Sportnieuws OFFICIËLE BONNENLIJST Raadsvergadering Almkerk Gevonden en verloren voorwerpen A ardbeienselectie. te Babiloniënbroek, J. Dekker te Meeuwen, M. N. Branderhorst Jzn. te Eethen, J. G. Colijn te Babilo niënbroek, M. Lankhaar A.Jzn. te Babiloniënbroek. P. v. d. A. lijst, waarop yoorko- menG. B. de Koning te Genderen, C. Schilders te Drongelen, J. van Bergeijk te Babiloniënbroek en J. S- S. Slotboom Jr. te Drongelen. Op 22 Juni 1949 zal de stemming voor de gemeenteraad worden ge houden. genderen. Heden Donderdagavond hoopt de N.C.V.B. afd. Genderen, een ver gadering te houden in het school gebouw. De Ned. Chr. Landarbeiders- bond, afd. Genderen, hoopt op Maandag 23 Mei in het schoolge bouw een vergadering te houden. Door de heer M. Thur alhier werden de eerste nieuwe aardappelen afgeleverd aan de veiling) te Drunen, voor de prijs van 87, cent. Uitkomst goed. b land van altena. De Maatsch. Werkster der Herv. Kerken in het 'Land van Al tena deelt mede, dat het in de be doeling ligt kinderen uit Rotterdam onder te brengen en we gedurende de tijdvakken 16 Juli1 Aug. en 16 Juli16 Augustus a.s. Het be treft dus een periode van 2 of 4 weken. Opgave voor deze kinderen kan plaats hebben bij de plaatselijk predikant of rechtstreeks bij Mej. R. Veldkamp te Woudrichem, B 99. nederhemert. Zaterdag a.s. zal de alom he kend staande Mond accordeonvere niging „Concordia" uit Zaltbommel een concert geven in de Speeltuin op Eiland Nederhemert. Niemand verzuirhe dit zo gewilde concert te 'bezoeken. Bij de gehouden candidaat- stelling voor de verkiezing >van le den van de gemeenteraad werden ten gemeentehuize de navolgende lijsten ingeleverd, die door het stem bureau zijn geldig verklaard: S.G.P.: J. G. Slegh. R. J. O omen. D. van Ooyen Jz. C. van Genderen. C. O om en Ezn. Partij van de Arbeid: M. van Ballegooijen. J. Schreuders. T. Oomen. A. A. van der Pol. I Onafhankelijk: J. A. van der Linden. S.G.P.: i B. van K00ten. D. Oomen. G. Verhey. L. Sprong. Gemeentebelangen G. de Gaay. G. C. van der Kolk. Neutraal: C. van de Werken. M. Verhey Chr.zn. M. Verhey Johzn. G. van de Werken. C. Hak. Twee lijsten zijn ingediend van de S.G.P. Bij de bekende imker R. van Heivoort in onze gemeente zwerm den Vrijdag 1!3 Mei de bijen, (wat een unicum is in de bijenwereld, gezien de dagelijkse lage tempera tuur en het gure voorjaar. Onze plaatsgenoot G. v. d. W. had in zijn dienstbetrekking bij de P.T.T. te 's-Hertogenbosch het ongeluk om van een hoogte van 8 M. neer te storten. Per ambulance werd hij naar zjjn woning (alhier vervoerd. Naar wij vernemen liep dit ongeval betrekkelijk goed af. nieuwendijk. De collecte voor de stichting 19401945 heeft opgebracht de som van f206.79, terwijl door de leer lingen der Chr. school f78.90 werd bijeengebracht. Geslaagd, voor het diploma ty- Eist £150 aanslagen per minuut) de eer A. G. Paans alhier. poederoijen. Onze vroegere predikant, ds. G. Th. Smit, thans woonachtig te Apeldoorn, is dezer dagen 90 jaar geworden. Nog §teeds vervult hij pre- dikbeurtjen. wijk. Hier ter plaatse zijn de weg werkers van de polder van Wijk^ druk bezig met de wegyerbetering in de Wijksesteeg- Hiervaor is het nodig, dat een groot kwantum graszoden verreden wordt. De wegwerker G. v. d. H. en zijn compagnon gingen dus j.l. Maandag welgemoed op weg met een paard en kar, door een boer fratis ter beschikking gesteld. Met e eerste kar gebeurde evenwel reeds een ongeluk, waardoor men te wa ter geraakte. W. den Dekker stak de vriendenhand uit en bracht met Dehulp van zijn vrachtauto de kar weer op het droge. Tot overmaat van ramp herhaalde zich om 3 uur iu de middag hetzelfde ongeval, men geraakte weer in de sloot. Toen werd met behulp van een paar jonge man nen en de edele viervoeter de kar op het droge gebracht. 1 De wegwerkers kwamen met de schrik vrij en togen weer direct met frisse moed aaii de slag en houden met taaie verbetenheid, ondanks de tegenslagen, hun dagelijkse werk vol. 'Onze dorpsgenoot G. Bouman Dzn., behaalde het vaardig'heicLsdiplo- ma in het vak machine-batik we rken. J.l. Vrijdag kwam de 79-jarige wed. C. van Helden zodanig) te val len, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zii js naar het ziekenhuis te 's Bosch vervoerd ter verdere behandeling. In de afgelopen week ontving de Burgemeester dezer gemeente het bericht, dat de dipl. soldaat W. Bou man Corstzn. wegens opgelopen ver wondingen op de lijst der ernstig ge wonden was geplaatst. Maandag j.l. mochten zij echter het verheugende bericht ontvangen, dat hij van die lijist wegens verbete ring van zijn toestand was afgevoerd. (Op 13 April j.l. werd te Zalt bommel een yereiilging van aard beienselecteurs opgericht. Het doel van de vereniging; is de afzet te regelen en te bevorderen, terwijl aan de kwaliteitsvoorschriften grote aandacht zal worden besteed. Door de selecteurs uit de Rommeler- waard en Omgeving zullen alle ge kweekte planben via deze organisatie worden afgeleverd, terwijl zij de reeds ontvangen opdrachten "hebben door gegeven aan de zaakvoerder, welke voor de aflevering zal zorg dragen. Voor de verzending heeft men een uniforme verpakking laten vervaardi gen, zodat het pLantenmateriaal onder waarborg van ae vereniging zal wor den afgeleverd. Hoewel de te overwinnen moeilijk heden niet gering zullen zijn, hoopt men toch te bereiken, dat de goed- gl^keurde planten in een goede ver pakking zo snel mogelijk zullen wor den verzonden, waarmede zowel de kopers als de selecteurs gebaad zul len zijn. Voor adres zie advert, in dit blad. aalst. Roda 1 omzeilde 'Zaterdag een lastige klip, door de steeds weer moeilijke uitwedstrijd te Brakel te gen Quick 1, met 42 te winnen. Ook de 2e elftallers toonden zich de meerdere tegen het op bezoek wijk en aalburg. Op de Maandag j.l. gehouden zitting door het Hoofdstembureau, zijn de navolgende ingediende liisten ter verkiezing van de gemeenteraad op 22 Juni a.s. geldig verklaard: 1. Staatk. Gé"r. Partij: D. van Wijk. Joh. Schouten. Math, van Rijswijk. J. L. van Os. Andr. Vos. W. F. Homborg. J. van der Wiel geb. Me uien dijk. L. Nieuwkoop Mz. A. van der Moor en. W. Wijtmans. J. Kwetters. W. Treffers. A. iMichaëlv A. van Alphen. E. de Graaff. J. van Loon. A. Aanen. Dirk de Graaff. A. K. Bouman. 1 G. Vos. J. A. Groenen veld. B. Roza. C. Bouman. i R. J. van Suilichem. 1 L. Wittebol. I H. van Do ve ren. j H. G. Vos. (M. Schouten. A. Vos Nicz. H. Vos Pz. zijnde Quick 2. Met de kleine 21 zege behaalden ze de punten. Roda 3 kwam na lange tijd 'weer (in het veld. In hun eerstecompetitieont moeting tegen Wilhelmina 4 te Aal burg brachten ze het tot teen 22 gelijk spel. De junioren A kwamen voor de competitie uit te Kerkwijk tegen Stormvogels jongeren en ze gevierden met 50, de junioren B speelden vriendschappelijk legen een juniorengroep uit Brakel. Uit slag 41 in het voordeel van fonze kleintjes. Al met al goede resulta ten. Deze week staan pp het 'pro gramma de volgende competitie wedstrijden Woensdag I'S Mei Aalst 7 uur: Roda-Jun.Wilhelmina-jun. Zaterdag 21 Mei Aalst 7 uur: Ro da 1Achilles 1 (Veen). Nieuwendijk 7 uur: Altena 2 Roda 2. Aalst 5 uur Roda 3Rijswijk 2. andel. Zaterdag j.l. speelde Sparta 1 een wedstrijd tegen Stormvogels uit Wou drichem. In een goede en uiterst spannende wedstrijd verfoor Sparta o(p ongelukkige wijze met 21, te gen beide doelpunten is door Sparta protest aangetekend, zodat hierover de protestcommissie t.z.t. uitspraak zal moeten doen. Sparta 2 verfoor van het ongeslagen Sieeuwijk 3 met 31. De Sparta-j unioren behaalden een 1o overwinning op de Noad- junioren. Streek H.B.S. op Prot. Chr. grondslag te Waalwijk. Tot directeur van bovengenoem de school werd in de laatste be stuursvergadering met algemene stemmen benoemd Drs. Schouten, thans leraar in de wiskundevakken aan het Chr. Lyceum te Harder wijk. Drs. Schouten studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden in de wiskunde en legde aldaar zijn doc toraal examen in de wiskunde af. Hij is bevoegd om les te geven in de vakken wiskunde, mechanica en cosmografie. Naast zijn leraarschap dient hij o.a. de Ned. Herv. Kerk te Har derwijk als diaken. Zoals uit de advertentie in dit blad blijkt, wordt zo enigszins mo gelijk ook met een 3e klas begon- ;nen. 1 Aan de huisvesting der school wordt met voortvarendheid gewerkt. Zo met bestaande lokaliteit niet kan worden geslaagd, wordt de oplos sing gezocht in een noodschool, waarvoor het Bestuur met het ter rein is kunnen slagen aan de Flo- ris V laan te v.m. Bes oven. Last van zenuwen? Zaterdag as- speelt Sparta 1 een uitwedstrijd tegen Peursum 1. Spar ta 2 speelt om 7 uur een thuiswed strijd tegen "Kerkwijk 2. De junioren spellen om half zes thuis tegen de junioren uit Brakel. sleeuwijk. Voetbaluitslagen Zaterdag 17 M;ei: Stedooo IISieeuwijk II o3. Sieeuwijk 3Andel 2 13. Sieeuwijk jun. BAlmkerk jun. A 3—0. veen. Achilles 1 behaalde j.l. Zaterdag haar derde overwinning in de com petitie en wel met 21 van G.J.S. 1. Achilles 2* leed haar derde neder laag. Met een klein verschil Ir0 moesten zij in het sterke Kerkwijk 1 hun meerdere erkennen. Die Juni oren verloren met 31 van de Zui- lichem-junioren. A.s. Zaterdag speelt Achilles 2 weer een thuiswedstrijd en wiel te gen het sterke Stedeco 2 'uit 'Hoor naar. Aanvang 5 uur. Achilles 1 gaat naar Aalst om Ro da 1 te bekampen. wijk en aalburg. WILHELMINAHet tweede elftal spe-elde j.l. Zaterdag) telgjen Rijsw. Boys 1 en verfoor met 21, het der de leed een 43 "nederlaag tqgjen Noad 2, het vierde behaalde het eni ge winstpunt van de dag door met 22 gelijk te spelen tegen Aalst 3. Dip junioren deden het ook slecht, want ze verforen met 8o van de Altena-junioren. A.s. Zaterdag speelt het twieede thuis tegen He Houw I. Aanvang 7 uur. Het derde krijgt om 5 uur Aalst secetarrisssen en ontvangers genieten bij 'hun salaris te voegen. De Voorzitter zegt, dat deze cir culaire inmiddels is achterhaald door •een nieuwe salarisverordening, B. en W. stelten voor, hiertegen geen be zwaren in te brengen. De heer Burghout heeft in de 20 jaar dat hij raadslid is geweest, al; herhaaldelijk de ssalarissen zien wii- zigen, de huur die vroeger voor een ambtswoning op 12 pet. werd be rekend, is daarentegen nog steeds hetzelfde gebleven. De Voorzitter merkt op dat de gemeente gleen ambtswoningen bezit,, als echter het salaris omhoog gaal, wordt ook de huur verhoogd. De heer Burghout zegt, dat dit wel zo is, doch deze verhoging houdt geen gelijke £red met de ver hoging, van het onderhoud van de woning. De Voorzitter zet uiteen, dat als de secretaris een ambtswoning had en zijn salaris zou in de loop dei- jaren zijn verdubbeld, ook de huur verdubbeld zou zijn, van particuliere woningen is de huur nog steeds het zelfde. De ambtenaren verkeren in dit opzicht dus in een ongunstige positie. De raad gaat hierop accoord met het voorstel van B. en W. pm geen bezwaren in te brengen. Besloten wordt vervolgens om de salarissen van gemeente-secretarissen en ontvangers in overeenstemming te brengen met de bezoldiging van rijks personeel; Schrijven verband houdende met toekenning van bouwvolume. De Voorzitter licht toe, dat de gemeente nogtoewijzing heeft ver- voor het tijdvak van 22 Mei ton. Voedingsmiddelenkaarten 905 141 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees tabakskaarten 903 geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig! zijn de bonnen gtemerkt met de letter N. N.O.A.D.Het eerste elftal speel de j.l. Zaterdag tegen iNoordefoos I. De 'wedstrijd eindigde zoals hij be gonnen was oo. De tweede elf tallers wonnen met 43 van Wilhel mina III en de junioren verloren met 1o van de Sparta-'junioren. A.s. Zaterdag gaat het perste elf tal naar G.J.S. I te 'Gorlnchem. Het tweede reist gelijk miee ,naar Sleeu- -wffk II. Vertrek kwart voor vier. lÓp Hemelvaartsdag zullen op het Noad-terrein alhier de eindwedstrij- den gespeeld worden van het wissel- bekertournooi van 2e Paasdajg. Het programma is als volgt: Hierna vèrliezer A-verliezer B on als laatste wedstrijd winnaar A-win naar B. VERL'OpRENvermoedelijk in de Zomerdijk, gaande Drongelenseveer- K1 eiberg'-Gende ren.Polstraat Aalburg, een waterpomptang chroomuitvoering met kunsthars handgrepen, gemerkt 8000 volt en een schroevendraaier met kunsthars handvat. Tegen flinke beloning terug te bezorgen bij J. H. Kolff, rijwiel- en motorhandel, Aal burg. VERDO[RENTussen Heusden en Dusssen, een blauwe damesportemon- naie, met inhoud. Tegen beloning te rug te bezorgen bij de correspon dent van dit blad te Dussen B 67. GEVONDENop Wellseind, een laadklep van een vrachtauto. Terug te 'bekomen: Chr. School, Nederhemert. kregen voor 4 woningen. B. en W. zouden deze willen toewijzen aan A. Vink, Ruizer, Pellikaan en v. Rooij, die de woningen zelf moeten bou wen. De gemeente mag dit jaar niet tot de bouw van woningen overgaan. De heer Snoek vraagt waar deze woningen gebouwd zullen worden. De Voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt, daarmede in de Ap- pelstpegi 'te beginnen. De heer Snoek dringt er op aan, dat B. en W. hun belofte inlossen, om ook woningen in de Uppelsen- hoek te doen bouwen. De bewoners van dit gedeelte krijgen de indruk, dat rij bij het overige gedeelte der gemeente worden achtergesteld. De Voorzitter zegt, dat de ge meente niet over "bouwvolume be schikt. Aan de Uppelsenhoek mogen in verband met het Uitbreidingsplan slechts arbeiderswoningten worden 'ge bouwd. B. en W. vergeten de Uppel senhoek niet, maar men moet ook terrein bezitten. De heer Snoek zou zich van Liet uitbreidingsplan niets aan wiEen trek ken, dit wordt toch telkens gewij zigd. De Voorzitter merkt op, dat van Ged. Staten over deze kwestie pas een schrijven is ingekomen, dat in geval men in strijd met het uitbrei dingsplan vergunning tot bouwen zou vertenen, deze vergunning door hen zal worden ingetrokken. v De heer Snoek wil niet blijven aandringen, doch wel wil hij .een beroep op B. en W. doen, ook aan de Uppelsenhoek te denken. De raad gaat hierop accoord met het voorstel van B. en iW. (Slot yolgtl). gehouden Zaterdag 14 Mei v.m. 10 uur. VoorzitterEdelAchtbare Heer H. Blok. SecretarisWelEd. Heer A. Geu- deke. Afwezig de beer Gohjnv alls de Voorzitter de vergadering met het formuliergebed opent. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van de beer P. W. Straver, dat hij zijn benoeming tot lid der commissie ingevolge de woonruimte- wet niet aanneemt. Verzoek van de Commissie voor de bevordering van de aardbeienteelt in het Land van Heusden en Altena, om subsidie. De Voorzitter deelt me de, dat eenzelfde verzoek reeds een half jaar geileden is gedaan, doch toen door de raad werd afgewezen. In Januari is het verzoek opnieuw gedaan en is in het aclres uiteenge zet, dat de commissie er naar streeft, de streek te voorzien van goed plant- materiaal, wal glezien de slechte toe stand van de aardbeiencultuur in de streek van het grootste belang moet worden geacht. B. en W. hebben zich naar aanleiding, van dit verzoek gericht tot de Tuinbouwconsulent, Sie adviseert gunstig; op het verzoek tie beschikken en een subsidie voorstelt van f75.Hij vraagt excuus voor net lange wachten met antwoorden, doch alvorens hii rijn advies kon ge ven, rijn er eerst verschillende be sprekingen gehouden om samenwer king te verkrijglen tussen het Land van Heusden en Altena en 3e Bom- melerwaard, welke thans is tot stand gébracht. Naar aanleiding van dit advies stelten B. en W. voor een sub sidie te verlenen van f 50.voor het jaar 1949. De heer Burghout heeft de stuk ken ingezien en bemerkt, dat over het afgelopen jaar een groot nadelig saldo door de vereniging is geboekt. Uit de begroting '49'50 blijkt, dat 'dit jaar dit niet zo groot is. Spa*, acht het streven" van "de commissie vöor de streek wel van "belang. De raad gaat hierop accoprd met het voorstel van B. en W. Verzoek vih. best. der Chr. Landb. winterschool te Gorinchem om sub- sidsie. B. en W. stelten voor evenals het vorig jaar een subsidie van f 50 te verlenen, gevraagd wordt daar naast wel een bedrag v^n 'f25 per teerling die uit deze gemeente de school bezoekt, doch B. en W. zou den het bij deze f 50 voor dit jaar willen laten. Zij achten de school voor Be streek wel van "belang;, doch de belangstelling uit Almkerk is thans nog niet groot. De heer Burghout vraagt pf er uit Almkerk ook leerlingen de school bezoeken. f 1 De Voorzitter meent, dat dit er slechts een is, die de schqol neeft bezocht. De raad g^at ook met dit voorstel van B. en W. accoord. Circulaire waarin wordt voorge steld ojm de tijdelijke toeslagen die 2. Partij van de Arbeid: K. Bouman Kz- 3. Anti Rev. Partij C. van Helden. 4. Gemeentebelangen: Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overbeen. 2 op bezoek en het vierde speelt uit tegen Well 2. 4 Juni 1949. 142 Vlees (A, B) 300 gram vlees 143 Vlees (D) 100 gram vlees 145 Algemeen (A, B, D) 250 gram boter, margarine of vel 146 Algemeen (A, B) 500 gram bo ter, margarine öf vet 147 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 2.50 gram korstloze kaas 148 Algemeen (A, B) 125 gram koffie 152 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 154 Algemeen '(D) 250 gram boter., margarine of vet 155 Algemeen (D) 100 gram kaas of 123 gram korstloze kaas 82 Tabak (QA) 2 rantsoénen siga retten of kerftabak. 84 Tabak (QC) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak (De letters achter de bonnummers 12.30 uiir: Achilles IDussense Boys I 1.4/5 uur- Rijswijkse Boys I Haarsteeg I. 3 uurTussenwed- strijd Noad IHerptse Boys I.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2