Voor BELljDENIS Plaatselijk Nieuws Te Gorinchem wordt een grote tentoonstelling gehouden. KERKBOEKJES BELIJDENISTEKSTEN Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Heusden wel wat kan bereiken, als maar vak- en zakenkennis, gepaard aan de no dige ijver, aanwezig zijn. Dat de heer A. de Haan, de leider en eigienaar van de werf, deze eigenschappen be zit, hebben de 40 jaren die acnter ons liggen, voldoende en overdui delijk aangetoond en dat hij die ei genschappen ondanks zijn ruim 70 jaren nog bezit, blijkt nog dagelijks. Van 's morgens tot 's avonds is hij nog steeds in de weer om leiding te geven aan zijn ruim 1 50 mjan per soneel, een personeel dat zeker nog een 100-tal meer kon bedragen als de woningpositie van Heusden daar voor geen belemmering vormde. Heusden is de heer de Haan dank baar voor zijn arbeid, die zo pntzct- tend veel voor haar en de omgeving betekent. Moge de scheepswerf de Haan en Cerlemans blijven groeien tot heil van Heusden en zijn omgeving. IIEUSDEN» Aan het soiistenconoours 2 e P,aasdag te Dordrecht zullen deelne men de heienP. A. de Graag, sax. sopr., Jac. Timmermans, bariton en C. de Graag, alt, terwijl de gebr. de Graag nog een duet zullen uit voeren. In de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. namen alhier een 51- tal mannen deel aan de StillLe Om gang te Amsterdam. Na een kort lot' 0111 kwart over elf vertrok men per touringcar van de A.L.A.D. naar station Drunen- Heusden, waar de extra trein der aid. Waalwijk van de Stille Omgang, naar Amsterdam vertrok. Bij aan komst aldaar trok men naar het Spui, vanwaar de Stille Omgiang plaats vond. Na afloop werd in de kerk De Papegaai een plechtige' H. Mis ter intentie opgedragen, waarna mep gezamenlijk ter PI. Tafel ging. Cm zeven uur vertrok men weer uit Amsterdam en te kwart ,ovier ne gen werd te Heusden gearriveerd. Moge. onze afdeling onder leiding van Kapelaan Manders, tel'kenjare in aantal verdubbelen, zodat een zelf standige afdeling zal verkregen wor den. Was Waalwijk een van de omliggende plaatsen die van mijngas werden voorzien, Heusden bleef daar niet bij achter en is thans ook aangesloten geworden op de hoofd leiding voor de Langstraat. Enigszins feestelijk zal dan ook morgen de omschakeling plaats vin den. Zoals ook in Waalwijk gebeurd is, zal door middel van een nieuwe Amerikaanse „pe al track" de gashou der in nog geen 2 minuten gelicht zijn en vervangen worden door z.g. „.mygadors", welke nodig zijn om het mijngas dezelfde kwaliteiten als liet cdkesgas te geven. Daartoe zullen Vrijdagmorgen 001 10 uur vertegenwoordigers van de gemeente en plaatselijke bouworga- nisaties, alsmede van particuliere zij de personen aanwezig zijn, 0111 met bemiddeling van de directeur der Merkisogasdemo, een maatschappij uit Kerklrade, deze gerucht- enre.uk- makende zaak tot een goede oplos sing te brengen. Door de vele luchtjes die de laat ste tijd uit die hoek' waaien, is het noodzakelijk geworden, dat tiaar eens een flinke opruiming zal wor den gehouden. Naar wij vernemen, kunnen ook belanghebbenden uit de gemeente Iieusden aanwezig zijn om hun eventuele bezwaren en verlangens ten opzichte van deze voor Heusden zo belangrijke zaak kenbaar tema ken. Verwacht wordt, dat er een grote belangstelling zal zijn, in het bij zonder wel van de Heusdense huis eigenaren en bewoners rondom de gasfabriek en de Demer. Moge deze ongezonde zaak spoe dig tot het verleden behoren. AALBURG. Woensdag 6 April, des nam. 3 uur, zal in de Ned. Herv. kerk alhier een huwelijksinzegening plaats hebben, waarbij hoopt voor te gaan Ds. L. Trouwborst. AALST. Op de Woensdag 23 Maart te Utrecht géhouden herkeuringen van dekhengsten is de 3-jarige Gelderse voshengst Kozak van het dekstation Maas alhier goedgekeurd. Bij Kon. besluit van 2 Maart 1949 is de heer H. van Ois G2jn. alhier benoemd tot buitengewoon heemraad bij het Polderdistrict Bom- melerwaard b.d. Mieidijk. Vrijdagmiddag omstreeks half vier werd ons gewoonlijk nistige dorpje opgeschrikt door liet in wer king treden van de sirene, bedoeld tot bij-efenroeping van het personeel der vrijwillige brandweer. Het bleek dat in de melksteeg een hooi- en stromijt van de landbouwer A. van Driel in lichte laaie stonden. Spoedig was men met de motorspuit ter plaat se en nam het blussingswerk een aanvang. Mede dank zij de goede windrichting bleef een tweede stuk hooi gespaard en was er ook geep gevaar voor de in de nabijheid staan de woningen op het Ge meent. De oorzaak moet gezocht worden in liet feit, dat twee jeugdige knaapjes met lucifers in de nabijheid geweest zijn. U ziet wat U wil' Met 'n Optica Bril. Magazijn „OPTICA", Langendijk 37. DINAND STUFKENS T Gediplomeerd Opticièn Cp de Maandagavond in café Gijbe aan de RietsChoöf gehouden buitengewone algemene ledenvergade ring der v.v. R.oda was de belang stelling der leden buitengewoon goed. Voorzitter v. Ooijen opent met een kort woord, waarna de notulen van de laatste vergadering gelezen en on der dank voor de samensteller on veranderd worden vastgesteld. De volgende voorstellen van het bestuur worden hierna besproken op het sportterrein langs de Oostkantaen boomlbepilanting aan te brengen, De- doeld als uitzichtsbelemmering vanaf de openbare wegaan het terrein, de afrastering en de kleedgelegen heid de nodige verbeteringen aan te brengenvoor alle spelers een nieuw shirt 'aan te kopen en deze tegen ge reduceerde prijs de leden ter be schikking te stellenhet houden van een verloting, behoudens toestemming van B. en W.met twee senioren en één juniorenelf tal deel te nemen aan de competitie die 16 April p.s. zal aanvangenook dit jaar weer de entrée van een competitiewedstrijd af te staan aan het plaatselijk comité Jongiens in Indiëde leden die 2 maanden of meer contributie-achter stand hebben niet in "aanmerking te doen komen voor toegangskaarten voo" een Interlandwedstrijdéén lid wegens langdurige ziekte vrij testel len van zijn plicht tot contributie- betaling; de training onder leiding van de heer Dekker voort te zet'ten, het jaarlijks wisselprijstournooi te hou den op Hemelvaartsdag en eventueel Pinkstermaandag en op ^Paasmaan dag medewerking te verlenen aan de opening van het nieuwe sport terrein der v.v. Vios te Zuilichem. Het bestuur ontvangt machtiging al deze genomen besluiten uit te voe ren, waarbij de lieden toezeggen in hun vrije tijd de werkzaamheden hier aan verbonden mede te zullen ver richten. 1 In de vacature van commissaris is met algqmene stemmen gekozen de heer Mi. van Zee. Een verzoek van een niet-inwoner om te kunnen toe treden als 'lid, wordt in stemming gebracht en ingewilligd. Na de rondvraag volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. Uit diverse berichten is gedurende de laatste tijd voldoende gebleken, dat er in Gorinchem met voortva rendheid en animo wordt gewerkt aan het organiseren van een grote Handels- en Nijverheidstentoonstel ling, welke van 714 Mei onder de naam „Hanijto" wordt gehouden. Het blijkt, dat er van deze tentoon stelling iets bijzonders wordt gemaakt en het gebouw, dat aanvankelijk deze show zou moéten "bevatten, was bin nen de kortst mogelijke tijd volge boekt, zodat uitgekeken moest wor den naar meer tentoonstellingsruimte. Hierin is men volkomen geslaagd en het tentoonstellingsbestuur heeft nu de beschikking gekregen over het grote plein aan de kalkhaven, dat geheel voor de „Hanijto" zal worden ingericht. Hierop wordt tevens ondergebracht een aantrekkelijke luchtmachtsten toonstelling, waarvoor reeds nu enor me belangstelling bestaat. In totaal heeft men de beschikking over een tentoonostellinigsgebouw en een groot terrein met een opper vlakte van 4500 M2. Behalve de stands is er vóór attrac ties in gevarieerde vorm gezorgd en ongetwijfeld belooft de „Hanijto" voor deze streek iets bijzonders te worden. UITWIJK. Dinsdag 22 Maart j.l. werd alhier een mannenverenigiipg opge richt. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren Ant. van Herwijten, L. A. Sterrenburg en A. A. van Haaf ten. 'Opi de eerstvolgende vergadering hoopt men te komen tot de benoe ming van een definitief bestuur. LAM) VAN ALTENA. De DUW werkzaamheden in hel Land v. Heusden en Altena be horen lol liet verleden. Er zijn geen werk-objeclen meer aanwezig en de verschillende werklozen, die aldaar waren geplaatst, hebben ontslag ge kregen. Een aantal hunner werd im de Biesbosch en op het vliegveld Gilze Rijen te werk gesteld. Andere zijn in de overbruggingsregeling op genomen. 'tls te hopen dat het vrije bedrijf deze arbeiders spoedig op neemt. MEEUWEN. Aan bet publiek wordt meege deeld, dat vanaf 1 April het kantoor van het P.T.T.-bedrijf als volgt is opengesteld Telefoon alle werkdagen van 8.30 12.30 en 1419 uur. Postdienst van 1112 en 1415 uur, Zaterdag van 1112.30 uur. NEDERHEMERT. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heren J. v. Duist en C. Oomen Ezn. De alhier gehouden speldjes dag ten bate van de Combinatie van Prot. Chr. Instellingen voor Kinder bescherming in Nederland heeft op gebracht f 38,06. De collectantjes har telijk dank voor hun hulp. Alle ge vers en geefsters dank voor hun gaven. NLEEUWIJK. De Minister van Waterstaat heeft in de Memorie van Antwoord aan de le kamer der Sta ten-Gene raal medegedeeld, dat als gevolg van de moeilijke financiële omstandighe den en het streven der regering om de investeringen in openbare wer ken te beperken, geen uitzicht kan worden geopend op een spoedige bouw van de kostbare brug over de Boven Merwede 'bij Gorinchem. .Ds. E. F. C. Verbeek alhier, heeft liet beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Duivendrecht aangenomen. Onder zeer grote belangstel ling nam Ds. Ros Zondagavond af scheid van de Genef. Kerk alhier. Na de bediening des Woord-s sprak /lij vrienden en bekenden toe, waar na ouderling van 'tSant namens de kerkeraad bedankte voor al hetgeen Ds. Ros voor de Gemeente heeft ge daan en liet hem Ps. 134 toezingen. Achtereenvolgens spraken Ds. Hoen ders van Nieuwendijk, ouderling de Jongh van Almkerk, Ds. Huyser van Werkendam, Ds. Verbeek, Herv. Pred. van Sleeuwijk en de Burge meester van Sleeuwijk. Allen spra ken woorden van waardering en dank. Bij het uitgaan der kerk werd een ieder in de gelegenheid gesteld afscheid van Ds. Ros, zijn vrouw en kinderen te nemen. Bij deze samenkomst zijn voor het eerst de nieuwe galerijen in ge bruik genomen, wat een grote voor uitgang betekent voor de Ger. Kerk. Als bevestiger van Ds. W. v. ■d. Meulen te Woubrugge, die het beroep naar de Geref. kerk alhier aannam, zal optreden zijn vader Ds. J. v. d. Meulen te 's Bosch. VEEN. Ds. B. Haverkamp, die het beroep naar de Ned. Herv.. kerk al hier aannam, hoopt 1 Mei a.s. in trede te doen, na bevestiging door ds. Harkema van Wijk. WAARDHUIZEN. Vrijdag 25 Maart j.l. hield de schoolvereniging alhier haar huishou delijke vergadering onder leiding van de voorz., A. Schoenmakers. De opkomst was in verhouding met vorige jaren buitengewoon groot. De aftr. bestuursleden t.w. A. Schoenma kers en P. v. d. Wal, werden met grote meerderheid van stemmen her kozen, welke hun benoeming aan namen. De vereniging telt momenteel ruim honderd leden. WERKENDAM. In de j.l. Zaterdag 26 Maart gehouden ledenvergadering der Herv. Slichting werden als ouderling en diaken gekozen L. Paans-Koman en A. Vos Sr. Als medebestuurders de heren J. H. Vink en B. Koman, ter wijl voor stoffelijke belangen wer den benoemd de héren A. A. Sclireu- der en II. de Graafl. Dinsdag kreeg de familie Ver doorn telefonisch bericht, dat haar vader de 77-jarige M. Verdoorn, die met zijn motorschip in 's-IIerlogen- bosch lag, een ernstig ongeluk was overkomen. Bij het aanslaan van de motor is hij mét z'n been bekneld geraakt, waardoor hij veel bloed vervoer. Hij is aldaar in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Bespoediging betaling oorlogsschade boven £3000. De Minister van Wederopbouw en Openbare Werken deelt mede, dat er naar zal worden gestreefd dat in de toekomst alle verschuldigde be dragen voor oorlogsschaden boven de f 3000 tijdig aan belanghebben den worden uitbetaald. In verband daarmede is de regeling getroffen en aan alle onder dit Ministerie ressor terende Bureaux in den lande opge dragen om, contact houdende met de onderscheidene ge meien te-bestu ren, er zorg voor te dragen, dat de adviezen van deze Bureaux aan de gemeentebesturen tot het aanvragen van gelden voor genoemde schade gevallen op een zodanig tijdstip wor den gegeven, dat de desbetreffende aanvraag om gelden aan het Depar tement van Wederopbouw 10 dagen vóór het verschuldigd zijn van een termijn kan worden ingezonden. De gemeenten, aan welke te de zer zake de wederopbouwwerkzaam heden zijn overgedragen, gelieven liet bovenstaande mutatis mutandis te lezen. Aangezien de Minister er thans in geslaagd is de termijn voor het over maken van gelden aan de gemeente besturen terug te brengen op onge veer 8 dagen nadat de desbetreffen de aanvraag is binnengekomen, zal de bovengenoemde termijn van 10 dagen voldoende zijn om alle beta lingen stipt op tijd te doen plaats hebben. In verband met de gegarandeerde vlotte wijze van betaling zullen de depots voor schaden boven f 3000, welke aan de gemeenten zijn ver strekt, niet meer worden aange vuld. Door de regeling, welke boven is aangegeven wordt op een zeer be langrijk punt aan de rechtmatige verlangens van de oorlogsslachtof fers en de bouwwereld tegemoet ge komen. DISTRIBUTIEKRING TILBURG. Na-uitreiking bonkaarten 905, tex- tielkaarten VA 905 en MD 906-906- 907 en 908 voor a.s. moeders. De uitreiking vindt plaats als volgt: Woensdag 6 April 1949, voor de ge meente Heusden, te Waalwijk. Vrijdag 8 April 1949, voor de ge meenten Kaatsheuvel, Loonopzand en Sprang-Capelle. s Voor deze na-uitreiking moeten worden overgelegd de distributie stamkaarten met bijbehorende inwis selingsbon 903 en voor de MD 905 enz. het inlegvel CA of CB. De kantoor-uren zijn van Maandag tot en met Vrijdag van 9 uur y.m. tot 15 uur n.m., des Zaterdags van 9—11.30 uur v.m.' ruime sortering (Voor Dames Marrocco leder, gewatteerde band met riemsluiting, in donkerblauw, bruin en zwart le kwaliteit leder f 9,10 2e kwaliteit leder f 7,50 in genoemde kleuren 3e kwaliteit kunstleder f 4,90 le soort marocco half glad in bruin en zwart f9,95 le kwaliteit Herenboekje, zwart marocco leder. Test., Psalmen f8,65 HOUTBRAND EN ANDERE HUISBIJBELS en KERKBOEKEN in diverse uitvoeringen ANDEL. D e we rk verschaffiPi gsi werk zaa m - 'heden in de pioider zijn (afg|elopen in verband waarmede ©en aantal per sonen op de overbrugtgingsriegeliniglis .aangewezen. Aangezien in die buurt geen objecten meer .aanwezig zijn, zal' vermoedelijk .©en werkobject vier der van huis moeten worden gezoent. 'tls te hopen, dat spoedig het vrije bedrijf arbeidskrachten zal vragen, hetgieen ook voor de betrokkenen van veel belang zou zijn. De burgemeester kreeg héden bericht, dat de toestand van de mili tair P. Crielaard, die in het hospitaal te Medan wordt verpleegd, zo-danig is vooruitgegaan, dat hij op de lijst van licht gewonden kon worden ge plaatst. Wel een zeer verbrijdend be richt voor de ouders en familie. Wij vernemen uit betrouwbare bron dat de muziekver. „Andels Fan farecorps" binnenkort een uitvoering zal geven in deze gemeente, ten bate van de plaatselijke afdeling, van de Niwin. De heer R. van Eeten, thans werkzaam bij het Departement van Landbouw te Den Haag, wordt bin nenkort op zijn verzoek overgeplaatst naar de gemeente Zevenbergen. De bondsdag van de Géref. J. V. wordt dit jaar te .Utrecht (gehou den. Gegadigden kunnen zich melden bij A. Schouten alhier. ALMKERK. De bouw der Ned. Herv. pas torie alhier vordert goed. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. v. Stra- j ten en d.. Besten. De fa. Rombout laat haar winkel pand verbouwen en moderniseren. Met de uitvoering ervan is de firma Stra- ver alhier belast. De nieuwe landbouwhuishoudschool is dezer dagen onder de kap geko men. CAPELLE. Bij het te Kaatsheuvel gehou den eindexamen van de 2-jarige Tuin- bouwcursus behaalden de heren Ad. Timmermans en Adr. Verhoeven het einddiploma miet de vermelding „met zeer veel vrucht". In het Stationskioffiehuis van de heer P. Pruijssers wordt Donder dag 31 'dezer, des avonds half acht, de algemene lé den vergadering gehou den van de vereniging „Het Groene Kruis' 'voor de gemeente Sprang- Capelle. Na de afhandeling van [de huishoudelijke aapgelegenheden zial een propagandafilm over het Groene Kruiswerk in het .algemeen worden vertoond. DUSSEN. Maandag 4 April, des avonds om 7 uur, hoopt Ds. J.. Boezer van Eethen voor de Herv. .gemeente bid stond te houden voor het gewas. M>et ingang van 1 April a-s-, zal de heer J. C. Peterse, in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, zijn functie als besteller -der P.T.T. neerleggen. Gedurende 20 jaren is de heer Peterse als besteller alhier werkzaam gteweest en dagelijks zagen de mensen Jan met de post graag komen. Een algemene dank komit hem toe voor zijn steeds getrouwe plichtsbetrach ting eh we hopen dat hij nog lang van rijn welverdiende rust zal mogen genieten. De heer J. van Engelen, tech nisch ambtenaar Districts-Bureau We deropbouw te Almkerk, is met in gang van 1 Mei a.s. benoemd ,tot opzichter ie klas bij Gemeentewerken afd. Bouwkund.e te Schiedam. Gebrs. v. Gils te Made waren met f43.800 laagste inschrijvers voor de bouw ener boerderij alhier. RENDEREN. Hedenavond (Donderdag) half 7 zal in café „De Zwaan" alhier een ledenvergadering worden gehouden van de Coop. Zuivelfabriek. De landbouwer D. v. Wijlen, had dezer dagen een koe dood aan vergiftiging, tengevolge van het be sproeien van vruchtbomen. 1 Op Maandag 4 April hoopt de N.C.L.B. afd. Denderen in het school gebouw te vergaderen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2