voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard 1 Schroefloze jlford Glasbril Koninginnedag Plaatselijk Nieuws No. 6666 Donderdag 5 Mei 1949 UND VAN ALtENA Firma L. J. Veerman, Heusden j Een sierlijke bril, die volkomen betrouwbaar is, is Firma NORT, Gasthuisstraat 13, GORINCHEM Tel. 2487 Zaterdag werd in ons land1 met gróte opgewektheid de 40ste verjaar dag vati Hl. M. Koningin Juliana ien daarmede die eerste Koninginnedag op 30 April gevierd. De Minis ter-president Dr. Drees, wenste in een radio-rede Hare Majes teit en Haar gezin hartelijk geluk en gaf een overzicht van Haar werk, waarbij hij! terugwees op de histori sche dagen der troonwisseling. Dr. Drees vervolgdeNu heeft ko ningin Juliana de zware maar schone taak, die haar deed zeggen„wie ben ik, dat ik dit doen mag", ;reeds acht maanden vervuld. Het zijn maanden van, grote moeilijkheden en diepe zorig geweest, maar voor ik verder daarvan .glewaag, moge ik allereerst uit naam van het Nederlandse volk de wens uitspreken, dat, welke ook de staatszorgen zijn, deze 40 verjaar dag in de gelukkige kring van het koninklijk gezin 'n ongestoorde vreug dedag moge wezen, en dat het ko mende jaar, waarin ook het 12Wja rig huwelijksfeest van Koningin en Prins zal vallen, daarmede in over eenstemming, zal zijn. Hij 'herinnerde aan Ah et medeleven van Koningin en Prins met de noden van het volk' en wees op (de moei lijkheden In Indónesië en uitte de wens, dat het de Koningin gegeve moge zjjn de pogingen aie onder nomen worden om overeenstemming te berèiken, eindelijk tot een goed einde te zien leiden. V Hij besloot: Deze eerste viering van de 30e April als Koninginne (ver jaardag: heb' ik aangegrepen om u te herinneren aan wat Koningin Ju liana ons allen als taak voor ogen heeft gesteld. Zij zelf is het tievend voorbeeld van die taak en plichtsver vulling. Zoals vroeger Oranjevorsten ons volk voorgingen in de strijd tegen Spaanse en Franse overTieer- sings, Is zij met haar moèder, tfhajis prinses Wilhelmina, efti met prins Bernhard een voorbeeld geweest in de strijd voor onzie bevrijding. Thans is zij weer een voorbeeld, èn als moederleen öiak, gelijk zij. zeide, even belangrijk voor een koningin als voor iedere andere vrouw, èn ars Koningin. Moge zij gezegend wor den èn in haar gezin, èn in haar koninklijke taak. HEUSDEN. Vrijdagavond werd in de Herv. Kerk een dienst gehouden, waarin Ds. Anker voorging, dit ter inleiding voor de verjaardag van H.M. Koningin Juliana. Zaterdagmorgen werden de feeste lijkheden ingezet met klokgelui. De schoolkinderen verzamelden zich bii hun scholen en trokken door de ge vlagde straten in optocht naar het gemeentehuis. Zij werden toegesproken door dut- gemeester v. Delft en de heer Nieuw koop n&'mens de Oranjevereniging. Na het gebruiken van de ere wij 11, warden de kinderen op die scholen onthaald. Des middags vonden op de Vismarkt kinderspelen plaats, daar na volgde vanaf de Botermarkt een puzzlent voor de jongens. 's Avonds werd aan de Prins Hen drikkade een gecostumeerde voetoal- wedstrijd gehouden, die bii het pu bliek grote vrolijkheid verwekte, waarna nog eten mo t orbe h endigbei ds - wedstrijd wérd gehouden. De dag werd besloten met een concert door de fanfare en een zanguitvoering door het Heusdens Dubbelmannenkwartet. Jammer dat de koude Oorzaak was, dat een en ander niet die (publieke belangstelling trok, die ^anders zéker het gevat z5u zijn geweest. In de afgelopen winter werd op de scheepswerf alhier na werk tijd een cursus gegeven in electrisch lassen door Ir. Montaban van de firma Smit uit Nijmegen. De kos ten vAn deze cursus werden door de heer de Haan geheel gedragen. De 23ste Februari legden acht cur sisten hun examen af, waarvan zes dezer dagen bericht ontvingen dat rij waren geslaagd n.l:. S. v. As, ,C. van Balkom, W. v. BaHegpoijen, W. van Beijruen, H. v. Deursen en J. v. d. Zalm. Zondagavond werd door de R.K. Toneelvereniging „Ontspanning na Arbeid" uit Tilburg in de zaal van hotel „Het Wapen van Amster dam" een uitvoering gegeven ten ba te van het Kath. Thuisfront te Heus den. Opgevoerd werd het toneelspel in 4 bedrijven „Truisfront" van P. Mossinkoff, onder regie van onze oud-stadgenoot kapelaan Burghouts. Het publiek dat in groten getale was opgekomen heeft genoten van het prachtige spel van deze toneel vereniging. De verschillende rollen werden op sublieme wijze vertolkt, waarvoor de spelers dan ook een hartelijk applaus ten deel viel. Na afloop dankte de WelEerw. Heer Kapelaan Manders de spelers, namens Kath. Thuisfront voor deze genotvolle avond en voegde er de wens bij, dat deze toneelvereniging nog meerdere malen hier zal optre den. Kapelaan Burghouts mag trots gaan op zó'n toneelvereniging. Zo wel dames als heren bleken meesters in hun rol te zijn. In de dezer dagen gehouden vergadering van de R.K. Kiesvereni ging werden als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing geplaatst de aftredende leden B. Verschuur en te Vruchten als nummer 1 en 2 op de lijst. Wegens het niet aanvaarden van een candidaatschap van het aftr. lid de heer Ant. v. Bladel, Heusden, werd als candidaat gekozen de heer Abt. v. Bladel te Oudheusden en tot plaatsvervangende leden de heren J. Klaren en P. Schmiehausen. De of ficiële candidaatstelling zal op 10 Mei ten geineentehuize plaats vinden. De trekking van de loterij, te houden door de AM. Heusden van de K.A.B. zal plaats hebben op Vrij dag 6 Mei a.s. des avonds om 8 uur in het café Nooten. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behorende ambtsge bied werd gedurende de maand April ingelegd f 14179,25 en terugbetaald f25802,01. Het laaste door dat kan toor ujjtgegeven boekje draagt het nummer 13747. AALST. Voor de Ger. Gemeente alhier hoopt op Dinsdag 10 Mei D.V.,voor te gaan de heer Wijting, des avonds om 7 uur. In de avonduren van Zaterdag maakte de fanfare „Prins Hendrik" ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een mu zikale rondwandeling door ons dorp. Mogelijk door de minder gunstige weersomstandigheden bracht het maar weinig vertier en was het zeker geen Koninginnedag,, zvoals men die voor heen giewe'bd was. Mej- P- Kramer-Loef had vo rige week het ongeluk haar oeen te breken. Na op advies van 'Dr. van cler Loo in het ziekenhuis te 's Hertogenbosch te zi]n behandeld, kon zij weer naar haar woning ver voerd worden. BRAKEL. De alhier gehouden Emma- bloem collecte heeft de som van f 124.I565 opgebracht. Een woord van dank aan de milde gevers en aan de diverse collect rices is hier zeker wel op zijn plaats. De eerste Koninginnedag ter (gelegenheid van de 40ste verjaardag van H.M. ^Koningin Juliana^ is in pns dorp in alle stilte gevierd. Van de openbare gebouwen en enkele parti- cucliere woningen wapperde de na tionale driekleur. Des morgens werd er in de O.L. school een filmvoorstelling gegeven waar o.a. de Krohingsfilm werd ver toond. Des middags werd door de Oranje vereniging aan de_ schoolgaan de kinderen een gezellige middag aangeboden in het werkliedengéhouw Dps avonds werd door de muziek- ver. Ó.B.K. een concert gegeven. Het was jammer dat "het wieer niet me dewerkte, zodat er zich niet veel luisteraars op weg beglaven. Zaterdagmiddag! had nabii de Koningstraat een aanrijding plaats tussen twee luxe wag'ejis. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor, de auto's liepen nogal schade op. CAPELLE. Ondanks het koude weer is de Koninginnedag j.l. Zaterdag alhier met opgewektheid gevierd en de Oranjever. „Wilhelmina" kan met ge noegen op de afwerking van he.tj door haar ontworpen feestprogramma terugzien. Omstreeks 9 uur trokken de leer lingen der schollen naar het feestter rein waar "kinderspelen plaats hadden en de kleinen gejracteerd werden. rs Middags werden volksspelen voor giroteren glehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Het middag programma werd besloten mlet een voetbalwedstrijd tussen de schoolelf tallen van de Openbare en de ,Chr. school om de Jubileumwissellbeker. Hec elftal van 'de Openbare, school wist deze spannende wedstrijd met 32 te winnen en legde zodoende voor de tweede maal beslag op deze beker. De feestdag werd besloten met een avondconcert door de muziekvereni ging „Kunst na Arbeid" en de gem. zang ver. ,/t Rozeknopje". Als glevolg van het gure weer was tLe, belang stelling hiervoor evenwél niet zo groot. Door de klerkeraad der Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk is een beroep uitgebracht pp Ds. Treure te Wilsum. Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke afdeling van het Prot. Interkerkelijk Thuisfront eerdaags aan alle Protestantse jongens uit Spranlg- Capellle en 'het aangrenzende deel van Loonopzand, die thans in Indonesia hun militaire plichten vervullen, een pakket te sturen. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l'. Zondag ©en wedvlucht vanaf Neufvilles met de volgende uitslag: J. van Doornik, 1 .3, 34; H. Vos 2, ,5, 15, i6t 23, J. de Meter _4, 7, 111; Giebr. van Onzenoort 6,. 14, 35, *37, 40, 42 H. van Campen 8, 12, 33W. Ver steeg! '9, 10, 24; Adr. Klootwijk 13, 25> 29> 38, 41; H. Verduijn J73 P. Nieuwenhuizen 19 M- van Peer 18, 22, 39; C. Broeks 21, 43; St. St. van Peer 26, 31 J. van Drongje- len 27E|. Haverhals 28J. van Oosterhout 30J. van Raamsdonk 32B. Pols 36, 45 en A. van diejr Schans 44. Constatering eerste duif: 10.14.08 en laatste prijswinnende duif 10.30.32. EJENDEREN. Donderdagnamiddag had al hier een keuring plaats van Merriën voor opname in de stamboeken der V.L.N. Aangeboden werden 13 mer riën, waarvan 8 wierden goedgekeurd voor inschrijving en 5 werden uitge steld of afgewezen. Goedgekeurd werdien van het Gel ders type een 4-jarige bruine v. Fam- bo van A. v. Rijswijk te Genderen, een 3-jarige bruine v. Fambo van M. A. J. v. Bokhoven te Herpt, een 4-jarige bruine v. Edel jonker van J. C. v. d. Beek te Genderen en ©ein 3-jarige bruine v. Faust van J. Bran- derhorst Wz. te Eethen. Van het Gronings type: een 4-ja- rige bruine v. Edelknabe van A. P. Buys te Herpt, een 4-jarige zwarte v. Fambo van A. J. Verhoeven te Vrijhoeve-Capelle, een 3-jarige brui ne v. Fambo van J. C. v. d. Bleejk te Genderen, en een 3-jarige bruine v. Fambo van A. C. Branderhorst te Genderen. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Konin'glin Juliana, gaf de muziékver. „Excelsior" alhier een goed geslaagd poneert. Op Maandag 8 Mei, 's avonds om 7.30 uur, zal in café „JDe Zwaan" lliiiiiilï «Piiiiiiiil wmmMmmxmmmmmmmmm jaarvergadering worden gehouden van de Oranjiever. „Juliana" alhier. Trou we opkomst gewenst. LAND VAN ALTENA. Uit deze streek werden aan de volgende personen ter gelegenheid van de verjaardag van, H.M. dó Ko ningin een onderscheiding verleend: Ridder in die Orde van Oranje Nassau: J. de Bruijne, burgemeester van De Werken c.a. gn Werkendam; Mr. Dr. A. den Dekker, secretaris- penningmeester vah het waterschap „De Overwaard" en Dijkgraaf Oud- land van Altena te Gorkum. Ere-medaille in brons: C. J. v. Loon, timmerman bij de fa. Joh. vap Loon te Werkendam ;x C. van Rrakeï, timmerman bij dezelfde fa briek. MEEUWEN. Verleden week Donderdag had alhier een keuring plaats van landbouwtuigpaard merriën voor in schrijving in het stamboek. Aangeboden werden 4 merriën, die alle werden goedgekeurd. Als Gelders type werd ingeschre ven de 3-jarige bruine Koliola, v. Vondelus van J. Branderhorst te Babiloniënbroek, de 3-jarige bruine Xispona en de 4-jarige bruine wit voet Janista, heide v. Vondelus en beide van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Als Gronings type: de 4-jarige zwarte Jidropa v. Factoor van M. Millenaar te Dussen. NEDERHEMERT. Voortaan wordt om de veer tien dagen zitting gehouden voor het P.B.H. kantoor te Gameren bij café „Le Sage" te Nederhemert van 2 A uur. Ddnsdagsmiddagis, dus 3 Mei, 17 Mei enz1. Kerkelijke inzegening! van een huwelijk vindt plaats op het Eiland 11 Mei a.s., des namiddags 3 ,uur. door Ds. Vermeulen van Raamsdonk. De verkiezing van leden van de gemeenteraad alhier zal plaats vinden Woensdag 1:5 Juni a.s. De Chr. school ontving uit Amerika een zending, ter verdeling! onder de schoolgaande jeugd, oe- staande uit een kist schoenen plus school Denodigdbeden en twee kisten kledingstukken. In deze tijd van duurte ril11 deze geschenken van bijzondere, betekenis en vele ouders zijn dankbaar voor cfe gezonden goederen. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen hoopt het Chr. kinderkoor ,,'t Knopje", direc teur de heer J. de Graaf, deel te ne men aan het concours te de Rilt. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana organiseerde de Oranjever. „Prinses Margriet" te Kille 30 April eenlam- piontocht, voorafgegaan door bet fan farecorps „Overwiipiing na Strijd". Het was een kleurrijk schouwspel, en de pittige marsmuziek bracht velen op de been. Ondanks de koude zat de stemming er direct goed in. De or ganiserende vereniging kan met ge noegen op deze zeer goed geslaagde avond terugzien. De verjaardag! van H.M. is zodoende niet onopgemerkt voorbijgegaan. Tot bestuursleden van de Chr. Bouwarbeidersbond afd. Nieuwendijk werden gekozen de heren Aart van dpr Wiel en D. van der Stelt- Bij het te Den Haag gehou den examen van de Ned. Modevak- bond slaagde voor het diploma Le rares mej. M. J. de Pender alhier. De A.R. Kiesver. „Vreest God. eert den Koning" vergadert 7 Mei a.s, om 7.30 uur in gebouw Tavenu. Aan de orde is candidaatstelling voor de gemeenteraad. A.s. Vrijdagavond houdt de Oranjevereniging „Prinses Margriet" te Kille een ledenvergadering in het igebouw van J. van Rreugel. SLEEUWIJK. B. en W. van Eethen hebben het verbeteren van de Pannekoekstr. NIEIIWSBIAB Uitgave Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Ad verten tien 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur de alléén verkrijgbaar 1 bij OUDSTE SCHEEPSWERF TER WERELD. Dicht bij Aden ligt de scheepswerf, waarvan werd vastgesteld, dat het de oudste ter wereld is. Bij recente onderzoekingen werd een ruim tien meter dikke laag houtspaanders gevenden. De kano, die op stapel staat, is een schip, dat veel gebruikt wordt op de Rede Zee cn Indische Oceaan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1