Gemeenteraadsverslag SpcclgotdtrcBÜ A, TREFFERS, m. Genderen prachtig gesorteerd zijn, BAZAR Verzuimt niet een bezoek aan deze Bazar te brengen DERDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard nuttige en luxe geschenken Zoekt ge een goed Sint-Nicolaas cadeau A.M SWART te houden op 2, 3 en 4 December as, zaak van Vakmanschap Wij geven U de juiste Brit uitgaande van de V.V. „WILHELMINA" in het Verenigingsgebouw te Wijk en Aalburg t t f behorende bij het No. 6621 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1948 Vergadering van die Raad der ge meente ALMKERK, op Zater dag 20 November, dies v.m. 9 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer H. Blok. I SecretarisWeled. Heer A. Gpu- deke. i Afwezigi |de hieer Heijstek, als de Voorzitter de vergadering met het formuliergebed opent. Ee notulen worden .gelezen en goedgekeurd. Ingekomen (stukken Een ;t wee tal goedkeuringen door Ged. .Staten van besluiten van de raad. t Goedkeurinjgi door de Kroon voor ;de heffmjgl opcenten op de personele .belastmgj, idem vaststel ling! yermenigtvuldljgjmgscijfer \ioor het JLager onderwijs. Verzoek ,van de afd. Almkerk van ,de C.B.T.B. om mediewerKing voor de jaarlijkse wintercursus, in de .vorm van localiteit met yrij vuur .én licht. B. en W. stellen voor .de gebruikelijke f 50 ook voor dit jaar te verlenen, met welk voorstel de raad acooord |g|aat. Verzoek van het Bestuur der Christ. Lagere Landbouwschool te Andel ,om een subsidie van f5. per leerling. Momenteel bezoeken 17 leerlingen uit deze gemeente de school. Vorigle jaren werd een sub sidie .verleend van f 40. Op .voorstel van B. en W. wordt besloten, jdit bedrag! weer beschik baar .te stellen. Verzoek .van de Commissie, be last ,met 'het ontwerpen van plan nen voor de stichting van een streekziekenhuis te Goriinchem. Ge vraagd wordt een bedrag van f496.50 .in bet benodigde crediet van f 15000.Het bedrag is be rekend .naar het aantal patiënten dat in 1944, '45, '46 en '47 in bet ziekenhuis .in Gorincbem is opg|e- nomen uit deze gemeente. Ee beer Ouwerkerk vraagt van wie bet initiatief voor deze plannen is uitgegaan. Ee Voorzitter meent, dat dit wel van het gemeentebestuur van Go- rinchern zal zijn uitgegaan. Ee beer Burghout zegt, dat dit ook wel uit deze streek bet gieval is o.m. door bet glemeentebestuur van Woudricbem en Werkendam. Eie Voorzitter voeglt hieraan toe, dat ook besprekiniglen zijn gevoerd met geneesheren en vertegenwoor digers van kerk- en gemeente besturen. Eie heer Ouwerkerk acht bei doel wel sympathiek, doch koopt men gleen kat in de zak. Ee Voorzitter meent, dat als men zeker wist dat er geen brug zou komen, hij er niet voor zou zijn de glevraagde subsidie te ver lenen. Het is een feit, dat men teglenwoordig meer op het Zuiden n.l. Breda en Raamsdonksveer is georiënteerd dan op Gorinchem Wethouder C. de Jongjh merkt op, dat als de plannen voor het ziekenhuis gereed zullen zijn, men ook wel zal weten of de brug! er komt. Eaarbij zaL in de totstand koming van het ziekenhuis ook het rijk een woordje meespreken. Op de giehouden bijeenkomst wa ren ook# rijks vertegenwoordigers aanwezig;. Het gaat alleen nog over de vraag) hoe gsroot de subsi die zal zijn die het rijk zal ver lenen. i Ee heer Kolff vreest, dat van de plannen niets zal komen, giezien bet girote bedrag dat er mede ge moeid zal zijn. Met algemene stemmen wordt hierop de gevraagde subsidie toe gestaan. Verzoek van bet Bureau voor Esperanto om subsidie. B. en W. stellen voor deze te verlenen. Ee heer Burghout voelt er niet veel voor. Ee heer Snoek meent, dat in Esperanto wel wat g|oeds zit. Le heer Ouwerkerk is ook niet voor subsidieverlening en wijst op de Babylonische spraakver warring, hij vreest, dat als Esperanto er komt, deze spraakverwarring er ook nu weer zal komen. Met 4 voor en 6 stemmen te gen wordt bet voorstel van B. en W. hierop verworpen. Schrijven van de Commissie an toezicht op de vleeskeuringisdienst, waarin wordt medegedeeld, dat in verband met die weer ingevoerde keuring voor huisslacbtingen een hulpkeurmeesiter is aangesteld op een salaris van f275 per maand en een toelagie yan f45 per jaar. Voor diens werkzaamheden dient een in structie te worden vastgespeld. Ee heer Snoek vindt bet wel wat vreemd, dat nu er wat meer we ik kom't, maar direct een hulp keurmeester moet worden aange steld. Het hoofd van dienst kan toch ook wel deze keuringen ver richten. E|e Voorzitter zegjt, dat zulks niet tot diens taak behoort. Ee heer Kolff merkt op, dat de hulpkeurmeester bet zo druk beeft, dat deze zegjt dat hij het niet vol kan houden. Ee beer Snoek vraagit, waarom niet eerder met het voorstel tot vaststelling ener instructie is geko men, het is nu mos tiend na de maaltijd. Eie hulpkeurmeester is reeds geruime tijd in 'dienst. Ee Voorzifter meent, dat zolang de aanstelling van een hulpkeu r- meeste rniet nodig is, men toch niet overgaat een instructie vast te stellen. Ee Burgemeesters wa ren daar niet voor. Ee heer Snoek beeft de beer Kolff horen zeggen, dat de hulp- keu rmeester het te druk heeft, maar dan is het toch de morele Elicht van de keuringsveearts om ij te springlen. Ee heer Kolff zegt, dat deze zulks ook doet. Wethouder C. de Jong) merkt op, dat de keurinigsveearts in ver band met de gevallen van mond en klauwzeer het ook zeer druk heeft. Met alglemene stemmen wordt hierop de instructie vastgesteld. In verband met een Kon. Besl wordt een wijziging gebracht in de leglesverordening. Van de winkeliers in de glemeen- te is een verzoek inglekomen om een bepaling in de politieveror dening! te willen opnemen, waar bij de winkeliers verplicht worden hun winkels een halve dag in de week g(esloten te houden en wel E insdag'simi d da gis Ee heer Ouwerkerk acht dit een zaak van de organisaties, het is een stok achter de deur voor hen, die hieraan met wensen te voldoen. Ee Voorzitter merkt op, dat de winkeliers er zelf om vragen. Zo 'goed. als alle wiriketiers in de ge meente hebben bet adres getekend en zij die er niet op voorkomen hebben hun stem niet doen horen. Mét algémene stemmen wordt, hierop bepaald, dat de winkels des Einsdagbmiddiagis na 1 uur gesloten moeten zijn. Voorlopige vaststelling gemeen te- en bedrijfsrekeningl 1947. Ee Commissie die de gemeente- rekening!, die van het vleeskeu- ring&bedrijf, G.E.B. en Burgerlijk Armbestuur heeft onderzocht, wel ke commissie bestond uit de he ren C. de Boer, Walraven en Burgbout, beeft schriftelijk rapport uitgebracht, waaruit blijkt dat al- j les in behoorlijke orde is bevon den en deze dan ook voorstelt de rekeningen goed te keuren. Ee beer Burgbout merkt op, dat de gemeente rekening sluit met een batig saldo van f31.000. Ee Voorzitter voegt hieraan toe, dat het een heel mooie gemeente rekening! is. Ee gemeente rekeningen worden hierop vastgesteld, zoals ze zijn aangeboden, waarbij de wethouders zich van medestemmen onthielden. Vastgésteld wordt de bijgevoegde staat van oninbare posten. Ee gemeentebegroting 1949 wordt de raad aangeboden. Ee raad zal in zijn geheel voor fret onderzoeken daarvan bijeenkomen. Mei de Bank van de Vereniging voor Nederl. gemeenten wordteen Rekening Courant Overeenkomst aangiegiaan groot f 50.000 voor de gewone d.enst en f 50.000 voor de kapi taaldienst. Ee bestaande over eenkomst wordt zodanig gewijzigd dat de gemeente-ontvanger ge machtigd wordt kleine bedragen op te nemen, zonder dat hem daar toe vooraf machtiging is verleend. Vaststelling vijfjaarlijkse afreke ning Bijz. onderwijs. Uit deze afre kening blijkt, dat de school aan het Verlaat een bedrag van f 2736.07, die aan de Nieuwendijk f 1064.45 en aan d'e Voorsteeg f3563.45 te veel heeft ontvangen en die te Waardhuizen f67.45 tie weinig. Het bedrag per leerling voor het Bijz. onderwijs wordt vioor 1949 vastgesteld op f 18.per leerling. Ee begroting 1948 wordt gewij zigd overeenkomstig! het voorstel van B. en W. i Aan G. Schouten te Waardhui zen wordt een crediet verleend in gevolge de Financie rings regeling Woningbouw. Voorstel vaststelling regeling in zake tegemoetkoming studiekosten U hebt zich natuurlijk al afgevraagd, waar blijft met zijn advertentie Heeft hij nu geen speel goederen, zoals we een reeks van jaren van hem gewend zijn Ja zeker, geacht publiek, vergist U zich niet, hoor. Één blik is vol doende, om U te overtuigen, dat we zoals prenten- en kleurboeken, steppen, bobsleetjes, poppen en popjes, beren, honden, toeters, gezelschapsspelen voor groot en klein, trom men, strijkboutjes en strijktafeltjes, serviesjes (blik en pors.), paardjes, auto's (hout en met veer), leesboeken, degelijke damborden, ook houten blokken- en bouwdozen, luxe schrijf papier, poëziealbums, tasjes, ballen, enz, enz. We raden U aan in Uw eigen belang, wacht niet te lang, opdat we U niet behoeven teleur te stellen, want de ervaring heeft geleerd, dat het mooiste het eerst weg is. We hebben ook We verwachten U allen Wij hebben op elk gebied ruime voorraad o.a. WALDORP stofzuigers f 135,00 SIEMENS strijkijzers f 12,00 Huiskamerlampen, slaapkamerschalen, zeer mooie wandlampjes. Leeslampen compleet met lectuur bak voor f 49,50 Old Finish kronen f 45,00 ERRES wasmachines met oliebad f 337,50 Haardfauteuiltjes zeer solide f 45.00 Naaimachine- en Radiotafels f 19,50 Keukenstoelenf 17,50 ETNA fornuizenf 125,00 Kinderwagens met kogellagers f 99,30 Grote sortering in vazen, pullen, kannen, wijnglaasjes, limonadestellen, waterstellen, zilveren lepeltjes, koffie- en theepotten, nestenschalen, bedkruiken, thermosflessen, enz. Electr. rijwiellampen f 13,00 Rijwielen vanaff 108,25 Mestrieken met en zonder steel, blanke panschoppen, stalschoppen. Alle soorten touwwerk, kachelpijpen, ellebogen. Wij hebben ook mica voor haarden. Zoekt U wat in meubelen, wij kunnen U alles leveren, daar wij met U per auto naar de grootste fabrieken van Nederland gaan, waar U alles uit kunt zoeken, tegen zeer voordelige prijzen. Ook in speelgoederen hebben wij een uitgebreide collectie tegen zeer lage prijzen. Beleefd aanbevelend: RIJSWIJK (N.-Br) Tel 24 Op Vrijdag 3 December, zal St. Nicolaas van 5.307 uur, een bezoek aan de bazar brengen Ouders welke van deze gelegenheid gebruik willen maken hun kinderen een nuttig Sint Nicolaas cadeau te schenken, kunnen zich hiervoor opgeven bij J. BOUMAN, Cl 1. Aalburg Diverse attracties en verschillende waardevolle prijzen zijn op de bazar aanwezig

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 9