INGEZONDEN Sportnieuws Gevondeo en verloren voorwenen De Werkliedenver. „Helpt El kander" alhier, hoopt Zaterdag 5 Maart a.s., des avonds 7 uur, in de Naaischool haar jaarvergadering te houden. Behalve het huishoudelijk gedeelte waaronder bestuursverkiezing van de aftredende Secretaris en Commissaris, zullen deze avond enkele sprekers het woord voeren w.o. de Ed-elachtb. Heer J. Roseboom, Burgemeester van Hedel en Kerkwijk, Weled. Heer C. van de Werken, wethouder der ge meente alhier en mej. Schulz, mede werkster op maatschappelijk terrein. Tevens zal een taarten-verloting plaats vinden. Het bestuur der vereniging hoopt, dat de leden aan de uitnodiging zul len gehoor geven door een grote en trouwe opkomst. „Een nieuwe lente, een nieuw geluid", werd Zaterdag j.l. weer be waarheid, toen ons dorp voor het jaar 1949 als lentebode de ooievaar kon aanschouwen. Misschien de primeur van onze omgeving? Zaterdagavond overleed nog plotseling in bet ziekenhuis te Den Bosch, na een korte ongesteldheid, de heer H. Wolfers, in de ouderdom van 70 jaar. De overledene heeft een belang rijke plaats ingenomen in het kerke lijk en staatkundig leven. Als ouder ling der Ned. Herv. Kerk heeft hij een kwarteeuw zijn gaven gebruikt in het belang van de kerkelijke ge meente, terwijl hij als raadslid zich een lange reeks van jaren met volle toewijding en ijver aan de gemeente heeft gegeven. De verslagenheid in ons dorp is •groot en menigeen voelt diep wat men in hem heeft verloren. SLEEUWIJK. Ds. W. v. d. Meulen van Wou- brugge heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. Die dames Jaantje v. d. Nat, Paula Kant en Anni Kant, behaalden De Utrecht het diploma lingerie. De heer Verhagen, controleur alhier, is 27 Febr. j.l. overgeplaatst naar Stadskanaal in Groningen. Donderdagavond was er in ge bouw Vegos een jaarvergadering van de Herv. Jongeiings- en Knapen- vereniging.. Het is een welgeslaagde avond geweest. UITWIJK. J.l. Vrijdag- en Zaterdagavond 24 en 2 5 Februari, gaf de gem. zang vereniging „Oefening Kweekt Kunst alhier, haar 'tweede uitvoering in de ze winter. Vrijdagavond trad' zij voor haar donateurs op, Zaterdagavond voor het publiek. Beide avonden was de zaal 'geheel gevuld. Na een kort openings woo id van de voorzitter, 'de heer P. van Oud- heusden èn 'het gezamenlijk zingen van het eerste couplet van ons volks lied, werden een aantal zangnummers ten gehore gebracht, welke er bjj (Buiten verantwoording der Red.) iMijnheer de Redacteur, Zo het mogelijk is zou 'ik gaarhie een klein plaatsje'in uw blad willen vullen en wel naar aanleiding Van het raadsverslag der gemeente Heus den, waarbij de voorzitter van het waterschap „De Binnen Oude Maas", ove rde bak wordt gerukt ten wiel door niemand minder als dé wethou der Thomas Buijs, die voor die twee de maal afgeweken heeft van de godvruchtige gewoonte om als wet houder zijn mond te houden tijdens de raadsvergaderingen. De eerste maal dat hij ais wethou der in de raad moest spreken wist de heer Verschuur hem heel 'fijntjes aan het verstand te brengen, dat hij meer gezegd had dan hij 'verantwoor den kon; nu sprak hij 'weer enwgs het wederom de heer Verschuur, 'die, de politiek kennende, hem, leek 'in de politiek, aan het verder praten bracht om weer stommiteiten uit te kramen. I Het ging over de watervoorziening in het dorp Herpt, dat ook tot cLe gemeente Heusden behoort en waar men al geruime tijd met angst <zlgt naar het ogenblik, dat er ongewenst een brand zal uitbreken, omdat er dan hoegenaamd geen bluswater aan wezig zal zijn. Men wil in deze de schuld gooien op de voorzitter van „De Binnen Oude Maas" doch vergeet dat de ge meente in deze moet zorgen. Bij „De Binnen Oude Maas" hoeft men in 1939 plm. f35.000 verwerkt om, in het belang van haar gebied, een goede waterafvoer te krijgen, een verbetering die aan alle verwach tingen heeft voldaan- 'thans is er wederom een begro ting van plm. f 80.000 om dit werk verder te vervolmaken. Ais men deze cijfers bekijkt, dan het publiek goed „in" gingen, wat wel bleek uit het applaus. Na de pauze volgde een ernstig spel in vier bedrijven „De Zoon van de Berkenhof", opgevoerd door 11 leden der zangvereniging. Met zeer grote aandacht werd dit spel door de aanwezigen gevolgd, vooral wat betreft het laatste bedrijf. Alle mede spelenden vertolkten 'hun rollen dan ook bij uitstek goed. Mien had ook boven dit stuk kunnen plaatsen: „De mens wikt, maar God beschikt", veel was er echter nodig of moest er gebeuren, voor dat de gierige boer in bedoeld 'spel zover was. Het applaus na afloop was wel verdiend. Tussen de bedrijven door werd het publiek verrast op een solo „Het hutje bij de zee", gezongen door de dames v. d. Nat en „Dromelan,d" met orgelbegeleiding, gezongen door de dirigeitt de heer Wigmans. 'Het applaus was ook hier wél verdiend. De voorzitter sprak tot slot nog een kort dankwoord, waarna met het gezamenlijk zingen van „Mijn schild ende betrouwen" de avond werd be sloten, waarna het publiek hoogst voldaan huiswaarts keerde. WIJK. Op 19 Febr. j.l. gaf de zang vereniging „Zanglust" uit Veen, haar aangekondigde uitvoering in het Ver enigingsgebouw alhier, voor een uit verkochte zaal. De Ere-voorzitter, de Wieled. Zeer- gel. Heer Dr. van der Loo, opende de avond met een kort woord, waar in 'hij o.m. dteed uitkomen, dat de vereniging door het ontbreken van een gelegenheid in eigen plaats, ver plicht werd naar elders te trekken, wilde ze zich in 'net openbaar doen horen. Daarna werd onder dte begeeste rende leiding van haar dirigent, de Weled. Heer H. A. Ruhge, met de afwerking van haar programma be gonnen. Al direct was te horen, dat deze vereniging over goede krachten beschikt. Het hoogtepunt van de avond werd echter bereikt bij de uitvoering van de Cantate's „In het Bosch" van G. Jellesma en „De Star renhemel" van J. Nauta. Hier kon men opmerken, wat onder goede lei ding en. taaie volharding is te berei ken. Want dat hier veel studie aan vooraf ging is duidelijk. Liever wil len wij geen namen noemen,, van zelf was de ene solist(e) beter dan de andere, doch wij willen volstaan met: Het geheel was zeer mooi. Het publiek beloonde dit dan ook telkens met een daverend applaus. Tot cle jongelui in Veen zouden wij willten zeggen: versterkt uwe zang, speciaal met mannenstemmen, „Zang- lust is het dubbel waard. Ter afwisseling werd door de To neel ver. „Kunst na Kracht" uit Haaf- ten zeer toepasselijke naam een aardige vertolking gegeven van het toneelspel in drie bedrijven „Achter de wolken schijnt de Zon", jammer dat niet meer wetk gemaakt geloof ik wel, dat men het met, mij eens zal zijn, dat de taak van een waterschap ook daarin bestaat, dat de landerijen zovfeel mogelijk water- vrij zijh. in de winter, wanneer men dikwijls overlast heeft van water. Ik geef gaarne toe, dat dit in het onder havige geval niet bevorderlijk is voor de gemeente Heusden ten opzichte van bluswater bij brand, maar bij een oppervlakte van ruim 4000 H.A. kan men niet belangen in het oog houden die andere besturen aangaan en al mochten daar boerderijen bij zijn, ik meen dat ook de gemeente voor de boerderijen moet zorgen, dit is niet de taak vati een waterschap het was daarom zeer juist gezegd van de voorzitter van de raad der gemeente Heusden, 4„dat het Water schap zich verder uitstrekt dan over Herpt alleen". Bij een onderhoud dat ik had met de heer Burgemeester der gemeenté Heusden heb ik hem „als mijne me ning" medegedeeld, dat de gehele toestand mogelijk op te lossen zou zijn door het plaatsen van een stfciw, zodanig, dat het lage land uoch zou kunnen lossen, terwijl dan de hoger gelegen landerijen „naar mijne me ning" geen schade zouden onder vinden van iets hogere waterstand. Nu vraagt wethouder Buijs of de voorzitter van het waterschap zijn ingelanden ook geraadpleegd heeft, en de heer Verschuur, wethouder Buijs aanvoelende, dat hij nu eens een hatelijkheid kan lanceren aan het adres van die voorzitter, laat hem heel laconiek zeggen, dat dit een dictatoriaal optreden is van de voorzitter van het waterschap(2e spreekbeurt van wethouder Buijs!!) Op de «eerste plaats wil ik wethou der Buijs mededelen, dat er voor mij nog geheel geen aanleiding geweest is om ingelanden te raadplegen, door gaans doet men dit pas wanneer een verzoek is ingekomen en dat is hier niet het geval. Iets anders is het volgende was van de toneelaankleding, dit zou stellig van invloed geweest zijn op de acteurs. Aan het slot dankte de voorzitter, de heer G. Blankers, het publiek voor de grote opkomst en voorbeeldige orde. Mondhygiëne WELL. Maandag 21 Febr. hield de C.J.V. „Paulus" alhier, haar 48e jaarfeest in „Ons Huis". Vooraf was een wijdingsdienst gehouden, waarin Ds. de Graaf f voorging. Nadat door de heer v. Hemmen, die tevens leider is van de Kjna- penvereniging, welke vereniging ook bij deze feestavond betrokken was, een openingswoord had ge sproken, ging hij voor in gebed en zingen van Ps. 68 vs. 10, waar na aoor <3e voorzitter D. J. van Loon werd gelezen Mare. 3 vs. 20 •lot 35, die hierover een inleiding gaf. Nadat de secretaris en pen ningmeester verslag hadden uitge bracht, werd de avond verder ge vuld met voordrachten en opstel len. Voor de pauze konden de af gevaardigden van de verschillende verenigingen hun groeten over brengen, n.l. de M. V. „Tabitha" alhier, de kleine M. V. „Jong le ven", de J. V. „Daniël"' uit Ne- derhemerl, de J.V. „Samuël" uit Aalst, de J. V. uit Heusden en de Geref. Jeugdvereniging aan het Wellseind, die allen hun beste wensen lot uiting brachten fot groei en bloei der vereniging. De voorzitter dankte allen voor hun gelukwensen. In de pauze werden de aanwezi gen getracteerd. Nadat ook de verslagen der Knapenverenigingen waren uitge bracht volgde een samenspraak, die bij de aanwezigen goed in de smaak viel. Een opstel en enige voordrachten brachten het einde vgn deze goéde geslaagde avond. De lieer Hemmen sloot meteen dankwoord tot allen en in het bijzonder aan Ds. de Graaff. Tot slot volgde dankgebed en het zingen van Ps. 89 vs. 1. WOUDRICHEM. Alhier arriveerden enige Oos tenrijkse kinderen, die voor enkele maanden liefderijk door verschillende pleegouders «zijn opgenomen. De «collectie ten bate van de Ned. Herv. kerk, gehouden tijdens de intrede van Ds. Groeneveld, bracht f277.«op. WERKENDAM. Ds. Chr. v. Dam, predikant bij de Geref. Gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Moercapelle. Zaterdag 5 Maart des avonds 7 uur, hond de Christ. Hist. Unie een grote Propaganda-avond in de In de vergadering van het bestuur van de afdeling Herpt van die NCB op 2 December, dus zowat drie maan den geleden, is dieze zaak ook ter sprake geweest, ook daar heb ik aangegeven op welke manier dit eu vel vermoedelijk zou kunnen worden verholpen, op deze vergadering was wethouder Buijs ook aanwezig en heeft hij alles goed in zijn oren kun nen knopen, ieder dacht nu dat B. en W. de zaak wel zouden aanpak ken, maar neen wij hoorden niets. In de vergadering van 31 Januari van hetzelfde bestuur, werd een schrijven gericht aan B. en W.over deze onhoudbare toestand'; tot heden mochten wij nog niets vernemen als juist wat nu in het raadsverslag tot uiting komt. Nu Jij kt het mpj wel vreemd, dat mij jn deze dictatoriaal optreden verweten wordt, maar wan neer wij nu deze onverkwikkelijke ge schiedenis lezen, zit dan het 'dictato riaal optreden niet bij wethouder Buijs, die het eenmaal vertikt ojn •deze zaak in het belang der gemeente naar voren te brengen, misschien wel met een zekere beha gelijkheid uitziet naar een brand die grote afmetingen aan kan nemen, omdat hij dan de schuld van die ramp op de voorzitter van „De Binneh Oude Maas" kan werpen, niettegenstaande hij dan als wethouder de verantwoordelijke per soon is en moeten dan de getroffe nen dit maar lijden?? ResumerendeDe voorzitter van een waterschap is voor de lande rijen; de taak van B. en W. voor de gemeente en zijn inwonerswan neer deze instanties met elkaar pra ten kan er iets goeds tot stand ko men, maar niet door dictatoriaal op treden, dat kenden wij alleen maar ten tijde van de landstand, daar heeft men dat kunnen leren. Met dank voor de plaatsruimte, CHRIST A. J. VAN HERPT, voorzitter van het Waterschap „De Binnen Oude Maas". Nutszaal. De voorz. der Chr. Hist. Unie, de heer H. W. Tilanus zal spreken over: „Politieke vragen van de Dag". Er wordt ruime gelegeai- heid voor gedachtenwisseling gege ven. Bij de Chr. Geref. Kerk is beroepen, Ds. N. de Jong van AIj_d- delharnis. Het dochtertje van de heer J. Korsman alhier, geraakte dezer dagen te water in de Binnenhaven. Door liet resoluut ingrijpen van de heer D. Potters werd het kind van een verdrinkingsdood gered. Te Utrecht slaagden voor de Modevakschool ENSAID als costu- mière de dames Adr. Visser, A. W. Vos en J. Zwets alhier, terwijl voor Lingerie-, Huishoud- en Sportkle- ding mej. B. Biesheuvel en voor Lin gerie Coupeuse, Mej. A. Kramer al hier. Zij genoten hun opleiding bij Mevr. v. Rijswijk-v. d. Stigt te Gor- kum. Vrijdagavond half acht zal in het gebouw voor Chr. Belangen voor de Herv. Stichting door de voor gangter, de heer. van Kooten, Bijbel lezing worden gehouden. Zaterdagavond «om 8 uur zal ten «huize van de voorgangter leden vergadering worden gehouden van de Herv. «Stichting. Het 7-jarig zoontje van P. Petersen dat hier gelogeerd was bij de veerman fL Heistek, had Zater dagavond het ongeluk zijn been te breken. 'Dr. Schols' achtte overbren ging haar het ziekenhuis te Gorin- chem 'noodzakelijk. ZUILICHEM. Begin volgende maand zal we derom een pakket voor onze Zui- liclieinse jongens in Indië worden klaar gemaakt, een z.g. Paaspakket. Een huis-aan-huis-collecte zal met worden gehouden, daar de kasmid delen van het comité, dank zij de inzamelingen, welke de laatste tijd werden gehouden bij feestelijkheden, uitvoeringen e.d., voor de thans te vereenden pakketten nog voldoende zijn. Wel zou het comité graag de beschikking hebben over een aantal tabaksbonnetjes, zodat we onze jon gens ook wat sigaretten kunnen toe zenden. Langs deze weg doen wij dan ook een beroep op de Zuili- chemse burgerij, om indien mogelijk een o'f meer tabaksbonnen af te staan aan het comité, belast met de verzending der pakketten. De namen der comitéleden zijn: F. H. Beckerman, Mevr. A. v. Os- van Eeten, Mej. J. H. Rüger en II. C. Schriever LAzn., welke gaarne de eventueel beschikbaar te stellen bonnen in ontvangst zullen nemen. Vrijdagavond j.l. werd in de Bijz. school alhier de jaarlijkse ou deravond gehouden. De voorzitter opent deze bijeenkomst mét het la ten zingen van Ps. 100:1, 2, 3 <eni 4, leest 1 Joh. 2:117 en gaat voor in gebed. Vervolgens heel spr. alle aanwezigen hartelijk welkom en spreekt een kort openingswoord naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte. Nadat door het Hoofd der school verslag was uitgebracht van de toe stand der school over 1948, doet hij nog enige mededelingen omtrent het kleuteronderwijs en het voortge zet lager onderwijs. Tenslotte richt hij zich met enkele woorden tot de heer Duijzer, welke per 1 Maart a.s. vertrekt naar Woudenberg. Wij zeg gen U dan namens Bestuur, perso neel en ouders enz. dank voor Uw verrichtte arbeid en wensen'U Gods onmisbare zegen toe. Vervolgens wordt door de heer Duijzer een referaat gehouden over „Beroepskeuze". Na de pauze worden lichtbeelden vèrtoond met toelichting n.l. „het wondere land van de Nijl". Nadat de heer Duijzer van allen afscheid heeft genomen spreekt Ds. W. J. v. Hoek het slotwoord en gaat voor in dankgebed. De collecte voor de op te richten Kleuterschool bracht f43,35 op. VERLOREN: Een paar lederen da meshandschoenen (lichte kleur). S.v. p. terug bezorgen Putterstraat Z 99, Heusden. GEVONDEN1 schort, afkomstig uit de autobus Alad. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Heusden. GEVONDENEen paar kniekou sen. Terug te bekomen bij Jac. Bran derhorst, Buitenstraat te Genderen.. GEVONDEN Een armbandje. Te rug te bekomen bij B. A. Versteeg, B 107, Genderen. HEUSDEN. Het 2e elftal eindigde Zondag de competitie met een flinke overwin ning op Vlijmense Boys, n.l. 4—1. Hel was een aardige wedstrijd die, niettegenstaande het ruwe weer, het aanzien volkomen waard was. Het 3e elftal won met 32 van B.V.V. 6. A.s. Zondag gaan zij naar den Bosck om te trachten wederom de punten binnen te halen tegen dezelfde te genstander. Vertrek 10 uur met de bus van de Vismarkt. Daar het elftal ongewijzigd is, worden deze week geen briefjes thuis gestuurd. Ieder neme hier van goede nota. Dus alle 3e elftal spelers van Zondag zijn dus weer present. Zondag precies twaalf uur, worden de kaarten Holland-België uitgeloot. Alle leden die zich opgaven, worden verzocht persoonlijk aanwezig te zijn. ALMKERK. Zaterdag speelde A.V.V. 1 een ne derlaagwedstrijd tegen Altena 1, de ze wedstrijd eindigde in een 42 nederlaag voor 'A.V.V. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: Almkerk 2Aalst 3, neder laagwedstrijd, 2.30 uur. Almkerk 1 Aalst 1, nederlaagwedstrijd, 4.10 uur. Tevens zal er Zaterdag a.s. een uitvoering worden gegeven door de voetbalvereniging met medewerking van de toneelclub. Degenen die nog niet in het bezit zijn van kaartjes dienen niet te lang te wachten, daar het een prachtavond zal worden en wel in de zaal van C. G. v. D|ijk. AALST. Afgelopen "Zaterdag kwam er gee* enkel Roda-elftal in het veld. Wel kwamen drie spelers uit in het dis trictselftal dat op het terrein te Aal burg een wedstrijd speelde tegeneen elftal van de Gorkumse scheidsrech- üersvereniging. Die fluittisten wonnen deze ontmoeting mfet 32. Zaterdag a.s. gaat zowel Roda ,1 als 2 naar Almkerk voor deelname aan de nederlaagwedstrijden tegen het eerste en tweede -elftal aldaar. Vorig jaar wonnen zij daar beide dte beschikbaar gestelde prijs, zodat wc geneigd zijn te zeggen „'beter N kan. het al niet". Als het dan maar wqer net zo wordt. Daarvoor zaf er ech ter hard aan gewerkt moeten woe den. Voorts zij nog medegedeeld, dat Roda 1 deelneemt aan de door de K.N.V.B. uitgeschreven bekerwedstrij den voor het Zate rdagmiddagVoe that, terwijl voor het tweede en junioren- elftal nederlaagwedstrijden zijn uit geschreven voor de maari&en Mpart e;n April. Voorlopig dus nog een flink programma. CAPELLE. Zaterdag speelde „Wit Zwart" dte- voorlaatste wedstrijd in dit seizoen regen Longa III uit Tilburg. Wit- Zwart won mie't 5o. HERPT. A.s. Zondag speelt de v.v. „Herpt- se Boys", haar laatste thuiswedstrijd voor de competitie en wel tegen de Vlijmense Boys. Dit zijn twee ge lijkwaardige elftallen. Maar Herpt zal alles in het werk stellen om deze wedstrijd te winnen en boven Vlijmen le komen op de ranglijst. Vlijmen zal er niets voor voelen om onder Herpt te staan. Om deze re den wordt Zondag een spannende wedstrijd verwacht. Een wedstrijd, die staat onder de altijd prima lei dende scheidsrechter v. d. Heiden uit. den Bosch. Hij wordt gespeekl op het terrein van de Herptse Boys en vangt aan om 2 uur. SLEEUWIJK. De laatste competitiewedstrijd te gen Rijsoord, werd voor Sleeuwijk een flinke nedérlaag. Sleeuwijk had enige jeugdige spelers opgesteld, die tot aan de rust goed voldeden. Sleeuwijk kreeg door het forse spel van Rijsoord nogal eens een vrije trap le nemen. Met de rust was het nog 00 maar 29 min. voor het einde opende Rijsoord de score en werd het nog 40 voor de thuis club. Een Sleeuwijkse combinatie ver loor met 21 van een GÜ.S.-com binatie. De junioren speelden gelijk. 44. WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdag speelt het eerste elf- lal een vriendschappelijke wedstrijd legen Rijswijkse Boys I, op het ter rein alhier. Aanvang 4 uur. WERKENDAM. Uitslag ivoetbalwedstrijd Koz. Boys II alhier tegen V.V.G.Z. II 31. Elke poetsing met IVOROL is een ware mondwasiing.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2