Voor Gouden Verlovingsringen C. van Wijk, HOOGSTRAAT 16, GORINCHEM r ERKENDE MIDDENSTANDSGURSUSSEN Handelsinstituut Baggerman Zaltbommel 'trtna MEUBILEERING Arbeidsbureau Almkerk. Burgerlijken Stand Binnenland Ons Landbouwhoekje. Superfosfaat in korrelvorm. Gereedschappen Couwenberg GOED BOEK te HEUSDEN en WIJK Voor Uw complete U bij ons naar hartewensch! Wijksestraat W128-130 - Telef. No. 49 - Heusden Electro Technisch Bureau Heusden N Michaël's Ijzerhandel, Aalburg hei aangewezen ad res SÜMBH RODE KRUIS. de wederopbouw onder de aangebo den voorwaarden over te nemen. De heer Gouda vraagt oï de ge meentebesturen nu meer zeggenschap krijgen. De Voorzitter zegt, dat de ge meente iets meer vrijheid krijgt bij de uitvoering van de wederopbouw- plannen, zulks in overleg met de Centraal Technische Dienst te Alm kerk. De gemeente blijft echter fi nancieel afhankelijk van Ged. Staten De heer v. d. HeuveT vraagt ,of de mensen nu weer naar eigen in zicht kunnen bouwen. De Voorzitter zegt, dat er wel iets jneer soepelheid betracht zal wor den, doch vestigt ,er de nadruk pp, dat toezicht dringend nodig olijft. Het komt hierop neer, dat de heer van Loenen, Hoofdman van de Cen traal Technische Dienst weer invloed krijgt. Het voorstel van B. en W. wordt met algemene stemlmen aangewonnen. Vaststelling van de gemeenteoegro- groting voor het dienstjaar 1949. De heer Donken brengt namens de commissie van onderzoek verslag uit en zegt, dat de begroting is na- ge/ien en in orde bevonden. De com missie adviseert dan ook de begro ting vast te stellen, zoals deze door B. en, W. is aangenomen. De heer Prinse zegt, dat het is aan te bevelen om op de hoek bij de wed. de Bruijn een bord voor doorgaand verkeer te plaatsen. De heer Gouda gegt, dat voor het plaatsen van verkeersborden een post op de groting staat en dringt er op aan dit bord te plaatsen, omdjat ,de mensen 'hier dikwijls verkeerd rijden. De Voorzitter ze,gt toe, hieraan aandacht te zullen schenken. Tiet voorstel van de heer Donken wordt met algeméne stemlmen aan genomen. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over het dienstjaar 1947. Namens de commissie van on derzoek brengt de heer Donken verslag uit over de rekening en zegt, d,at de rekening is naglezien en dtat er geen opi- of aanmerkingen zijn te maken, zodat geadviseerd! wordt om de rekening voorlopig vast te stehen, zoals zij' door B. en W. is aangeboden. De Voorzitter zegt, dat met de vaststelling van'deze rekening de ach terstand is ingehaald. De achterstand gaf geweldige moeilijkheden gn. spr. uit zijn waardering over het secre- tafiepersoneel, dat er alles .op gezet heeft, om deze achterstand te over winnen. Benoeming lid Burgerlijk Armbe stuur te Babiloniënbroek. De Voorzitter zegt, dat de heer G. H. Straver steeds met veel am bitie zijn werk heeft verricht, zo dat er prijs op wordt gesteld, dat de ze functionaris herbenoemd wordt. De voordracht luidtG. H. Straver en P. de Graaff. Uitgebracht worden 5 stemmen op G. H. Straver en één stem blanco, zodat de heer Straver met algemene stemmen herkozen is. Rondvraag., De heer Prinse zegt, dat de Steeg van Eethen naar Babiloniënbroek noodzakelijk moet worden verbeterd. De Voorzitter zegt, dat door het gemeentebestuur er bij Ged. Staten op aan zal worden gedrongen om over te gaan tol uitvoering van het besluit van de Provinciale Staten tot aanleg van de weg van Drongelien naar Andel. De heer Prinse vraagt om het Pan- nekoekenstraatje te Eethen een an dere naam te geven, omdat deze weg nu behoorlijk is opgeknapt. De Voorzitter zegt toe, dit voor stel in overwèging te zullen nemen. De heer Donken zegt, dat de weg van Eethen naar Drongelen steeds slechter wordt. De Voorzitter zegt, dat deze aan gelegenheid reeds dikwijls besproken is met het Bestuur v-h. Waterschap „De Polder vah Drongelen". De aan dacht van de heren van de Provin ciale Waterstaat is eveneens op de slechte toestand van de weg geval len én deze zullen dit wel onder de aandacht van het Polderbestuur brengen. De heer Donken zegt, dat nu de vuilnisbelt te Drongelen is opgie- ruimd, er op moet worden toege zien, dat er geen vuilnis meer worrdt gestort. De Voorzitter zegt toe, dat er een bord geplaatst zal worden, dat het verboden is vuilnis te storten. De heer Gouda zegt, dat er een plaats aangewezen moet worden waar het vuilnis gestort kan worden. De Voorzitter zegt, dat deze zaak ernstig onder ogen zal worden ge zien. Er is reeds over gesproken om het vuilnis te doen ophalen. De vergadering wordt hierop ge- sïdten. ZONDER INLEVERING Tel. 428 Uw grootouders kochten reeds in het meer dan 100 jaren bekende en vertrouwde adres: Bedden - Dekens - Matrassen - Complete Meubilering HET ADRES VOOR B,ETER;WERK Ik herinnier me nog goed, hoe in vroeger jaren vaak super uitgestrooid werd, die kleverig was. Men behoef de maar aan een zak .te ruiken, om te weten te komen, welke kunst meststof zich daarin bevond. Werd ze per schip vervoerd, dan deed men verstandig, als voorwaarde te bedin gen niet „franco aan boord", maar wei franco aan de wal" omdat on der toet lossen soms een superzak on de schouder van een werkman op de loopplank nog scheurde en een hoeveelheid meststof in het wat)er terecht kwam! Een lege superzak was dan ook bij onze hoeren weinig in tel. Hoe is dat alles veranderd. We denken b.v. aan hiet .'verschijnen van de ultra 'super van 20 pet. pp jde we reldmarkt, die stormenderhand ter rein veroverde. Het was een goed gedroogd product ,zeer gemakkelijk uit te strooien. Dit jaar zal Pok superfosfaat in korrelvorm in de handel gebracht worden onder de naam van ,,'Parel- super". Onlangs ontvingen. we van de Eer ste Nederlandse Coöperatieve Kunst- mestfabriek te Vlaördingen een mon ster daarvan. Zeer terecht werd door de frabrikant in een begeleidend schrijven opgemerkt: „Zoals u bekend zal zijn, neemt de belangstelling van de landbouw naar gekorrelde meststoffen zeer toe. Betere hanteerbaarheid, niet stuiven, Seen verstopte kunstmeststrooiers en e hieruit voortvloeiende arbeids- en tijdsbesparing, gelden in de huidige omstandigheden als extra voordelen. Dit is ook de reden geweest, idat onze fabriek gezocht heeft naar de mogelijkheid om superfosfaat in kor relvorm te brengen, wat bij dezefos- forzuurmeststof uit landbouwtechnisch oogpunt geen bezwaar is". 't Is een prachtproduct, dat in land- en tuinbouw wel met vreugde zal worden begroet. Ook wij menen goed te doen de supergebruikers hierop tijdig op merkzaam te maken. Het gehalte aan in water oplosbaar fosforzuur (P2Or)) bedraagt 18 pet. Natuurlijk is de prijs een va^k al les beslissende factor. Daarvan is mij momenteel nog niets békend. .Straks vraagt de boer natuurlijk: „Wat kost mij 1 pet. P205?" En daarin heeft hij groot gelijk! W. R. tie A. In de slanigentuin in Bangkok wor den Cobra's, adders en andere zeer gdftigje slangen met grote zorg ver- verpleegd. Uit het gif dezer slangen worden door het Siamesche Rode Kruis, in een speciaal laboratorium, geneesmiddelen bereid tegen infectie ziekten èh tegen de, gevolgen van slangenbeet. In 'ons land is dat niet nodig), omdat we weinig te vrezen hebben van gifdg|e dieren. Maar in het Cen traal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst van het Nederland- sche Roode Kruis worden sera en medicamenten bereid uit mensen bloed. Om u een voorbeeld te noe men Vroeger was het bijna onmoge lijk een z.g. „bloeder" (haemophi- lie) te opereren. 'Deze patiënten, Dij wie het geringste wondje een hiet té stelpen bloeding; veroorzaakte^ kon den zélfs geen kies latei) trékken zon der levensgevaar. Tegenwoordig kan men deze mem- ssen inspuiten met fribrinogeen en hun wond bedekken met fibrine- schuim of met fibrinedraden, waar door de bloedingen worden tegen gegaan pf gestelpt. Ook het throm- bine, dat uit bloedplaatjes wordt ge maakt, is eeri belangrijk bloedstel pend middel. Aan dergelijke middelen, die in het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Neder- landsche Roode Kruis worden bereid, hebben velen hun leven te danken. Zii zijn gevonden dank zij het naar stig onderzoek der wetenschapsmen sen en rij kunnen vervaardigd worden darik zij de offervaardigheid van men sen, die hun bloed geven om het lé ven van anderen te redden. Het Ne- derlarfdsche "Roode Kruis brengt die mensen samen, getrouw aan de hoge principes van mensenliefde en hulpvaardigheid waarvoor het steeds in het strijdperk moet treden. En als hét Nederlandsche "Roode Kruis u binnenkort zal vragen om uw jaar lijkse bijdrage, dan vraagt het ,uw hulp om rijn diensten aan de mens heid te kunnen voortzetten. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: een aankomen de jongen voor opleiding van frame soldeerder; enige jongens voor de metaalnijverheid (in het bezit van diploma ambachtsschool); een me taal draaier; enige monteurs-bank werkers; een electr. lasser; enige ijzerconstructie tekenaars; enige ad- spirant ^genten voor gemeentepoli tie (candidaten moeten ongehuwd zijn, leeftijd 28 j., lengte 1,75 'M. Bieden zich aaneen kok-huis knecht; een betonwerker; een trac- son-machinist; een leerling auto monteur met diploma ambachts school; enige chauffeurs, enige man lijke en vrouwelijke administratieve krachten. Emigratie. Bij een Nederlandse ondernemer van een melkveehou- dersbedirijf in Argentinië wordt een melkveehoudersgezin gevraagdi, waarbij oudere zoons zijn dlie mee kunnen werken, aangeboden wordjt 50 pCt. van de melkopbrengst. Momenteel bestaan weer grotere mogelijkheden voor emigratie naar Frankrijk van Nederlandse arbeids krachten in de landbouw zowel voor gehuwden als ongehuwden, o.a.ook voor verzorging van vee. Diverse plaatsingsmogelij kheden bij Franse werkgevers die de prote stantse godsdienst belijden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het Arbeidsbureau te Almkerk. EXPRESSE-BESTELLING VAN VAN POSTPAKKETTEN. Met ingang van 1 Juni a.s. 1 zal de expresse-bestelling van binnen- en buitenlandse postpakketten, weer worden ingevoerd. Expresse-bestel ling op verzoek van de geadresseer de is voorlopig nog niet mogelijk. VRIJE PRIJS VOOR HARING EN HARINGPRODUCTEN EN HA VERMOUT. Met ingang van 13 Mei 1949 zijn de maximumverkoopprijzen voor ge zouten haring, voor verse haring, voor haringproducten zoals bokking, gemarineerde haring, harderwijkers, rolmops, visconserven alsmede van havermout vrijgegeven. DUSSEN. Over de maand Apiril. Geboren: Arie N., z. van J. Chr. Pellicaan en M. Kromhout v. d. Meer; Cornelia L. J. A., d. van 'Al. A. v. Dinteren en F. J. v. Steensel; Petrus G. M., z. van J. A. C. Vetjens en H. A. v. Hees; Wilhelmus J., z. van L. A. v. d. Pluijm en W. P. v. d. Pluijm; Johannes A. z. Van S. A. v. Velthoven en A. H.deJongh; Simon B., z. van H. S. Hoevenaren en A. Schwenke; Antonia J., d. van J. v. Hemert en A. Strik; Henricus J. J. M., z. van A. J. A. Ojderke(r|k| en F. C. Raanhuis; Franciscus C. P. M,. z. van L. v. d. Bosch en H- v..Delft; Johannes S. C., z. van M. Sagt en C. M. Prinsen. 1 Getrouwd: Adrjanus C. v. Hees, en Margaretha A. v. d. Sloot; Wal ter us J. v. d. Brtoek en M. Bras; Jo hannes B. de Peuter en M. Raams; Andreas H. Hendriks en A. Kievits; Franciscus A. Heijmans en Maria A. v. d. Broek. 1 Overleden: Johannes Sagt, 71 j.; Hendrika Simonis, 85 j.; Johanna Th. W. v. Dijk, 1 j.; Bernardus A. Broekhuis, 29 j. WERKENDAM. Geboren: Catharina, (1. van G. Biesheuvel en F. M. Westerhout; Marigje, d. van H. M. Ippel en E. v. Houwelingen. Ondertrouwd: A. Voor den Dajg 29 j. en J. J. Kramer 23 j. Overleden: J. A. Kieboom 60 j. echtgenote van W. v. d. Heuvel; Neeltje Zwets 86 j., weduwe van P. Ileistek, Hand- en Schrobzagen, Steek beitels, Blokschaven, Rijscha ven, T. potloden, Hand- en Borstboormachines en Boor omslagen vindt U bij HEUSDEN Voor een naar de Boekhandel Firma L> J. VEERMAN HEUSDEN De inschrijving op de nieuwe cursussen, examen voor jaar 1950, staat thans open. Vraagt vrijblijvend inlichtingen ERKENDE OPLEIDING GEREDUCEERD EXAMENGELD Charles Schreudcr Zn. J. A, VAN BERGE HENEGOUWEN Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f135,— tot f235,— T. L< Buizen, Droogscheer apparaten o,m „Philishave" Waschmaschines en Wringers IS en BLIJFT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6