voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM Een uitkomst voor de gezondheid. NAAI MACHINES. B. VIVEEN Michael's Pluimveebedrijf, Tel. 14, Wijk en Aalburg, Giro 17019 Als sen Radiotoestel aan wilt schaffen A. M. SWART, Tel. 24, RIJSWIJK I.-Br. COUWENBERG i stemd zijn, dat tot heden vangjeen van deze jongje mannen het doods bericht is ontvangten. Acht oorlogs- vrijwilligbrs zijn in de Loop van het jaar uit Indonesië gezond en wel teruglgekeerd. Spr. hoopt dat God pok met de anderen zal zijn en deze op dezelfde wijze in ;de gémeiente zullen mogen terugke ren. Voor wat de dienstplicht be treft zijn 14 aanvraglen binnen- glekomen om vrijstelling, in 7 ge vallen is glunstig beschikt, 4 zijn gleweigerd en 3 zijn nogj in be handeling!. In 5 gevallen werd uit stel van eerste oefening! verstrekt, in 1 gieval werd dit verzoek afge wezen. Öp 30 Oct.. werd de brand weerauto in gébruik genomen, de brandweer is thans welvoorzien van materiaal en uitrusting!. De nég hangende wensen zullen in de loojp van dit jaar zo mogelijk wor- -den 'inglewilïigd. Mjet net R.K. kerkbestuur werd overeenstemming bereikt over de bouw der kerk, waarmede men in de loop van dit jaar hoopt te beginnen. Mjen ver wacht dat ze in 1951 glereed pal komen. Spr. hoopt, dat het Herv. kerkbestuur de bouw barer keir'k ook in gelijken zin zal weten ;op te lossen. Uit de rapporten van gemeen schappelijke glezinszorg blijkt, dat 686 huisbezoeken zijn afgelegd. De woningjcommissiiie kreeg 173 aan- vraglen te behandelen. In vrijwel de meeste gevallen werd het ad vies der commissie opgevolgd, 54 gezinnen werden ;aan een woning geholpen, 61 aanvragen zijn nogj lopende, 10 werden afigjewezen, de andere 51 zijn nog1 hangende, In 1948 vonden 587 'huisslachtingjen plaats. "Komende tot de politie, deelde spr. mede, dat een zwarte ïijst 'is aangielegd, waarop reeds 5 personen voorkomen 'terwijl de- -ze lijst voor uitbreiding! vatbaar is. Wat het komende jaar betreft, hoopt spr., dat alle herbouwplich- tigien hun plannen zullen gereed krijgjen, opdat als er bouwvolume wordt verkreiglen, dan ook deze plannen tot uitvoering! zullen ko men. Gaarne zal spr. zijn mede- - werking! verlenen tot het overne men van herbouwp'lichten. B. en W. zuilen alles in het werk stel len om meer bouwvolume toege wezen te krijglen, waarbii wordt gerekend en vertrouwd op de me dewerking' van de raad. in dit jaar hoopt men ook de achterstand in het administratieve werk te kun nen inlopen. Spr. besloot met de raadsleden met hun gezinnen, een gelukkig en voorspoedig jaar toe te wensen. Hij hoopt dat ook in dit jaar in prettige onderlinge sa menwerking: veel voor de gemeen te gedaan zal kunnen worden. Hij spreekt verder de hoop uil, dat de a.s. raadsverkiezingen tot uit slag zullen mogen hebben, dat weer goede raadsleden en wet houders worden gekozen, immers alleen met goede samenwerking is veel te bereiken. Nog even te rugkomend op de Indonesisciie kwestie, &ls men zich afvraag!, wat doel de Veiligheidsraad, dan hoop ik ,zëi spr.," dat de nieuwe ra a cl niet op de w ij ze van de Ve i 1 ig - neidsraad zal vergjaderen, doch al leen in de gieest van opbouwen, daarmede dienend het algemeen belang van de gemeente. Ingekomen stukken Van Ged. tSaten bericht, dat de rekening 1944 bij hun besluit van 29 Dec. 1948 is vastgesteld. Verzoek van het Consultatiebu reau tot bestrijding der t.b.c. te Almkerk, om subsidie. Gevraagd wordt een subsidie van fo.08 per inwoner. De burgemeesters in het Land vaii H eus den en Altena he d ben enige tijd geleden deze suosidie- aanvrage Desproken met de Com missie van beheer. Toen is over- eengiekomen dat het benodigde subsidie over de diverse gemeen- .ten .zou worden omgeslagen per behandeld gieval en niet naar ge lang het aantal inwoners. B. en W. stellen voor de com missie van beheer alsnog in de glelegenheid te stellen de subsidie aanvrage hiermede in overeenstem ming te brengen. Die heer Bax acht bet bureau voor de gehele streek van zeer groot belang, is het niet. gewenst subsidie .te verlenen? De Voorzitter merkt ,op, dat in •een vergadering van de Burge meesters in deze streek, deze kwes tie was besproken. ;Men vond de billijkste opltossinjgi, dat subsidie werd verleend in verhouding' van de behandelde gévallen. De be rekening van 8 cent per inwoner achtte men niet' juist. De heer Koekkoek vraagt of bet dus de .bedoeling), is, dat het' exploitatietékort wordt omgesla gen over het Land van Heusden en 'Altena eh dit over de glemeein- tien wordt verdeeld, naar de aan tallen bezoeken die uit iedere gie meente aan het bureau zijn ge bracht. De Voorzitter stemt dit toe. Met algemene stemmen- worden B. en W. glemachtigd, deze sub sidie in deze zin af te wikkelen. Beschikbaarstelling! van gelden uit de gemeentekas ingevolge art. 72 (der L.O.-wet 1920 ten behoeve van het bestuur der Chr. Nationale school te Dussen. Van voornoemd schoolbestuur is ingekomen een verzoekschrift tot beschikbaarstel ling: van géiden uit de gemeente kas voor verandering van het ge bouw en aanschaffing van leer middelen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. Aangezien de aanvraag aan de wettelijke voorschriften voldoet, wordt op voorstel van B. en W. besloten de gievraagde medewer king te verlenen. Aanbieding! ge m ee n tebegr oti ng 1949. Als leden der commissie van onderzoek worden door de Voor zitter aangewezen de heren Ra- dinigls, de Wit en Bax. Toetreding! tot de gemeenschap pelijke regteling ten behoeve van de verzorging van zwaTczinnigen der gemeente Breda en omstreken. Door de gemeente Breda en een 17-tal andere gemeenten is een gemeenschappelijke regeling, ge troffen omtrent de verzorging van zwakzinnigen. B. en W. stellen voor tot die regeling toe te treden, aangézien dit voor de gemeente op dit ogénblik een besparing van uitgaven betekent, zeker zolang het voorstel, bij schrijven van 6 Ja nuari gedaan, dat voor wat de financiële zijde dezer re'géling be treft, voorlopig geacht wordt dat het dorp Hank deel dier gemeente zal uitmaken, van kracht is. De heer Bax vraagt of alle ge zindten verzorgd zullen worden of dat dit alleen Katholieken zijn. De Voorzitter meent, dat dit al leen Katholieken zullen zijn. (jet is een Katholieke instelling. Die heer Koekkoek vraagt /oor hoelang de bijdrage loopt en voor hoe lang de gemeente zich; b\ndt. De Voorzitter zegt, dat de rege ling loopt tot 1988. Alleen op deze basis was het mogelijk de exploi tatie op te zetten. Alle 17 gémeen- ten lopen evenwel hetzelfde risico als de giemeente Dussen. De heer Koekkoek vraagt of niet het gevaar bestaat dat de gémeente Breda iets grpo-ts gaat beginnen, waarvan de andere ge meenten de last hebben te dragjen. De Voorzitter zegt, dat Breda alleen niets kan doen, ook de an dere gemeenten hebben daarin zeg genschap. De heer Koekkoek zou nog' gaarne vernemen of als aanvra gen van andere 'gezindten bin nenkomen, dan de maatstaf van Breda zal worden aangielegd. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet het gieval is, maar -dat deze op de oude voet behandeld zullen worden. "'Met algemene slem men wordt hierop overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. v Vervolgens besluit de raad het bedrag!, waartoe kasgdeldleningén kunnen worden aangegaan te ver hogen tot f 100.000. Vaststelling rekeningen 1945 én 1946. Deze rekeningen £ïjn onder zocht door een commissie bestaan de uit de beren ,J. Bax, C. L. de Wit en J. Radings. De commissie adviseert tot vaststelling'(zoals ze tie raad zijn aangeboden. Alleen maakt de commissie <de opmer king dat zulke lage bedragen zijn opgenomen voor sneeuwruimen (en bestrijding van gladheid van we gen. De commissie vraagt zich af, of de zuinigheid bierbij niet al te zeer in acht is genomen Rui mers bij sneeuw en gladheid moet zorg worden gedragen voor be hoorlijke begaanbaarheid dér we gen. 1 B. en W. achten de opmerking! -der commissie juist. De nodige stappen zijn reeds gedaan om in deze de juste weg te bewaindélen. De rekeningen worden hierop vastgesteld zoals ze door B. en W. zijn aangteboden. Rondvraag. De heer Bax izegt, dat jn de vorige vergadering de (ledén der woningcommissie zijn benoemd, is het niet wenselijk dat ook de-des kundigen, zoals zuster .Wouters en de heer v. Engelen zitting heb ben? Spr. zou hiet op prijs stellen als deze, werden opgenomen. De lieer Koekkoek merkt op, dat de -commissie, zeer veel prijs stelt op de adviezen dezier des kundigen. De Voorzitter zegit, dat volgens de oude regeling zuster Wouters en de, heer y. Engelen de com- mi s sieve rgade r inge n bij w o onden Spr. acht hét wenselijk dat dit ,op •den ouden voet doorgaat, daarvoor behoeven zij niet ,tot de leden te behooren. Die heer Snoek zegt dat reeds anderhalf jaar geleden besloten is tot aanleg: van een lichtpunt aan het einde van de Nieuwëndijk bij de heer Dekker, wanneer wondt er uitvoering aan "dit besluit ge- géven? De Voorzitter kan zich dit niet herinneren, doch zal een onder zoek instellen. 1 De heer Bax vraagt of er .ook Zo juist ontvangen een grote partij OLIEGOEDEREN als Jassen, Broeken, Pijpen, Laarzen en Klompsokken HAAST UI I. OVERWEEL Aanbevelend, Babiloniënbroek HARMONICA-GAAS in elke hoogte GLAD- en PUNTDRAAD Wederverkopers korting HEUSDEN Wat is prettiger dan een f goedwerkende naaimachine Laat Uw naaimachine VAKKUNDIG nazien, binnen één week gereed. Nog uit voorraad leverbaar enkele nieuwe en gebruikte trapnaaimachines, als inzink- meubel of salonkast met langdurige schrifte lijke garantie en vastgestelde prijzen. Naai machinelampen, -Naalden, -Olie, enz., steeds voorradig. Erkehd Naaimachinehandelaar en Reparateur Hoogstraat 44 Woudrichem PJuim veehouders, levert Uw bonnen zo spoedig mogelijk in ter verkrijging van Broedvergunning. Kuikens te leveren gesect. en gelewiekt. Tevens nog af te geven 3 Kachelkunstmoeders en 3 Eleetr. Kunstmoeders van 100, 200 en 300 kuikens. Aanbevelend, het van ouds bekende adres koopt dan uitsluitend een merktoestel, wij kunnen U direct uit voorraad leveren ,WALDORP"-toestellen met volle garantie. .ERRES" en „TUNGSRAM" radiotoestellen Wij leveren U ook „PHILIPS" Waldorp Stofzuigers uit vooraad Siemens Strijkijzers uit voorraad Mooie Radiotafels eiken Ligstoelen met kussens Haardfauteuils met prima veren Old Finisch Leeslampen Kinderwagens in elke prijs te leveren Etna Kolenfornuizen Erres Wasmachines met oliebad voor f 135,00 voor f 12,00 voor f 19,50 voor f 45,00 f 58,00 voor f 49,50 vanaf f 85,00 f 127,90 voor f 334,50 Ook weer een mooie collectie Huiskamerkappen ontvangen in zeer voordelige prijzen Emaille Wasketels met bodemplaat f 12,95 Ook een ruime sortering RIJWIELEN, zowel heeren als dames, in de navolgende merken, o.a.Phoenix, Gazelle. Batavus, Union, Gruno, Empo, C. J. G.,,Eijsink, Magneet. Wij hebben nog enige AUTOBANDEN 600 x 16 Pirelli in voorraad. Zo juist ontvangen STALLANTAARNS. f 4,70 Beleefd aanbevelend, i l EENDA6SKUIKENS I l

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 7