zakken voor reparatie worden dagelijks aan genomen. Gement B 112 AALST. UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Aanbevelend Koedekken. Paardenlanddekken Ploegstrengen, Wagenstrengen, Gareelstrengen Halsters in alle soorten Dekkentouw, Sisaltouw, Spantouwen Spankettingen, Wartels in alle soorten enz. enz. enz. Zodra U.w vulpen begint te lekken is het moment ge komen van onze vakkundige herstel-sefvice gebruik te maken! Textiel zonder Punten!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6