voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Schroefloze Jlford Glasbril Bekendmaking Plaatselijk Nieuws No. 6670 Donderdag 19 Mei 1949 ■•AND VAN ALTENA Zuivere huid Firma L. J. Veerman, Heusden Een sierlijke bril, die volkomen betrouwbaar is, Firma NORT, Gasthuisstraat 13, GORINCHEM Tel. 2487 De voorzitter van. h.et hoofdstem- bureau voor de verkiezing] van de le den van de raad der gemeente Heus den maakt bekend, dat naar aanlei ding van 'de beslissing van het hoofd stembureau over de 'geldigheid der op 10 Mei 194,9 ingediende candida- tenlijsten en over de handhaving der daarop voorkomende candidaten bin nen de vastgestelde termijn volgens bericht van Ged. Staten geen beroep is ingesteld. Binnen twee dagen na heden Kun nen een of meer der zitting heb bende raadsleden bij het hoofdstem bureau een schriftelijke, door hen on dertekende verklaring inleveren, waar bij zij een lijst voor een voorkeurnum mer aanbevelen. Ieder lid mag slechts één zodanige verklaring onderteke nen. Heeft hij meer dan één ver klaring ondertekend, dan is zijn on dertekening onder alle verklaringen ongeldig. Formulieren voor deze verklarin- fen zijn ter gemeentessecretarie ver- rij gbaar. Op Zaterdag 21 Mei a.s., des voor- middags elf uur, zal het hoofdstem- bureau in het gemeentehuis een voor de kiezers toegankelijke zitting hou den, ten einde de geldige lijsten voor die verkiezing) te nummeren. De Voorzitter voornoemd, A.. VAN DELFT. Heusden, 18 Mei 1949. HEUSDEN. Dinsdagavond genoot Heusden de eer een concert te kunnen beluis teren dat wer'd igtegeven door het Klein ensemble van het Brabants or kest. Een evenement, dat door de Heus denaren blijkbaar op hoge prijs werd gesteld, want de zaal was ge heel gevuld o.a, was het gjehele col lege van B. en W. en alle raadsleden aanwezig. Burgemeester van Delft opende de avond met een woord van welkom: tot de leden van het orkest en de aanwezigen en verklaarde, dat hoe wel hij gieen muziekkenner is, hij door hetgjeen hii reeds van het or kest heeft gehoord, tot muzieklief hebber is bekeerd. De heer W. Brederode, directeur der stichting „Vrienden van het Bra bants Orkest", dankte de burgemees ter voor zijn woorden en zei, dat Heusden een der eerste gemeenten is geweest, die een subsidie aan het Orkest heeft verleend en daardoor ook een der eerste gemeenten waar het orkest zich laat horen. Vervol gens gaf hij een 'korte verklaring van het eerste nummer n.l. Concert voor hobo en strijkers van B. Mar cello die leefde van 1686'1739- In ademloze stilte werd de muziek door de aanwezigen beluisterd. Als 2e nummer volgde: Eene klei ne Nachtmuziek voor 2 violen, alt viool, cello en contrabas van W. A. Mozart, die leefde van 17561791. Hierna 'volgde de pauze en bestond er gelegenheid om in de sociteitzaal met de leden van het orkest kemnis te maken. voor Na de pauze volgde: Septet Op. 20 or viool, altviool, cello, contrabas, clarinet, fagot en hoorn van "L. van Beethoven, die lééfde van 1770 1827, met welk orkestnummer het concert werd besloten. Na elk nummer volgde een lang durig en daverend applaus, doch bij het laatste nummer was dit applaus zo overweldigend, dat de orkestleden voor de tweede maal voor het voet licht moesten verschijnen. Wethouder Groen sprak een dank woord en daarbij de hoop uit, dat Heusden nog meermalen van deze mooie muziek zou, mogen genieten. Het was een avond van hoogstaand kunstgenot op muzikaal gebied, waarover slechts een roep n.l. het was prachtig. Het comité, dat deze avond or ganiseerde, kan dan ook met voldoe ning 'daarop terugzien en haar stre ven om ook Heusden van iets goeds te doen genieten, is een groot suc ces geworden. Op het onlangs gehouden exa men van de stichting „Reine tel" slaagden in het vak „afschrijven" in de scheepsbouw de heren D. de Bruijn en Nico de Jong uit Heusden en W. v. d. Steenhoven uit Aalburg, Zij genoten hun opleiding bij de heer G. Verweij, hoofdbaas bii de firma De Haan en Oerliemans al hier. Maar 50 pet. van de deelnemers behaalden het diploma. Zondag vierde de Afdeling van de Ned. Kath. Arbeidersbewe ging haar derde lustrum. De dag| werd 's morgens om 8 uur begonnen met een H. Mis in de Noodkerk van St. Catharina. Na de H. Mis volgde een koffietafel in het Wapen van Amsterdam. Des middags om) half drie werd voor de kinderen der leden een aan tal voordrachten en muzieknummers uitgevoerd. Het avondprogramma begqn met een Lof om 6 uur, waarna om' half acht in het Wapen van Amsterdam) de feestelijkheden werden voortgezet, waarbij 'tegenwoordig waren behal ve de geestelijk adviseur de Eerw. Heer Kapelaan Barten, de heer A. Verschuur, voorz. van de Kath. Mid denstand afd. Heusden, de beer Chr. A. J. van Herpt te Herpt, voorz, van 'de N.C.B. afd. Herpt en een groot aantal belangstellenden. De voorzitter van de afdeling open de met een woord van welkom een bonte avond,, waarbij muziek, zang en voordrachten elkaar afwisselden. Het geheel was voor de afdeling Heusden 'van de K.A.B. een zeer ges- slaagde dag, waarop men met voldoe ning kan terugzien. - Voor de kermis, welke van Hemelvaartsdag tot en met Zondag d.a.v. zal worden gehouden, hebben de navolgende vermakelijkhedene.d. ingeschreven: Zweefmolen, Luchtschommel, Au- to-Skoter, Draaimolen, Varieté-The- ater. Gebakkraam, IJscokraam, Vis kraam, Nougatkraam. Slagmachine, Bolerospel, Licht - sport, Draaibord, Balslingertent en Luchtballonverkoop. Zaterdagavond heeft de 3e ronde in de wisselbekercompetitie van de Langstraatse Schuttersbond plaats gehad te Baardwijk. „St. Blasius" van hier, heeft ook ditmaal van zich doen spreken. Niet alleen dat het fraaie punten schoot, maar het handhaafde zijn positie en gaat nog onbedreigd aan de kop met 56 punten. No. 2 staat Herpt met 48 p.; 3 Kaatsheuvel met 42; 4 Elshout met 39; 5 Baardwijk met 38; 6 Re- soijen met 32 en 7 Vlijmen met 27 punten. A.s. Zaterdag volgt de 4e ronde, dat tevens bondsconcours is van de L. Schuttersbond dat te Herpt plaats heeft Zondag j.l. namen een 'viertal schutters deel aan het Nationaal concours Te Berkel en mochten al daar de eerste korpsprijs behalen, tevens nog een 3e en 4e personele prijs. Zondag 22 dezer wordt deelgeno men aan het groot nationaal con cours te Herpt. In verband met zijn 40-jarig jubileum bij de C.V. v. Wagenberg- Festen alhier, werd de heer Jos. Klaren door H. M. de Koningin begiftigd met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Op Donderdag 12 Mei j.l. werd in het Nutsgebouw te Zalt bommel door de Directie van de Verenigde Zuivelbereiders te Rot terdam een gezellig© avond aange boden aan de Bedrijfsleiding en het personeel v.an de buitenfabrieken t.w. Heusden, Oudewater, Wagen berg en Nieuwer kerk. De avond werd geopend door de Directeur, de heer J. Noord am Jr. met een rede waarin uiteengezet werd dat deze feestelijke samen komst was bedoeld om het contact tussen de mensen van de verschil lende fabrieken die elkaar dikwijls niet eens kenden, te vergroten, Na dat vervolgens het feestlied van de V.Z. door alle aanwezigen uit volle borst was medegezongen, waard'oor de stemming er a'I aardig in kwam trad AlejThea d'e Looze voor het voetlicht en gaf enkele liederen ten beste, welke zeer In de smaak vie len. De toneelclub van de Perso neelsvereniging te Rotterdam voerde vervolgens het stuk „Een huis vol herrie" op. Over het algemeen wer den de verschuilende rollen behoor lijk gespeeld alhoewel wij niet kun nen nalaten Dr. Knook, Noah Gil ford en Dolly White een extra pluimpje te geven. Aan het einde werden d'e spelers door een luid applaus beloond. Nadat nog een zangnummer d'oor de heer Theo d'e Looze was gege ven werden d'e aanwezigen nog ver gast op .de onbegrijpelijke goochel toeren van Mr. Hedelo welke in ademloze spanning werden gevolgd. Al met al kan de Directie opi leen uitstekend geslaagde avond terug zien, AALBURG. Toen Maandagmorgen de 15- jarige mandenmaker L. v. Helden, zich per rijwiel naar zijn werk be gaf had hij het ongeluk in een sloot te rijden. Met een gekneusdi been en een beschadigde fiets, bracht v. H. het er nog betrekkelijk goed af. Maandag 23 Mei a.s. houdit de Kiesvereniging der S.G.P. alhier een belangrijke vergadering, waar toe alle leden dringend worden ver zocht tegenwoordig te zijn. Zie advertentie. AALST. Voor de Geief. Gem. alhier hoopt Vrijdag] 20 Mei voor te feaan, Ds. van Dam. Nam. 2.30 uur openb. belijdenis en doop der volw. en des avonds 7 uur kinderdoop. Een bedrag van f25,50, bij eengebracht op het huwelijksfeest bij v. Stuivenberg-Exalto, kwam bin nen bij de penningmeester voor het comité jongens in Indië. ANDEL. Het aanleggen ener centrale verwarming in de nieuwe Chr. La gere landbouwhuishoudschool is gegund aan H. Rouman alhier. Door de A. R. partij is alhier de volgende candidatenlijst inge diend': 1 L. J. Vogelaar, aftr.2. H. de Fijter, aftr.; 3. E. S. v. Klei, aftr.; 4. G. Crielaard Gzn.; 5. J. W. Éoumaii; 6. W. H. Versteeg; 7. C. Riesheuvel; 8. P. Jansen; 9. A. W. Schreuders en 10 Peter Schou ten. Door het hoofdstembureau zijn alle ingeleverde lijsten geldig ver klaard en de daarop voorkomende candidaten gehandhaafd. De heer O. K. J. v. d. Bergh, sluismeester, die op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, zal zich metterwoon te Buunualsen vestigen. Door de N.V. PNEM. zal al hier een nieuw transformatorhuisje worden gebouwd, aangezien het be staande van de te geringe capaciteit is en tevens in de oorlog ernstig werd beschadigd. Met de uitvoering zal binnenkort worden begonnen. De bij de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen candidaat tot de H. Dienst F. v. Dieren uit Dirksland zal Dinsdag a.s. een bezoek aan de gemeente brengen. ALMKERK. Door de Herv. Mannen vereni ging alhier, is in zijn j.l. 'gehouden vergadering besloten gedurende de zomermaanden geen bijeenkomsten te houden. BABILONIëNBROEK. Op de l:.l. Donderdag! gjehou- tieïl Provinciale keuring] voor sprinigf- stieren werd o.m. de stier van de landbouwer J. de Graaff alhier (Tommy 13) bekroond met een 2a prijs. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanaf Noyon (Fr.). De uitslag van de drie eerst bin nengekomen duiven was: 1', J. van Drongelen; 2 Gebr. v. Onzenoort; 3 Adr. Klootwijk. A.s. Zondag wordt gevlogen van af Corbeid (Fr.). Bij het aan de Vakschool voor drogisten te Rotterdam gehou den overgangsexamen werd onze dorpsgenoot C. van der Waals Dz. van de lje naar de 2e klasse bevor derd. Het echtpaar M. Sprangers- v. Tilburg aan de Winterdijk, hoop* a.s. Maandag 23 dezer de dag 'te herdenken, waarop het 50 jaar ge leden in het huwelijksbootje stapte. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal Donderdag 26 dezer (Hemelvaartsdag) deelnemen aan het te Beekbergen te houden muziek concours van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen. DUSSEN. Het jaarlijkse huisbezoek voor het Kath. Thuisfront te Hank bracht f224.10 op. "Dezer dagten zullen weer pakjes naar de militairen in Indië worden verzonden. Door dr. Voorenman uit Vught werd een examen afgenomen voor de cursus E.H.R.O., in sameinwer- kingl met dr. van Vuuren alhier. Er waren te Hank 15 candidaten, waarvan er 11 slaagden en wel de dames iM. C. de Wit, C. v. d. Pluijm en de heren Jac. Wintermans. Adr. Leeglgtangers, W. vanDortmond, L. Stevens, C. de Wit, A. G. van Heer, A. van Heer Jr., P. Ribbens en P. van Daalen. EETHEN. Op 10 Mei 1949 werden alhier de navolgende candidatenlijsten inge leverd voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen A.R. lijst Genderen, waarop voor komen de heren G. v. d. Beek L.Gzi, H. v. d. Heuvel Jzn., D. van Gamme- ren, E. G. v. d. Beek, J. Cj v. d,, Beek, A. Meiresoone en J. Thur, alien te Genderen. A.R. lijst Meeuwen, Drongelen en Rabiloniënbroek waarop voorkomen de candidaten: J. van Aodel te Rabi loniënbroek, C. A. Vos te Meeuwen, R. L. A. van der Schans te Dron gelen, H. Lankhaar Cztn. te Rab.- Broek, G. Scherff te Meeuwen. C.H.-lijst waarop voorkomen: Hl. Vos Dzn. te Drongelen, L. W. Gou da te Eethen, Jac. de Haan Czn. te Meeuwen, K. J. Walraven te Gen deren, Ant. Lankhaar Lzn. te Rabi loniënbroek, H. Nieuwkoop Gzn. te Heesbeen. Lijst Donken te Drongelen, waar op voorkomenC. M. Donken te Drongelen, J. H. Boll te Doeveren, L. J. van Santen te Eethen, N. Schil ders te Drongelen, H. J. Kramer te Genderen. Lijst Prinse te Rabdloniënbroek, waarop voorkomenC. Th. Prinse NIEUWSBLAD Uitgave Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui IS dc alléén J verkrijgbaar bij i. zacht, soepel, gaaf en gezond. Purol doet wonderen. Doos 30 cent. DE LAATSTEE JFASE. Al hebben de Russen de blokkade van Berlijn ook opgeheven, de luchtbrug zal voorlopig blijven bestaan. De Engelse Minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, is dezer dagen op inspectie gegaan naar Berlijn om de Britse legereenheden aldaar te bezoeken.^ In een kleine cantine drinkt hij met een paar sergeants broederlijk een glas bier."

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1