voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Indonesië. Plaatselijk Nieuws Jane Eyre COUWENBERG DOE GEWOON! Een goed boek Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6639 DONDERDAG 27 JANUARI 1949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur J De Indonesische kwestie voor de Veiligheidsraad. Dinsdagavond is de Veiligheids raad in Lake Success weer bijeen- fglekomen om over Indonesië te praten. Voor de aanvang1 van de besprekingen hebben de Verenig de Staten, Cuba, China en Noor- weigten, die de resolutie, .welke in behandeling kwam, hebben opge steld, geconfereerd met de ver tegenwoordigers van Egypte, .En ig bland en Canada, Egfypte wil n.l. ondersteund door Australië, enige amendementen op de resolutie indienen welke .inhou den 1. Die Raad moet een datum vaststellen waarop de Nederlandse troepen uit de Republikeiinse :gie- bieden moeten zijn te.ruglgetrokken, een datum die liefst omstreeks midden Maart moet vallen. 2. Als idle „Republikeinse Hei- diers de bestuursmacht weer krij- g!en moet aan de Nederlandse re giering verboden worden econo mische maatreglelen tegen de .Re publiek te nemen. LIie:r wordt gerefereerd aan de klachten die de Republiek geuit heeft over een blokkade. Als Eglypte deze amendemen ten werkelijk ter tafel .breug't, za) het vermoedelijk toch niet tot een beslissing kunnen komen, omdat er wederomm een rapport .van de Commissie van gjoede diensten wordt verwacht, welk rapport men eerst wil bestuderen. Het Franse standpunt. Reuters correspondent bii de Veiligheidsraad schrijft naar aap leiding! van de door Amerika voor- iglestelde resoltuieDe Franse hou ding! is nog steeds twijfelachtig en een Franse woordvoerder heeft te verstaan glegeven, dat Frankrijk, indien de resolutie onveranderd ge laten wordt, zich van stemming zal onthouden. Indien zii echter wordt gieamendeerd, zodat zij, zo als &e woordvoerder het uitdrukte ,,g)evaarlijk" wordt, dan behoudt dit land zich het recht voor een veto te gebruiken. De resolutie is op dit ogenblik zeker van .7 stemmen, n.l. van de Verenigde .Staten, Cu ba, China, Noorwegen, Engeland, Canada en Egypte. HARMONICA-GAAS in elke hoogte GLAD- en PUNTDRAAD Wederverkopers korting HEUSDEN HEUSDEN. Woensdagmorgen vond op de hoek van de Nieuwstraat-Bo- termarkt een aanrijding plaats tus sen een autobus van "de N.V. A.L. A.D. die om 8 uur uit Heusden vertrekt en een wielrijder n.l. G. Piron uit Herpt. De wielrijder zelf bracht het er gloed af, doch het rijwiel werd ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. De laatste weken worden op het Burchtplein belanglrijke voor- bereidinglen getroffen in verband met de bouw der nieuwe Katho lieke kerk, die daar zal verrijzen. Gisteren werden enkele palen als proef gleheid, de bouw zal n.l. rusten op 179 betonpalen. Met het definitieve heiwerk hoopt men over 3 weken een aanvang! te kunnen maken. Die nieuwe kerk zal onder ar- chitecctuur van Ir. N. v. d. Laan te 's Hertogenbosch worden opge trokken in z.g1. Basiliekstijl, met een aparte doopkapel en toren oc- togloon, dit is achtkantig. De ar chitect heeft zich hierbij waar schijnlijk laten leiden door het feit, dat de toren van het voor malige Heusdense kasteel eveneens achthoekig1 was. De bouw der kerk is aangeno men door de firma, J. de Bomt van Hul ten te Nieuwkuijk voor Ide som van f242.452. De voormalige kerk was een z.g. Waterstaatskerk, die in 1940'41 werd gebouwd en derhalve ruim 100 jaar in gle- bruik is gleweest. De 4e November 1944 werd ze door de Duitsers in brand, gestoken en vernield. Deze kerk kostte f46.400. Inclusief werken buiten bestek zullen de kosten op ruim f 280.000 komen. Dan zal nog' de aankleding moeten worden Verzorgd. Matig begtrooj kan worden aangenomen, dat met de bouw van de kerk in totaal gjemoeid is .circa ton.. Ze zal plaats bieden aan ruim 560 personen en men verwacht, dat ze Februari 1950 (gereed zal ko men. Houdt Uw mond als gewoonlijk rein met IV0R0L en Uw neus ruim met DAMPO (ver- koudheidsbalsem). Dit maakt in grieptijd minder vatbaar. En mocht U het onver hoopt toch te pakken krijgen, dan helpen SANAPIRIN-tablattan U er spoedig af. Heden, Donderdagavond zal in Hotel Central een buitengfewo- -ne ledenvergadering worden gje- -houden der R.K. Middenstands- vereniging, afd. Heusden. Als ^pre ker zal die avond pptreden, de heer H. van Dordt pit 's Bosch, welke een nadere uiteenzettingl zal gleven van de Centrale Contributie- inning! en de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, terwijl de Z.E. Heer Pastoor "Mommers, geestelijk adviseur, enige woorden zal opre ken over de principiële aanslui ting!. Het bestuur rekent er op dat alle R.K. dames en heren midden standers om 8 uur aanwezig) zul len zijn. Ook niet-leden worden daarbij uitgenodigd. Aller op komst gewenst. ANDEL. De giemeente besloot in ver band met de tot stand gekomen waterleiding; ten behoeve van de brandweer een 2-tal standpijpen met wagentjes aan ;te kopen. De laatste oplevering der 18 arbeiderswoninglen heeft plaats gjehad. Het geheel voldoet uit nemend. De aannemers Groene veld en Westerhoff te Nieuwendijk heb ben goed werk verricht. AALBURG. Op verzoek der Geref. ge meente alhier besloot de classis Dordrecht tot sustitueringl ener Geref. Gemeente te Hedel. AALST. De huis aan huis-collecte, die vorige week door het Comi té voor de jongens in Indië, in ons dorp is gjehouden, heeft het prachtige bedrag van f 3 54.60 en bovendien nog! een 27-tal tabaks bonnen opgebracht. De ingezete nen 'hebben hiermede wederom g)e- toond de militairen overzee een warm hart toe te dragten en Let wierk, door de comité-leden be- lanigleloos verricht, te willen blij ven steunen. Alle milde gevers en gleefsters, ook mede namens onze dorpsgenoten in Indië, hartelijk dank. BRAKEL. 4 Febr. a.s. wordt aLiier de rinlgjver gade ring van Car. J.V. in de Bommelerwaard gjehouden. CAPELLE, Het kerkbestuur van de Ned, Herv. gemeente a.d. Loonsedijk heeft tot organist benoemd de heer G. A. Kerst W.Hzn. De pe dezer plaatse gjevoer- de actie tot stichting! van een Herv. Sanatorium in het Zuiden verloopt schitterend. Tot op he den is een bedragi van f445. bijeengebracht. Tot onderwijzeres aan de Koningin Julianaschool in de Kom is benoemd miej. B. Eel sing! te Amersfoort. De heer Adr. J. Verhoeven Azn. werd herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur te de zer (plaatse. DRONGELEN. Voor het practijkdiploma Boekhouden van de Ned. Associa tie slaagde te 's Bosch, de heer A. Kuikman te Drongtelen. Alleen is een blijvend, kostbaar bezit en hiertoe behoort het boek van Charlotte Brontë Van dit werk verscheen een goedkope volksuitgave, die verzorgd werd door de uitgeverij Contact, in de prijs van f3,90. Verkrijgbaar in de Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Telefoon 19, HEUSDEN DUSSEN. Door het toneelgezelschap \an de Harmonie te Terheijden zal a.s. Zaterdag!- en Zondagavond in café J. J. Leemans alhier, een toneeluitvoering1 worden gehouden. (Opgtevoerd zal worden „Amor in de Pastorie". De he er J. C. J. No oren, technisch ambtenaar Rijksdienst Landbouwherstel, district Land van Heusden en Altena en Biesbosch, is met inglang van 1 Februari a.s. bij gienoemde dienst in dezelfde functie overgeplaatst naar het dis trict Gilze en Rijen. De heer Nooren is sinds de be vrijding! als zodanig in deze streek werkzaam gleweest. Een woord van alglemene dank moet aan de heer Nooren worden glebracht voor het- gleen hij tot "herstel der agrarische bedrijven heeft gledaan. Heden Donderdagavond om 6 aiur, komt de raad dezer gie meente in openbare vergadering bijeen. EETHEN. 'Maandag' j.l. behaalde bij het examen op de hier gehouden fruitteeltschool, de heer C. C. Komejan, bedrijfsleider op de fruit- tuin Noordbrabant, naast zijn vele diplomats wederom een diploma voor het vak fruitteelt met het hooglste aantal punten. iMdchten nogf vele fruitkwekers het nut zien van deze school en cursussen en er al hun krachten aan geven, om naast een bekwaam bedrijfsleider ook te komen tot giediplomeerde werkkrachten, om dan uit de fruitkwekerij te halen wat er uit te halen js. De raadsbesluiten, waarbij de instandhouding! dier Openbare Laglere scholen in de dorpen Ba by Loniënbroek, Drong leien en Ee- then wordt glevorderd, werden on der dagttekening 19 Januari 1949 doo rde Ged. Staten van Noord brabant gloed gekeurd. Deze gbedkeuring gleldt thans over een tijdvak van drie jaren. GENDEREN. De ;Herv. J.V. „Ere zij God" poopt op heden Donderdag avond in de Herv. Noodkerk haar jaarvergadering Ie houden, onder leiding' van haar ere-voorzitter 'Ds. J. J Moll. De Geref. IMÏ.V. „Bidt en Werkt" en J.V. „Maranatha", hiel den een glecombineerde jaarverga dering', welke in alle opzichten goed geslaagd is. De muziekver. „Excelsior" alhier, hoopt in Februari een uit voering' te geven. Vrijdag 28 Jan. hoopt de Geref. Knapenver. „Samuël" in de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1