Plaatselijk Nieuws Fa. A. VERSCHUUR-BAERT n HEUSDEN DERDE BLAD vandedi*iey Zoekt U een nuttig geschenk VAN DE VEN's KLEDINGWINKEL Firma L. J. Veerman - Drukkerij - Heusden *De Sint naar de V.cJV. NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Geef dan Uw man of zoon een PANTALON of PLUSFOUR Grotestraat 178 Tel, 288 Waalwijk BOTERMARKT 0 84, Tel. k I behorende bij het No. 6623 DONDERDAG 2 DECEMBER 1948 HEUSDEN. .Maandag speelde de dam club V.D. in Central haar 3e com- t petitie wedstrijd voor de hoofdklas se Ned. Dambond. Wisten zie "de vorigle met 128 te winnen, dit maal verloren ze met 128 n.l. van de sterke Philips Damclub. Die 6 remisepartijen bewijzen echter wel, dat sterke tegenstand werd geboden. Die ,gje de tail leerde uitslag luidt A. cle Graag'-D'. Bastiaan 2o A. de Rooij-M. Bastiaan 11 C. de Joode-R. v. d. Bonnen 1j A. Nieuwhoop-J. Koster C. Schaap-J. Mulder ClB ax - HSnij der s J. Klaren-C. Koppenol H. Krafher-L. v. d. Wiel o2 Gier. Jonker-J. Essema 11 J. Struijk-P. v. Schijndel 11 0- 1- 0- 1- het hoofd der Koningin Juliana- school, de heer Poldervaart, ver gastte de heer August van Gils, oud-onderwijzer te Rotterdam, de kinderen en ook de ouderen, want vele ouders woonden dit kinder feest bij, op een proglram „Vreugd voor de Jeugd", omvattende pop- penkastvertomng', kindertoneel en snel te kenen. Het hoogtepunt van deze middag! was het bezoek van de Sint met Zwarte Piet aan dit kinderfeest. Sommige leerlingien kreglen van Sint Nicolaas een goedkeuring1, andere een verma ning, al naar nodig! bleek. Tot slot werd ieder der kleinen ver rast met een cadeautje en een zak lekkers. Overgelukkig' keerde de jeugd na afloop huiswaarts. 812 Maandag a.s. om 7.30 uur voort zetting Qnderlinjgie competitie. AALST. Eien aantal lieden van de afdeling Aalst-Nederhemiert van de B.Q.G. met nog enkele leerlingien van de tuinbouw cursus te Poede- -roeijn gingen Dinsdag j.l. op ex cursie. In de morgenuren bezoch ten zij het Centraal Bureau te Rot terdam, vanwaar de coöperatieve landbouwvereniginlgen hun grond stoffen als veevoeder, zaaizaden, landbouwmachines, enz. van be trekken. Na in dit grote bedrijf alles bekeken te heb eb n, werd de cursisten door de directie van het C.B. een diner aangeboden, 's Mid dags bracht men nog een bezoek aan de Coöperatieve Suikerfabriek Puttiershoek, welke grote fabriek in vol bedrijf ook heel wat te zien bood. Door een deskundige rond geleid aanschouwde men de ver werking van de bieten tot de zo begeerde suiker. Na een leerzame dagi was men te half tien weer in eigen omgeving. Die Marofilmdienst te Die- venter vertoonde Zaterdagavond in de Openbare school, op verzoek van de afdeling! Aalst-Nederhemert van de B.O.G. de film „Herwinnen door werken". In tegenstelling tot vorige malen bestond er deze keer slechts matige belanglstelling. Met ingang van 1 Febr. a.s- is tot hoofd der Christelijke school benoemd, de heer J. van Beu se - kom, thans onderwijzer te Wouden berg1. Lazen en hoorden we dit jaar reeds veel van spelingten der natuur ,van hier valt te melden dat een schaap van de landbouwer A. van Diriel na van de zomer reeds twee lammeren te hebben grootge bracht ^vorige week noig een lam ter we réi d bracht. UA FELLE. In de onder voorzitterschap van de heer Adr.. Wagemakers in het café 't Bruggetje te Vrijh.-Ca- pelle gehouden algemene vergade ring' van de Onderlinge Veev'erze- ketring, werden tot bestuursleden herkozen de heren P. Stam, C. J. Sterrenburg. Uit het financieel verslag bleek, dat er een klein voordelig! saldo was. Die vereniging telt 121 leden met in totaal 7,50 stuks vee tot een verzekerd bedrag van f 224000. In het afgesloten boekjaar moesten 18 stuks vee op geruimd worden. Met de leerlingen van de Koningin Julianaschool en die der O.L. school aan de Loonsedijk werd Maandagmiddag in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieu- wevaart het Sint Nicolaasfeest ge vierd. Na een inleidend woord v$n naar persoonlijke smaak, want alle drie zijn goed tegen ruwe, rode handen en schrale huid: Purol (balsem)-Hamea (crème) Hatnea (gelei). In prijzen v. 30-75ct Dames-, Heren- en Meisjesregenjassen, Kindercapes. Zo juist ontvangen: JONGENS REGENJASJES (gummi) vanaf f 13,50 10 punten Voor 'n Stropdas of Knopdas, slaagt U ook bij ons Voor bijzonder goede kwaliteiten en ruime sortering in: EAU DE COLOGNE - PARFUM POEDER - CRÈME - BRIL LANTINE - LOTION - ETC. naar DUSSEN. Gedurende het aanstaande winterseizoen zal in deze gemeente tot herhaling Van de streekbestrij ding van de bruine rat worden oviergegiaan. Deze actie biedt grote kans van slaglen, mits de gehele bevolking, allen zonder uitzonde ring, hun medewerking! bij diezie bestrijding Verlenen. Evenals vorig jaar zullen blok jes vergif, welke geheel onschade lijk zijn voor mensen en niet- knaagdieren, worden uitgelegd. Gezien de ervaringen, opgedaan bij de vorige actie, is het gewenst, me de met het oog! op 'die hoeveel heid aan te schaffen bestrijdings middelen, dat een ieder, die nog last van ratten en muizen heeft, dit vóór 10 ITec. a.s. ter secretarie mededeelt. NIEUWENDIJK. Zaterdagavond g|af het man nenkoor „Onderling! Genoegen", directeur de heer J. de Graaf, een uitvoering! in glebouw Tavenu. Zo wel de zangnummers als de opge voerde toneelstukjes vielen bijzon- -der in die smaak van het publiek. Het geheel bezien kan gjezêgd wor den, dat het koor einder goede leiding staat. De collecte in de Geref. kerk gehouden tijdens het dank uur voor het glewas heeft opgebracht de som van ruim f 1300. Naar we vernemen hopen de leerlingen en "het onderwijzend personeel der "Chr. U.L.O. a.d. Tol dit jaar een Kerstuitvoering te gé ven in de Geref. Kerk ,alhier. Gezien de vorige Kerstuitvoerin gen, gegeven te Werkendam, zal dit bericht met vreugde worden begroef. A.s. Zaterdag 4 December, des avonds om kwart over zeven, hoopt de Chr. schoolvereniging! haar najaars-ledenvergtadering te houden in de consistorie der Ger. Kerk. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing, aftredend zijn de heren Joh. Colijn en Jac. Ver meulen. Het hoofd der school de heer de Jager, hoopt een Ie zing! te hou den. Tot ouderlingen in de Ger. Kerk werden gekozen de heren P. Rombout en J. W. Groeneveld, tot diaken die heer P. Sprangiers- SLEEUWIJK. I11 de afgelopen weiek zijn alhier op het K. van der Sande- plein en Vijver plein in de Notelaan en Kas'tanjelaan bomen*aangeplant Woensdag 24 Nov. speelde de damverenigin'jgl alhier een com petitie wedstrijd tegjen „Ginneke" te Breda. Die uitslag! was als volgt Sleeuwijk „Ginneke" W ijnbel t- J ansen o2 H. v. Ar kei-V. Liempd 11. B. de Jong-W. Nabier 2o. Entsman-A. Driven 11. Chr. v. Pelt-G. Buuron 11. P. Beukenkamp-A. S tori mans o2. J. v. Andel-PI. Ver mee ren o2. J. Visser-H. Eviersdijk 1 1. G. Dtuiser-W. de Ben o2. Chr. Pelikaaii-C. Naber 11. Daar Sleeuwijk met drie inval lers speelde, en met 713 ver loor, was de uitslag! zeer bevre digend. WELL. De restauratie van de Herv. Kerk alhier vindt gleregield voort gang;. De buitenmuren worden her steld met togen voor m de ramen, eveneens het dak met* de si'erge- bindten, waar dan later een houten plafond tussen komt, evenals dat vroeger het gieval was. Het' koor is sinds 1842 afgebroken ien daar om geeft niomumientenzorgi geen subsidie. Een gedeelte wilde men nu in moderne stijl optrekken, iets wat niet past bij zo'n oud gebouw. De predikant en de gemeente- cfL. aan r-i|^ea&iwj.a Wij zijn nu weer in de gelegenheid Uw Naamkaartjes met keurige lettertype's te verzorgen bij afname van 50 en 100 stuks in cartonnen doosje. Telefoon 19 naren wanen het daarmede eens en toen trok de heer J. A, Boland er op uit om bij de gegoe de ingezetenen er een légiaat voor te krijgen. Diit viel in jgjoede aarde. De heer J. A. Boland gjaf f 1600, de heren A. v. d. Graft f 2000,. PI. v. d. Graft f 1000 ien A. J. Bak ker fiooo. In een glespuek door de predikant met de gemeente Zeist, was die gemeente zo gletrof- fen, dat zij beloofde nog meer te helpen en nog eens f 10.000 op tafel te brengen. 1 Nu kon opdracht gegeven wor den om 'het kooir te bouwen en de fundamentsleuven zijn reeds ge graven. Plet oude prachtige Go tische koor wordt 1111 wieer in zijn oorspronkelijke staat gebracht. Zo doende krijgt men weer een gro te en mooie kerk. t Die toren komt later aan de beurt om gieheel hersteld te wor den. Ver in 't Zuiden daar ligt Spanje, Spanje is zijn Vaderland. Daar, in 't lommer, der kastanje Treurt hij om den wereldbrand. Sint is helemaal verbijsterd Van het diplomatenspel Zucht, om 't geen de wereld teistert, Wat ze maakt tot oorlogshel. Sint wil nu octrooi aanvragen Op d' Atoombom, voor elk land. Naar hij meent, heeft 't kans van slagen. Franco er naar watertand. Zelfs de allerzuurste Russen Krijgt hij met d' atoombom zoet. Te Parijs, de Sint op 't kussen Wint de vrede, voet voor voet. Mars z'n leger moet verdwijnen, Venus bied 't al„Mars je pijn Sint z'n bom brengt 't al in 't reine Vliegt door ,,'t ijzeren gordijn!" Sint, trots dat Uw haren grijzen Wacht men U, toch in Parijs. Schenk daar Sint, de Steen der Wijzen, Want ze zijn daar van de wijs. Laat daar de Vereen'gde Natie's Letters eten, goed gevuld. 't Resultaat der Speculatie's, Beiden wij met ongeduld. Sint, och, roep ze tot de orde. Zie toch toe, in „Vredes Naam" Laat dat prijken op naamborden, Laat dat schilderen op Uw raam. Molotof, staak toch Uw schett'ren. Veto's ook, in „Vredes Naam Sint, geeft dankend, choco-lett'ren Die de Bom doet vallen gaan. V.N., wordt nu toch gauw maar wijs, En doe aan allen wel. Deez' aard wordt dan een Paradijs, Nu is ze nog een hel H. H. ALMSTEIN. tcnaai weet het i Langestraat 101a Amtterdam

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 9