TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD Raadsverslag Woudrichem voor FOTO'S: VISSER 8cZN. - WERKENDAM Electrisch Weide-afrastering MICHAËL's Ijzerhandel Complete Slaapkamers Huiskamers HM SPI v. DELFT's Til-op Firma Charles Schreuder Zo - Heusden Een oud spreekwoord zegt: IS. OVERWEEL Bevelanders, Eigenheimers en Voran, A en B klasse Benevens Voederbietenzaad Reparaties Kunstgebitten, GEGALV. EMMERS ADR. VERWIJS DE RUITER W. P. v. d. Zalm I. Ratten en Muizen Coawenberg wollen- en vochtechte bekleding 0) Holtapkarpetten Vaste vloerbedekking Cocos - Lopers - Matten Corridor - Japanmatten DRESSOIRS Prima Kapokmatrassen 2 clubs 4 stoelen 2 fauteuils 4 stoelen Spiraal-matrassen Geschilderde 2- en 1-pers. ledikanten - waskasten nachtkasten Massiefeiken ledikanten voor het Land v. Heusden en Altena, de Langstraat en Bommelerwaard Gemeenschappelijke actie van Nederlandse vrouwen. Uit de Gemeenschappelijke Actie van Nederlandse Vrouwen is ee,n hulp-actie georganiseerd ten bate van de Nederlanders die bevrijd zijn in Indonesië. Gr werd reeds door haar een 'be drag gegeven voor extra versterkende middelen aan Nederlanders, die op genomen moesten worden in een hospitaal. Waar ongetwijfeld duizenden Ne derlanders omgekomen of vermoord zijn, zullen velen onzer het als een behoefte en êen vreugde gevoelen, de Nederlanders die gered konden worden, de helpende hand te rei ken. Velen van hen leden Lange jaren geestelijk en Lichamelijk. Laten zij weten, dat wij hen niet vergaten, laten wij hen helpen bh het opbou wen van e$n nieuw leven. Het Bestuur van de "hulp-actie kreeg de namen op vail 1224 bevrij de Nederlanders. U helpt dus? Stort dan een bedrag, zo groot mogelijk, bij de Nederlands-Indische Escompto Maatschappij, Lange 'Vij verberg 13, Den'Haag of .bij de Ne derlands-Indische Escompto Maat schappij te Batavia, beiden ten gun ste van 'de Gemeenschappelijke Actie van Nederlandse Vrouwen of op giro rekening No. 328915, ten name van Mevr. W. van t' Rood-Gerh van Wijk, met vermeldinghulp-acie. Bij voorbaat hartelijk dank! op Vrijdag 22 April des nam. 7.30 uur. Ed.Achtb. Heer Chr. De heer Crielaard meent dat men de zaken verkeerd stelt, het gaat toch over het bedrag van f2500 per maand, is 'dit zo, dan zit de fout boven en kan Almkerk niet aanspra kelijk worden gesteld. De heer Knijpers zegt dat hij zulks ook niet doet, doch het zijn juist de lagere instantie's, waarop de raad kan attenderen, en als raad mag men toch wel critiek uitoefenen, als er met g'ld gegooid wordt, dan moet men niet schromen tegen ho gerhand te zeggen, dat men zo iets dient te corrigeren. Als de Voorzit ter zegt dat de Burgemeesters die er mede te maken nebben, buiten gewoon tevreden zijn over de resul taten, dan neemt spr. dit aan, maar anderzijds leeft men in een tijd van bezuiniging en dient men met de uit gaven zoveel mogelijk daarmede re kening te houden. De Voorzitter meent, dat men de toelichting van de heer v. Loenen zo moet zien, dat deze wil zeggen: gemeente je behoeft niet bevreesd te zijn dat het geld zal kosten, want het rijk betaalt alles. En dat het rijk geld zal uitgeven waar het niet met welk voorstel de raad accoord gaat. De heer Spoor meent, dat de sub- sudie voor Tie Lag. Landb.school te Andel van f 5,en die voor de wip- terschool te Gorinchem, wel sterk afsteken tegenover de subsidie die de gemeente geeft aan de Kleuter school in eigen gemeente, die voor 70 leerlingen slechts een subsidie van f 300,ontvangt. Spr. zou willen voorstellen, deze een hoger subsidie toe te kennen. Last van zenuwen? De Voorzitter vindt het beter, dat hierin eerst de rekening over het vorig jaar wordt afgewacht, blijkt daaruit dat de finantiële uitkomsten het nodig maken, om een hoger be drag toe te staan, zo nodig ook over 1048 dan kan zulks nog gebeuren. De heer Spoor is met deze toe zegging tevreden en zal dan verder rustig afwachten. Verzoek van een uitvoerend comi- nodig is gelooft spr. ook niet, men té van bakkers om voor een te hou- is op 't ogenblik bij het rijk ten op- den tentoonstelling een subsidie te Voorzitter: v. Rijswijk. Afwezig de heer Hols Ier als de Voorzitter de vergadering opent mei het formuliergebed. De Ambtenaar ter Secretarie Van Ballegooijen leest de notulen der vo rige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Enige goedkeuringsbesluiten van Ged. St. gevallen op vroeger geno men raadsbesluiten. Processenverbaal van kasopne- ming bij de Gem.-Ontvanger door het Verificatiebureau van de Ver. v. Ned. Gem. en van de legeskassen ter gemeentesecretarie. Bericht van de heer Schaap, dat hij zijn benoeming tot lid der com missie ingevolge de woonruimtewet aanneemt. Rekening en jaarverslag 1947 als mede begroting 1,949 van de Centr. Techn. Dienst. Van Ged. St. een ontwerp besluit betreffende de regeling der salaris sen van Gem.-Secretaris en Ontvan ger. De Voorzitter licht toe dat het de gewone regeling betreft doch men de verschillende toelagen thans in een definitieve regeling wil omzet ten. Eveneens een nieuwe verorde ning regelende de salarissen van de zelfde ambtenaren. In gemeenten, waarin de functie van Secretaris dooi de Burgemeester wordt waargeno men, zal de vermindering voortaan 50 pCt. inplaats als voorheen 30pCt. bedragen. Circulaire van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting betreffende de overdracht van ver schillende wederopbouwwerkzaam heden aan de gemeenten. Bij deze circulaire is gevoegd een toelichting van de Directeur van de Centraal Techn. Dienst te Almkerk. B. en W. stellen voor tot overna me te besluiten, finantiële gevolgen zijn er voor de gemeente niet aan verbonden. Het rijk geeft een ruime vergoeding. De heer Kuijpers vraagt: als de gemeente niet deelneemt, of deze dan toch vergoeding krijgt. De Voorzitter antwoordt dat dan geen vergoeding wordt verkregen. 'De heer Kuijpers heeft deze vraag gesteld, omdat wel eens wordt be weerd, dat de Centr. Techn. Dienst zo'n duur apparaat is en deze nog al royaal leeft. Spr. kan er niet over oordelen en wil zulks ook niet doen. Men heeft dit alleen uit de raadsver- slagen. Er wordt gezegd, dat het be drag ruimschoots voldoende is, doch als men ziet dat in het gehele Land van Heusden en Altena slechts 26 woningen worden gebouwd, dan is een bedrag van f2500 per maand toch wel een geweldige som. Het is toch wel wat overdreven dat daar voor 3 techn. ambtenaren en 2 ad ministratieve krachten, plus hun ver voer, aanwezig blijven. De Voorzitter wil in de eerste plaats opmerken, dat men verschil moet maken tussen de Centr. Techn. Dienst en de Wederopbouw. Waar het dezelfde personen geldt, maakt men vaak de vergissing deze met el kaar te vereenzelvigen. Wat de op merkingen, die wel eens gemaakt worden betreft, spr. gelooft dat de ze sterk overdreven worden. De Bur gemeesters van Eethen, Dussen en Almkerk, de meest getroffen gemeen ten zijn vol lof over het werk, dat door de Wederopbouw is verricht. De lieer Meijer heeft bijzonder veel gedaan, men heeft dan ook getracht deze liier "Se houden. Allen danken het bureau met de heer v. Loenen, voor £lles wat er is gedaan. Wie werkt maakt fouten, zeer waarschijn lijk zullen zij dat ook wel hebben gedaan, doch zij die liet meest met hen te maken hebben gehad roemen het werk door hen gedaan. De heer v. Straten vraagt of de re sultaten even goed zijn als de roep? De Voorzitter meent van wel, im mers in die gemeenten heeft men de resultaten gezien. zich te van de wederopbouw heus niet scheutig. En liet is toch ook zo, dat er dit jaar niet veel gebouwd wordt, doch dat men hoopt, dat zulks het volgend jaar wel het geval zal zijn. Met alg. stemmen wordt hierop lot overname en aansluiting daarvoor bij de Centr. Techn. Dienst besloten. Adres van het proeftuinbedrijf te Gorinchem met verzoek om voor 1949 weder een subsidie te mogen ontvangen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten evenals voor 1948 een sub sidie toe te kennen van f25,-. Verzoek van. de Chr. Landbouw- winterschool te Gorinchem om voor 1949 een subsidie van f25,per leerling te mogen ontvangen. B. en W. stellen voor evenals het vorig jaar ook thans weer, afgeschei den van het aantal leerlingen, dat uit de gemeente de school bezoekt, een subsidie van f 25,te verlenen, mogen ontvangen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het ver zoek niet in te willigen. Verzoeken van de besturen der Bijz. scholen *te Oudendijk en te Woudrichem om vergoeding van de kosten van oorlogsschade aan hun schoolgebouwen. Voor de school aan de Oudendijk bedroegen deze kosten f971,79, voor die te Woudri chem f 1902,44. De Inspecteur voor het Lager onderwijs gaat niet met deze bedragen accoord, zodat B. en W. voorstellen deze verzoeken in te willigen. De heer Kuijpers merkt op, dat de gemeente de nota's weer bij het rijk indient, doch als deze ze niet betaalt, moet dan de gemeente betalen? De Voorzitter antwoordt bevesti gend, de verzoeken zijn ingediend ingevolge art. 72 der L.O.-wet. De heer Kuijpers meent dat toch ook voor de openbare school vergoe ding "Voor oorlogsschade kan wor den ingediend. De Voorzitter stemt dit toe. B. en W. zijn hiervoor reeds bezig. Terug ontvangen van de Inspec teur voor het Lager Onderwijs de begrotingen voor de verbouwing van de O. L. en de Bijzondere school. B. en W. koesteren plannen om met de verbetering ook centrale verwar ming te doen aanleggen, doch het be drag hiervoor is geschrapt. B. en W. hebben getracht in den Haag als nog toestemming hiervoor te verkrij gen en hiertoe ook de Inspecteur te bewegen. Het is thans zover, dat een begroting der kosten moet war den ingediend. Alleen dient de raad nu het besluit te nemen om tot aan leg over te gaan. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. De heer Kuijpers vraagt of het de bedoeling is dat de verbetering nog dit jaar tot stand komt. 1 De Voorzitter zegt, dat als men het zo ver kan krijgen, dan wel. De Voorzitter deelt vervolgens me de dat de hoogste inschrijver voor 'de verbetering dei' aanlegplaats had in geschreven voor het bedrag van f11,800 en de laagste voor f90501, Van de Wederopbouw is bericht ont vangen dat deze met het bedrag ac coord gaat. Ook Ged. tS. berichten dat er geen bezwaar tegen bestaat, doch dat eerst moet worden opgege ven, 'dat er ook bouwvolume voor aanwezig is. Naar aanleiding van de gelezen no tulen deelt de Voorzitter nog mede, dat een aanvraag is ingediend om de gemeente in de 7e klassie inge deeld te krijgen voor de personele belasting. Het resultaat dient dus af gewacht te worden. Wat het voetbal terrein betreft, kan spr. meedelen, dat wethouder Hart man en zijn persoon nog een bezoek hebben gebracht aan de heer Bron om te trachten alsnog hem tot vrij willige verkoop te bewegen. Nu de voetbalvereniging heeft besloten om in de Z ate rd agdl idd age om petitie te gaan spelen, is zijn grootste bezwaar het spelen op Zondag, verdwenen. De heer Bron heeft zich nu bereid Nog af te geven: goedgekeurde F\ J. VAN STRATEN met 'n van Delft s Til-op bent U meteen klaar 14 verschillende modellen uit voor raad leverbaar, in eiken, old finish, blank-eiken, gotisch en mahonie grote sortering old |inish, eiken en gotische Keuze uit 15 verschillende mo dellen Alles eigen sto||eerwerk, onder volle garantie Prachtsorlering in wol. Pracht kwaliteit 179,75 Het bekende merk VAN DELFT waarborgt kwaliteit Alle soorten, ook Engelse wagens Kleuren naar verkiezing vakkundige belegging Meer dan 20 verschillende soorten vana| 179, 3-delig, 2 kussens vana| 1112,40 vana| 1275,tot 1475, vanal f 98,tot f 225, 2-delig vanal 1 33,—, J 35,20, f 38,55 enz. in 8 verschillende soorten BEDDEN DEKENS - MATRASSEN - COMPLETE MEUBILERING - Telefoon No. 49 - WIJKSESTRAAT W 128—130 DONDERDAG 28 APRIL 1949 No. 6664 behorende bij het Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. zijn dol op LIEV0-PASTA. Wan neer U ze eenmaal hierop ont haalt, liggen de ratten en muizen na één dag dood voor de kast, Verkrijgbaar bij Firma G E B R. DE KOK, Wijk en Aalburg, Tel. 33. „Maart roert zijn staart, April doet wat hij wil". H.H. LANDBOUWERS, laat Uw tuigreparatie tijdig herstellen. Voorziet U tijdig van prima Knie- en Dijlaarzen. Oliegoederen, als: lange Oliejassen, dubbel gevoerd, Oliejekker idem, Oliebroeken met dubbele knieën. Extra aanbieding Amer. Legerpakken voor spotprijs! Ruime sortering Klompsokkenhuismoeders, nu geen kousen stoppen meer Beleefd aanbevelend, Schoen- en Zadelmakerij, G 34 Babiloniënbroek tegen verlaagde prijs Direct uit voorraad leverbaar ANDEL (N.-B.) Tel. 23 doorverb. Voor snel en goed Hoogstraat 348 Woudrichem HARMONICA-GAAS in elke hoogte GLAD- en PUNTDRAAD Wederverkopers korting HEUSDEN Thans leverbaar: PRIMA APPARATEN, ISOLATOREN, DRAAD- EINDE. HEKAFSLUITERS en DRAAD Verder voorhanden Saval Rugsproeiers, Stofzuigers met zeer sterke Motor, losse Stofzuigerslangen, Elementen voor Strijkijzers, Closetzittingen met deksel, Closetmatten, Closetschroeven, Emaille Kolenkitten, Grijze Keuken-uitzet enz. Aanbevelend, TELEF. 14 W1TK EN AALBURG 11 11 BOEKHANDEL HARDINXVELD levert franco en vlug uitneembaar als wandel wagen voor 2 kinderen VOORRADIG: een flink kwantum hoog model. f 2,50 laag model f 2,35 met kruisbodem. f 3,30 Bergstraat Wijk De TIL-OP kunt U gebruiken als retswieg, ais kinder* wagen en als wandelwagen (voor 1 ol 2 kinderen) net zoals U verkiest I Ideale combinatie. Opvouwbaar frame, uitneembare bak. Solide en sierlijk. -ö esses 8

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 5