Binnenland DRUK- EN BINDWERKEN FIRMA L. J. VEERMAN Qistributiemededeiingen Raadsverslag AANBESTEDING BANWERK Voor de herbouw van de Herv. kerk alhier is ontvangen van Kinder dijk en Xieuw-Lekkerland f644.55. Voor de herstelling van het woonhuis van C. Treffers alhier, onder architect C. Kleinloog, was in geschreven als volgt: Firma Pepping, Heusden f7180, M. Kramer, Bab.-Broek 6980.— D. X. Colel, Genderen 6927, H. Wolf er t, Nederhemert 6810, HEDIKHUIZEX. Onze dorpsgenoten G. J. v. Ooijen en F.- G. v. Ooijen slaagden voor het chauffeursdiploma. LAND VAX ALTENA. De Toogdag Bond van J.V. op G.G. afd. Noordbrabant en Lim burg, zal Tweede Paasdag gehouden worden te Waalwijk. Sprekersde heren Jan Schouten en ds. Roest. "NEDERHEMERT. De collectanten van „De Macht van het Kleine" in onze gemeente wisten het ledental keurig op peil te houden. Aan contributie werd op gehaald f 24.40. Dank aan de medewerksters en le den voor hun arbeid en offervaardig heid. Oiok dit jaar zal alhier de ge bruikelijke collecte worden gehouden ten bate van 'de T.B.C.-bestrijding, de z.gn. Emmabloem-collecte, die vast gesteld is op 2023 April a.s. Geeft met gulle hand en helpt me de deze ernstige ziekte te bestrijden. Heden Donderdag 14 April, des nam. te 7.30 uur, hoopt ten huize van D. O omen voor te gaan, Ds. du Marchie van Voorthuizen uit Slie- drecht. Diat het de ondernemer van de speeltuin op het Eiland ernst is, blijkt wel uit de grote uitbreiding welke de speeltuin heeft ondergaan. Deze is thans uitgerust met moderne speeltuintoestellen. Wij verwachten dan ook, dat het toch al reeds druk bezochte Eiland een nog groter be zoek zal krijgen. Tweede Paasdag wordt zoals ge woonlijk het seizoen geopend. NIEUWENDIJK. De heer W. Groeneveld .heeft bedankt als boekhouder tier Gerief, kerk. De echtgenote van Hendr. v. d. Pijl, had het ongeluk, tijdens haar huiselijke werkzaamheden van de zol dertrap te vallen. Met zware .verwon dingen werd zij opgenomen. Naar we vernemen hoopt het fanfarecorps „Overwinning na Strijd" te Kille, deel, te nemen aan het mu- ziekcconcours te 'sGraveland en zal uitkomen in de ere-afdeling. De Sportvereniging „ATtena" alhier heeft besloten over te gaan tot het houden van grote serie-wed strijden. 1 Het Chr. jeugdkoor „Van Knop tot Bloem", directeur de heer J. de Graaf, hoopt deel te nemen aan het concours te de Bilt. UITWIJK. Maandagavond 11 April j.l. hield de Mannenvereniging alhier, in het verenigingsgebouw haar eerste le denvergadering. Bij nadere bespre king van het doel der vereniging bleek, dat de leden meer gevoelden voor een „Vereniging in 'dienst der Ned. Herv. keik", waartoe ook werd besloten. Bij Verkiezing werd het bestuur als volgt samengesteldVoorz. Ant. van Her wijnen, Secr. L. ,A Sterrenburg, Penningm. A. A. van Haaften en Alg. Pl.verv. A. van Oudheusden ^Jr. Besloten wérd o.m.. minstens vier maal per jaar te vergaderen, waar dan kerkelijke en maatschappelijke onder werpen zullen worden behandeld. De vereniging telt thans 30 leden. Naar wij vernemen zal naar alle waarschijnlijkheid op Woensdag 20 April a.s. in het verenigüngsge- bouw alhier de C.H. kiesvereniging haar eerste ledenvergadering houden. Het programma vermeldt o.rn. de samenstelling van een definitief bé stuur. Nieuwe leden en belangstellen den zijn hartelijk welkom. WERKENDAM. Ds. Chr. van Dam, predikant bij de Geref. gemeente alhier, komt voor .op het tweetal te Ederveen en heeft voor het beroep naar Leerdam bedankt. Tot sécretaris-penningm. van de Herv. Stichting 'is benoemd de heer A. Vos Sr. alhier. Spoedig zal Werkendam weer zijn klok kunnen luiden, want men is begonnen een z.g. klokkenstoel te bouwen, op het terrein waar de Ned. Herv. kerk heeft gestaan. Op dezelfde plaats wordt een parkeer terrein aangelegd. Op 7 Mei a.s. hoopt de heer G.. Noorloos a..d. Schenkeldijk te de Werken te herdenken, dat het ,25 jaar geleden is, dat hij als molenaar VERLO VINGSKAAR TJ ES GE BOOR TEKAAR TJ ES Oud-Holl. ONDERTROUW BRIEVEN en KAARTEN werd aangesteld van de watermolen van het waterschap „Vervoornepol der". - De heer L. Maasdam alhier laat een lunchroom bouwen naar de eisen des tijds. Die zal tevens als wachtlokaal' kunnen dienen voor de autobussen die alhier passeren. De raad dezer gemeente be sloot om een gedeelte der binnenha ven .te dempen. De overige gezinnen die aan de haven wonen .zullen nu echter trachten om zo goed als de gehele haven gedempt te krijgen en daartoe een verzoek indienen bij de afd. Volksgezondheid De collecte tijdens de bidstond voor het gewas heeft voor de Herv. Stichting opgebracht f 226. WOUDRICHEM. De afd. Woudrichem van de N.C.V.B. hield haar eerste jaarfeest. De secr. Mevr. v. Hoven-Schriek, bracht een keurig jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek dat het ledenaan tal steeg van 26 tot 53 leden. Uit het verslag van de penningm. bleek dat er een batig saldo was yan f26,In plaats van Mevr., v. d. Heetcamp, die bedankte als vice-presidente, werd gekozen Mevr. C. Crielaard-Dekker, die deze l>eiioe- ming aannam. De avond werd ver der door de dames gezellig doorge bracht. ZUILICHEM. Vrijdag 8 April werd alhier de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van het Gr. Kruis. Ondanks het slechte weer, hadden vele leden blijk gegeven van hun belangstelling en de opkomst was goed. Om 8 uur opent de voorzitter de vergacierïng en "heet allen welkom. Het zal teen gewichtige vergadering worden, daal de vergadering zich zal moeten uit spreken over het voorstel van het bestuur om de contributie te ver hogen tot f 5,Uit het verslag van de kascommi&sie blijkt, dat de reke ning over 1948 volkomen in orde is en dat zij haar goedkeuring weg draagt. Daarna volgt de aangekon digde rede van de heer Roelof sen. Op boeiende en vlotte wijze geeft hij de vergadering een overzicht van het werk van het Groene Kruis in het algemeen en met enkele cijfers toont hij de belangrijkheid en de resultaten van dit werk aan. Steunt daarom allen het Groene Kruis en toont dit ook metterdaad' door het voorstel van uw bestuur aan te nemen. Want dit werk kost geld, veel geld, maar het is vangroot belang voor ons allen. Nu volgt de discussie over het bestuursvoorstel.. Als het bestuur verklaart, bij hen, die dit wensen, de contributie in 2 termijnen op te halen, wordt het voorstel met algemene stemmen aan genomen. Nadat de heer A. Maas bij acclamatie herkozen wordt en nie mand van de rondvraag gebruik maakt, volgt sluiting. meen, voorkomende op de D-kaarten op 1 kg. sinaasappelen. NIEUWE RAXTSOEXBONNEX TEXTIEL. Maandag zullen nieuwe rantsoen bonnen voor textiel in gebruik wor den genomen. Deze nieuwe bonnen dragen het kenmerk G 81, de oude bonnen met de opdruk E 81 blijven tot nader order geldig. ZESDE BONAANWIJZIN.G SINAASAPPELEN. Voortzetting van de aanvoer van sinaasappelen uit Spanje maakt hel mogelijk een zesde bon in dit win terseizoen aan te wijzen. Hiet publiek dient uiterlijk 16 April de bonnen 088 en 090 Algemeen bij een hande laar in groenten en/of fruit in te le veren. Bon 088 Algemeen,, voorko mende op de A- en B-kaarten, geeft recht op 500 gram, bon 096 Alge- GEEN EXTRA-BON VOOR SPEK. Hoewel de slagerswinkels in de steden vol liggen met spek, meent men van overheidswege hiervoor geen extra bon te kunnen aanwijzen. Men acht dit in de eerste plaats niet mogelijk, omdat de voorraad o(p het platteland onvoldoende zon zijn voor zulk een bon voor spek, waarvan uiteraard de gehele bevolking moet kunnen profiteren. Bovendien, zo zei men ons, moet men in aanmerking nemen, dat het verhoogde vleesrantsoen alleen mo gelijk was door de grote aanvoer van varkensvlees en spek. De moei lijkheden met de verkoop van spek begonnen toen het rantsoen vermin derd werd tot 150 gram per week en iedereen alleen maar vlees op zijn bonnen wilde hebben. Nu het rantsoen weer 250 grain per week bedraagt is het niet uitgesloten, dat men ook gemakkelijker spek zal af nemen. Hetdepartement van Landbouw wil nu afwachten hoe de toestand zich de eerste veertien dagen zal ontwikkelen. Mocht de voorraad spek op sommige plaatsen zo groot worden, dat voor bederf moet wor den gevreesd, dan zullen alle moge lijkheden opnieuw bekeken worden. Maar zover is het vooreerst nog niet. Ook is liet technisch heel moei lijk een extra bon voor spek aan te wijzen. "Verscheidene klanten zullen dan proberen op een spekbon toch vlees te krijgen bij hun slagers. Die komen dan in een moeilijk parket, waarbij de concurrentie waarschijn lijk ook nog een rol gaat spelen. GEVONDENEen beige kinder wantje. Terug te bekomen bij G. Bouman Kruis C 145, Aalburg, VERDOREN: Op de weg 's Her togenbosch naar Wijk een paar .gum mi regenpijpen, ritsluiting ervan de fect. Terug te bezorgen bij R. Vos, Kerkstraat B 106, Wijk. VERDOKEN: Een vulpen. Terug te bezorgen bij ,T. van Hem-ert Bzn. te Genderen. der gemeente NEDERHEMERT gehouden Maandag 4 April, des namiddags 2,30 uur Voorzitter: Edplachtb. Heer C. W. van Ommeren. SecretarisWelEd. Heer J. H. van der Kolk. Aanwezig alle ledeni vacature. De Voorzitter opent de vergade ring rqtèt voorlezing van het formu liergebed, waarna de notulen door de secretaris worden voorgelezen, die on veranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Een schrijven van het Dagelijks Bestuur van de Technische Dienst, te Zaltbommel, houdende verzoek de gemeenschappelijke regeling voor 'het Bouw- en Woningtoezicht in de Bom- melerwaard zodanig te wijzigen, dat de Directeur van de Dienst de hoe danigheid van civiel of bouwkundig ingenieur 2jal bezitten. Hiervan zou met goedkeuring van B. en W. van Zaltbommel kunnen worden afgewe ken. De Voorzitter licht 'een en ander toe. Na enige discussie wordt besloten afwijzend op gemeld verzoek te be schikken. Een schrijven van het Economisch Technologisch Instituut voor Gelder land, waarbij verzocht wordt om de jaarlijkse subsidie met ingang van i Januari 1949 te wiljen stellen op 3 cent per inwoner in verband met de toeneming der werkzaamheden. De Voorzitter deelt meüg, dat de subsidie voor deze gemeente thans f25.-bedraagt. Aangezien dit instituut voor deze gemeente slechts van weinig belang is, wordt besloten deze subsidie niet te verhogen. Een schrijven van het gemeentebe stuur van Amm er zoden en Hurwènen, houdende mededeling, dat ten aan zien van genoemde gemeenten de ou de gemeenschappelijke regeling van het Bouw- en* Woningtoezicht in de Bommelerwaard wordt beschouwd per 1 Maart a.s. als te zijn ontbonden. Besloten wordt een gelijk luidend schrijven te richten aan -de desbetreffende gemeenten in de Bom melerwaard. Hierna komt aan de orde onder zoek geloofsbrief van M. Verheij Chrzn. De Voorzitter deelt mede, dat de heer M. Verheij als lid van de raad in de plaats is gekomen van de heer H. Wolfers en stelt voor deze als zodanig toe te laten. Nadat alle stukken in orde zijn bevonden wordt tot toelating van de nieuwbenoemde besloten. Vaststelling gemeentelijke vergoe ding art. 101 L.O.-'wet 1920. De Voorzitter zegt, dat is ingeko men een schrijven van "het Bestuur der Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs te Nederhemert, houdende verzoek tot vaststelling van de ver goeding, bedoeld in artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920 over het jaar 1948. Daar het gemiddeld aantal leer lingen, dat over 1948 de bijzonder lagere school alhier heeft bezocht 129V3 bedroeg, wordt besloten deze vergoeding vast te stellen op f 1940.-. Het voorschot dat over 1948 op deze vergoeding is uitgekeerd bedraagt f2055.5 zodat moet worden terug betaald ©en bedrag van f115. Vaststelling voorschot gemeentelii- ke vergoeding art.. 101 L.O.-wet 1920 over het jaar 1949. Van laatstgenoemd bestuur is ver der ontvangen een verzoek om een voorschot op de gemeentelijke ver goeding, overeenkomstig art. 103, 6e lid en avtikei 101 bis, 7e lid der La ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van de bijzondere lagere .school al hier over het jpar 1949. Aangezien het gemiddeld aantal teerlingen van genoemde school T291/a bedraagt en l\et *bedrpg per teerling op f20.is vastgesteld, wordt besloten over het jaar 1949 een voorschot te verlenen van f2586.66. Verbetering komwegten. De Voorzitter zegt, dat indertijd is besloten 70 pet. bij te dragen in de verbetering van de komweg. Enige tijd later is een verzoek van de kade- bewoners ingekomen om ook de kade van eeh te er slijtlaag te voorzien. Wal dit laatste betreft is van .het Polder bestuur bericht ontvangen, dat hier toe niet 'kan worden overgegaan .om dat de kade geen komweg is. Wat de komweg betreft is ©en begroting opgemaakt, zodat het volgens spre ker gfewenSt is thans ©en beslui,t te nemen om 70 pet. in de gieraamde kosten bij te dragien aan de Dorps- polder. Dienovereenkomstig wordt besloten. Aankoop bouwgrond. De Voorzitter deelt mede, dat 4 woningen zijn toegewezen aan de steenfabriek .„de Rijswaard" waarvan deze gemeente er 2 zal bekomen. Besloten wordt de eigenaar van een perceel aan de Rietschoof een verzoek te doen om dit vrijwillig' aan de g|emeente te verkopen. Rondvraag. De heer Verheij merkt op, dat de lichtpunten aan de Rietschoof nog steeds niet zijn aangebracht. De Voorzitter zal nogmaals op spoed aandringen. De beer van de Werken acht het wenselijk, dat zo spoe'dig mogelijk een uitbreidingsplan wordt .gemaakt en vraagt of daar geen personen voor te vinden zijn. De Voorzitter zal zich hierover in verbinding stellen met de heer van Reekum, bouwkundige te Gameren. De heer van de Werken vestigt verder nog de aandacht op de afwer king van de nieuwe woningwetwonin gen. De Voorzitter zegt toe deze kwes tie bij het Architectenbureau Brake] •en Kuindersma te Ammerzoden te zullen bespreken. De heer van Kooten vraagt of hel raadsebsluit tot sluiting van de speel tuin op Zondagen thans van kracht is, hetgeen de Voorzitter bevestigend beantwoordt. Tenslotte vraagt de heer Slegh hoe het staat met het schoolhuis, wat betreft het zolderkameratje bij B. Vos. De Voorzitter zegt, dat van Jac. Hobo een begroting is ontvangen welke door de Technisch Ambtenaar ter nadere specificatie is teruggezon den. Hierna sluiting der vergadering. POST VOOR S.S. GROTE BEER. Het s.s. Grote Beer is gisteren naar Indonesië vertrokken en is voor post, bestemd voor de opvarenden te Batavia, de laatste buslichting op 27 April a.s. ZIEKENHUISTARIEVEX MOGEN- WORDEN VERHOOGD. De prijzen voor verpleging in zie kenhuizen en sanatoria in alle klas sen, behalve de laagste, mogen met ingang Vkn 1 April met ten hoogste fl,per verpleegdag worden ver hoogd, aldus is bepaald in een be schikking in de Staatscourant van 29 Maart. De prijzen in de laagste klassen mogen eveneens niet fl,worden verhoogd, mits de nieuwe prijs niet meer bedraagt dan f 8,per dag. De kosten van penicilline en van strep to m veine mogen door de zie kenhuizen afzonderlijk in rekening worden gebracht voor patiënten, die bij een algemeen ziekenfonds zijn verzekerd of die voor rekening van rijk, gemeenie of provincie, Rijks verzekeringsbank of Raad v. Arbeid worden verpleegd. EXTRA VERLICHTING OP KONINGINNEDAG. In verband met de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin is door de minister van economische zaken bepaald, dat op 30 April a.s. extra verlichting zal zijn toegestaan. Het ontsteken van extra verlich ting voor of na die datum is niet ge oorloofd. NIWIN-FILMJEEPS OFFICIEEL OVERGEDRAGEN. De tien NIWIN-filmjeeps, wélke door het Nederlandse bedrijfsleven werden geadopteerd en die onlangs in Indonesië arriveerden, zijn door de Directeur van het Centraal Bureau NIWIN, Jhr. Mr. P. Th. .Six in Ba tavia aan de Legercommandant, Luit. Generaal S. H. Spoor officieel over gedragen. Generaal Spoor gaf in zijn antwoord uiting aan zijn grote waar dering voor dit geschenk. Bovendien riep hij de bemanningen van de filmjeeps, welke bestaan uit ex-O.V. W.-ers, een hartelijk welkom toe bij hun terugkeer in de tropen. .Van de plechtigheid werden ten behoeve van het filmjournaal „Wordende We reld" opnamen gemaakt. Ook het Radio-Strijdkrachtenprogramma was tijdens de overdracht aanwezig. Nog kan gemeld worden, dat intussen en kele tilmjeeps reeds met succes ope reren langs de buitenposten, waar zij de zo- dringend nodige ontspaning brengen. HOEVEEL HOORNVEE IS ER IN DE WERELD? Het Amerikaanse Min. v. Land bouw meldt, dat er begin 1:919 in de wereld 761 millioen stuks hoornvee waren. Voorts wordt er op gewezen, dat dit getal aangroeit in alle we relddelen, behalve in Noord-Amerika en Afrika. pan 3^ P. Rombout fetfï ÜBl 1949 BIJ INSCHRIJVING worden door ons bedrijf op onberispelijke wijze uitgevoerd. Nu de lange wintereravonden weer voorbij zijn is het noodzakelijk Uw boeken en tijdschriften te laten nazien. U voorkomt daardoor onnodige slijtage van Uw lectuur. Voor Uw Familie- en Handelsdrukwerken hebben wij steeds nieuwe letlerfype's Wij kunnen U een prachtcollectie tonen in: Wij maken U er op altent dat voor spoedeisende Rouwdrukwerken ons bedrijf dag en nacht geopend is. DRUKKERIJ - BINDERIJ Tel. 19 - HEUSDEN Met dank aan God, delen wij mede, dat onze geliefde Ouders, en A. Rombout-van Breugel op 16 April a.s., de dag hopen te herdenken, dat zij 25 jaar geleden in het Huwelijk traden. Elly en Gerrit Adrie Corry Jan Riek Nieuwendijk, 4 April 1949. Gelegenheid tot gelukwensen op 2e Paasdag van 3,30-5 uur en van 8-9,30 uur n.m. Het Dag. Bestuur van het Waterschap »De Opperste Polder van Andel" zal op VRIJDAG 22 APR1E, a.s., des namiddags 7.30 uur, in café Kalis te Andel, bij INSCHRIJVING trachten aan te besteden het maken van 10 per celen banwerk in hun waterschap. De omschrijving der percelen liggen ter inzage bij den Secr.-Penn. vanaf 18 tot en met 22 April 1949. Het Dag. Bestuur voornoemd L. A. VAN EETEN, Voorz. L. J. VOGELAAR, Secr.-Penn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2