Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 1J> cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6646 MAANDAG 21 FEBRUAR11949 Advertentiën 20 eent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Op Donderdag 24 Februari a.s. des avonds 8 uur, zal de (raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Agenda 1. Opening. 2. Vasts telling notulen verga dering 30 Dec. 1948. 3. Modeling van ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het aangaan van ©en kasgeldlening tot teen maxi maal bedrag van f 350,000, 5. Voorstel van B. en Wi. tot aankoop van de percelen kad. be kend Sectie A 321 t.m. 323, toebe horende aan J. C. v. Laarhoven. 6. Voorstel van B. en Wi. tot vasts lelling gemeenschappelijke re geling Regionale Brandweer N o ordi- O o s t- Brabant 7. Voorstel van B. en Wi. tot vaststelling regeling aangaande het verlenen van een vergoeding hij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. N 8. Verzoek van de R.K. Mid del bare H andelsavontd tekens cho o 1 Waalwijk om subsidie met voor stel var B. en W. 9. Voorstel van B. en W. tot intrekking raadsbesluit 26 Nov. '48 en tot hernieuwde vaststelling van het bedrag pier leerling voor de openbare lagere school onder- scheidelij k voor gewoon en voor voortgezet lager ondierwijs. 10. Verzoek yyan Th. K ou wen - berg alhier om vergoeding van reiskosten voor het bezoeken van een school te den Bosch door een fijner kinderen. 11. Wijziging hegroting Gods huizen 1948. 12.. Machtiging verhuringen en verkopingen. 13. Overname 1 Bruynzeel- en 7 Zweedse noodwoningen met voorstel van B. en VW. 14. Sluiting. AALBURG. Woensdag 23 Febr. hoopt Ds. Dorsman uit Scheltuinen een Tijdrede te houden, voor de stu dievereniging der Staatk. Gerief. Partij, af 3. Wijk, Aalburg en Veen, in de kerk der Ger. Gemeente te Aalburg, Aanvang zeven uur. (Zie advert.) AALST. öp verzoek van de plaatse lijke afd. van de C.B.T.B. zijn Woensdagavond 9 Febr. in de O. L- School, door het Hoofd van de Agrarische Afdeling van de Kon. Ned. Jaarbeurs te Utrecht, Ir. G. Goemans, een viertal films ver toond. Voor de vertoning wees Ir. Goemans op de reden van ont staan en ontwikkeling van het; jaarbeursinstituut, in liet bijzon der van de agrarische afdeling, waarvan het karakter aanmerke lijk verschilt van dat der andere sectoren van het bedrijfsleven, die op de jaarbeurs aanwezig zijn. De Agrarische Afdeling van de Jaar beurs beoogt belangstellenden in de agrarische sector van ons eco nomisch leven een zo ruim moge lijk overzicht te geven van de mogelijkheden, die wetenschap en techniek tezamen op dat ogenblik aan de practijk kunnen geven. Zo zal men op deze afdeling dan ook uitsluitend datgene aantreffen, dat in de eerste plaats voor het agra risch deel van ons volk van be lang is, o.a. alle mogelijke land bouwwerktuigen, tractoren, ma chines, gereedschappen, zaaizaden en pootgoed, bestrijdingsmiddelen, enz. enz. Maar al te dikwijls, al dus de spr., bestaat een bezoek aan do jaarbeurs voor de platte lander alleen daarin, dat men maar gauw overal eventjes een kijkje gaat nemen, Dit is zeer zeker on- gewienst, daar de boer, wil hij op de hoogte blijven met de moge lijkheden voor zijn bedrijf, elk jaar het beste doet door de Agra rische Afdeling met een bezoek te vereren. Aan de hand van de films die hierna vertoond werden is nader aangegeven wat de Agrarische Af deling van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs, de boer te bie den heeft en op welke wijze men de jaarbeurs, om daarvan het vol le profijt te trekken, dient te be zoeken. Ter aanvulling zijn ook nog films vertoond over het leven en werken van die Amerikaanse hoer De belangstel ling vo o r de ze leerzame avond had wel wat groter kunnen zijn. Op onverklaarbare wijze kantelde een grote schuifdeur van de korenschuur van de landbou wer G. Maas en trof een der in die nabijheid spelende kinderen van die familie A. Maas, Dr. Ste- nis, terstond ontboden, constateer de icen beenbreuk. Een dag na het gebeurde is liet meisje in het Ziekenhuis te 's-Bosch ter hehan- deling opgenomen, ALMKERK. Dinsdag 15 en Woensdag 16 dezer werd door de Chr. Gem. Z angvereniging „H alleluj ahon der Dirigentschap van de lieer P. J. v. Rijswijk, een goed geslaag de uitvoering gegeven. Alle .num mers werden op zeer verdienste lijke wijze vertolkt, evenals de sa menspraken. De zoons van de di rigent zorgden voor afwisseling met Cr011 jong muziek. Het publiek van Almkerk heeft beide avonden kunnen genieten van hetgeen ten gehore werd ge bracht. Beide avonden werd in de pauze gecollecteerd voor onze jongens in Indië, welk een bedrag van f95,opbracht. De eerste avond was de leiding bi handen van de heer S. Willem.se, de twee- stond onder leiding van de heer J. Eewijk. Alles had een uitste kend verloop. Op 26 Fehr. a.s. n.m. 1 uur zal op het Gemeentehuis alhier, door de Stichting „Het Zuiden 1948" zitting worden gehouden door Advies- en Bemiddelingsbu reau voor Oorlogsgetroffenen. De heer G. van Loenen, Hoofd van de Centrale Technische dienst in het Land v. Heusden en Altena en Hoofd van het S treek- bureau voor die Wederopbouw zal 1 Maart a.s. wegens benoeming te Zaltbommel de dienst verlaten. Hij blijft voorlopig in Almkerk woon achtig. Ge ruimen tijd geleden werd hier uit de Maas èen monsterach tig voorwerp met het zandzuigen omhoog gehaald en meegebracht naar de Landbouwschool. Het Hoofd van die onderwijsin richting kon niet meer zeggen, dan dat het een kies ^as van een voorwereldlijk dier, vermoe delijk een mammouth. Na deskun dig onderzoek is komen vast te staan, d at het inderdaad een m am- mouthkies is, duizenden jaren ouid Zoals iedier wel weet, is een mam mouth een grote behaarde olifan tensoort. Wie had gedacht Idat er in An- del eenmaal mammouthen rond gewandeld hébben? De kies, een heel andere dan die van ons, weegt ruim. 2,5 kg. Tot bestuursleden van de Gem. Zangvereen. „Onderling Ge noegen" te diezer plaatse zijn her kozen die heren S. ide Cloe, M. A. Schouten en G. Roza. Het ligt in de bedoeling in Maart a.s. een uit voering te geven. De nieuwe consistorieka mer is thans officieel in gebruik genomen. Vorige week Dinsdag middag bestond gelegenheid tot be zichtiging, waarvan door verschil lenden gebruik wierd gemaakt. Zowel het gebouw als de meubi lering voldoen aan de hoogste ei sen en het geheel maakt een voor name indruk en architect Bakker uit Dordrecht en de aannemers A. M. de Waal en H. van Noor- loos alhier hebben eer van hun werk. D>e keurige meubilering werd geleverd door de firma D. Haene de Witt te Nieuwendijk. iMet dank aan de milde ge - vers vermelden wij, dat de col lecte, die op het jaarfeest der Ned. Herv. K.M.V. werd gehouden, ruim f36.heeft opgebracht. Ook door de taart-actie" kwam een flink bedrag binnen. De leerlingen van de 4e klas der Landbouwschool maak ten j.l. Vrijdag na schooltijd met hun leermeester een uitstapje naar Brakel, waar de moderne po terbewaarplaats werd bezichtigd en de mooie paarden van de heer C. Vervoorn bewonderd werden. BABILONIëNBROEK. Op de 1.1. gehouden verga dering van kerkvoogden en nota belen der Ned. Herv. Kerk alhier werd in de plaats van wijlen A. Vos tot kerkvoogd benoemd P. dé Graaff Wz. ANDEL. De collecte voor het Geref. Bouwfonds bracht ruim f21 op. Er wordt de laatste tijd veel geklaagd over de schade, \velke door fazanten wordt toegebracht* aan de te velde staande gewassen met name het koolzaad. Vooral de percelen, welke tussen de grien den zijn gelegen ondervinden daar van veel last. Optreden tegen deze vogels was dan ook wel gewenst, teneinde de schade te beperken. BRAKEL. In de eerste helft van de week van 20 t.m. 26 Febr. 1949 zal op een avond bij gunstige weersomstandigheden een brand weeroefening worden gehouden, waarbij gebruik zal worden ge maakt van de brandweersirene. Wanneer op een tijdstip als bo vengenoemd dus alarm wordt 'ge maakt met de sirene, make men zich niet ongerust, daar dit alarm alleen bestemd is voor het brand- weerpe rsoneelNie t-brahdweerlie- den blijven dus rustig waar deze zich bevinden. Mogen de weersomstandigheden in bovenvermeld tijdvak minder gunstig zijn, 'dan zal de oefening één week later plaats hebben. 'Op de gehouden hengs ten- keuring te Utrecht, werd de hengst van C. A. Vervoom alhier goed gekeurd. Een mooi succes voor deze paar- denhiouder. 1 GENDEREN. J.l. Donderdag hield de Herv. Meisjesver. Helpt Elkan der", haar jaarvergadering in het kerkgebouw. Om 7 uur opende de Ere-voorzitter, Ds. Moll1, de verga dering, door te laten zingen Ps. 138 vers 1 en gebed, las vervol gens Ps. 48 en sprak naar aan leiding hiervan zijn openingswoord. Door de secretaresse, mej. N. Walraven, werd een keurig jaar overzicht gegeven, waaruit bleek, dat het ledental:17 bedraagt. Het Bijbels onderwerp over Luk. 16:19 31, werd door B. v. d. Mooren goed ingeleid. Verschillende afgevaardigden van dito vereniginlglen brachten huo wensen over. Na nog een paar keurig ingestudeerde zangstukjes en gemeenschappelijk zingen van Ps. 56:1, 3 en 4, volgde pauze met traktatie. Na de pauze werd door 'Mevr. Moll eien vrij onderwerp behandeld over „De Hernhutters", hetwelk ook keurig verzorgd was, waarna nog hersengymnastiek, zangstukjes en voordrachten elkander afwissel den. Het geheel was zeer gloed Ite noemen en getuigde van veel stu die. Die vereniging kan met ge noegen terugzien op deze zo> goed geslaagde avond. Om 10 uur ein digde Ds. Moll met dankgebed'. HEESBEEN. Op 24 Fehr. a.s, zal de C.B.T.B. vergaderen ten huize van Gebr. Kuipers, waar die heer v. Loon uit Wijk een onderwerp zal- inleiden, en waar de aanwezige le den nog een verrassing wacht. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA EN DE LANGSTRAAT. Het ligt in de bedoeling voor de Langstraat en het Land van Hensden en Altena een school voor Buitengewoon lager onder wijs op te richten in de gemeente} Waalwijk (Besoijen). Medewerking wordt aan kerk en schoolbesturen gevraagd om deze plannen te verwezenlijken. Wat het land van Altena betreft, zal deze school, die op Christelij ke grondslag zal worden opge richt, slechts van betekenis zijn voor de gemeenten, welke dicht nabij de Bergse Maas zijn gelegen, aangezien de andere gemeenten op Gorinchem zijn georiënteerd en hun kinderen naar de onderwijs inrichtingen aldaar zenden. Niette- ihin is het te hopen, dat die Chr. school te Waalwijk ook tot stand mag komen. LAND VAN ALTENA. Op Dinsdag 8 Maart a.s.', des avonds' 7 uur, hoopt de Stam- boekvarkensfokver. Land van Heus den en Altena en Biesbosch, in café v. Dijk te Almkerk haar 19e algemene ledenvergadering te hou den. NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1