voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Binnenland Und van altena No. 6677 Donderdag 16 Juni 1949 Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN. Vergadering van de raad dezer gemeente, op Vrijdag 17 Juni, des avonds 8 uur. Agenda 1Opening. 2. Vaststelling notulen vergade ring 27 April 1949. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging der gemeentebegro ting! 1948 en 1949. 5. Voorstel van B. en W. tot over name in eigendom, beheer en exploi tatie van de door het Rijk gebouwde 3 Don Suisse woningen met schuur tjes. 6. Voorstel van B. en W. tot wij ziging' van de Algemene Politie verordening' dezer gemeente. 7. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening op de heffing van belasting op vermake dien. 8- Voorstel van B. en W. tot wij ziging: van de instructie voordektóu- rings veearts. 9. Voorstel van B. en W. tot her nieuwde vaststelling van de verorde ning olp fde heffing van de straat belasting. 10. Verzoek van de Stichting 1.940 '45 om subsidie, met voorstel van B en W. 11. Verzoek van de voetbalvereni ging! Heusden voor subsidie, met voorstel van B. en W. 12. Reclames belasting. 13. Sluiting^ „Geef hem weer een kans." is 't motto waaronder de collecten voor de Reclassering dit jaar zullen gehou den worden. De slagzin geeft zeer juist het doel van de Vereniging van Reclasseringsinstellingen aan: De ge vallen medemens een kans geven, om zich op te richten en weer een nuttjg lid in de samenleving te worden Ook in de gemeente Heusden zal op 't eind van deze week een col lecte voor dit werk van barmhartig heid en naastenliefde gehouden wor den. Stuur de meisjes, die u een speldje aanbieden, niet ledig heen, maar offer u dubbeltje of kwartje, 't Is ten bate van de Nationale Reclas- serbigsdag, dus voor alle verenigin gen op 't gebied der reclassering. „Geeft uw broeder, die op uw hulp hoopt en wacht, weer een kans!" Aan het zo prachtig geslaagde Landjuweel te Vugtht, dat j.l. Zondag op huize Maurik plaats vond, namen onze gilden „St. Catharine" te Herpt en „St. Blasius" Heusden, deel, eerst aan de optocht en het défilé, vervol gens aan de schietwedstrijden„St. Catharina", Herpt, verwierf de eerste prijs, een zilveren schild, terwijl een IcampioerLsprijs werd behaald door C. de Kort. Bovendien werden nog meer dere prijzen behaald. prijs, terwijl een drietal leden een personele prijs ten deel viel. AALBURG. Dinsdag 21 Juni hoopt Ds. van den Berg uit Utrecht, des avonds 7 uur, voor de Ger. Gem. alhier op te treden. ALMKERK. Dezer dagen slaagde mej. T. A. van Breugel voor het diploma K raamverzorgster Ook in onze jgemeente bestaan plannen, om deze zomer aan de ou den van dagen (70 jaar en ouder) een plezierreisje te verstrekken. Wij twijfelen niet of vele oudjes zullen hiervan gebruik maken. Voor ge noemd plan werd op initiatief van de E.H.B.O. ter plaatse '.een comité gevormd. v De collecte, in de Herv. Kerk alhier gehouden ten bate van de Zen ding bracht op.f117.terwijl dit aan de Nieuwendij'k (Tavenu) be droeg f 50. Zaterdag 18 Juni hoopt de muziekver. „Noodt Gedacht" alhier, met medewerking van het muziekge zelschap „Juliana" van Uitwijk, vanaf de muziektent een concert te geven. ANDEL. De Brandstoffenver. „Ons Be lang!" hield een vergadering in de school. Door de boekhouder werd rekening en verantwoordinjg gedaan. Het ledental is gtesteigjen tof bijna 100. Tot bestuursleden werden herko zen de heren D. G. Mans, voorz. en T. Kamerman, secretaris. Bij de Ned. Herv. kerk alhier is beroepen ds. Streefkerk te Ernst op de Veluwe. De Commissie Steun Wettig Gezag hield alhier een propaglanda- vergaderinjg! in het verenigiipglsgeD. De muziekver. Andels Fanfarekorps verleende medewerking. Bij voldoende deelname zal ook hier een instructeur komen om te oefenen. Bep Tank ens alhier slaagde voor het diploma stenografie. pe< W: ;re prijzen Hulde aa aan onze kranige schutters. Maandag s peelde de damclub uit Sleeuwijk, in V.D. een wedstrijd tegen de damclub raar clublokaal ho tel „Central". Aan beide zijden werd met reserves uitgekomende Heus- dense club moest zelfs een beroep doen op een tweetal liefhebbers bui ten clubverband. Toch wist V.D. een kleine overwinning te behalen n.l. 119, na met 48 te hebben achter- festaan. De bovenste vijf borden zorg! en tenslotte voor de overwinning De volledige utislag was V.D. Sleeuwijk A. de Graag-H. v. Arkel 2o A. Nieuwkoop-B. de Jong 2—0 C. de Joode-C. Duizer 11 C. Schaap-Eersman 2o C. Bax-P. Beukenkamp 2o Ger. Jonker-J. v. Andlel o2 F. te Vruchten-Wijnbelt 1 1 A. de Moor-C. v. Pelt o2 J. v. Wijk-J. v. Straten o2 Ad Nieuwkoop-H. v. Andel 1 1 Totaal 119 J.l. Zondag nam de Heusdense H engelsportve renigfi ng deel aan het Internationaal Hengelconcours te Til burg en behaalde de tiende korps- CAPELLE. Door de Generale Synode der Ned. Herv. kerk is tot lid van de Regionale Commissie voor het Zui den benoemd de heer J. van den Bos te Vrij hoeve-Ca pelle. De muziekver. „Kunst na Ar- Arbeid" heeft het voornemen a.s. Za terdagavond een muzikale wandeling' te maken langs de Nieuwevaart en over dé Zandschel, alsmede lands de Willem van Gentsvaart. Uitgaande van de afd. Sprang- Capelle-Loonsedijk van het Prot. In tent. Thuisfront, wordt de tentoon stelling van gekleurde grote foto's van onze militairen in Indonesië a.s. Zaterdag 18 dezer van 4 tot 9 uur gehouden in het vergaderlokaal van de Chr. schoolvereniging in de Nieuw- straat. -De postduivenvereniging van Zate rdagsvli eige r „Nooit Gedacht", hield een wedvlucht van Noijon met de volgende uitslag:A. :M. de Jong 1 J- yerduijn 2Gebr. de jong 3, 14, 30; A- de Jong .4, 7, 9', 10, 23Gebr. van Tilborgh 5P. Ver steeg 6 ;_G. Zwart 8 P. Bakkeren 11, 20, 22;" J. A. Zwart 12, 21, 24; K. Blok 13 A. van Campen 15, 27 A. Haverhals 16, 18Joh. de Jong 17; W. Nieuw erfhuizen 19, 26, 29; J. Spierings 25, 34, 35; J. Rosem- brand 28, 32Gebr. van Os 31 en W. Paans 33. DUSSEN. Voor de bouw ener boerderij alhier was laagste inschrijver A. v. Dongen alhier met f31.637. RENDEREN. De fa. P. A. Kramer alhier was met f314.988 laagste inschrijver voor de bouw van 24 duplex woningen te Loonopzand. LAND VAN ALTENA. Voor het examen vakbekwaam heid kruidenier slaagden de heren P. van Ballegooijen te Veen, J. Vos te Wijk en Aalburg en A. Schmidt te Veen. NEDERHEMERT. WIJK EN AALBURG. Alhier is opgericht een afde ling van „Vara" met als voorlopig! bestuur de heren J. W. Pullen, voor-' zitterA. v. d. Mjooren, secretaris W. Wijtmans, pennimgm. Zodra het propagandaseizoen is iegjetreden, zal er een propaganda-avond 'glegeven worden door Jan Vogél en zijn ac cordeonorkest. Nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven bij het bestuur. i De partij v. d. Arbeid houdt op Maandag 20 Juni a-s. een open bare vergjaderinig1 in die zaal van café Duisterwinkel. Sprekers: de heer J. Kuipers uit WioUdrichem en Ds. de Winter uit Sleeuwijk. Bazar „Con Amore". Ingeko men giften: M- A. Baks, Woudri chem fio.N.N., Veen 1 taart; :M. v. Beersum, Heusden f2.50; N. N., Wijk en Aalburg fio.v. Heyst, Vlijmen f2.50; mej. G. Poor ter, Wijk 1 roomstel; mej. H. den Dekker, Aalburg' 1 kleedje M. Bou- man, Aalburg tio.A. v. d. Pol, Wijk, f2.50; mevr. Lubberdinkde Waal, Wijk f2.50; N.N., Aalburg f5.N.N., Wijk f2.Zangver. Kerkwijk 2 n. wijn; mej. ML v. Wijk, Wijk 1 luxe jampiotN.N., Vlijmen 1 broodtrommel met garnituurM. Biouman, Aalburg textielB>. Roza, Wijk textiel; ,W. Furster, Wijk schil derijen, krantenhanger, enz.J. H. de Waal, Waspik f 10.L. v. d. Pol, Wijk f2.50; T. v. Helden, Wijk 1 doos sigaren; Chr. Bouman, Wijk 1 luxe mandje; H. v. Heemskerk, Ne derhemert 1 fl. wijn; N.N., fio.Dr. v. d. Loo, Veen fio. J. J. v. Wette, Aalburg f2.5o;GeDr. Kolff, Aalburg 2 fietstassen, 1 paar dalen, 1 njwiielsLotB. v. Wijk, ijk 1 tulband; Gebr. de Kok, Wijk 1 cakeP- Bouman, Wijk 1 taart. De uitslag van de Zaterdag ge houden verloting is als vollgit: No. 570 dames- of herenrijwiel; no. 211 electr. schemerlamp; 110. 1132 electr. strijkijzer; no. 218 electr. rijwielLamp no. 128, 1 paar dames- of heren- handschoenen. De prijzen kunnen worden afge- haaald bij de voorzitter van „Con Amore", J. d. Dekker, Bergstraat te Wijk. WOUDRICHEM. Dinsdag 21 Juni a.s., des na middags 2 uur, zal ter ^gelegenheid van ee'n huw^ijksin zegening in de Ned. Herv. kerk voorgaan, Dis. Groe- neveld. WERKENDAM. In de afgelopen winter is in de Herv. school een cursus Vervolg onderwijs igeg|even. Een viertal per sonen n.l. de heren H. Groeneveld, D. Kioriings, D. v. d. Stelt en P. Ippel besloten deel te nemen aan tiet examen uitgeschreven door de Ver. Ned. scholen voor Handels- en Vakonderwijs, waar zij allen voor slaagden. Woensdag 22 Juni a.s., des avonds om half acht, zial in het kerk gebouw der Ger. Gemeente alhier als spreker optreden, Dis. Ch. van Dam. De Zendingisbusjes in de Ger. Kerk alhier hebben in 'de maand Mei opgebracht f73.12. Tbtjc onsulent der Ned. Herv. lcerk te Sleeuwijk is benoemd, Ds. A. de Bruin alhier. tOnze quri-dorpsgtenoot, Ds. G. Visser .thans predikant bjjl die Geref. Kerk te Haastrecht,, heeft hiet be roep nahr de Geref. Kerk' te Aver- eest aangenomen. Vrijdag en Zaterdag! j.l. hield de voethalverenïginjgj Koz. Boys haar bazar in de Nutszaal, welke zeker geslaagd mag heten. De belangstel ling! was gjeweldlg igroot. De op brengst was plm. f 1000 vyj gleld. ZUILICHEM. De gtehouden geldinzameling ten bate van het Ned. Roode Kruis, heeft het mooie bedrag van f109.12 opgebracht. Een woord van dank aan Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. GRATIS een aantal ingekomen stukken ter ta fel o.a. goedkeuring, verhuur 2 wo ningwetwoningen, goedkeuring veror dening kade-, oever- en 'liggeld, be groting Warenkeuringsdienst Den Bosch over 1949, alsmede de reke ning van 'die dienst over 1947, goed keuring verpachting grasland, goed keuring verhuur voetbalterrein. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat dé wegenverbetrihg binnenkort klaar komt en dan de wegen officieel in gebruik zullen worden gjenomen. De begrotingen dienstjaar 1948 en 1949 worden gewijzigjd- Verder wordt met algemene stemmen besloten een kasgeld iening; aan te gaan vanf 30000 rentende i3/4 pet. voor financiering wegenverbetering. De heer C. A. van Veen vraagt naar de verbetering van de Kweldijk- stoep. 1 De Voorzitter zegt, dat hij een en ander heeft bezichtigd, maar hii ziet de noodzakelijkheid van verbete ring niet in. Plet Polderbestuur voelt er ook niet veel voor. De heer C. A. van Veen vraagt verder nog hoe het staat met de electrificatie van {ie Meidijk. De Voorzitter antwoordt, dat deze zaak is besproken met de gedele geerde Commissaris van de P.G.E.ML De P.G.E.M. heeft toegezegd een ne gro ting, te zullen maken- De heer v. Vuigjt zeiglt, dat de raad er niet tegen is dat die Meidijk elec- trisch licht krijgt. De Voorzitter zegt, dat er gedaan is wat kan. De heer "Hooijkiaas zegt, dat de vuilnisbelt bij het Steegske vol is. De Voorzitter zegt toe, dit in orde te zullen laten maken. Hierna sluiting. alle gevers en gteefsters, maar Inzon derheid aan de collectrices is hier zeer zeker op zijn plaats. Kort verslag; van het verhan delde in de vergadering! van de raad dez^r gemeente, gehouden op 13 Juni 1949. Na opening brengjt de Voorzitter EXTRA TOELAGEN VOOR ON DER WIJZjEtRSiOPLEIDING. De regering! heeft beslotten een aantal extrja toelagen voor de op leiding tot onderwijzer beschikbaar te stellen. Deze toeliaglen, welke niet behoeven te worden terugbetaald, zijn bestemd voor jonjge mannen en joqgje vrouwen, die een [gymnasium, een ho gere burg|ersehool met vijfjarige cur sus, een handelsschool met vijfjarige cursus of een middelbare meisjes school volledig en met gloed gevolg hebbpn doorlopen en die tot dus verre geen kweekschool bezochten m.'i.v. 1 September a.s. in de derde klasse van een dergelijke) (vier leer jaren tellende) school willen aan vangen om zich te bekwamen voor het onderwijzersambt. De grootte der toelagen is afhan kelijk van de financiële draagkracht der ouders of verzorgers het maxi mum bedraagt f300 'sjaars. Boven dien wordt een beperkt aantal toe lagen van maximaal f800 'sjadrs be schikbaar gesteld voor hen, die op een zodanige afstand van de door hen gewenste kweekschool wonen,'dat zii giedwonjglen zijn elders in pen sion te gaan. Die helft van deze; laatste toelagen moet later worden terugbetaald. Indien de toelage min der dan f 600 bedraagt, zodat de helft kleiner is dan f300, wordt laatstgenoemd bedrag als het .riet terug te betalen gedeelte beschouwd. De leerlingen, aan wie een toelage is toegekend, zijn, ongeacht de groot te daarvan, vrijgesteld van het beta len van schoolgeld- Boeken en leer middelen blijven voor eigen reke ning. 1 i De regeling! der aanvragen is in handen van het bureau voor rijks studietoelagen van het ministerie van Onderwijs, K. en W. NIEUWSBLAD Uitgave Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Bij de gisteren gehouden verkiezing voor leden van den gemeenteraad, werden de na volgende stemmen uitgebracht Lijst 1 185 st.lijst 2 166 st.lijst 3 79 st.lijst 4 7 st.lijst 5 49 st.lijst 6 86 st. Gekozen werden de heren C. v. d. Werken. M. Verheij, Chr.zn., M. Verheij, Johzn., J. G. Slegh, R. J. Oomen, B. van Kooten, G. de Gaaij. Geldige stemmen 572, van onw. en blanco 16. FRANSE PRESIDENT BEZOEKT ALGIERS. De president van de Franse republiek, Vincent Auriol, brengt op het ogenblik een bezoek aan Algiers. Wij zien hem hier. staande in de auto, terwijl hij over een der boulevards in Algiers rijdt. Hij maakt zich door deze reis zeer populair in Algerië.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1