H.H. Landbouwers! Origineel „GROENINGIA" Voederbietenzaad A. L. DE GRAAFF J. K. VOS SPEKKUIPEN WASTOBBEN COUWENBERG TUINKALENDER En de prijs: NIET DUUR! GRANEN - ZADEN MEEUWEN £h-3 Contact-Boeken Firma L. J. Veerman, Heusden Voor iedere band, een tevreden klant ■f- TE KOOP: nieuw eiken W. VAN HORSSEN al vwerk gemaakt is van de .ver lichting;, waarover in de vorige vergadering is gfesproken en hoe staat het met de huisverlienting aan de Baan, aan de grens ituss'en Eethen en Dussen? j t De Voorzitter antwoordt, dat aan de verlichting1, waarover in de vo rige vergadering!is g)e§proken, wordt gewerkt. Wat de ver lichting1 der woningen aan tie Baan betreft, spr. is hierover in be spreking met de Burgemeester van Eethen. De heer Bax merkt op-, dat de bewoners van het gedeelte dat in Dussen woont, giaarne iets in de kosten willen bijdragen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hun best doen om een fen ander voor elkaar te krijgen. De heer v. d. Zou wen is iver- heugd, dat het weggedeelte in Hank wordt verbeterd, maar hoe staat het met het andere gedeelte? De Voorzitter antwoordt, dat i km verhard zal worden. De polder heeft voor '48'49 een bijdragle verleend om voor het verdere ge deelte een verharding aan te bren gen, zoals dat in de ,„Hoek" is gebeurd. De heer v. d. Zouwen dringt aan op spoed, hoe eerder het .ge beurt, hoe beter. De Voorzitter zeglt, dat bet in de bedoeling! 'ligt, .dat later een andere verharding! zal worden aan- 'glebracht, die 'zal worden vastge knoopt aan 'de Nieuwe Steeg'. De ihieer v. d. Zouwen zeglt, dat J. Co lijn nog; steeds verstoken is van 'licht. De Voorzitter 'zal dit naglaan en volgende 'week bespreken bij de P.N.E.M. De heer .Koekkoek vraagt -of B. en W. van mening zijn, dat er voldoende bouwvolume ,zal worden verkreglen voor alle particuliere aanvragen of gaat de gemeente voor. De Voorzitter meent, dat geen voldoende bouwvolume zal worden verkregen. Particulieren zullen voorrang genieten boven de ge meente. De heer Koekkoek vraagt of er door B. en W. verschil ;zal worden gemaakt lussen herbouw- plicht ten nieuwbouw. De Voorzitter antwoordt, dat B. en ,W. herbouw pli cht laten voor gaan. De heer Koekkoek verwacht de ze 'zomer moeilijkheden voor Dus sen. De Voorzitter zieglt;, dat B. en W. daaraan aandacht schenken. De heer Koekkoek vraagit of op het request van de Nat,. Christ, school al antwoord is ontvangen. De Voorzitter meent, dat hier op- een giunstig bericht is ont vangen. De heer Bax vraagt of de weg werker het „pad" niet kan ver breden. De Voorzitter zal dit doen na gaan. De heer Bax vraagt of de sloot langs de Wilhelminastraat gedempt zal worden. De Voorzitter antwoordt, dat het in de bedoeling1 ligt dit proviso risch te doen geschieden. De heer Bax komt riog eens terug op de woning yan de Rui ter. Er was toegezegd, dat deze verbeterd zou worden, doch tot heden is daaraan niets gedaan. De Voorzitter weet piet betqr of de verbetering is reeds aan de heer v. d. Pluim opgedragen. De heer Bax merkt op, dat het er op giaat lijken, dat men mensen die geen behoorlijke beurs bezitten, maar laat zitten. De Voorzitter zegt, dat dit niet de bedoeling is. Dat aan een op dracht gleen gevolg wordt ge geven, maakt spr. dagelijks mee. De heer Bax zegt, dat de Voor zitter in zijn nieuwjaarsrede ook heeft gesproken over een busver binding, als deze ook op Zondag rijdt moet hij uit principiële over wegingen zich hiertegen verklaren. De Voorzitter zegt, dat des Zon- Het wordt tijd, Uw Voederbietenzaad te bestellen Wij hebben voor U Deze Voederbiet is op alle proefvelden onbetwist recordhoudster. Wie groenkraag zegt, zegt „GROENINGIA". 10 K.G. en meer f 2.10 per K.G. minder dan 10 K.G. f 2.25 per K.G. grotere kwantums speciale offerte boven 50 K.G. in alle modellen naar ieders wens met en zonder elastiek Worden vakkundig aangemeten. Wij bezoeken U ook aan huis, wat voor U betekent le. Geen urenlang wachten. 2e. Geen reiskosten, enz. 3e. Geen verlet. Ook betaalt U niets vooruit. Stuur onsjjeven een kaartje cH" Ginnekenweg 64 Telef. 9232 Deze goedkope bibliotheek omvat zowel het klassieke meesterwerk als de moderne ontspannings roman, zowel verhalen van romantiek en avontuur, als de literaire defec tieve geschiedenis. De omvang van elk deel varieert van circa 200 tot 400 bladz., in de prijs van f 1,90 tot f 3,90 per gebonden exemplaar, in 4-kleuren omslag. In deze serie verschenen tot heden Vicky Baum. Mensen in het hotel f 1,90 Charlotte Brontë, Jaene Eyre f 3,90 Emily Brontë, De Woeste hoogte f 3,90 Jim Corbett, Menseneters van Kumaon f 2,90 A. J. Cronin, De Citadel f 2,90 F. M. Dostojewski, Misdaad en Straf 2 delen, per deel f 3,40 James Hilton, Het Verloren Paradijs f 1,90 C. J. Kelk, Jan Steen f 2,90 Edgar Allan Poe, Fantastische Vertellingen f 1,90 Cunther Weisenborn, Dokter in de Gran Chaco f 2,90' Verkrijgbaar in de Boekhandel en tegen concurrerende prijzen. B 112 AALST Tel. 238 Brakel K 4187 GEREEDSCHAP voor elk vak HEUSDEN dag's 3 ritten zullien worden ge meden, de route gaat van de brug bij Keizers veer langis Nieuwstraat, Kerkstraat lang-'s de nieuwe kerk richting Dussen. Spr. acht inet wel wenselijk, dat er ook ,op- 'Zondag een busverbinding is, al respec teert hjij de mening van hen, (die daarover anders denken. Spr. moet nogt een fout her stellen. Hij heeft in zijn rede bij de aanvang,der vergadering geen 'dank giebracht aan de leden van de woning'comniTssie, die -een zeer ondankbare" taak hebben. B. en W. hebben voor dit werk alle respect en brenglen hen daarvoor warme dank, de taak van B. ien W. wordt door dit werk zeer verlicht. Hij dankt ook de we}- Vouders en dë leden 'van die raad voor de gbede en 'prettige samen werking en hii hoopt, dat deze ,ook in het pas begonnen "jaar hetzelfde zal blijven. Hij brengt dank aan de 'politie en aan hen die ;het maatschappelijke werk verzorgen. eitjes van de wintervlinder en de appelbtadvlo. Gespoten mag! alleen worden bij droog! zacht weer en nooit als het vriest. Voor perzikbo men gebruikt men een 5 procents oplossing:. Door toepassing van het systeem van opeenvolgende teelten kunnen van eenzelfde stuk girond in de moestuin in eenzelfde jaar wel drie opeenvolglende oogsten worden ver- kreiglen. Dit systeem betekent ech ter, dat er hoge eisen aan de grond worden gesteld. Wil men ruime ooglsten winnen, dan vraagt uw tuin de nodige bemesting. De g'rond moet stikstof, fosforzuur en kali hebben. Voor de toediening van deze stoffen komen zowel na- tuurmest als kunstmest in aan merking. Die tijd voor het kopen van tuin zaden is er al bijna weer. Alleen uit gloede zaden is een goede oogst te verwachten. Goede zaden moe- Hij wil van deze gelegenheid ook ten kiem krachtig;, soortecht, zuiver gebruik maken om de 'heerRoza, en giezond zijn. Die zijn steeds die hem daartoe tot 'heden steeds de prijs waard. Slechte zaden zijn de gletegenheid heeft benomen, 'ge luk te wensen. Spr. acht een sti-ee"kblad van ongekende beteke nis. Steeds leest hij 'met gienoegen de objectieve raAds verslagen, zoals die door 'de heer 'Roza worden verzorgd en hij heeft 'respect waar op deze zijn verslagen maakt n.l. op een wijze waarmede het be lang der streek is gediend. Spr. is overtuigd dat hij 'deze woorden heeft gesproken mede namens de gehele raad. Hierna wordt de vergadering gesloten: In de winter moeten de vrucht bomen worden bespoten met een 6 a 7V2 pro cents oplossing! van vruchtboom-carbolineum. Door de ze bespuiting worden vele over winterende eitjes van bladluizen ge dood. Ook heeft de vruchtboom- carbolineum een dodelijke uitwer king' op schild- en dopluizen, de voor niemendal nog! te duur. Ge bruik gleen tuinzaden, die van zeer twijfelachtige herkomst zijn en ook gleen oude restantjfes van vooraf gaande jaren. Alleen de goede kwaliteitien! het om gaat, niet meer bekend. Daarom doet hel comité dat in tussen reeds is gevormd een be roep op alle Oud-wezen van „Zandbergen" die in principe met het plan instemmen om doormid del van een briefkaart of anders zins hun naam en adres op te geven aan de lieer J. G. G. IT on zer, Soesdijk se weg 109 N. te Bilt- hoven, die het voorzitterschap van bedoeld comité op zich heeft ge nomen. Meer dan deze gegevens heeft het comité voorlopig niet nodig. Zij, die aan deze oproep gehoor geven ontvangen omgaand nadere mededelingen. Het comité heeft veel vertrou wen in het vlotte welslagen van liet plan en is er van overtuigd spoedige aanmelding van alle Oud- Zandbergers te zullen ontvangen. Dit is ook dringend nodig, daar de tijd van voorbereiding vrij kort is. JUBILEUM „ZANDBERGEN" Op 19' Mei van dit jaar hoopt de Maatschappij tot opvoeding van wezen en andere minderjarigen in het huisgezin Zandbergen" te Amersfoort haar 75-jarig bestaan te herdenken. Enkele Oud-wezen van deze be kende inrichting hebben het initi atief genomen aan de grote groep 011 d-Zandbergers medewerking te vragen om gezamenlijk „Zandber gen" bij die gelegenheid een pas send geschenk aan te bieden, uit waardering en dank voor het vele dat „Zandbergen" in al die ja ren in het algemeen en voor hen persoonlijk heeft betekend. Zeer begrijpelijk echter zijn al le adressen van de personen waar BURGERLIJKE STAND HEUSDEN. Over de maand December. Geboren: Willy Adri, d. van G. Kastelijn en G. de Bondt; Ernst, z. van J. G. Deurloo en A. de Kos ter; Theresia M. L., d. van G. F, van de Hart en G. v. Lankveld; J. M. A. M., z. van A. G. v. Coju- wenberg en M. J. Pulles; Corneli us Petrus, z. van A. J. Govers en H. A. NuijtenHendrina A. R. TV G. M„ d. van M. H. de Vaan en J. G. Siegers; Cornelia A. Q. M„, d. van D. W. A. Tvrols en W. J, M. Schoenmakers; Jan, z. van W. Schreuder en G. Vos; Cornelia S„ d. van C. Nieuwkoop en C. S. Biesheuvel. Getrouwd: M. A. Ram, 26 j. en C. J. Wijnstekers^ 26 j. Overleden: Maria Schelle, wed. van J. v. Gorkum, 82 j.; Maria A. J. L. Kliebisch, 76 j.; Elizabeth M. J. de Wilt, echtgenote van J. v. d. Griendt, eerder weduwe van J. Luijben, 75 j.; Petronella van Oudheusden, weduwe van A. Dal mijn, 81 j.; Josina Vrijhoeven, weduwe van J. de Laat, 79 j. Buikbanden naar ^Vaat G.ft. van der Kam, Breda \rxuue. I Bi/ eft HÏUPMAXT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 8