voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard cFoto-albums Snippers en Spaanders H O E S T Plaatselijk Nieuws VAN AlTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6641 DONDERDAG 3 FEBRUARI 1949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur voor het Koninklijk Huis Wite Donderdag!' 27 Jan. aan- werigi was op het paaleis Soest- dijk, zal dat bezoek niet licht ver gieten. Daar werden die middag, in de huiselijke krimgl van het Koninklijke gfözin, een zevental fo to-albums aangeboden, vervaar digd door de troepen overzee ter gelegenheid van het Regeringsju bileum van Prinses Wilhelmina en de inhuldiging van Koningin Ju liana. Deze gleschenken vonden hun oorsprong in de aanbieding van de NI WIN aan de Sectie Foto- Ighafie van de dienst Welzijnsver- zorgiing van twinligduieznd rol- filmpjes en vijftienhonderd came ra's, om de zelfwerkzaamheid on der de militairen te stimuleren. De ontvangst van dit gesëhenk was enthousiast, want niet alleen dat de troep aan het fotogiraferen sloeg!, maar de inzendingen' wa ren van die aard, dat uit de voor de wedstrijd ingezonden foto's een uitgiebreide keuze kon worden ge daan voor de albums, bestemd voor het Koninklijk gjezin. Deom- slaglen der albums werden vervaar digd in enkele hospitalen, en ge- tuiglen van groot vakmanschapen artistiek gevoel. Donderdag 27 Ja nuari nu werden deze albums door een kleine deputatie, bestaandp uit vertegenwoordigers van Land macht, Marine én "NIWIN, aange boden op het paleis Soestdijk. Be halve Koningin Juliana en 'Prins Bernhard waren hierbij .aanwezig Prinses Wilhelmina en de oudste drie prinisesjes. In een toespraak werd de verknochtheid van de strijdkrachten aan 'het Huis van Oranje vertolkt, welke wel het bes te blijkt uit de toewijding, yvaar- mede de albums door zieken en gezonden werden vervaardigd. Een toewijding1, welke in de grote be langstelling van de Prinsesjes, die elk plaatje al hadden bekeken voor de plechtigheid was af gel o- epn haaf grootste beloning vond. aanwezig! Notaris Landweer uit Ammerzoden.. De oudste zoon van de heer van Bommel dankte voor de on derscheiding !en de woorden die bij deze gelegenheid waren gespro ken alsmede voor het stoffelijk bewijs Van het bestuur. In ons vorig nummer meld den wij dat a.s. Zaterdagmiddag het cabaretglezelsdhap van Heusden zal optreden, voor de ouden van dagten boven 65 laar. De gtez. middenstands ver. is ver zocht de zorglen op zich te nemen voor het vlotte verloop v?an deze middag!. De ver. hebben dit aan vaard en richten lanigls deze weg een verzoek aan enkele automo bilisten, om voor een ogenblik hun auto beschikbaar te willien stel len, om de glebrekkige oudjes te halen en thuis te brengten. Wij kre'glen van de gemeente een 'volledige lijst van de oudjes, tevens om een overzicht te krijgten voor de plannen om hen a.s. zo mer een gezellige dag! te bezorgen. Oude mensen die niet in staat zijn op eigen gelejgfenheid naar het Wapen té komen, sturen even een boodschap paar A. Versdhuur of C. Kuijsten voor Vrijdaglavond a.s. We hopen dat u dan door bereid willige aautobezitters afgehaald kunt worden. Woensdagimorgen ontstond in de woning van de heer B. Pleijkants aan het Wilhelminapiein een begiin van schoorsteenbrand. Spoedig! ingrijpen van politie en brandweer wist erg|er te voorko men. In de pauze lontvinigten 'allen een versnapering!. Na de pauze, was 'het in hoofd zaak het officiële gjedeelite 'dat de aandacht vroeg. Er werd afscheid gtenomen van het hoofd der school, de heer van Roe kei, die per 1 Febr. is benoemd tot hoofd der C'hr. Landbouwschool te Vorden. Hartelijke woorden werden over en weer glesproken, de scheidende werd toegezongen 'Ps. 121:4, ler- wijl de leeflinglen nog een cadeau aanboden. Tot uiting! kwam de goede verstandhouding van hiet hoofd met personeel, bestuur en ouders. Vervolgtens installeerde Ds. War- moltz het nieuwe hoofd d. school, de heer van Beussekom. Z.Eerw. glewaagde van de mooie, doch verantwoordelijke taak van onder wijzer en hoopt op een gloede sa menwerking!, de medewerking van het bestuur werd toegezegd. Na het toezingen van Ps. 134:3 dank te de heer van Reusekom voor het vertrouwen in hem gesteld endeed een beroep op de medewerking der ouders. Tenslotte werd glezongen Ps. 118 vers 1 en ging Ds. Warmoltz voor in dankgtebed, waarmede dezesa menkomst tot het verleden oehoor- de en de leiding! aan de C[hir. school aan andere handen is toe vertrouwd. DOOR META DONKER CQCD Rode Hoestpoeders van Mijnhardt HEUSDEN. Bij Kon. Besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zil ver aan de hieer P. N. van Bom mel, te Hedikhuizen, sluismeester van het waterschap „De Alglemene Omkadingi onder Vlijmen, Enge len, Bokhoven, .Well en Hedik huizen" en voorzitter van het wa terschap „De Binnenpolder van Hedikhuizen". Deze onderscheiding! werd Maan dag ten huize van de heer van Bommel door burgemeester van Delft met een toepasselijk woord uitglereikt. Ook de voorzitter van het wa terschap „De Alglemene Omka dingi' de heer H. Mommersteeg, sprak nogl waarderende woorden en bood namens het bestuur voor de 'zeer vele verdiensten van de heer Van Bommel, deze een zil veren 'asbak aan. Behalve het volledigie bestuur van het Waterschap was mede AALST. De jaarlijkse ouderavond der School m.d. Bijbel is, in ver band met bet vertrek van het hoofd der school, wat vroegler ge houden dan andere jaren,n.l. Vrij dagavond 28 Jan. in de Nederl. Herv. kerk. In de vooravond .was er voor de ouders g!elegeiih>eiid om in de school het werk der leerlingten te bezichtigen, waar be grijpelijk een dankbaar gebruik van is gtemaakt. Te 7 uur verzamelden leerlin gten, ouders en verdere belang stellenden zich in het kerkgebouw, dit met he.t oog' op de meerdere plaatsruimte. Hier sprak Ds. War- moltz, als voorZ. der schoolver eniging, na het zingeji van Ps. 17:3 en lezen 'Mattheus 619 einde een kort openingswoord naar aanleiding van het gelezen Schrift gedeelte. Vervolgens liet het per- snoeei der school wat zien en ho ren aangaande het werk Her leer lingen. Met name is te).a- een Bij belse gteschiedenis en een 'aard rijkskundeles behandeld. Meerdere leerlingen, ook uit de laagste klas sen, beijverden zich in 'het opzegi- igen van gedichtjes of kwamen met een samenspraak je, hetgeen werd afgewisseld met zang, 'het gteheel werd door de 'talrijke aan wezigen met belangstelling ge volgd. Onder zingen van 'Ps. 68 vers 10 is een 'collecte gehouden voor de schoolbibliotheek, welke f42.48 opbracht. In de sfeer van een oud Zeeuws stadje, middelpunt van landbouw en veeteelt, schildert de schrijfster hek leven van enkele families. Het volle leven met zijn lief (Snippers) en leed (Spaanders). Het verhaal speelt zich af voor de eerste wereldoorlog. De kleine vermakelijkheden, die een uiting zijn van de levendige, opgewekte geest der Zeeuwen, zorgen voor de vrolijke noot. De prijs van dit boek, dat geïllustreerd is me 8 fraaie tekeningen, bedraagt f 6.90 Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden Telef. 19 ALMKEKK. Zaterdag 5 Februari a.s., des nam. 7 uur, 'hoopt Ds. Linden - boom van Zwijndrecht, in de zaal van de heer C. G. van Dijk alhier, een rede te houden over Palestina. Een en ander zal verduidelijkt worden door lichtbeelden. Op 15 en 16 Februari a-s. hoopt de Chr. gtem. zangver. „Hal lelujah", onder leiding Van de heer v. Rijswijk, in die zaal van de heer v. Dijk een uitvoering te geven. Pp 17 Februari, des n.m. 7 uur, hoopt de Herv. Knapen- vereniging alhier, in die zaal van de heer C. G. van Dijk, jaarfeest te vieren. BABILONIëNBROEK. A.s. Zaterdag 5 Febr. hoopt de Herv. Meisjesver. „Een ding; is nodig" alhier, haar jaarverga dering te houden in de Nied'. Herv. Kerk. De vergadering vangt aan om 7 uur en is voor een ieder vrii toe gankelijk en staat onder leiding van haar Ere-voorzitter, Ds. van Putten. BRAKEL. Het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente aLiier heeft de bezettingsjaren vrij goed doorge maakt. De aangebouwde toren werd 'echter door de Duitsers óp- gteblazen, waardoor vooral het kerkdak, dat toch M niet in gbe- de conditie verkeerde, veel leed. Het dak zal thans gerestaureerd worden, terwijl ook het interieur grondige verbetering; behoeft. DRONGELEN. De heer J. v. d. Schans .al hier is gekozen tot jurylid der Ver eniging tot bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij. Voor het onderhoud van het Drongelens Afwateringskanaal, ge durende 1949 was de fa. C. .Scha pers en de Bont te Raamsdonk, tegen f14.675 de laagste inschrijf - ster. DOEVEREN. Bij de Maandag! alhier ge houden aanbesteding! dier verbou wing! van de pastorie der Ned:. Herv. kerk alhier, was de uitslag! als volgt: G. Haspels, Genderen, 593°-i J- van Wijk, Heusden, f 5890.fa. G. Nieuwkoop, Hees been f 5851. De gunning werd aangteh.ouden. GENDEREN. De Geref. Knapenver. „Sa- muël" alhier, hield een gloed ge slaagde en leerzame jaarver gade- rinigl. De schoolvereniging hoopt heden Donderdag! te vergaderen. Aan de orde is verlenging der statuten. De gehouden maandelijkse collecte in de Herv. kerk voor de Kerkvoogdij, bracht j.l. Zooi- dag. f 106.18 op. Het bouwen van een brand- wee rmateriaalbe waarplaats alhier, is gieguund aan de laagste in- schrijfster, de fa. Haspels-Klein- loog! alhier. GORINCHEM. Gp Vrijdag 11 Febr. a.s^ zal in hotel de Gier alhier, Coop. Gorinchemsche Eierveifl U\A., een algemene ver gad p: houden. m Het feit ,dat de veiling zomer 25 jaar bestaat, zal op vergadering enigszins Teesjj# worden herdacht. NIEUWSBLAD Doos 45 et. iiiiiiMii J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1