Boekbespreking Distributiemededelingen Gevonden en verloren voorwerpen Sportnieuws GIESSEN. Naar we vernemen zijn van de 126 aansluithane percelen er thans reeds 118 bij de waterlei ding aangesloten. GENDEREN. Donderdagavond 27 Jan. hield de Herv. J.V. „Ere zij God" alhier, haar 18e jaarvergadering. De ere-voorzitter Ds. J. J. Moll opende de vergadering door te laten zingen Ps. 103:1 en gebed, las vervolgens Ps. 46 en sprak naar aanleiding hiervan zijn openings woord. De secretaris gaf een over zicht van het werk van de vereni ging, waaruit bleek, dat ondanks alle moeilijkheden de vereniging nochtans haar werk naar beho ren kon voortzetten. Daarna hield mijnheer Rees een bijbels onderwerp over de rede van Paulus op de Areopagos. 'Na nog een voordracht van J0I1. v. Wil len, werden door verschillende af gevaardigden gelukwensen overge bracht. Na de pauze volgden het Bonds lied, voordrachten en proza, door W. Branderhorst, H. Bonman. II. 1 m BranÜerhorst, C. v. Gamineren en J. v. d. Mooren, alsmede imorovi- seren door een drietal. Door A. v. d. Kolk Czn., werd een vrij onderwerp behandeld over „Het gebed, T)s. Moll sloot met dankgebed. 'Op de gehouden aanbeste ding voor een boerderij voor 'de heer W. v. Mersbergen alhier, was de fa. Groeneve'ld uit Woudrichem 3 a aigls te i nschrijfsite r met f2471 5 De fa. Haspels-Kleinloog; was laagste inschrijfster voor het Dou wen van een brandweermaberiaal- bewaarplaats tie Genderen voor f 23210. De fa. M. Kramefr te B.-Broek was laagiste inschrijf stier met ruim f 16000.voor de bouw van een woonhuis voor rekening: van Jac. Hagen alhier. Op de vergadering van die Chr. schoolvereniging alhier, werd tot bestuurslid herkozen, de heer C. v. d. „Beek Mz. LA\1) vHEUSDEN EN ALTEN Op 'de in Eethen gehouden cursus van de tuinbouw vakschool te Geldermalsen slaagtden voor het examen op 24 Jan. de onder staande personen Joh. van Arkel te Sleeuwijk, J. Baks te VVoudrichem, G. Blan- kers te Veen, H. Brander horst te Eethen, Th. Brouwers te Heesbeen, K. Buizer te Almkerk, F. van Gam mie ren te Hees been, J. van Helden tie Nieuwendijk, G. de Hoog te Werkendam, C. Komejan te Eethen, J. van der Koppel te Almkerk, J. 'tLam te Veen, !M. Roubos te Almkerk, S. van Sandt, te Sleeuwijk, A. Teailing (te Dus sen, C. Visser te Werkendam, A. Wal raven. te Genderen. Afgewezen 2. Na de examens werd aan de leerlingien een kist verpakt fruit aangleboden. Het ,is een verheugend feit, dat zoveel .personen uit bet Land van Heusden ,en Altena het glrote be lang van een goede scholing in zien. LAM) VAN ALTENA. Ten bate van het Interna tionaal Kinder Noodfonds door de Verenigde Naties in het leven ge roepen en waaruit „UNAC" werd opgiericht, met comité's over de hele wereld verspreid, hebben ook de veehouders der Coop. Zuivel fabriek „Altena"' te Nieuwendijk het hunne bijgedragen. 252 melkleveranciers hebben ge durende 14 dagen een halve cent of meer per kilogram melk voor dit doel afgestaan. De opbrengst ^edroeg' plm. f 650. 'ammer dat niet alle melkleve- Jers hieraan hebben meege- MEEUWEN. g/ Het dameskoor „Oefening j/Jntspanningi'directeur de heer v. Rijswijk te Sleeuwijk, Ynemens Zaterdag1 5 Febr. een uitvoering: te geven. Hieraan wordt medegewerkt door het man nenkoor ,,Ons Genoegen1uit Poe- deroijen en het duo van Rijswijk uit Sleeuwijk. Deze laatsten alleen al zijn een bezoek aan deze uit-' voering! meer dan waard, zodat wij gr niet aan twijfelen of zeer velen zullien deze uitvoering' wel meemaken. (Zie voor verdere bijzonderhe den de advertentie in dit nummer). NEDERHEMERT. Onze oud-plaatsgenoot, de heer D. de Joriglh, onderwijzer a. d. Chr. U.L.O. school te Gouda, is per 1 Mei a.s. benoemd tot hoofd der Chr. L.O. en U.L.O4 school te Loppersum (.Gr.). Door onbekende oorzaak brak j.l. Zaterdagimiddag een brandje uit in de woning1 van D. v. A. aan de Nieuwendijk alhier. Etnigl hooi op de zolder was gaan smeulen, zodat er rookontwikke ling1 ontstond. Door buren en om standers werd direct ingieg repen, zodat de brandweer, die inmid dels verschenen was, niet behoefde in ,te grijpen. NIEUWENDIJK. Voor het praktijkdiploma Boekhouden van de Nederl. Asso ciatie slaagden te Dordrecht de heren A. van der Stelt Zz. en A. van Haa!ft,en. Het graafwerk aan de Berm is zo goed als gereed. Tijdens de werkzaamheden zijn verschillende soorten oorlogsmateriaal te voor schijn giekomen o.a. projectielen, handgranaten en op een plaats niet minder dan 35 landmijnen. Noglmaals wordt bij deze on der de aandacht van liet publiek gebracht, dat het kantoor der pos terijen alhie r gie opiend is op de hieronder vermelde uren: Van Maandag! t.m. Vrijdag van 912 u. v.m., 23 en 67 nam. Zaterdags van v.m. 91 uur. SLEEUWIJK Vorige week slaafden voor het Eenheids-diploma voor E.H. B.O. de dames: J. M. van Arkel, H. Hoekstra, S. Hoekstra, J. van Poederooijen, N. R. de Rover, R. N. de Rover, VV. v. d. Straten geb. Visser, A- H. Verhoeven, B, J. Verhoeven .en J. van Wendel de J odeen de herenK. den Boer, C. Boxman, J. Kraaijeveld, D. de Meer, Chr. Bellicaan, J. Vos en M. vait Wendel de Joodie. Een prachtigle prestatie voor dé ze jongle afdeling. Het examen werd afglenomen aoor Dr. de Rid der, arts te Gorincrem en de op leiding geschiedde door Dr. van Leeuwen alhier. SLEEUWIJK. De heer J. van Wijk kwam met zijn hand in een spijker te vallen, zodat geneeskundige hulp ingleroepen moest worden. "Die Unie-collecte voor de school m.d. bijbel bracht alhier f 112.50 op. Bij de Chr. glemengde zang vereniging alhier is tot bestuurslid gfekozen, de heer F. de Haas. VEEN. ^Aangezien Ds. van Dam van Werkendam, die zoals was aangie- kondigd, -hedenavond om 7 uur voor de Geref. Gemeente hoopte op .te treden, verhinderd is, gaat deze kerkdienst niet door. WAARDHUIZEN. Wie voor nog geen 14 da- glen vanuit Waardhuizen de Stee- nenbeul naderde, kon daar weinig oijzonders bespeuren. Thans is men echter reeds zo vier met de bouw van een woonhuis voor .de heer Lj. Schouten gevorderd, dat Jiet nog deze week onder de kap zal worden gebracht. Men zou - het idee krijgen weer „voor de oor log1" te leven. SNIPPERS en SPAANDERS. Meta Donker, door haar roman: „En 'het leven was goed" snel be kend Ie worden als een boeiend schrijfster, vertelt ons in dit boek de geschiedenis van het leven in een klein, Nederlands stadje. Zii wijst ons hierin op de vreugde en de voldoening, die het eenvoudige, simpele leven kan bieden. „Snip pers ten Spaanders", de Snippers vormen 'het gleluk en de Spaanders het verdriet, en al is bet dan, vooral tijdens het laatste decen nium, zo glesteld dat de Spaan ders wat overheersen, de Snippers hebben, misschien juist hierdoor, een 'toch niet geringe waarde. Het verdriet blijft de hoofdpersoon ze ker niet bespaard, maar de Snip pers worden toch eveneens hun deel. 'Zowel Stanny Hoveling! als Roeland Spaans, zowel Fred Ha verman 'als Trinka, zijn vrouw, hebben hun moeilijkheden, maar deze laten zich met wat goede wil len vertrouwen in de toekomst, gemakkelijker 'oplossen dan we wiel denken. En het is dit wat hier overheerst: het vertrouwen, waar aan 'we dan soms mogten twijfe len, maar dat ons toch telkens teruglgegieven 'wordt, in dit boek door de daden van Anne Breedam, de 'ingénieursvrouw, die steeds ge reed staat voor allien en met ihaar warme 'stem voor iedereen teen goed en wijs woord heeft. „Snippers ten Spaanders" is een weldadig, leen diep menselijk boek. Dislribuliekring Tilburg. NA-UITREIKING. Die na-uitreiking van de bon- kar ten 903, tabakskaarten en Di- versenkaarten voor de periode van 12 Februari tot en met 9 April 1949 vindt volgens onderstaand schema plaats. Woensdag! 9 Febr. 1949 te Waalwijk, voor de giemeenten Waalwijk, Drunen en Heusden- Vrijdag! 11 Febr. 1949 te Kaats heuvel, voor de g'emeenten Kaats heuvel, Loon op Zand, Sprang- Capel'lte. Voor deze uitreiking! moeten worden overgelegd de distributie stamkaart, de inwissel in gjsbon 901, Tabak 07 en-of Diversen 10. UITREIKING TOEWIJZINGEN PATENTBLOEM. Aan de bakkers zullen op on derstaande dagten coupures D1201, D'2 02, D203, D;204, D205 en D 206 voor inlandse en importpa tentbloem worden uitgereikt. Deze coupures dienen voor 'het verbruik van patentbloem gledurende het tijdvak van 13 Febr. tot en ,met 7 Miei 1949. Vrijdag 11 Febr.Heusden. Dislribuliekring Geldermalsen. De na-uitreiking! van de bon kaarten 903, de tabakskaarten QA en QC 903, de toeslagkaar ten MD 903-904 voor a.s. en jonge moe ders, alsmede de toeslagkaar ten MF en MH 903-904 voor zieken, aan personen, woonachtig; in de giemeenten behorende tot de Dis- tributiekring' Geldermalsen, zal plaats vinden Z ALTBOMMEL: Maandag 7 en Dinsdag 8 Februari a.s. Op genoemde dagen zijn de kan toren geopend van 912 uur v.m. en van 23 uur nam. Mede te brengien: Tweede Dis tributiestamkaart, inwisselbon van bonkaart 901, bon Tabak 07 van kaart QA 901 of bon Diversen 10 van kaart QC 901. A.s.. en jongle moedercontrole- kaart CA, CB of CM. Zieken: getekend on Bangs toe wijs, betrekking hebbende ip de toeslagkaart MF 903-904 of MH 903-904. Het publiek dient de bescheiden onmiddellijk bij de uitreiking' te controleren. Reclames, ingediend nadat eenmaal het uitreiklokaal is verlaten, worden niet in behan deling genomen. De Leider van de Distributie- kring Geldermalsen maakt bekend, dat in het tijdvak van 30 Januari 12 Februari 1949 toewijzingen voor Patentbloem zullen worden uitgtereikt. De bakkers dienen deze toe wi j - wijzinglen op de voor hen vast gestelde dagen en uren op het distributiekantoor af te halen. GEVONDENEen blauwe want met rood ingiebreid (linksej, in de Puts te eg naar Waalwijk. Terug tte bekomen bij M. Verdonk, C 24, Hiee sbee n GEVONDENEen rol gteldstuk- ken, in de omgleving van Waard huizien. Terug; te bekomen bij G. de Witte, Laagit, Almkerk. GEVONDENEten injectiespuit. Terug te hekomen bij .Kamerman, Dijk 77, Veen. GEVONDENEen portemon- naie met inhoud. Terug! te beko men bij de Rijkspolitie Je Veen. HEUSDEN. Hiet ie zowel als hel 2e «elftal der v.v. Heusden stelden teleur. Zij yierloren lèsp. met 4t en 51. Het ie elftal dankt ditvoor- voornamelijk aan een glrote tac tische fout n.l. het opsluitien van de tegenstander. Zij waren ge durende de gie hele wedstrijd in de meerderheid ,doch wisten het niet tot doelpunten te brengen. Alles trok ten aanval, zodat ziellfs de backs een kansje waaglden. Dit was noodlottig). Een paar snelle uitvallen van „Nooit Gedacht" en de stand was o2. J. v. Wijk miste tot overmaat van ramp nog' een penalty. Direct na de rust maakte Heusden door G. Vos 1 2. Heusden verviel weer in haar reeds genoemde fout. Met de stand 14 komt hiet einde van een wed strijd, die door Heusden met flin ke cijfers giewonnen had moeten worden. Het 2e elftal verloor doordat 5 spelers verstek lieten g!aan. Wan neer leren de spelers eens de club belangten voor eigen belang te la ten giaan. Nu spelen zij wanneer het hun gloed uitkomt^ dit is niet fair en wij zouden deze spelers de ouderen van het 2e elftal .tpt voorbeeld willen stellen, zij zijn steeds paraat. Dat moet anders. Bij verhindering! uiterlijk Vrijdag bericht bij de elftalcommissie. AALST. Zaterdag a.s. zal Roda 2 een nederlaagwedstrijd spelen tegen Stormvoglels 2 te Kerkwijk. SLEEUWIJK. De Zaterdag1 gespeelde wedstrijd Pelikaan-Sleeuwijk eindigde in een 31 nederlaag voor Sleeuwijk. De wedstrijd Koz. Boys IISleeuwijk II werd afglelast. A.s. Zaterdag! wordt gespeeld HeefjansdamSleeuwijk 1 Koz. Boys 2Sleeuwijk 2. VEEN. Achilles 1 trok j.l. Zaterdag naar 's Grevelduin-Capelle om daar het zeer sterke „Nooit Gedacht" te glaan bekampen. In een zeer spannende wedstrijd wisten de Groen-Witten met 32 te zege vieren, wat een hele prestatie ,is, te meer als men weet dat onzie naaste concurrent voor de beker n.l. Altenk 1 'in „Nooit Gedacht" met 124 haar meerdere moest erkennen. Achilles 2 speelde een nederlaag wedstrijd tegten Noad v2 uit Wijk en verloor met 31. Groen-Witten een volgende keer beter. De Achilles-junioren won nen met 3o van de Noad-junio ren uit Wijk. A.s. Zaterdag speelt Achilles 1 een thuiswedstrijd, waarschijnlijk tegten G.J.S. 1 uit Gorcum. Aan vang! 4 uur. Achilles 2 speelt een nederlaagwedstrijd tegen Brakel 2 om half drie. De junioren giaan naar Aalst. Vertrek 2.30 uur per fiets. 1 P V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2