voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM Land- en Tuinbouw Het Mobilisatie-Oorlogskruis COUWENBERG 'nThilot handzaaimacbine No.3 een Keuken-uitzet 19 delig W. P. v. d. ZALM Wijksestraat W 128130 HEUSDEN Bedden Woninginrichting Telefoon 49 Fa, h Tankens Zn, Andel (N.Br) Matrassen Steeds voorradig: Voorradig Alle soorten vloerbedekking. Pracht sortering in Huiskamers en Slaapkamers Ruim gesorteerd in kapok en binnenveermatrassen Opklapbedden Spiralen enz. WOUDRICHEM. Na 3 jaar vacant te zijn ge weest, kreeg de Hervormde Kerk van AVoudrichem Zondag j.l. een nieuwe predikant, en wel Ds. J. Groeneveld van Molkwerum .(Fr.). De bevestiger, Ds. de Bruin van Workum, nam tot tekst 1 Sam. 8:10 en 21. Z.Eerw.'verzocht de gemeente de nieuwe herder te ontvangen als dienaar van "God; hij zal heb ben te zeggen tot de gemeente: gij zijl het zout der aarde. Uw nieuwe predikant zal weieens hard hebben te zijn, doch dit is de hoogste vorm van liefde, jüi alles zal de liefde moeten door klinken. Nadat op de gestelde vragen be vestigend was geantwoord, zong de gemeente staande Ps. 121:4. Des middags hield D,s. Groene veld iijn intrede. Als tekst was gekozen Exodus 4:20 laatste ge deelte „en Mozes nam de staf Gods in zijne hand." Ds. noemde de intrede van een predikant eigen lijk een onbelangrijke gebeurtenis en ook weer niet onbelangrijk; immers hij ontvangt de herder staf uit Gods hand om de gemeen te, die hem is toevertrouwd, te leiden. Z.Eerw. kende zijn gemeen te nog niet, dit is niet het voor naamste, doch wees op de Goede Herder. „Hij roept ze allen bij name". Woudrichem heeft een herderloos tijdperk achter de rug, maar zal herderloos blijven, als het zich niet zal laten leiden. Ds. roept zijn gemeente op, een drachtig met hem samen te wer ken Komt, sterkt opnieuw de moedl D e w an del s taf g ehe ve n Na de preek dankte Z.Eerw. de kerkeraad, kerkvoogdij en al len die meegewerkt hebben, om zijn, en onze pastorie tot ©en ge zellige pastorie te maken, dankte Ds. de Bruin voor bewezen vrien dendienst door als bevestiger op te treden, Ds. Hintzbergen voor de waarneming van het consulent^ schap. Ook organist, kostiersge- zin, jeugd vereniging en catechisan ten werden toegesproken, de steun van gemeentebestuur werd; zono dig, ingeroepen waarna werd toe gezegd, dat spoedig met huisbe zoek zou worden begonnen. De Burgemeester dankte voor de be groetingswoorden, gericht tot ge meentebestuur, toonde zich ver heugd over de aanneming van het beroep, wees er op dat daar de vacature geruime tijd geduurd heeft er zeer veel werk wacht, en hoopte dat Ds. zeer velen tot zegen zal mogen zijn. Ds. Woldin- ga van Uitwijk, die als hulppredi ker hier werkzaam is geweest, wees op de sterk gevarieerde be volking; velen zijn kerkelijk of on kerkelijk uit gewoonte. Ds. Iiintz- bergen sprak namens de Ring en de kerkvoogdij. Z.Eerw. heeft tij dens de vacature, hoofdzakelijk in wijk B gewerkt, en daar in rui me mate medewerking mogen on dervinden, waarvoor hij vriende lijk dank zegt met een speci aal woord aan de firma Bax om daarna de opmerking te ma ken dat onder de onkerkelijken, door Ds. Woldinga genoemd, toch ook veel vroomheid gevonden wordt. Ds. Groeneveld dankte met een paar woorden alle sprekers. Gezongen werden Ps. 122 vers 1 en 2, Gezang 52 vers 1 en 4 (Nieuwe Bundel) en Ps. 105:2 en 4- Velen gingen tenslotte met Ds. en Mevrouw Groeneveld kennis maken in de consistorie, en ter wijl de grote menigte het kerkge bouw verliet, speelde de organist: Dankt, dankt nu allen God Met blijde feestgezangen. ZUILICHEM. Vrijdagavond 18 Febr. j.l. kréég de Zuilicbemse Stihaakver. alhier Haaften I op bezoek. Deze competitie wedstrijd eindigde met een ó1/931/2 overwinning voor de Z.S.V. De kerke raad der Nederl. Herv. gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op Ds. van der Ent Braat van Elburg. Vrijdag- en Zaterdagavond j.l. gaf de Chr. gemengde zang- ver. „Sursum Corda" alhier haar jaarlijkse uitvoering onder leidinig van dir. Wigmahs. Was Vrijdagavond de zaal goed bezet met donateurs, Zaterdag avond was de zaal tot in alle hoe ken gevuld. Door het koor werden een 4- tal nummers ten gehore gebracht, waarna de eerste 2 bedrijven ,van de samenspraak „Gekroonde Strijd" werden opgevoerd. In de pauze zong de dirigent het ,num- mer „Droomland" met begelei ding van het orgel. Na de pauze werden door het koor wederom een 3-tal .nummers gezongen. Hierna werd het laat ste bedrijf van de samenspraak opgevoerd. Dat een en ander goed in de smaak van het publiek viel, bleek uit het daverend applaudiseren. Tenslotte zong' het koor nog een 3-tal nummers. De voorzitter dankte hierna al len, in het bijzonder de dirigent voor zijn schitterende leiding. Spr. hoopte, dat deze het koor nog lang mag dirigeren en tot grote bloe ibrengen. Als blijk van er kentelijkheid bood de voorzitter namens het koor de directeur een bloeiende clivia aan, waarvoor de ze allen hartelijk dankte. Beide avonden werd nog een geldinzameling gehouden voor de Zuilichemse jongens in Indië, wel ke inzameling het mooie bedrag van '"f 45.31 opbracht. Een woorcl van dank aan de zangvereniging, alsmede aan alle gevers en geefsters is hier zeer ze ker op zijn plaats. Een nieuwe lom a t en- s o r te er 111 a ;c!h ine. De tomaat werd he;t eerst be kend als sierplant. Aanvankelijk dacht men, dat ideze fel rood ge kleurde vruchten niet anders dan zwaar vergiftig konden zijn. Het bleek echter, dat men hier in te- gendeël met een fruit te doen had hetwelk zowel rauw, gekookt als gebakken zeer gezonde en smake lijke gerechten opleverde. Maar... in de praktijk stond men voor de moeilijkheid, dat de ze vruchten wel zeer teer waren en licht beschadigden bij het han teren. Men was dan ook gedwongen ze met de grootste zorg met de hand te sorteren. Onnoemelijk veel vruchten werden door onvoldoend geroutineerde arbeiders diermate beschadigd, dat ze onverkoopbaar werden. Voor het sorteren is nu echter onlangs een nieuwe machine ge construeerd, die in Engeland be, wezen heeft de menselijke arbeid voor het grootste gedeelte te ver vangen. Ervaren werklieden kun nen nu voor meer efficiënt werk gebruikt worden, terwijl een jon gen of meisje de onrijpe vruchten 'uitschiet. En rest dan nog de g.- vlilde verpakking te wegen. Het principe is zeer eenvoudig. Een zacht rubber transportbandje beweegt zich door een met spons- rubber gevoerde transportgoot die de tomaten onder sorteerramen doorvoert. Deze sort eer ar men vor men eigenlijk een soort rotor wel ke van zachte rubberplaatjes is voorzien. Achtereenvolgens passe ren de vruchten de op verschillen de hoogten opgestelde sorteer-ro- toren, schepraderen, welke de to maten sorteren, door deze als het ware uit de rij te schuiven. De grootste maat het eerst en zo verder in 5 sortalies. Het restant, dus de allerkleinste vruchten,glij den op het einde der band in een doos. Het resultaat is: onbescha digde vruchten, volkomen gelijk matige sortalie, behalve natuurlijk de kleinste malen. Geen geschaaf de of beurse tomaten en boven dien worden de steeltjes niet uit gerukt. K. Bij Koninklijk Besluit van 11 Augustus 1948, i|S het mobilisa tie-O orlogskruis ingesteld. Hierbij is het navolgende bepaald De machtiging tot het dragen van het „Mobilisatie-Oorlogskruis" wordt door oï namens de betrok ken Minister verleend aan: a. militairen en oud-militairen in dienst van het Koninkrijk der Nederlanden, behorende of be hoord hebbende tot de Koninklij ke Landmacht of Marine, het K.N.I.L., en de troepen in Suri name en Curagao, die in werke lijke dienst zijn geweest. 1. Voor wat Nederland be treft, tin het tijdvak na 6 April 1939 en vóór 20 Mei 1940 geduren de tenminste 6 maanden oï in het tijdvak na 9 ''Mei 1940 en vóór 19 Mei 1940 buiten Eet vijandelijke of door de vijand bezette gebied; 2. voor wat de overige ge biedsdelen betreft voor de tijd vakken, die ter secretarie worden medegedeeld b. aan Nederlanders of Neder landse onderdanen, gedurende be paalde tijdvakken dienst gedaan hebbende aan "boord van een zee schip, varende onder Nederlandse vlag of deel uitmakende van vlieg tuigbemanningen der Nederlandse Burger Luchtvaart onder Neder lands, dan wel geallieerd beheer; c. aan verzetstrijders indien zij vóór 5 Mei 1945 in het verzet mi litaire werkzaamheden hebben ver richt b.v. het strijdend gedeelte van de B. S. De aandacht van belanghebben den wordt voorts op het navol gende gevestigd1 I. het mobilisatie-oorlogskruis kan fiiet worden toegekend aan hen, die gerechtigd zijn tot het HARMONICA-GAAS in elke hoogte GLAD- en PUNTDRAAD Wederverkopers korting HEUSDEN Alle soorten en maten Granieten gootstenen vanaf f 30,—. Alle betonwaren; als broeibakonder delen, palen, putten, varkensbakken, buizen enz. Tevens deze week voor de wal: Een schip grind en een schip grindzand, wat wij U zeer voordelig thuisbezorgen. M - fc Bergstraat Wijk .v«-v V.V.*. V.-.V.V.-.V.V.V v.Tv /x-v.vivXy::. :8:v:-:*:v> COCOS! Fa. CH. SCHREUDER ZN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 7