G. A. VAN DER HAM Jr. MEUBILEERING Fa. €h. Selireuder KSESTRAAT W 128-130 Tel. Gemeenteraadsverslag ét Zonen 49 HEUSDEN BEDDEN - WONINGINRICHTING - J. M. VAN DER POL - HEUSDEN Gecreosot. palen Rietmatten MATRASSEN Voor Uw complete slaagt U bij ons naar hartewenschl Handel inRijwielen en Onderdeelen. Erkend Naaimachinetiandelaar en Reperateur. Ziet onze ruime sortering Eigen stofïeerderij Levert U Electr. Waschmachines Pracht kwaliteit Worden VAKKUNDIG aangemeten In de prijzen van ongeveer f 28.50 Wij komen een dezer dagen in 't Land van Altena g\^y\c Indien U direct aan huis bezocht wilt worden, schrijft U dan naar Ginnekenweg 64 BREDA Tel. 9232 B GARNITUREN STOELEN vanaf f95 enz. Pracht LEDIKANTEN f 45 geschilderd eiken f 59, f 69, f 93 SPIRAALMATRASSEN f28 f33,74, f38, f42,40 SCHUIFTAFELS f38,75 f45, f59. f65 Eiken en Old finish SLAAPKAMERS f275 f330, f469 HUISKAMERS compleet f245 enz. enz. MEEUWEN. Toen Maandagavond de ar beiders van de Dordtse Bouwcom binatie zich per vrachtauto naar huis begaven is in de bocht op de Meeuwensedijk de stuurinrichting gebroken. De auto geraakt hier door van de dijk en kwam op on geveer 5 Meter afstand van de hou ten noodwoning, bewoond door D. G. Sterkenburg tot staan. Wonder boven wonder, liep geen der arbeiders enig letsel op; de auto moest, met enige averij, weer op de weg gebracht worden. Het ongeluk had plaats, terwijl de bestuurder geen grote vaart had, was dit 'wel het geval geweest, en was deze tegen de noodwoning terecht gekomen, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest. NEDERIIEMERT. Donderdag' 28 iOct. a.s. zal •er vanwegle het Groene Kruis al hier weer zitting] worden gehou den door het Consul tatiebur. voor Ziuigleliriglen, ten huize van Dr. Keizer van 3 tot 4 uur des nam. Voor de glemeentenaren is het een ,onglewenste toestand, dat op enkele plaatsen lanlgis de Dorps- staal de straatverlichtinlg; niet brandt. Hel gevaar is lang niet denkbeeldig1 op donkere avonden een flinke buiteling te maken. Om een eventuele brand aan de Nieuwendij'k ,te kunnen bestrij den, aanglezien daar nergens wa ter is te betrekken, zal een sloot aldaar worden opgeglraVevn. -Dioor de ,P.G.E.M. wordt een begroting] van kosten opge maakt om eventueel hiet z.g. Ei land van electrische vier lach tingl te voorzien. WIJIv EN AALBURG. In een van de laatste bijieen- komsten van de giem. zang]ver. „Con Amore" werd de heer H. van Heemskerk benoemd tot 2e voorzitter. Inmiddels maakt tde vereniging zich op voor de winteruitvoeringen. Ee repetities van een nieuw toneel stuk zijn aangevangen. Het is een klucht in drie bedrijven niet als titei „Als ,Ma aan de touwtjes trekt" en waarvan de eerste uit voering! begin December zal plaats vinden. Een aanwinst van drie nieuwe leden mag hier vermelding! vin- dien, terwijl Wij op verzoek mede delen, dat de donateurskaarfe,n 19481949 eerdaagis worden aan geboden. WOUDRICHEM. J.l. Eonderdaglavond kwa men "in het achterzaaltje van café van der Straten een 25-tal belang stellenden bijeen van de Vrouwen groep van de Partij van de Ar beid. Mej. Too Jansen, lerares aan de R.H.B.S. te 's Bosch, giaf een keurige uiteenzetting van het doel en de werkwijze der clubs, stond geruime tijd stil bij het zegenrijke werk der drankbestrijding], sprak uitvoerig over de loon- en prijs politiek en besloot met een mooi gedicht. Mevr. de Man uit Arkel verklaar de zich bereid maandelijks een boekbespreking te houden. 11 No vember zal men daartoe bijeen komen ten huize van de heer Kuij- pers. Bij voldoende belangstelling wil men 16 Nov. naar Arkel gaan, waar mej. Adri Pom per zal spre ken. WEKKEND AM. -Mej. O. Paans alhier,werk zaam aan de Dr. Bavincschool te Dordrecht, is benoemd als onder wijzeres aan de school m.d. Bijbel te Boven-Hardinxvield. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij de heer P. van Wijk .voor de tweede maal aardbeien worden gieplokken. vZe zijn van zeer goede kwaliteit. Zaterdagmiddag werd T. Roubos aan de .Schans nabij Ip- pel, aangiereden door een luxe au to. Zijn fiets werd geheel in el kaar gereden, terwijl bij zelf vele schram wonden opliep. Vrijdag 29 Oct. a.s., des avonds om 7 uur, zal in .de Chr. Geref. kerk als .spreker optreden, Bs. N. de Jong van Middelbands. Mr. H. M. v. Randwijk, vroeger onderwijzer aan de Reho- bothschool alhier, ontving dezer dagien met nog.een groot aantal Nederlanders een Britse onder scheiding „The Kings Medal for Couragie in the Cause pf Free dom" weglens de aan de geallieer den tijdens de oorlog! bewezen diensten. Die heer Meijer, vroegier ge meente-veldwachter alhier, had zich dezer dagen te verantwoorden voor zijn toetreden tot de Duitse Krijgis- dïenst en zijn veldtocht in Rus land. Hij werd veroordeeld tot 10 jaar. Voor het bouwen van een Herv. Sanatorium voor de Zuide lijke provincies is bij het Comité een bedragi .binnengekomen van ruim f 18.557. De 10e November zai het 50 jaar geleden zijn dat de heer A. Bakker .zich ajs onderwijzer aan de Zondagsschool alhier verbond. Het zal hem ,£eker op die dag niet aan belangstel ling ontbreken. Vrijdagavond half acht zal in het gebvoor Chr. Belangen in de Keizerstraat voor de Herv. Stichting Bijbellezing worden ge houden door de voorganger, de heer H. van Kooten. Vergadering van de raad der ge meente WERKENDAM op Vrij dag 22 Oct. nam. 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. de Bruyne. Secretaris: WelEd. Heer J. A. Timmermans. Afwezig met kennisgeving de he ren G. Kornet en J. Cornet. De Voorzitter opent de vergade- ring.met het formuliergebed. De notulen van 25 Mei en 24 Juni worden onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken Goedkeuring gem.-begr. 1946. Bericht van Ged. St. dat per leerling f15,45 per jaar aan de Herv. school wordt toegekend. Verschillende subsidies, o.a. van „Moederheil" te Breda enz. wor den afgewezen. Over de subsidie Centr. Proeftuin te Gofkum ont stond er enige discussie tussen de heren Wijnja en de Waard. Naar aanleiding hiervan wordt besloten voorlopig de zaak even af te kij ken. Besloten wordt een subsidie van f250 per jaar te verlenen aan de Vereniging Veilig Baden". Dhr. Brienen, bestuurslid van de Ver eniging betuigt zijn dank voor de ze toelage. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening tot bestrijding van lijf-, kleer- en hoofdrein. De Voorzitter zegt dat deze verordening vooral nodig i.s daar er nog verschillende W.C.'s zijn, die b.v. door 2 a 3 gezinnen Oudheusdensestraat W 2 REPARATIE-INRICHTING. met motor en wringer. Landbouwers en Tuinders, wij leveren uit voorraad Voor Bramen, Frambozen, enz. in elke maat ook niet gecreosoU Zowel dubbele voor tuinders, als enkele in alle maten, Vraagt onze scherp conc. prijzen, of bel even; Aanbevelend C. v. d. BOGERT, Zaadhandel, Tel. 98. Hedel. gebruikt moeten worden. Aldus wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten voor f 1400 aan te kopen de veersteiger van de N.V. Rede- rii v. d. Schuit. Voorlopig zullen de schippers er nog gebruik van kun nen maken. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van 2 pCt. gratificatie aan het gemeentepersoneel. De heer v. Oord vraagt of ook de arbeiders daar onder vallen. Nadat de Voorzitter dit beves- tiglt, wordt hiertoe besloten. Tot leden van de Woonruimte commissie worden herkozen de he ren A. Konings, D. A. Brienen D. v. Oord, G. Kornet en J. Ster kenburg. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van een klokkestoel op het terrein van de kerkvoogdii der Herv. Kerk. De kosten hiervoor zullen bedragen f 140968. Voorstel van B. en W. tot aan koop en ruiling van grond ter uit voering van het Wederopbouwplan p'lan Kerksteeg en verbreding van de Kerksteeg. Met de kerkvoogdii is overeenstemming bereikt tot rui ling van gronden en toegestaan de sloot naast de pastorie te dem pen. De Kerksteeg, die eveneens naar de begraafplaats loopt, zal belangrijk worden verbreed. Voorstel van B. en W. tot ver koop van Industrieterrein in de Uitbreiding. Aan de fa. Wijnants en Cornet en de heer A. Koman zjjn reeds enkele gedeelten verkocht, resp. 324 M2 voor f 1659 en 324 M2 voor f3 per M2. Wordt goedge keurd. Buikbanden naar ^aat -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7