Electrisch Weide-afrastering MICHAÈL's Ijzerhandel Accountantskantoor G. P. van den Hoven Buikbanden naar Maat G. A.van der Ham, Breda J J. M. VAN DER POL Rijwielhandel, Reparatie-inrichting GEGALV. EMMERS NAAIMACHINES. B. VIVEEN C. J. VERDOORN Levert U Pootaardappelen Een uitkomst Gevestigd te Heusden: 4- A OuÉeusdenschestraat W 2 Heusden W. P. v. d. Zalm Couwenberg ADR. VERWIJS Pootaardappelen, V oederbietenzaad Tevens gelegenheid tot opfokken van hennen Wijksestraat W 128-130 HEUSDEN Telefoon 49 Bedden Woninginrichting Matrassen niet op deze goedkeuring te worden gewacht. De Voorzitter belooft, dat B. «en .W hiertoe nogmaals pogingen zullen doen. Namens B. en W. stelt de Voorzit ter voor om aan v. d. Wiel, die tij delijk het gemeentebocleschap heeft waargenomen en daardoor veel werk heeft moeten verrichten, een gratifi catie toe te kennen van f 100.voor het extra werk. De heer Kuijpers kan daarmede volkomen accoord gaan en stelt het op prijs, dat B. en W. met dit voor stel zijn gekomen. Met algemene stemmen wordt ook dit voorstel aangenomen. De Voorzitter zegt, dat de vissers in de gemeente de laatste maanden een slechte tijd meemaken in verband met de prijzen van de vis, zij besom men daardoor vaak slechts een ge ring bedrag. B. en W. hebben in overweging genomen deze mensen ter wille te zijn, door het in het levjen roepen van een steunregeling tot het tijdstip dat de spieringvangst begint. Spr. heeft deze kwestie op het Dep. van Sociale Zaken ter sprake ge bracht en hij kreeg de indruk, dat men in principe wel gen'egen was deze mensen te helpen, voigens de regeling voor kleine zelfstandigen. Nu krijgën we natuurlijk de kwestie van het aanvragen van een extra pijdrage. Spr. heeft zich voor dit doel ook gewend tot het Departement van Bin nenlandse Zaken voor het verkrijgen van een extra bijdrage. Hoewel men gleen toezegging kon doen gelooft spr. wel, dat men bereid zal zijn de helpende hand te bieden, .50 pet. zal echter voor rekening van de ge meente komen. De mensen die zijn blijven vissen zullen in de regeling worden opgenomen, doch een strenge controle zal worden toegepast. Er zal een bijdrage worden verleend op hun verdiensten. Een commissie van drie perssonen, een aan te wijzein door het Depaftement, een door het Borgstellingsfonds voor de Langs'traat de Waalwijk en een door het ge- meentebest. zullen toezicht uitoefenen. Spr. is hiervoor ook nog op de grif fie in den Bosch geweest en daar wilde men ook wel mjeewerken. Gaar ne zouden B. en W. vernemen pf de raad hiermede acooord gaat, opdat B. en W. het plan verder kunnen uitwerken. De heer Kuijpers juicht niet toe, dat B. en W. iets ypor deze mensien willen doen; Spir. is overtuigd dat zij:n fractie 'daaraan zal willen mee werken. Niettemin zou hij evenwel een ernstige waarschuwing willen doen horen, opdat vissiers die inmid dels in andere branche's werk hebben gevonden niet zul Jen. trachten tenge volge van deze regeling weer hpt vis- sersbedrijf ter hand te nemen. De re geling dient alleen te gelden voor vis sers die op1 het ogenblik nog pis zo danig werkzaam zijn. Spr. gelooft, dat de ledieh der commissie weinig invloed op de controle zullen gunnen uitoefenen, alleen de vertegenwoordi ger van de gemeente zpl daartoe in staat zijn. De Voorzitter zegt, dat het voor het verkrijgen van een rijksbijdrage nodig zal zijn, ©en zekere limiet te stellen. De beer v. d. Wiel acht controle eveneens een moeilijke kwestie. Wethouder Hartman zou de rege ling alleen doen gelden voor de vis:- sers, die dit op bet ogejnblik nog zijn. Die elders werk hebben gevon den, behoren niet de gelegenheid te krijgen, daarvan, als ze weer zouden gaan vissen, onmiddellijk te profi teren.. Spr. zou de bepaling maken, dat ze dan éérst weer 5 weken moe ten hebben gevist. De Voorzitter is het er mede eens, dat de regeling alleen mag géiden voor hen, die op bet ogenblik pojg vissen. Zeker is de controle moeilijk, dë vissers zullen zelf mee moeten werken, anders brengen zij de rege ling in gevaar. Het mag niet voorkó men, dat zij bij deze en gene een zoodje vis brengen en dan het geld in hun zak steken. Alleen wat hier aan de afslag geleverd wordt is te controleren. De heer v. Straten zou ook in be ginsel willen besluiten, om alleen die vissers op te nemen in de regeling, die op het ogenblik nog vissen. De heer v. d. Wiel is van mening, dat een visser die elders werk heeft gekregen en daar ontslagen wordt, noodgedwongen dus weer moet gaan vissen, doch in de gelegenheid .mpet komen, om in de regeling te worden opgenomen. 1 De heer Kuijpers merkt op, dat zo iemand dan in een regeling valt die voor hem voordeliger is dan de rege ling die voor de vissers zal gelden. Spr. vraagt verder of ook rekening zal worden gehouden met hel inkó- men over het gehele jaar. De Voorzitter gelooft wel, dat daar mede rekening wordt gehouden, maar de meeste vissers hebben evenwel reeds de gehele winter zo goed als geen inkomen gehad. Mlet algemene stemmen wordt goedkeuring gehecht aan de plannen, om te trachten de steunregeling in het werk gesteld te krijgen. Naar aanleiding van een vraag in de vorige vergadering gedaan, deelt de Voorzitter mede, dat hij in Gorin- chem heeft geinformeerd en dat daar de danscursussen wel onder de ver makelijkheidsbelasting vallen. Wat de vraag betreft, eveneens ge daan in de vorige vergaderiipg, over de mogelijkheid van huurverlaging van. nieuwgebouwde woningen, is spr. bij informatie gebleken, dat in die gemeenten de huren door het rijk nog niet definitief waren vastgesteld, wat hier wel het geval was. De heer Kuijpers merkt op, dat het er over 'gaat, dat de huren nier hoger zijn dab elders. Spr. zou bij de diverse gemeenten in de streek willen doen informeren, hoe hoog de huren daar zijn, en zou er web kelijk verschil' bestaan, dan zou hij willen trachten, dit verschil opgehe ven te krijgen. Dit is vooral van be lang als de in uitzicht gestelde mo gelijkheid tot huurverhogng met 30 pet. van kradht wordt. Als in Andel een huurwaarde van f 3.en hier van f 4.bestaat, dan valt Andel bui ten de verhoging en mag 'die hier wel berekend worden. Bovendien zijn er gemeenten, waar in de huur ook de waterleiding begrepen is, wat hier ook niet het geval is, men dient daar mede dus ook rekening te honen. De Voorzitter zal gaarne informa ties inwinnen, doch men moet niet' uit het oog verliezen, dat niet de ge meente de huren vaststelt, doch dat men zulks in den Haag doet. Rondvraag. De beer v. Straten heeft de afras tering gezien achter de nieuwe wo ningen in de Burgemeester v. d. Lelystraat, wat zal er gebeuren als de weiden daarachter worden inge- schaard, zal het vee deze afrastering dan niet stuk maken? De Voorzitter deelt mede, dat de afrastering 2 meter hoog is omdat men er anders overheen klimt. Wethouder Crielaart merkt op, dat aanvankelijk iV2 meter hoogte was genomen, 'doch men klom er dan ge woon overheen. Spr. vindt het schun nig, dat zij die nu in een behoorlijke woning zitten, de boel al direct eo gaan vernielen. De heer v'. Straten vraagt of de Zandsteeg onder de kom der ge meente valt. i De Voorzitter antwoordt ontken-i nend, doch Ged. St. is verzócht, de Kom daarmede te willen uitbreiden. De heer Kuijpers vraagt of er al' iets is gedaan aan de omzetting yan het Burgerlijk Armbestuur in Sociaie Zorg. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. hiermede bezig zijn, men «zit op het ogenblik met de moeilijkheid van de salarisregeling voor de admi nistrateur. Vooral ook met de vraag of niet een woningbedrijf in het le ven "moet worden geroepen. Het is erg moeilijk dit op de duur /in de gemeenterekening, ie houden. Bij het opmaken Van de nieuwe begroting zouden 'B. en W. zo mogelijk «met een én ander rekening willen houden- De 'heer Kuijpers vraagt of hier voor één gezin dat zonder inkomsten zit, 'ook een norm voor uitkeringl is bepaald. De Voorzitter merkt op, dat dit aan 'het oordeel van het Burgeerlijk Armbestuur is overgelaten. Het is ook moeilijk een vast bedrag hiervoor vast te stellen, ieder géval behoort op "zichzelf te worden bekeken. De heer Kuijpers zegt, dat de {Mi nister in de Kamer heeft gezegd, dat 'de noodwetuitkering aan hén, voor 'wie die niet voldoende is, een toeslag mag worden verleend. De Voorzitter gelooft, dat de heren eikaars 'gedachten raden, want ook weth. Hartman heeft dit voor de vergadering 'ter sprake gebracht, fjet is 'echter moeilijk, dat de raad j'nier- voor normen gaat stellen, aangezien het Burgerlijk Armbestuur dit regelt. De heer Kuijpers zegt, dat in ver schillende gemeenten de armlastigen in de ziekteregeling worden opgei- men. Kan zulks hier ook niet. De Voorzitter acht de moeilijkheid de gemeentegeneesheer. De géméén- te loopt de kans, dat zij cdan dubbel zou betalen. Wel is het mogelijk ze in de ziekenhuis verpleging te doen opnemen. De heer Holster vraagt of aan de nieuwe uitbreiding de palen van de telefoon niet verzet kunnen worden. Ze staan nu gevaarlijk. De Voorzitter zegt, dat reeds po gingen rijn gedaan het net onder gronds te krijgen. Nu wordt het he lemaal gek, nu aan de andere kant de palen voor het radionet zijn gjé- plaatst. 1 j De heer Kuijpers verklaart dat er binnenkort aan dé telefoon gewerkt moet .worden, dan wordt de uitbrei ding1. ,ook ondergronds gemaakt, mo gelijk dat dan allies ondergronds ge bracht zou kunnen worden. De heer v. d. Wiel heeft gjejzidn, dat er een oproep is 'giedaan voor sollicitanten voor gemeéntebode, is er al iemand benoemd? De Voorzitter antwoordt ontken nend. De heer Spoor vraagt of er niets is te doen inzake de strandbeweging. De Voorzitter zegt, dat de Techni sche Dienst is opgedragen plannen te maken. Om er iets behoorlijks te krijgen, zal het echter duizenden moe ten kosten. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime «zitting. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Gerrit, z. van A. Vis ser en G. P. VinkAntonia, d. van A. Duijzer en H. HovestadtJan- nigje Wilhelmina, d. van T. Ver steeg en E. Rijken. SPRVNGC APELLE. Over de maand Januari. Geboren: Antonia L. J., d. v. A. Roosenbrand en T. Burghout; Alida, d. van W. van Driel en W. van der SteltJohannes A., z. van J. A. van Son en jMJ. C. de Bodt; Johannes F. W., z. van J. H. van Gorkum en C. F. H. Köhn- keJohanriés, z. van Mi- Rijken en J. A. Koninigs; Jenmeke C., d. van Mj. T. Kruijf en M- W|. Treffers; Adriana, d. van J. de Rooij en S. van pers. Overleden: M. Wagemakers, 85 j., echtgen. vah A. D. v. Berkei C. L. J. van Campen, 2 j.J. >M. Verhoeven, 79 j., echtg. van A- van Wijlen; J. J. Sterrenburg, 70 j., echtg. yan A. Sprangers. Hoogstraat 44 Woudrichem m ?28cStr Genderen Telef- 6 voor de gezondheid OLIEGOEDEREN I. OVERWEEL - B.-broek Burchtstraat W 55 Voor iedere band, een tevreden klant f 1*2*- <o>*> dy sh- Alle soorten vloerbedekking. Pracht sortering in Huiskamers en Slaapkamers Ruim gesorteerd in kapok en binnenveermatrassen Opklapbedden Spiralen enz. Wat is prettiger dan een O goedwerkende naaimachine Laat Uw naaimachine VAKKUNDIG nazien, binnen één week gereed. Nog uit voorraad leverbaarenkele nieuwe en gebruikte trapnaaimachines, als inzink-meubel of salonkast met langdurige schriftelijke garantie en vastgestelde prijzen. Naaimachine lampen, -Naalden, -Olie, enz., steeds voorradig. Erkend Naaimachinehandelaar en Reparateur Uitsluitend deskundig bewaarde Uit koelhuis en bewaarplaats Vroege rassen ook voorgekiemd verkrijgbaar Zo juist ontvangen een grote partij als Jassen, Broeken, Pijpen, Laarzen en Klompsokken HAAST U 1 Aanbevelend, Thans leverbaar: PRIMA APPARATEN, ISOLATOREN, DRAAD- EINDE, HEKAFSLUITERS en DRAAD - Verder voorhanden Saval Rugsproeiers, Stofzuigers met zeer sterke Motor, losse Stofzuigerslangen, Elementen voor Strijkijzers, Closetzittingen met deksel, Closetmatten, Closetschroeven, Emaille Kolenkitten, Grijze Keuken-uitzet enz. Aanbevelend, TELEF. 14 WIJK EN AALBURG in alle modellen, naar ieders wens, met en zonder elastiek £-/ Kantooruren9—5 uur 's Zaterdags 9—12 uur Worden vakkundig aangemeten. Wij bezoeken U ook aan huis, wat voor U betekentA le. Geen urenlang wachten. 2e. Geen reiskosten, enz. 3e. Geen verlet. Ook betaalt U niets vooruit. Stuur ons even een kaartje Ginnekenweg 64 Telef. 9232 0 DOUGLAS Super Scheermesje 0.08 mm Per pakje van 10 stuks f 1.25 DOUGLAS Super Scheermesje in Sweden vakkundig uit Sweeds staal gefabriceerd DOUGLAS Super scheermesje veroor zaakt geen gehavend en bebloed, maar wel een gelaat zoo zacht als wol 9 DOUGLAS Super Scheermesje wordt als om strijd geroemd en is alom verkrijgbaar Waar DOUGLAS Super Scheermesje niet verkrijgbaar is, kan men voor weder verkoop zich wenden tot het bureau van dit blad. Vertegenw.„PHOENIX"- en „ADEK"-Rijwielen „VICTORIA" Electrische Wasmachines Erkend Naaimachinehandelaar en Reparateur VOORRADIG: een flink kwantum hoog model. f 2,50 laag model f 2,35 met kruisbodem. f 3,30 Bergstraat Wijk K00KHAARDEN, HAARDKACHELS, DRIEGAATSKACHELS en GASFORNUIZEN vindt U bij HEUSDEN Telef. 23 d. e. n., ANDEL (N.-Br.) LEVERING VAN goedgekeurde en andere zaden, benevens plantmateriaal. Spoedig bestellen gewenst. COCOS! Fa. CH. SCHREUDER ZN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6