voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Indonesië. Plaatselijk Nieuws Zakagenda 1949 Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6640 MAANDAG 31 JANUARI 1949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Die resolutie die 'door de yiier mogendheden was ingediend ien die daaraan enigle amendementen hadden toegevoegd, is door de Veiligheidsraad aangenomen Voor de stemming verklaarde Dr. v. Rooyen, dat de ^Njederlandse regering! de resolutie zal uitvoe ren voor zover dezle is te Vereni gen met de verantwoordelijkheid van Nederland voor de handha ving1 van de werkelijke vrijheid en orde in Indonesië, aaniglezien deze verantwoordelijkheid niemand kan overnemen. Zou het verzoek van de .Veilig heidsraad om de Republikeinse re giering m D jok ja te herstellen, worden ingewilligd, dan zou Ne derland afstand doen van zékere vitale rechten in Indonesië gedu rende de overgangstijd. Zou de- zie resolutie door Nederland wor den uitglevoerd, dan zou het zich onder toezicht van de Uno plaat sen, iets wat gleen enkele staat zou hebben aanvaard, toen hij het handviest tekende De Belg van Langenhoven wees de Raad er nog op, dat het voor nemen, om het internationale recht te eerbiedigen, nauwelijks uit de discussies bleek. HEUSDEN. Naar men ons mededeelt hoopt liet Heusdens Amusements- gezelschap „de Amusanten" op Za terdag 5 Februari a.s. in Hotel ,,Het Wapen van Amsterdam" een bonte avond te geven onder de ti tel „Aanpakken". genoemd gezelschap, dat 2 No vember j.l. met de repetities voor de te geven avond startte, bestaat grotendeels uit leden, die op de JVIiddens t an ds Fancy -Fair te H e us - den zo'n groot succes oogstten. Met nog enkele nieuwe leden, is er nu een geheel nieuw pro gramma op stapel gezet, wat zeker de toets der critiek zal kunnen doorstaan. ■Wij vernemen verder nog dat Zaterdagmiddag 5 Febr. a.s. om 3 uur in overleg met de butr- genree ster van Heusden ge noemd gezelschap een gratis voor stelling 3 al geven voor Ouden van dagen. Voor de avondvoorstelling wordt verwezen naai' de advertentie in ons nummer van 3 Febr. a.s. en de raambiljetten. AALBURG. A.s. Woensdag hoopt Ds. Tukker uit Delft, des avonds om 7 uur, in de Herv. Kerk in de Dienst des Woords voor le gaan. ALMKERK. Donderdag! j.l. bracht de beroepen predikant bij de Gier. kerk, Ds. v. d- Spek, een bezoek aan dieze gemeente. Nadat pas torie enz., in ogenschouw waren genomen, werd door verschillende personen in de consistoriekamer kennis glemaakt met Ds. ien Mevr;, van der Spek. Dat Z.Eerw. een (glunstige be slissing! mogie nemen is de wens van bovengenoemde gemeente. Naar wij vernemen is de heer 'C. v. d. Beek alhier, wat betreft het bedanken als prghnist der Herv. gemeente, op zijn be sluit als zodanig tëruglgiekomen en zal vanaf heden genoemde functie weder vervullen. ALMKERK. Donderdag1 3 Febr. zal van gemeentewege een proefrit worden gehouden voor het ophalen van afvalstoffen, zoals scherf werk, enz. in het dorp Brugdam, Hoekje, Laagt, Sj erresteeg, Bloempjes, Prov. weg Zuid en Noord, Voo[Tt straat en Fabriciusstraat. A.s. Donderdagavond 7 uur zal' alhier in de zaal van de heer v. Dijk een film worden vertoond over landbouwwerktuigen. Land bouwers houdt deze avond vrii. (,Zie advertentie). GENDEREN. Donderdag kwam bericht dat onze dorps'glenoot A. v. id. Mooren, tengevolge van vijande lijke actie jn Indonesië licht ge wond is en opgenomen in het mil. hospitaal te Malangj. HERPT. Vorigle week kwamen de jongie boeren in jaarvergadering! bijeen in café J. Verhoeven, waar bij tegenwoordig waren de geeste lijk adviseur pastoor Timmermans, de heer v. d. Broek, technisch ad viseur en de assistent van de R.K. J.B., de heer Derks uit Overasselt. De voorzitter der afdeling, de lieer N. de Wilt, heette allen wel kom. De secretaris bracht zijn jaar verslag) uit, waaruit bleek, dat de ontvangisten f 503.38 en de uitga ven f478.25 bedroegen, terwijl het spaarbankboekje noig! een saldo aangaf van f151.83. De vereni ging op het ogenblik 39 leden telt en 6 donateurs. In 1948 een sital- wedstrijd, rattenbestrijding', een aardappelverzameling1 actie Pater de Greeve, veebeoordelingswed- strijd, een excursie naar Wilhelmi- napolder te Goes, kring veebeoor- d el ings wedstrijd, waarbij het lid Iz. Buijs de tweede plaats bezette, wa ren gehouden. Medewerking werd verleend aan het zilveren pastoors jubileum en aan de locale fok- veedagi. Er werd een aanvang gle maakt met een cursus in land- bouw boekhouden en bedrijfsleer, onder leiding" van de heer J. F. v.' d. Broek en een sociale cursus door pater Arnoldus Vermeulen. Het bestuur moest in verband met de vacature L. Verhoevlen, die 14 jaar lid was geweest, waar van 9 jaar bestuurslid, worden aanglevuld. Adr. de Wilt Jz. werd met 16 van de 28 stemmen als zodanigi gekozen. Herbenoemd werd tot secretaris J. Verhoeven met 23 stemmen. Als nieuwe leden werden aan genomen C. Verhoeven Az. en J. ae Gouw. De contributie werd dit jaar vastgesteld op f 2.50 per lid. Verder werd besloten dit jaar een excursie te houden naar de C.H.V. te Vegihel, de exportslagerij en varkens selectie mes terij te Box tel, waarvoor zich reeds een 25 deelnemers opgiaven. Getracht zal worden nog! een lezing1 te doen houden over Vee voeding en -verpleging. "Na een opwekkend woord door de geestelijk adviseur, werd die verSgiadering gesloten. HERPT. De-Voorzitter van de Noord brabantse Chr. Boerenbond hield vorige week alhier een lezing voor de plaatselijke afdeling alhier. In een rede die 2 uur duurde, zette hii doel en streven van de N.C.B. uiteen. De lezing had een aand ach l ig geh oor. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Met verwijzing! naar de ad vertentie, voorkomende in dit blad, maken wij belanghebbenden attent op de openbare ve.rgladeringien ,te Genderen en Almkerk, uitglaande van die Kring! „Land van Heus den en Altena en de Biesbosch van de C.B.T.B.". Op -deze ver gaderingen kan elke boer en tuin der vragen stellen en de moeilijk heden van zijn bedrijf naar voren breng Ien. Heren consulenten en leden van het hoofdbestuur van de C.B»T.Bi. hebben zich beschikbaar ges teld'de vraglen te beantwoorden en advie zen te gleven. UITWIJK. Dat het spel „De Antieke Klok", gespeeld -door de J.V. op haar laatst gehouden jaarvergade ring' aller we ge waardering heeft glevonden, blijkt wel uit het "feit, dat van Verschillende zijden de J.V. het verzoek bereikt, bedoeld spiel nogimaals op de planken te brerigen. "Naar wij vernemen heeft het bestuur inmiddels besloten hier aan gevolg te geven. Een defini tieve datum kan nogi niet worden vastgesteld, indien mogelijk op Zaterdagl 5 Februari a.s., hierover volgt echter nog een nadere be kendmaking!. .Een gedeelte van de opbrengst zai Hen goede komen voor onze jongens in Indonesië. VEEN. De spreekbeurt in de Ned. Herv. Kerk, hedenavond, waarbij hoopl voor te gaan Ds. Rename van Amsterdam, vangt aan om half 8. Voor de Ger. Gemeente al- bier, laoqpt 3 Febr. om 7 uur o,p te treden Ds. v. 'Dam van Werken dam. W OUD RICHEM Tot onderwijzeres aan de O.L. school in de Vesting! is be noemd mej. M. C. Zaanen, thans tijdelijk aan die school werkzaam. Tot glemeentereiniger is be noemd de heer L. G. Baks. De bazar gehouden ten bate van de zangVer. „Excelsior" is goed geslaagd. Er was een batig saldo van ruim f 600, waarvoor een muziekinstrument zal worden gekocht. De aan de bazar ver- bonend verloting' is inmiddels ge houden. De prijswinnaars zijn de houders der nav. loten: De prijzen kunnen worden af gehaald bij Jac. Viveen, Land- poortstraat A 220. De heer v. Schuppen alhier werd nabij Kaatsheuvel aangiere den door een luxe atuo. Hoewel de auto van de heer v. Schuppen flink werd gehavend, bekwamen de inzittenden gleen letsel. WIJK EN AALBURG. Donderdag1 j.l. werd in het verenigingsgebouw alhier een ou deravond glehouden met de leer lingen der openbare school. Het hoofd der school, de heer R. van Suilichem, opende deze avond met een woord van welkom1 aan ouders, leden der plaatselijke afdeling! van Volksonderwijs, en de tijdelijke onderwijzeres mevr. Boom uit 's Bosch. In vogjelvlucht gaf hii een over zicht van het programma, wekte de aanwezigen ,op de idee; tier openbare schooft uit te draglen ien zich ter verdediging van dat veelal zo zeer gesmade instituut hecht aaneen te sluiten in „Volksonder- wijs Nadat de kinderen .enkele zang:- nummertjes ten beste hadden ge- gleven, hield de heer M}ul, onder- wijzer der school, een rede over „Onderwijsvernieuwing!", die met glespannen aandacht werd gevolgd. Na een demonstratieles, die het g'rote verschil in lesgeven van voorheen en thans dieed uitkomen, werden de kinderen gletracteerid door het scheidende hoofd, terwijl de ouders een kopje koffie kre-> glen. Bijzonder leerzaam was de film over Java, die met behulp van een projectie-apparaat door de kinderen gespaard. werd ver toond en als een nuttig! leermid del werd geapprecieerd. Verscheidene kinderen verrasten de aanwezigen met leuke liédjes, samenspraken of wel door het op zeggen van een gedichtje, bedoeld als afscheid. Bijzonder in de smaak viel „De nieuwerwetse rok" en „Het verkoopstertje". Hierna nam het hoofd, wegtens zijn aanstaand vertrek (naar Win terswijk, afscheid van ouders, kin deren en personeel der school, na nogmaals met klem er pp te'heb ben aangledrongen, te blijven wa ken voor het welzijn der school; Namens de kinderen bood de heer Mul hem, onder aanbieding zijner beste wensen voor een prettigle werkkring', een prachtige ets aan, terwijl de afd. Volksonderwijs en de Oudercommissie bij monde van de heer W. Furster, een .stan daardwerk over de bezettingstijd overhandigde en Mevr. v. "Suili chem werd verrast met een prach tige ruiker tulpen. Na een kort woprd van dank werd deze leerzame en gezellige avond te 10.15 uur glesloten. Wederom verkrijgbaar in de Boekhandel van de Fa. L.J. Veerman Heusden WIJK. De heer C. van Loon Czn. alhier, is met ing'ang van 1 April van tijdelijke in vaste dienst aan gesteld als rijksambtenaar, met standplaats Wijk en Aalburgi. Deze aanstelling is zeer zeker een felicitatie waard, temeer als men weet ,dat er van de 3000 tijdelijke ambtenaren^ slechts een goede 1000 in vaste diepst over gaan. Zoals we reeds eerder meld den, hoopt de fanfare „Oefening en Uitspanning a.s. Zaterdagavond in samenwerking met de IIarmo- 492, 936, in, 718, 313, 163, 866, 463, 891, 692, 655, 926, 931, 929, 887, 791, 487, 273, 785, 630, 552, 892, 626, 16, 151, 418. j y

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1