r n COUWENBERG Koffie voor fijnproevers i n II VERSCHOOR Tel. 40, WOUDRICHEM GOEDE MATRAS H Gestoomde Aardappelen J M G' v. d. Bogert, Zaadhandel, Hedel. Tel. 98. JJ ^liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim We hebben ze weer voor U EEN ZOEKT GAAT NAAR Langendijk 1 Telf. 2637 GORKUM leveren wij aan scherp concurrerende prijzen, overal franco thuis, ook voor He loonstomen worden afgehaald en thuis- j|| bezorgd. Vraagt eens prijs, degenen die zelf ê=e brengt en afhaald, worden gestoomd, j| 1 5. per ton. M Hl Aan Zuivelfabriek te Heusden, min. partijtjes 3 ton. m Petroleumstellen, Prima Scharen, Broodmessen, Snoeimessen en Boerenknipmessen vindt U bij HEUSDEN Wanneer U nu werkelijk eens iets heel bij zonders wilt hebben, neem dan een kopje gefiltreerde Douwe Egberts koffie, vers gezet met kokende melk. Wat een aroma, wat een pittige smaak! t I adressen, die zijn vermeld in de advertentie elders in dit blad op genomen. Tiet ligt in de bedoeling, dat in de middag naast de andere de monstraties een N.C.R.V.-vlaggen- parade zal worden gehouden, waaraan uit iedere gemeente en kele afgevaardigden met gemeente- vlaggen zullen meedoen. Voor nadere bijzonderheden wende men zich eveneens 'tot de aangegeven adressen. LAND VAN ALTENA. i Maart a.s. vindt te Den Bosch plaats de herkeuring en Dui ten gewone keuring; van hengsten, resp. van afgekeurde en niet-ver- schenen hengsten. Op de centrale hengstenkeu- ring te Utrecht werd de benigjst Ikarus, afstammeling van Il'fons, eigenaar de Coop. Vereniging tot verbetering van het paardenras in het Land*van Heusden en Allena, bekroond met een 2e of B-premie en wel als no. 2 der B-premies. NEDERHEMERT. De IJsclub „Eensgezind heid" kon haar ledenvergadering! Vrijdag 28 Jan. j.l. door bijzondere omstandigheden niet houden. Nu hoopt men in jaarvergade ring bijeen te komen a.s. Donder dag 24 Februari in de Naaischool, des avonds 7.30 uur. Gezien de belangrijke agenda wordt een trouwe opkomst der le den verwacht. Onze gemeente is ingedeeld in de kring Waalwijk van het Pro- -vinciaal Genootschap van Kunsten -en Wetenschappen. Nederhemert is de enigste ge meente uit de Bom'mielerwaard, die ingedeeld is met het Land van Altena bij de kring Waalwijk. Men heeft met grote be langstelling; naar de verdeling van bouwvolume uitgezien, daar bet wo ningvraagstuk een der grootste problemen van deze tijd is en er dringend behoefte aan woonruimte bestaat. Aan onze gemeente is slechts een bouwvolume toegewezen van 720 M3, bestemd voor 2 woningen van particuliere bouw. Een grote teleurstelling voor gemeentebestuur en het grote aantal woningzoeken den. Op Donderdagavond 10 Fe bruari j.l. vond de algemene, le denvergadering! plaats der Coop. Boerenleenbank alhier. In zijn openingswoord riejp de voorzitter, de heer A. v. d. Kolk, alle aanwezigen ©en hartelijk wel kom toe. Tol zijn spijt mjoest bij constateren, dat de opkomst der leden zeer slecht ,te noemen was, hetgeen hem echter deed veronder stellen, dat de afwezige leden een ongeschokt vertrouwen bezaten in het beleid en de hechtheid der bank. Na enkele algemene opmerkin gen verzocht hij de secretaris, de heer R. J. Domen, over te wil len gaan tot voorlezing der no tulen der vorige ledenvergadering. De notulen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Punt 3 der agenda vermeldde rekening en verslag .van de kas sier, de heer A. Kant, over het boekjaar 1948. Hieruit bleek, dat de omzet over het 28e boekjaar f4.832.237.74 bedroeg, Die rente uitgegeven aan spaarders en reke ning-C ouranthouders was groot resp. f 5030.78 en f855.91. Per 31 Dec. 1948 bleek het totaalbedrag uitstaande voorschotten f 62060. en het te vorderen bedrag van credietnemers f 148568.74 groot te zijn. Het effectenbezit en het sal do bij de Centrale Bank bedroeg1 per die datum resp. 126763.75 en f 141.807.96. Het saldo spaargel den was grjbot f311.610.53, waar van f 26.090.53 op geblokkeerde rekening, f7078.03 op optiereke ning en f 51.908.25 op beleglgiins- re kening. Van de schuld aan rekeninghou ders, in lopende rekening, groot f 541 50.70 bleek f 6570.06 geblok keerd te zijn, f2073.40 enf 5649.95 resp. op optie- en beleggingsreke- ning te staan. De winst over het boekjaar 1948 was, na aftrek der hierover ver schuldigde belastingen, groot f2421.65. Na bij schrij ving de r winst op het reservefonds zal dit een stand aangeven van f 12336.77. De rentetarieven voor het jaar 1949 ondergingen alleen deze wij ziging ,dat het maximum waartoe 2,16 pcf. rente voor de spaargel den werd vergoed, werd verhoogd tot f 5000.Het totaalbedrag toegestane credieten bedroeg ulti mo Dec. f 168.900. Hierna vond verkiezing plaats wegens aftreden van de heer R. J. Oomen als lid van het Bestuur en de heer M. v. d. Vliet als lid van de Raad van Toezicht. Beiden werden herkozen. De heer R. J. Oomen nam zijn herbenoe ming aan. Daar de heer M. v. d. Vliet afwezig was werd besloten hem te verzoeken of hij zijn heroe- noeming wilde accepteren. Het volgende punt der agenda luidde: Royement leden. Er oleek, dat één lid moest worden uitge schreven wegens vertrek naar el- djers, zodat het aantal leden 69 bedroeg. Hierna werden nog enkele me dedelingen giedaan. Van de gele genheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. De voorzitter sloot daarna de vergade ring, daarbij de hoop uitsprekende., dat de volgende algemene leden vergadering zich in een grotere belangstelling der leden zou mo gen verheugen. RIJSWIJK. A.s. Vrijdag zal in het Ver enigingsgebouw alhier een lezing worden gehouden door de lieer Adr. Visser uit Werkendam, over ziektebestrijding in de fruitteelt, en door de heer J. v. Gam meren uit Rijswijk, over: Bemesting in de fruitteelt. (Zie advertentie). Dhr. D. J. M. v. Zon al hier slaagde voor het examen ty pist (150 goede aanslagen per mi nuut). De firma Tankens te Andel was tegen f 18,450 laagste in schrijf ster voor de bouw vaneen boerderij alhier. VEEN. Op Vrijdagavond 25 Febr. zal door de SchoolverenigingEen School met den Bijbel, een ouder avond gehouden worden. De heer v. Velsen zal behan delen het onderwerpHuisgezin en School. De heer Boerboom zal spreken over: Wat verstaan wij onder een School met den Bij bel? De heer- Bor zal enige pro za naar voren brengen. WERKENDAM. De heer K. D., werkzaam bij de machinefabriek de Waal alhier, had het ongeluk zich zo danig te verwonden, dat genees kundige hulp moest worden in geroepen. Vrijdagavond half 8 zal in het Nutsgebouw door Ds. v. Koo- ten bijbellezing worden gehouden over het boek Ruth. Ds. Chr. v. Dam, predikant bij de Geref. Gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Rijs- sen (O.). Perceel III en IV, van het onderhoudswerk van het Panner- dens kanaal, de Nederrijn en Lek is gegund aan Gebr. J. en rJ. Vis ser alhier, resp. voor f23,425 en f9300.—. Zaterdag j.l. was bat voor de v.v. „de Kozakken Boys" een wa re feestdag. Zij werden die dag kampioen van de 4e klas. D. der K.N.Y.B., door met 32 te win nen van Stedeco uit Hoorn. Nabij haar eigen terrein aan deSleeu- wijksedijk weraen ze feestelijk ont vangen door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" uit de Bies- bosch. De burgemeester der ge meente was de eerste, die de club geluk wenste met haar behaalde succes, ongeslagen kampioen te zijn. Ook de trainer, de lieer C. Anen uit Gorinchem sprak enke le woorden. De voorzitter der v.v. de heer B. de Klerk, sprak woor den van dank. Daarna werd een wandeling door ons dorp gemaakt, alles met muziek opgeluisterd. Aan het ge meentehuis stonden 2 luidsprekers opgesteld, die eveneens vrolijke muziek ten gehore brachten. Op het gemeentehuis werden de spelers met het bestuur toegespro ken door de burgemeester, door de wethouders de Waard en Ip- pel, terwijl ook de voorzitter en de trainer nogmaals het woord voerden. De wijn kwam ter tafel en een heildronk werd gewijd aan de goede afloop. Namens de aan wezigen spraken de doctoren Beij- erman en Schols, waarna nog een feestavond plaats had in café de Waal. Heel Werkendam was in feeststemming. WIE "C It Echte Politie-*nBrandweer Bretels

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6