Tcor het Land van - Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws A. P. NIEUWKOOP Botermarkt N 102 HEUSDEN T£ Urgentie Scholenbouw. Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6623 DONDERDAG 2 DECEMBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Vrijdagavond 3 Eec. a.s. wordt -een algemene ledenvergade ring! igjeihoiuden van de Kath. Arb. Beweging! afd. Heusden, in café P. Leijten. Trouwe opkomst ge wenst. Eaartoie uitgenodigd dooi de Gez. Middenstandsverenigingen bracht St. Nicolaas met zijn ge volg van twee Pietermannen een officieel bezoek aan de Bewaar scholen en de laagste klassen der lagere scholen. Be kinderen wer den ria het zingen der St. Nicolaas- liederen door de Sint getracteerd, daartoe in staat gesteld door de firma E. v. Hooff alhier. Sint Nicolaas deed alsnog een beroep' op' alle ouders om tijdens de Winkelweek in Heusden te ko pen, men krijgt dan een gratis lot, waaraan waardevolle prijzen zijn vierbonden. t Kinderen, denkt om de oplos sing! vaiï de prijsvraag!. Men kan deze 'inzenden tot 6 Dec. a-s- bij de secretaris, Markt 101 alhier. !Op het Consultatiebureau v. Zuig|eling|en waren 32 zuigelingen aanwezig, waarvan uit Heusden 23, Herpt 2, Hedikhuizen 2 Oudheus- den 2, Eoeveren 2, Heesbeen 1. Volgende zittinigl 14 Eeoember. Uitslagen van de competitie der Biljartbond „Waalwijk en om streken" j Amusement 1-K.O.T. 1 44. K.O.T. 2-H.B.S- 2 6—2. Zaterdag speelt K.O.T. 1 tegen H.B.S. 1 in het café van de heejr A. Nooten-v1.. Eijk alhier. ANDEL. Ee werkman L. van Rer- kel alhier kwam zodanig te Vallen, dat hij een lichte hersenschudding; opliep. Er. Oosterom verleende hulp. Ee aanleg! van de waterlei ding is in deze g|emeente zo goed als voltooid. Nog slechts enkele percelen moeten worden aangeslo ten. Ee inwoners zijn zeer content met deze wijze van watervoorzie ning, In de z.g. Buitenburg! kwam door de mist een auto. van de Alad te slippen en geraakte g|e deel tel ijk van de Afatfsdijk. Er deden zich geen persoonlijke onjglevallen voor. Het tweede complex van 6 arbeiderswoningen in deze gemeen te zal Eonderdag 2 Dec. worden opgeleverd en Vrijdag a.s. voor bewoning worden vrijgegeven. Eeze week wordt door de Chr. school alhier de Unie-collecte lang!s de huizen gehouden. AALBURG. Woensdag 8 December des avonds 0111 7 uur, hoopt in de Herv. Kerk alhier ,op te treden Ds. P. Dorsman van Schelluinen. ALMKERK. Met ingang van 1 Dec. zijn de uren van openstelling van het hulppostkantoor alhier als volgt Des v.m. vap. 912, n.m. van 23 uur en 's avonds van 67 uur. 's Zaterdags van v.m. 91 uur. J.l. Zondag werd alhier in de Herv. Kerk een collecte gehou den voor de wijk van Es. Donzel- man te Amsterdam, welke f 60. opbracht e,n 80 stuks diverse bon nen. BABILONIëNBROEK. Op Donderdag 9 Dec. 1948 des avond om 7 uur komt de Niwin met enige films over het le ven van onze jongens in Indië in het gymnastieklokaal der Open bare Lagere school. Ee toegangsprijs is vastgesteld op f0.7 5 per persoon en bet ba tig; slot zal worden aangewend voor onze jongens in Indië. loont allen uw belangstelling1 door dieze voorstelling bij te wo nen. Ee prachtige natuurfilms zul len u niet teleur stellen. Boor de heer CAdle Witte, pro motor van de Niwin zal het werk van deze organisatie worden toe- gelicht. Wij hebben een prachtcollectie LcdcrWÜrêïl voor U Nuttige cadeaux voor oud en jong SCHERP CONCURRERENDE PRIJZEN en SOLIDE AFWERKING. Damestassen, met en zonder beugel. Reis- en Boodschaptassen, Actetassen, Fietstassen, Kindertasjes, Geldtassen, enz. enz. Portefeuilles in echt kalfs leder. Portemonnaies in luxe uitvoering. Scheer-étuis geheel gevuld. Boekomslagen, Foto-albums Schrijfmappen echt Marokkaansch Prima Dames- en Herenhandschoenen, ook gevoerd GENDER l£N. Op Woensdag 8 Eec. a.s. hoopt die heer de Witte; promotor van de Niwin, des vaonds om 7 uur tii café J. van Wijk alhier, tjen bate van onze jongens in In dië een drietal interessante films over het Hevlen van onze soldaten m Indië te vertonen. Ees middags om 4 uur wordt er een voorstelling voor kinderen giegleven, waarvoor de toe gang's- prijs is vastgjesteld op ƒ0.25. Eie toegjanglsprijs voor het avondpro gramma is vastgjesteld op f0.7 5 per persoon. Toont allen uw belangstelling voor onze jongens door deze avond vrij tie houden en aanwezig! te zijn. Ee navolgende films worden ver toond 1. Troepentransport, vanaf liet vertrek in Nederland tot aankomst in Indië. t 2. Indonesië werkt weer. 3. Tekenfilm. 4. Ons hart klopt voor de Ni win. Bovendien wordt het werk van de Niwin door de heer de Witte toegelicht. 1 Tot voorzitter van de Herv. Mannenver. is herkozen Es. Moll en in de vacature van secretaris A. v. d. Kolk Czn., terwijl in de plaats van laatstgenoemde tot algt adj. werd gekozen A. v. Wijlen. Op de gehouden vergade ring van de Afd. Genderen van de N.C.L.B. zijn herkozen tot se- secretaris J. Vos Jaczn. en tot alg. adj. W. Lankhaar. A.s. Zaterdag 4 Eec. zal alhier in het schoolgebouw een districtvergaderlng worden gehou den van de Ned. Chr. Landarb. Bond. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Om meerdere bekendheid te geven aan het werk van het Nederlandse Rode Kruis, heeft het bestuur van de plaatselijke afdeling „Altend Noord" besloten een film- week te houden van 13 t.m. ,18 Eiec. e.k. Ee bedoeling, is Maandag' te Woudrichem, Einsdag te Werken dam, Woensdag! te Nieuwendijk, Eonderdag te Almkerk, Vrijdag! te Uitwijk-Waardhuizen en Zaterdag tie Sleeuw ijk. 1 Bij de bevrijding van ons land sloot zich een ieder aan bij het Nederlandse Rode Kruis, maar al spoedig zijn de weldaden vergeten. Wil men weten wat Tiet Rode Kruis doet voor onze jongens in Indo nesië of wat doet de bloedtrans fusiedienst of wat betekent de moe de rmelkcentrale? Houdt dan die avond vrij en ziet en hoort door beeld en woord een antwoord op die vragjen. Eie pl. afdeling is voor nemens de bloedtransfusie ter hand te nemen. Nu alle omliggende plaatsen voorzien zijn van eenam- bulancewaglen en voor deze streek een eigen ambulance-wagen niet rendabel is te maken, heeft de plaatselijke afdeling gemeend toch paraat te moeten blijven voor zeer urgente ziektegevallen en reeds aangeschaft een brancard van de allernieuwste uitvinding', die gede monstreerd 'zal worden op ,alle film avonden door de leden "van de Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Almkerk Ee toegang tot de filmavonden is geheel vrij, de te houden col lecte zal alles goed moeten maken. Ee te maken kosten zijn niet ge ring en 'het is dan ook wel een punt van overweging geweest, om zo maar, zonder ene cent entree, dit aan te bieden. Toch durft het bestuur dit aan, omdat, wanneer het nodig is, men in deze streek heus niet bang is in de zak te tas ten. Welnu, wij allen hebben iets goed te maken tegenover het Ne derlandse Rode Kruis. Toon uw belangstelling. U wordt verwacht. NEDERHEMERT. 'Boor de kinderen der Chr. school werd in de afgelopen maan den een bedrag! van f40.bijeen gebracht, dat aan de Inwendige Zending is overgemaakt. VEEN. Ook in onzie gemeente zal een klankstudio komen voor opna me van een z.g. gesproken brief voor onzie soldaten in Indië. Zij die hier interesse voor hebben kun nen zich tot Zaterdag opigleven bij F. van Helden. WERKENDAM. De Klaproos collecte voor de oorlogsigravien welke Vorige week in onze gemeente werd 'glehouden, heeft f194.36 opgebracht. Es. Chr. van Dam, predi kant bij de Geref. Gemeeinte alhier, heeft een beroep ontvangen naar H. I. Ambacht. Vrijdag! 3 Eec. a.si. des avonds half aclbt, zial in het ge bouw vobr Chr. Belangen voor de Herv'. Stichting Bijbellezing wor den glehouden. Eezer dagen is bij de heer E. Stam aan de Uitbreiding i^efi gedeelte wasgoed ontvreemd. Ee politie stelde een onderzoek in, doch tot nog toe van de dader gleen spoor. De heer A. G. Ippel en ge zin is dezer "daglen als emigrant vertrokken naar Canada. Ee Geref. JongelingSvereni- ging1 „Timotheus" alhier hoopt op Eonderdag 2 Dec. a.s. haar 50- jarig! bestaan te herdenken in de Noodkerk des avonds om half 8. Verschillende sprekers zullen dan het woord voeren. iOp Woensdag 15 Dec. ,a-s. zal deze vereniging1 een jubileumavond houden in de Nutsizaal', voor ge nodigden. ZUILICHEM. Bij de Ned'. Herv. kerk al hier is een beroep uitgebracht op Es. Lamens van Elspeet, vroeger predikant te Hellouw. Tengevolge van de bijna volko men stopzetting! vpn de bouw van scholen gedurende het tijdvak 1940 tot 1947, de vernieling van hon derden scholen door oorlogsom standigheden ,de bevolkingsgroei der laatste jaren en de toenemende belangstelling! voor uitgebreid la ger, nijverheids-, middelbaar- en hoger onderwijs, bestaat er mo menteel een zeer grote behoefte aan schoolruimte. Gelet op 4^ ma teriaalpositie en de eisen welke thans aan de Nederlandse Bouwnij verheid worden gesteld, is het on mogelijk op korte termijn in deze behoefte te voorzien. In verband met bovenstaande werd door de vorigle Minister van O.K. en W., bereids in overleg met de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting besloten om, zo- lang dit nodig zou blijken te zijn, jaarlijks een z.g. urgentielijst vast te stellen van de scholen, welke met inachtneming van het door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting beschikbaar ge stelde bouwvolume zouden kunnen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1