Als'n kou U overvalt De winter nodigt weer tot lezen II Geeft een goed boek Fa. L. J. VEERMAN - Tel.19 - HEUSDEN voo* FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM stield. Inmiddels zijn de woningen echtier verkocht en is de nieuwe eigenaar weer aanglezegd tot aan sluiting! over te gjaan. Spr. ver wacht dat deze daaraan ook wel gevoljg) zal geven. Nu magi echter voor 15 Maart niet meer in de dijk gegraven worden, zodat het wel voorjaar wordt aleer er kan worden begonnen. Die heer A. Groene veld zeglt, dat de bewoners al dikwijls ge klaagd hebben, als gleen gevoljg aan de opdracht wordt gegeven zou spr. direct na 15 Mtaart maat regelen nemen. De Voorzitter belooft dat dit zal geschieden als de bewoners dan ook maar even bericht geven dat nog ig(een aansluiting plaats vindt. Die heer de Koning zou aap Transvaal ook een eindje bestra ting willen doen aanbrengen. Met algemene stemmen wordt hierop ook dit voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstiel van B. en W. hen te machtigen aan de N.V. P.N.E.Mi op tie dragen de revisie, herstel ling en. uitbreiding van het straat- verlicht ingisnet in de gjemeente. Die Voorzitter zegt, dat deze kwestie reeds lange tijd het zor genkind van B. en W. is. Thans is het zover dat de PNEiM zich be reid heeft verklaard het'net op te knappen. Dat zal natuurlijk geld kosten, doch zo kan het niet blij ven. Het ligt in de bedoeling van de PNEM om zo spoedig mogle- lijk tot de aanstelling! van, een dis trictsmonteur ovier te gjaan, waft niet anders dan in het belang van de gemeente kan zijn. De nood- lei ding! aan de Schans staat op het program. De heer de Koning zegt, dat de bewoners der 7 woningen aan de Tol ook gaarne licht zouden hebben. Die Voorzitter noemt dit moeilijk omdat men over de rijksstraatweg heen moet. Deze woningen konden beter door Almkérk worden aan gesloten. De heer de Koning*merkt op, dat de bewoners daarvoor niet vee] voelen omdat de stroom dan duur der is. Die heer D. Groeneveld dringt, aan om bij het polderbestuur er op aan te dringen dat de weg) aan de Vijcie beter schoon en in orde wordt gehouden. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. hierop al meermalen hebben aangedrongen, doch nog niet eens antwoord krijgen. De heer Ippel meent, dat er ook een oplossing te vinden zou zijn door het overnemen van een ge deelte van de weg door de ge meente. De Voorzitter heeft ook deze aanbieding reeds laten doen, doch ook daarop wordt geen antwoord gegeven. Die 'heer A. Groeneveld wijst op 'een donker gedeelte bij de Zand- steegl, daar moet nodig.een licht punt worden bijgeplaatst niet viej van de dwarsweg!, bovendien een aan de haven. De Voorzitter meent, dat als de Biesboschwerken tot stand komen de haven dan toch gaat verdwij nen. j Nog andere heren wijzen op de noodzakelijkheid van het bijplaat sen van lichtpunten. De heer Wendel de Joode wijst op het slechte licht aan de straat weg. De Voorzitter acht verbetering' hiervan alleen mogelijk als een transformator wordt bijgebouwd, thans is de spanning; te giering, Spr. belooft met de verdere op merkingen over het aanbrengen van lichtpunten rekening te zullen houden. De heer v. Straten wijst op de paal 'aan de Doze Stoep die al geruime tijd stuk is en maar niet wordt gemaakt. De Voorzit/er zegt, dat B. en \V. daarom juist met dit voorstel komen, welk voorstel hierop met algemene stemmen wordt aange nomen. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een stukje tuingrond ter grootte van 370 M2 ligjglende aan de Kildijk voor de som yan Y 100 aan W. dp Pender aldaar. Die Voorzitter deelt mede, dat op dit terreintje vermoedelijk het brandspuithuisje heeft gestaan en het Zot heden was verhuurd iaan de wed. v. Wijk.' Voor de gemeen te is het van gleen betekenis,daar om zouden B. en W. het wil tón verkopen. Die heer Wendel de Joode vindt de prijs niet hoog). Die Voorzitter gleeft dit toe, maar mien moet er bij ,in aanmer king! nemen, dat er soms wel 1 meter water op staat en er heel wat aan te doen is tom het in orde te brengen. Met algemene stemmen wordt hierop ook dit voorstel van ,B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om aan G. Visser te de Werken .toestem ming te verlenen tot het .slopen van een uitbouwt je aan de y.m. O.D. school te de Werken. Die Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat Visser .zijn giarage heeft uitgebreid en nu vraagt, om er de toestand voor hem iets gun- stigier te maken, het uitbouwtje te mogen slopen. B. en ,W. stél len voor aan dit 'verzoek te vol doen op voorwaarde, dat de slo ping op zijn kosten plaats vindt, afkomende materiaal eigendom der gemeente blijft en hij de verplich ting heeft het gleihieel bij te pleis teren. Die heer Visser is bereid deze voorwaarden te aanvaarden. De heer Di. Groeneveld vraagt of de weg] daar uitwie'g1 van de heer Visser is, waarop de Voorzit ter toestemmend antwoordt. Met algemene stemmen wordt ook dit voorstel aangenomen. Herbenoeming lid jgleimieentein- stiellingi voor Maatschappelijke zorgt Voordracht no. 1 J. y. d. Stelt Czn., 2 J. v. d. Stelt Hzn. Num mer een verkreeg, drie, nummer twee 7 stemmen, zodat de heer J. v. d. Stelt PIzn. werd benoemd. Die Voorzitter deelt mede, dat- van de heer die Koning nog1 e<en schrijven is ingekomen met ver zoek tot wijziging van het regle ment van orde voor de raadsver gaderingen om de rondvraag weer in te voeren. De heer de Koning) licht zijn verzoek nader foe en zegt, dat de ingezetenen recht hebben op openbaarheid. Nu die raadsviergade- ringien Zaterdagsmorgens worden glehouden tengevolge van^ bijzon dere omstandigheden, waarbij spr. zich neerlegt, is er gleen publiek. Als deze oms'taridigfheden niet meer ge Men kan dit weL het gleval zijn. Sp>r. doet thans voor die derde maal het verzoek en hoopt op medewerking! van die andere heren. Er is in de om|g|eving| geen en- I kele gemeente waar mien gleen rondvraag heeft, die door wijlen Burgemeester Beukenkamp is -af geschaft. 1 Ee Voorzitter wijst er op, dat het reglement zoals het thans luidt, wel degelijk de gielegenheid open laat voor de rondvraag, allieen is daarvoor de medewerking van de raad nodig1. Dit is gledaan met de bedoeling1, dat de rondvraag niet een ePienLang! verlengstuk van de raadsvergaderingen wordt. Spr. zou wel graag zien, dat als men vragen wil stellen, men hiervan even voor het begin dier vergade ring kennis gleeft. De heer v. Straten merkt op, dat het reglement niet is glewijzigd onder Burgemeester Beukenkamp, doch onder de tegenwoordige Bur gemeester. De heer A. Groeneveld is ,ook voor openbaarheid, doch is er te gen dat dit aanhangsel der ver gadering te lang wordt. De heer Sterrenbur vindt de rondvraag niet nodig als de raads leden toch vragen kunnen stellen. De heer Di. Groeneveld meent, dat er urgente zaken kunnen zijn die op een raadsvergadering!naar voren komen, waardoor die, wel noodzakelijk is. Die Voorzitter heeft geen be zwaar als de raadsleden willen me dewerken de rondvraag: kort te houden. Dan vraagt de .heer de Koninigi in zijn schrijven vierder maatrege len te treffen om de huren der nieuwe woningen vterlaagd te krij gen. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. reeds in deze richting; werk zaam zijn, van de eerste 4 wonin gen is de huurprijs reeds van f 5 op f4.65 teruggebracht. Men motet zich hiervan echter niet te veel voorstellen, omdat niet de glenieen- te doch het rijk de huur vaststelt. De heer de Koning acht huur- verlagingi wenselijk, aangezien an diers glevaar bestaat dat de wonin gen lleegl komen te sitaan. Die Voorzitter is daarvoor voor- Doos 6cachebs30cl lopig niet bevreesd, er zijn nog 37 aanvragen voor een woning, doch B. en W. zullen doen wat mogelijk is. Ook is nog een schrijven inge komen van het raadslid A. Groe neveld, waarin deze mededeelt, dat de afvoer van de woningien in de Zandstee g' zeer slecht is. "De Voorzitter deelt med!e, dat de gemeente bezig is de woningen aan de bewoners te verkopen, zo dat zij dan zelf een en ander in orde kunnen maken, voor elke 2 woningen is echter een septic tank en riolering1 aangebracht. De on- derhoudspost voor de woningen is van dien aard, dat het niet moge lijk is daaruit veel verbeteringen aan te brengen. Bovendien bij B> en W. zijn nog geen klachten hier over ingekomen. Spr. zal de tech nische dienst opdracht geven een onderzoek in te stellen. Nadat nog een vraag: is gesteld door 'de heer Wendel ;de Joode over de onteigende gronden jen de Voorzitter heeft meegedeeld, dat de schuld der vertraging; niet bij de gemeente, doch bij de pol der berust, wordt de .openbare ver- gladering gesloten en'gaat de raad over in geheime zifting yoor be handeling reclames hondenbelas ting en straatbelas ting!. Wij hebben voor deze nodiging een grote collectie BOEKEN 'Voor KINDEREN, de RIJPERE JEUGD en VOLWASSENEN. De leuze is: Lezende mensen, gelukkige mensen 1 Ver gladering: van de Raad der de- meente NEDERHEiMjERT, op Maandag! 6 Biee. 1948. VoorzitterEdelachtb. Heer C. W. van Ommeren. Secretaris: Weled. Heer J. H. van der Kolk. Afwezig de heer van Kooten. De Voorzitter opent de vergade ring met het formuliergebed. De notulen worden door de se cretaris gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Schrijven van de vereniging' Het Groene Kruis te Hardenberg1, on der toezending van een afschrift van een schrijven, gericht aan de Minister van Sociale Zaken, met verzoek instemming te willen be tuigen om de Wet op de Besmet telijke Ziekten 1928 zodanig te wijziglen, dat tuberculose ook als ieen zodanige ziekte wordt be schouwd, teneinde tegen bepaalde patiënten dwangmaatregelen te kunnen doen toepassen. Die heer van de Werken acht de voorgestelde wijziging te ingrij pend. Besloten wordt gemeld schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven van Ged. Staten der provincie Gelderland, waarbij eni ge aanmerkingen worden gemaakt op het ingezonden besluit van de raad 'van 19 Aug. 1948, st ekkende tot vaststelling van een verorde ning tot wijziging van artikel 25 der Algemene Politieverordening1 dezer gemeente. 1 Op voorstel ;van B. en W. wordt besloten deze verordening dien- o v ere enkom sti g! te wij zigen Schrijven van Ged. Staten de zer provincie, waarbij wordt toe gezonden: een ontwerp-bezoldi- ginglsbesluit van de burgemeesters der gemeenten In deze provincie van 2000 of minder inwoners ëu een ontwerp-bezoldigingls egeiii.ig van de secretarissen der gemeen ten in deze provincie, met verzoek het oordeel van de raad daarover tie vernemen. Over deze beide regelingen wordt een advies aan Ged. Staten uitgebracht. Schrijven van'bet Architectenbu reau Jhakei en Kuindersma teAm- merzoden, houdende mededeling!,, dat de 'kosten voor het maken van een uitbreidingsplan worden geschat op een totaal bedrag,' van f375o.—- De (heer de Gaaij vindt dit be drag weel te hoog. 1 Op v o orstel van de heer O omen wordt besloten eerst eens in nabu rige ig|emeenten te informeren wat daar 'de kosten zijn geweest. Schrijven van de Minister van Binnenlandse Zaken, onder toezen ding van het K.B. van 3 Aug'. 1948, houdende toekenning van een gratificatie over 1948 aan bur gerlijk Rijkspersoneel van 2 pet. der bruto wedde tot een maximum van f 50. Besloten wordt tot anoioge toe passing van genoemd K.B. ten be hoeve van de ambtenaar ter se cretarie. Tevens is ontvangen een schrij ven van de Minister van Binnen-' landse Zaken, onder toezending van een afschrift van een sc a rij ven van de Minister van Financiën tot toekenning van een tijdelijke bij slag aan personeel in dienst der lagere publiekrechtelijke organen. JLesloten wordt tot toekenning van deze tijdelijke bijslag aan het daarvoor in aanmerking komende personeel in dienst der gemeente, een en ander voor zover de be zoldiging van gemeentewege wordt gieitegleid of vastgeste d. Eie heer Veriieij informeert naar de electrische huisverlichting1 aan de Rietschoof, waarna de Voorzit ter over deze kwestie een schrijven voorleest van de P.G.E.M. Daarna wordt deze vergadering door de Voorzitter gesloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 8