Plaatselijk Nieuws Gevonden en verloren voorwerpen Adver tentiën Jaarvergadering Notaris Jhr. POMPE VAN MEEROERVOORT Oranje-Vereniging „WILHELMINA" firma L. J. Veerman - Drukkerij - Heusden goed bevriend. Ook heeft nij jon gelui opgeroepen en aangespoord om dient te nemen in het Luit se leger. Daarmede, merkt de Presi dent op, hebt gie het vaderland ook gieen dienst bewezen. Vervolgens komt het rapport ter sprake van Er. Janssens, die een psychiatrisch onderzoek naar ver dachte heeft ingesteld en die in dit rapport hem schildert als iemand die mj,et erffactoren is be- dee/d zowel van vaders- als van moederszijde. Eie een losbandig leven leidde en ziekelijke afwijkin gen vertoonde. Zijn gehele leven was een aaneenschakeling van mis lukkingen. Ee verdachte verklaarde, dal hij de brieven had doorjgjezioniden, om dat hij bevreesd was voor van Erp, die geheim agent van tde S. Ewas. Ee President achtte dit over dreven, omdat Tlhomaes voior de Euitsers toch aan de gjoede kant stond. Ee verdachte antwoordde „Ja maar ze pakten ook mij", welk antwoord algemeen g|elacht ver wekte. Hierna was het woord aan de Advocaat-fiscaal, die zijn betoog begion met„Als niet komt tot iet, moet iet sterke benen hebben anders loopt de zaak mis. Wal wel op verdachte van 'toepassingi is. Van textielkoopman klom hij door de N.S.B. op tot burgemeester. Spr. giaat de levensloop van de verdachte nog eens na, wijsl er op dat hij in de aanvang van zijn burgemeesterschap' fel en actief was, somde de verschillende door hem bedreven feiten op en re kende hem vooral zijn razzia's in Nederhemert zwaar aan. Ergerlijk was ook, dat hij anonieme brie ven doorzond en deze van een begeleidend schrijven voorzag', waardoor personen de dood zijn ingiegiaan. Eoor een én ander heeft hij de vijand hulp verleend. Niette genstaande rekening' houdend mei de leeftijd van verdachte en het psychiatrisch rapport meent spr. toch een straf van 10 jaar te moe ten eisen met aftrek van voorar rest, dal is ingegaan" op 31 Maart 194 5 Hierna -verkreeg Mr. Elks, de verdediger het woord, die ver klaarde geschrokken te zijn van de eis. Hij wijst op het gleval van de burgemeester van Zevenbergen^ een gieval dat veel zwaarder was als dit en waarbij ook sliecnls 6 jaar was gieëist. Eiit geval ligt heel anders, de verdachte heeft gieen jongelui die ondergedoken waren aangebracht. IVIen dient de feiten te zien in de lijd waarin men 'toen leefde. In dit verband gezien meent spr., dat de feiten te scherp worden gesteld. Ee gehele zaak is met hilariteit behandeld en zo meent spr. ,moet men ze ook zien. Eoor zijn vele verblijf buitenslands kon deze man niet zo nationaal voelen. Hij wijst vervolgens opde gloede dingen die verdachte als burgemeester heeft gedaan. Spr. heeft een bezoek gébracht aan Heusden en heeft daar meerdere personen gepolsd en hij hoorde daar, dat men hem helemaal gieen 'kwade vent vond. Hij hoopt, dat het Hof bij zijn uitspraak mét de ze gioede dingen rékeniinjg zal hou den. Nadat hel Hof in raadkamer was geweest, deelde de President mede, dat de uitspraak zou volgen op Einsdag 23 November a.s. HEUSDEN. E onderdag a.s., des avonds om acht uur hoopt in Concordia alhier voor het Eeparjement Heus den der Mjaatschappij Pot Nut van 'tAlglemeen op te treden, de heter van Eorp, wiens warme toespra ken en redevoeringen ongetwijfeld velen door de radio beluisterd heb ben. Ee heer van Dorp zal spre ken over zijn verblijf in Engeland inzonderheid in Londen, waar hij voor -en tijdens de oorlog vele ja ren heeft doorgebracht. Plet is te verwachten,^dat van de g|ele geilheid deze bekwame spreker van nabij te leren 'kennen en te horen ruimschoots gebruik zal worden gemaakt. Zij, die nogl lid van 'tNut wil len warden, kunnen zich voor Don derdag a.s. opgeven bij de heer A. v. d. Pol, Botermarkt 96, Heusden en worden dan met hun gezin gra tis toegelaten tot bovenstaande le zing! en de komende avonden van deze winter. Reeds traden dil najaar 13 qjieu- we leden toe. Op het Consultatiebureau v. Zuigelingen waren Einsdag 2 No vember in totaal 32 zuigielingen, waarvan uit Heusden 23, Herpl 2, Hedikhuizen 2, E runen 1, Oud- beusden 1, Heesbeen 1, Veen 1. Volgende zitting! ió November. ANDEL. Ee heer A. Oerlemans, eer tijds werkzaam ter secretarie al hier,* thans te Hengelo, slaagde voor het examen giemeente-finan- ciën (islie gedeelte). Ee wederopbouw houdt zit ting ten Raadhuize, elke Vrijdag morgen van 9.30n.30 uur. ALiMKEUK. Aan de firma W. v. Straten en Z11. alhier, is door de gemeente Werkendam opgedragen het ver breden van de Kerkstraat aldaar, alsmede het slopen Van eten heren huis. Het graven van de gemeen- te-uitwateringssloten, waarmede in middels reeds een 'begin is (ge maakt, is opgedragen aan de fa. de wed. Hoék'e te Niieuwendijk. Op Woensdag! 17 Nov. a.s., des avonds om 7.15 uur, hoopt in de zaal van de heer C. G. v. Lijk voor de afd. Almkerk van de Ned. G.,hr. Vrouwenbond als spreker op te treden, de Welj- Eerw. Heer Es. J. F. Roth van Sliedrecht, met het onderwerpt „Ee drie G's". CAPELLE. Ee schaakclub „De Vrije Pion" speelde in het Stationskof fiehuis van de lieer Pruijssiers een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Eongense schaakvereniging, welke wedstqjd door die Capelse schakers met 5V24V? werd ge wonnen. In de zaal van de heer P. Pruijssers zal a.s. Woensdag 17 Nov., des avonds 8 uur op uitno diging' van het Departement Lang straat van de Maatschappij tot Nut van het Algtemeen als spreker op treden de bekende vogelkenner en natuuronderzoeker Jan P. Strijbos, die een lezing, geïllustreerd met film, waarvan een gedeelte kleu renfilm ,zal houden over„Met de Willem Barendsz ter Walvis vaart naar de Zuidelijke IJszee. Onze oud-dorpsgjenoot, de Eerw. Heer W. M. Heijmans Gzn., thans predikaat bij de Ned. Herv. gemeente te Oudelande, ontving een toezegging van beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Pijn- acker (Z.H.). In de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse hoopt a.s. Donder dag ,des nam. 3 uur ter gelegen- Herkozen tot notabel in de Ned. Herv. kerk, de heren J. Oiosterom en J. Verwijs Gzn. Es. C. C. Klerkx, Nederl. Herv. predikant alhier, zal op Zon dag' 112 Eec. a.s. afscheid nemen van deze gemeente, wegens ver trek naar Tilburg. Ee aansluitinigi aan de wa terleiding vordert gloed. Het over grote deel van de gemeente is reeds aangesloten. Voor zover no dig wordt er de aandacht op ge vestigd, dat volgens de Bouwver ordening' dezer giemeewte aanslui ting verplicht is. Tevens is het voordeliger momenteel tot aanslui ting over te glaan, aantgezien thans nog reductie op de aanleglkosten (buitenleiding) wordt toegekend. Ee opbrengst van de laatst giehouden collecte voor het Con sistoriefonds in de Ned. Herv. kerk zal aan de daarvoor in aan merking komende militairen inln- dië een kerstpakket worden ver zonden. AALBURG. Ee S.G.P. hoopt Woensdag! 17 Nov. a.s. in het kerkgebouw der Ger. Gem. tie Aalburg1 te ver gaderen. All.e leden worden op gewekt om deze vergiaderingi bij te wonen. hield van een huwelijksinizie'gjéning' in de L lenst des Woords voor te gaan de plaatselijke predikant, Es. A. Wisiglerhof. DESSEN. Naar wij vernemen zal de C.B.T.B. op 18 Nov. a.Sj, des nam, 0111 7 uur, een vergiadering* hou den, waarop besproken zal wor den wat de land- en tuinbouw in de toekomst heeft «te verwach ten, de loon- en prijspolitiek, het maatregelenstelsiel, de drang naar vrijheid, alsmede sociale lasten. Ep- ze uiteenzetting zal gegeven wor den door de heer J. Aantjes van Heemstede. Eit belooft een interessante avond te worden vooir de agrari sche bevolking. Niemand verzuime dan ook aanwezig te zijn. (Zie advertentie). HERPT. De afdelinlg Herpit van de N.C.B. belegde een speciale ver gadering! waar sprak de heer v. d. Zanden, lid van de Tweede Ka mer over het onderwerp Regie- ringjs- en Orgiahisatiebeled J41 die Landbouw. VEEN. Eoor de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente is een beroep uit gebracht op Es. J. Bakker leVee- nendaal. Donderdag 18 November zal door Ds. van Dam van Werkendam dankdag worden gehouden voor de Geref. Gemeente des namiddags 2,30 en 's avonds 7 uur. WIJK. Ee extra collecte bij de dankstond voor het glewas, bracht in de Ned. Herv. kerk alhier op f616.11. Ee collecte voor de mi litairen in Indië bracht op f 609. De vergiadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond Aalburg- Veen-Wijk, die in de kerkzaal al hier op 3 dezer niet is doorgegaan, zal thans plaats hebben op Woens dag 17 Nov. a.s., des avonds te 7.30 uur. WERKENDAM. Vrijdag' 18 Nov. a.s., des avonds om half acht zat in de Geref. kerk (Noodkerk) dankuur voor het glewas worden gehouden door Er. Huijser. Donderdag 18 Nov. a.s., des avonds om 7 uur zal in de Chr. Geref. kerk alhier als spreker op treden Es. N. Brandsma van Rijns- burg. Beroepen bij de Chr. Ger. Kerk alhier, Es. H. van Leeuwen van Tholen. Lezer dagen had de heer C. van Roosmalen, welke werk zaam was bij 'een in aanbouw zijn de brug! te Lussen, het ongeluk van e en steiger te v al en v an '6 meter hoogte. Zijn toestand was zodanig;, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodza kelijk bleek.' WAALWIJK. Al enkele keren mochten wij de aandacht vestiglen op de bazar in Thalia" die de Commissie Jeugidgiebouw van d,c Ned. Herv. Kerk te Waalwijk (Centrum) de nodigle contanten moet verschaffen om Ce komen tot de stichting; van een Jeugldgebouw en Kleuterschool. Ee opening zal plaats hebben op Donderdag* 18 Nov. a.s., des nam. om half vier. Entree wordt niet geheven. Verschillende attrac ties zijn aan deze bazar verbonden, zodat het zeer ziekier die moei tie waard is er een bezoek Ce bren gen. ZUILICHEM. Enige tijd geleden besloot het comité, dat geregeld contact onderhoudt met de Zuilichemse jongens in Indonesië, om 'bij be paalde glelegienheden zoals huwelij ken e.d. een collectebus te plaat sen. Voor de re maal werd een bus geplaatst bij het echtpaar Ver- steeg'-v. d. Laar, welke dezer da gen hun 55-jarige echtvereniging herdachten. Ee opbrengst was f 10.82, waarvoor namens onze Zuilichemse jongens in Indonesië hartelijk dank. VERLOJREN Een grijze beige wantje, giaande van de school te Genderen naar Doeveren. S.v.p. te rug1 te bezorgen bij L. Col ij 11 Wz. E 12, Doeveren. GEVONDEN: 1 lederen hand schoen. Terug te bekomen Herpt- sestraat Z 51, Heusden. VERLOREN Een zwart zijden ceintuur van een japon, Chr. E. Kramer, Hoogstraat, Werkendam. Een kinderwantje, beigie met wit randje, P. v. d. Heuvel, SaSdijk 11, de Werken. Eien dop van een wandelwagentje, A. Bakker, Kade 104, Werkendam. Een armbandje met gouden slot, ajn Blokland, bakerij, de Werken. te Andel bericht, dat zijn kantoor op DONDERDAG 18 NOVEMBER a.s., vanaf des namiddags 1 uur zal zijn GESLOTEN. der te Wijk en Aalburg, op Woensdag 17 November a.s., des avonds 7,30 uur in het Ver enigingsgebouw. AGENDA: Opening. Notulen. Jaarverslag Penningmeester. Jaarverslag Secretaris. Verkiezing aftredende Bestuurs leden aftredend zijnH. G. Vos, B. A. van Wijk en W. van der Steenhoven. Rondvraag. Sluiting. Trouwe opkomst gewenst I HET BESTUUR. IM qclix ^^rLj^ensTeej-ri Wij zijn nu weer in de gelegenheid Uw Naamkaartjes met keurige lettertype s te verzorgen bij afname van 50 en 100 stuks in cartonnen doosje. Telefoon 19 r Langestraat 101a Amsterdam

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2