voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws No. 6663 Maandag 25 April 1949 Und van altena De grenscorrecties aangenomen. Firma L. J. Veerman, Heusden Met 25 tegen 17 stemmen heeft de Eerste Kamer de grenscorrecties verkozen boven een kabinetscrisis. De minister van Buitenlandse Za ken Mr. Stikker aan het eind van zijn rede meegedeeld, dat het kabinet een afwijzing of zelfs maar aanhou ding van zijn voorstel niet kon (aan vaarden. Het zou zich daardoor n.l. zozeer verlamd gevoelen in zijn in terna tionale o nderh andelingsp ositie, dat het de regeringsverantwoorde lijkheid dan niet langer meer zou kunnen dragen. Voor het ontwerp stemden ten slotte tien Leden van de K.V.P., acht van de P.v.d.A., drie van de C.H.U. en de drie V.V.D.-ers. Tegen alie anti-revolutionairen en communisten (resp. zeven en vier) en de heren Woudenberg en J. J. Kramer (arb.), prof. Beaufort en prof. Barge (kvp) )en mr. PolLema en Beijers (c.h.u.) Jhr. Ruys de Boerenbrouck onttrok zich aan de stemming. HEUSDEN. Openbare vergadering van -Ie raad dezer gemeente op Woensdag 27 April a.s. des avonds om 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vergadering 24 Febru ari 1949. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Wijziging gem.-begr. 1948. 5. Wijziging begr. Godshuizen '48. 6. Verzoek van Kauwenberg om tegemoetkoming in reiskosten voor een kind dat een school te Den Bosch bezoekt, met voorstel van B. en W. 7. Reclames hondenbelasting. 8. Sluiting. Vrijdag werd op de scheeps werf van de fa. de Haan en Oerle- mans te Heusden met goed gevolg te water gelaten het m.s. „Spora" voor de N.V. Spoorhout te den Haag. Mevr. Smit uit den Haag verrichtte de doopplechtigheid. De hoofdafmetingen van dit schip zijn: Lengte over alles 50,50 M. Lengte in de 1.1. 46,50 M. Breedte op grootspant 8,20 M. Holte tot hoofddek 3,37 M. Holte tot shelterdek 4,51 M. Draagvermogen 640 ton. In dit schip wordt een Enterprise motor geplaatst van 400 P.K., die aan dit schip een snelheid zal ge ven van c.a. 11 knots per uur. In de Woensdag gehouden le denvergadering van de Prot. Kies vereniging werden alle aftredende be stuursleden n.l. J. H. Roza, S. J. Deurloo, H. Vos, A. J. v. d. Kolk en R. Nieuwenhuis bij meerderheid van stemmen herkozen. Uit de vergadering kwamen stem men op om te trachten geschikte caiwiidalen op de gros-lijst te ver krijgen voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing, wat door het Bestuur zowel als de 'leden ten volle werd onderschreven, waarover de Voor zitter dan ook enige mededelingen deed en waarvoor het Bestuur po gingen zal aanwenden. Onder presidium van de heer F. v. Eeuwijk, werd Donderdagavond in haar verenigingslokaal café „De Gouden "Leeuw" de jaarvergadering gehouden der „Heusdense Hengel- sporlvereniging". Na een kort woord door de voorzitter, werden de no tulen vastgesteld en bracht de secre taris zijn jaarverslag uit, waaruit de bloei der vereniging tot uiting kwam. 7 nieuwe leden en 7 adspirantleden hadden zich opgegeven, in totaal is de vereniging dus 14 leden vooruit gegaan. De rekeningen en beschei den werden door een commissie, be staande uit L. v. Hoften en v. Driel nagezien en in orde bevonden. Er bleek een batig saldo aanwezig te zijn. De voorzitter bracht dank aan de commissie, secretaris en penning meester voor him keurig verslag en financiëel beheer. Besloten werd we gens de grote afstand, de jaarverga dering van de A.H.B. te Enschede op Hemelvaartsdag niet bij te wo nen. Tot bestuursleden werden met algemene stemmen herkozen de he ren J. A. v. d. Donk, secretaris en P. Verheij. Na enige bespreking werd besloten tot deelname aan de concoursen te Eindhoven op 6 Juni en te Tilburg op 12 Juni. Half Mei zal hiervoor nog een ledenvergadering worden ge houden o.m. tot uitreiking der loop- rechten. Besloten werd liet Koningsvissen m Augustus te doen plaats hebben Hiervoor werden door verschillen de leden prijzen toegezegd. De heer P. v. Deursen werd ge huldigd in verband met zijn 12V2- jarig jubileum als vice-voorzitter. Hem werd een prachtige voorzit tershamer overhandigd, die onder dank werd aanvaard,. "Na de rondvraag, waaraan "door verschillende leden werd deelgeno men sloot de voorzitter de vergade ring. Adspirant-ieden kunnen zich bij de secretaris opgeven. Op het Consultatiebureau voor Zuigelingen alhier, waren 36 kinde ren aanwezig, waarvan uit Heusden 27, Herpt 4, Oudheusden 4, Elshout 1. Volgende zitting 3 Mei. ANDEL. In het watergemaal van de Gecombineerde Andelse en Giessen- se polders te Giessen, had tengevol ge van kortsluiting een ontploffing plaats. De machinist H. A. Kant werd door een steekvlam ernstig ver brand aan gezicht en handen, tenge volge waarvan hij onmiddellijk in het ziekenhuis te Gorinchem moest worden opgenomen. De schade door (Leze ontploffing aangericht, blijkt nog al mee te val len. Had men aanvankelijk gedacht, dat de electro-motoren onbruikbaar waren geworden, dit is niet het ge val. Dinsdag j.l. is de oorlogsvrij williger G. den Dekker Gzn. alhier, na een verblijf van 272 jaar in In- dië teruggekeerd. Er was veel belang stelling en talloos velen kwamen hem met de behouden thuiskomst geluk wensen. e Tot bestuurslid van de Chr. Hist. Kiesver. alhier is in de vacatu re P. v. Hou welingen gekozen de heer H. A. v. d. Werken. Tot leden van het stembureau ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad zijn gekozen de heren L. J. Vogelaar, J. F. v. Duist en G. Naai jen Antzn. Naar we vernemen heeft men ongeveer een diepte van 750 Meter bereikt bij de proefboringen alhier. Er werd een min of meer olie-hou dende laag aangetroffen, hetgeen echter nog geen zekerheid geeft voor het resultaat der boring. De muziektent van Andels Fanfarecorps, welke door de Duit sers zo goed als geheel werd ge sloopt, wordt thans door de firma Smits alhier, weder in orde gebracht. In de week van 23 tot 30 April, zal in deze gemeente de Em- mabloem collecte plaats hebben. Ie der wordt vriendelijk verzocht deze collecte te steunen. AALBURG. A.s. Donderdag 28 April hoopt voor de Ger. Gem. alhier op te tre den Ds. v. Dam van Werkendam en wel des middags half 3, doopsbedie- ning en des avonds 7 uur, bevesti ging diaken en lidmaten. ANDEL. Bedankt voor het beroep naar de Nled. Herv. kerk alhier, Ds. J... T.. Doornenbal te Oene- AMMERZODEX. Op het bij de Eerw. Zusters alhier gehouden examen slaagden voor costumière de dames: C. de Wilt, Bern; L. v. Heivoort, Nederhe- mert; C. Rink en M. Netlenbreiers, Hedel; Fr. v. d. Oord, A. v. Zeelst, J. Roeters, K. Hoffmans, R. v. Keu len, R. Dekkers, J. Pasnagel, M. v. Duimen, M. Merks, A. Kivit, M. de Looyer en T. v. Uitert, Ammerzoden. ALMKERK. De Burgemeester dezer ge meente vestigt de aandacht ,op de p ro paganda vergade ringen van de or ganisatie Steun Wettig Gezag! te Almkerk op Donderdagavond 28 April a.s., des avonds te half pcht in café van Dijk en op Vrijdag ,29 April d.a.v. te ^Nieuwendijk in Tavenu, even eens om half aCht. Op beide avonden zullen de films „Bevrijding van Nederland" en „Gou den Banden" worden vertoond, ter wijl vooraanstaande sprekers zijn aan gezocht. Laten zij, die behoren tot de lich tingen 1941 t.m. 1944 vooral komen. Ook buitenglewoon dienstplichtigen, afgekeurden en zij die behoren tot de lichtingen 1940 en ouder zijn zeer welkom. DUSSEN. Ds. J. Hind riks, vroeger Ger. predikant alhier, thans te Vlissingen, zal Zondag 15 Mei zijn intrede doen als predikant te Rotterdam-C. Voor het chauffeurs diploma is geslaagd de heer Ch. A. Leemans alhier. CAPELLE. Bij de j.l. Woensdagavond in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gehouden trekking van de door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" georganiseerde verloting ten babe van het instrumentenfonds, viel de eerste prijs, een dames- of he renrijwiel, op No. 1472, waarvan de gelukkige bezitter de heer D. Hoef nagel ahier was. De volgende prij zen, luxe- en huishoudelijke voor werpen, vielen op de nummers 496, 1180, 1088, 324, 396, 311, 924, ,1577, 915, 166, 904, 206, 233, 221, 14.86, 1564, 1252, 467, 1627, 699,. 1155, 1034, t942 en 1226. De prijzen kun nen, voor zover dit nog niet ge beurd is, worden afgehaald in het café Cové-van der Haart. Het zoontje van de heer N. Kraak werd bij het onverhoeds over steken van de rijweg in de Ndeuw- straat aangereden door een passeren de auto. Bewusteloos en met een gebroken beentje werd het knaapje naar het Groot Z'ekenhuis te 's Her togenbosch overgebracht Bij voldoende be angstelling zal door de schaakvereniging „De Vrije Pion" naast de schaakc.ub een dam- afdeling worden opgericht. In ver band hiermede wordt heden Maan dagavond in het Sitatkmskoffiehuis een vergadering g|ehouden. De uitslag van de onderlinge competitie vah de schaakvereniging „De Vrije Pion' 'luiiidt als voljgt: Afd. IS. Y. Oerlemans 1 jruet 8 put.; R. van Dalen 2 met 8 pnt.L. Stein met 7V2 pnt. 3 en C. Quirijns met 7 pnt. 4. Afd. II: J. Muis met 9 pnt. 1 W. Goedhart met 81/2 pnt. 2J. van Tilborgh met ó1/* pnt. 3 en S. Dan ce wiiecz met 5V2 pnt. 4. De lieren Muis en Goedhart promoveren. Afd. IllA. Rijkers met 11 pnt. 1,W. Kieboom met 1 o1/2 pnt. 2 P. Nieuwenbuizen met 8 pnt. 3 en Ad. Pruijssers met 7V2. punt 4. Aan de K.O. competitie, welke pas begonnen is, wordt door een 20-tal spelers deelgenomen. Het echtpaar ,C. van der Ven- Schmitz, wonende aan vde Winterdijk, boopt a.s. Woensdag 27 dezer de dag te herdenken, waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. GORINCHEM. Op 14 April 1949 heeft te Gorinchem in de Doelen de uitrei king plaats gehad van de diploma's aan de leerlingen der Chr. Land- bouwwinterschool te dezer plaatse, welke deze school 2 winterhalfjaren hebben bezocht. Aanwezig waren het bestuur der school, de Commissie van toezicht, Ir. van Vliet, Inspecteur van het land bouwonderwijs, de burgemeester van Gorinchem, de heer van Rappard, de Rijkslandbouwconsulenten Ir. Hui- zinga en Ir. Verhoeven, de Directeur, de heer Dijkema en het voltallige lerarencorps der school. Voorts wa ren aanwezig de leerlingen welke het diploma zou worden uitgereikt met hun ouders eu een aantal belang stellenden. - De bijeenkomst werd geopend door de heer Dijkema, Directeur der school op de gebruikelijke wijze, waarna hij allen een welkom toeriep en met een korte toelichting de leerlingen een- aantal vragen stede. Hetzelfde wordt ook gedaan door de heren Zomer en Wersma, leraren der school. De heer van Vliet reikt hier na de diploma's uit en doet dit ver- geze d gaan met enke e toepasselijke woorden. De leerlingen Rozendaalen Meer vet spek op de bon. Met ingang van Maandag 2 5 April zal op de nieuwe vleesbonnen 101, 102, 103 Vlees, de vleesbonnen van de toeslagkaart en voor bijzondere arbeid enz. gemerkt met die letter L en de rantsoenbonnen voor vlees, in de eerstvolgende weken voor elke 100 gram vlees, waarop deze bon nen recht g|evën, 125 gram vet spek kunnen worden gekocht. Doorregen lappen en magere Lap pen daarentegen blijven gewaardeerd op 100 gram per rantsoen. Deze maatregel zal worden ge-_ handhaafd, zolang het in verband met de voorraden spek mogelijk is. v. Dieren deelt hij mede, dat aan gezien zij de beste leerlingen dezer klassen zijn, op hun diploma de aantekening^ is geplaatst: met lof. De voorzitter van het bestuur, de heer Aantjes, spreekt hierna enkele woorden tot de leerlingen en ouders en wenst de directeur en leraren .ge luk met de behaalde resultaten. Spr. dankt allen voor de bijstand om de ze school in stand te houden. De 'heer D- A. v. d. Schans, voor zitter van de Commissie van toezicht, spreekt eveneens zijn voldoening uit en hoopt aan het onderwijs aan de school te mogen medewerken tot meerdere welvaart voor de gdhele streek. i i 1 Die Burgemeester van Gorinchem hierna het woord verkrijgende, feli citeert allen die aan het oprichten van deze school hebben medegewerkt. Het is ook voor Gorinchem eert vol doening dat deze school aldaar is gjevestigd. De oudste leerling van hen die thans de school verlaten, brengt na mens allen dank aan de directeur en leraren en de Commissie van toe zicht. De heer van Drunen geeft hierna op humoristische wijze een verslag over de 2 winterhalfjaren dat zij dezie school hebben bezochit en bood te vens als dank aan, een respectabel aantal boeken bestemd voor de bi bliotheek der School. Hierna spraken nog de heer Rronk- ho£st, hoofd van de Chr. Lagere Landbouwschool te Andel en de heer Aantjes Jr., adjunct-secretaris van de afd. Holland-Brabant C.R.T.B. Met een kort woord sloot de heer Dijkema de vergadering!. Ds. Vreug- denhil gaat voor in dankgebed. De namen der geslaagden uit de omgeving zijnA. van Baaien te Brakel, C. W. v. Drunen te Bies- boSj A. Jansen te Andel, A. Koek koek te Almkerk, A. v. d. Linden te Brakel, D. Oomen te Nederhemert, W. Ouwerkerk te Sleeuwijk, A. M. Schaap te Woudricbem, A. v. Wïj- gerden te Brakel. Voor het overgangsexamen naar de tweede klasse slaagden o.m. de leer lingen H. Koekkoek te Almkerk, D. Vos te Drongelen en A. van Wijk te Genderen. HEDEL. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is de school met de Bij bel door brand geheel vernield. De oorzaak van de brand wordt gezocht in kortsluiting. Tengevolge van de vrij stevige wind stond het gebouw in korte tijd van voor tot achter in lichte laaie en was het duidelijk, dat er geen redding meer mogelijk was. Behalve al het meubilair gingen ook alle leermiddelen verloren, alsmede een piano en andere bezittingen van de Chr. Gem. Zangver. „De Lofstem", die in de school haar repetitielokaal had. Waar de R.K. school tijdens de oorlogsdagen totaal werd verwoest en nog niet is herbouwd, heeft men door de brand in de School met de Bijbel, waarin de R.K. School ook lijdelijk met 5 klassen was onder gebracht, wel met zeer grote moei lijkheden te kampen. Er wordt ech ter alles in liet werk gesteld om spoedig tot een noodoplossing te komen. Uitgave: Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Een overzichten [een [fabriek voor scheepsmotoren, bestemd voor het Europ. Herstel Plan

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1