voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking Plaatselijk Nieuws i I Raadsverslag HEUSDEN, No. 6678 Maandag 20 Juni 1949 Und van altena GRATIS Firma L. J. Veerman, Heusden KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Heusden maken bekend^ dat op Dins dag 28 Juni a.s., om drie uur, in het St. Antonius gesticht de gelegen heid zal zijn opengesteld tot koste loze inenting of herinentingl tegen pokken. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van de in te enten persoon, raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en ge boortedatums der kinderen is het ge wenst, dat bij de aanmelding; wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen fier kin deren. Burgemeester en weth. voornoemd, A. VAN DELFT, Burgem. TH. M. BUIJS, Weth. Burgemeester en Wethouders van Heusden maken bekend, dat een schouwvoering zal worden gehouden langis de straten. De ingezetenen wor den er op gewezen, dat die straten voor 1 Juli 1949 moeten zij;n gezui verd van gras en onkruid. Burgemeester en Weth: voornoemd, A- van Delft, Burgemieester. Th. M. Buijs, Wethouder. Heusden, 17 Juni 1949- HEUSDEN. Het gecombineerde klerkcon cert waarover wij reeds eerder be richten, te gleven door het Chr. glem. koor „Sursum Gorda" alhier en het Ned. Herv. kerkkoor „Halleluja" te Besoijen, is vastgesteld op Donder- dag 23 Juni. Aanvang 7.30 uur in de Ned. Herv. kerk alhier. In dit concert zullien dames- en mannenkoren zingen, gevormd uit de beide koren, terwijl er vierder sopraan- soli's zullen zijn. Dan zullen de beide koren geza menlijk (pl'm. 90 personen.) verschil lende werken uitvoeren ,o.m. ook net slotkoor der Ma tt'heus- Pa s s i on tot be sluit vaan het rijke programma. Er staat dus een avond van kunst- fenot te wachten. Een ieder houde ie avond dus vrij om dit concert te beluisteren. De .toegang is voor ieder vrij. Er zal slechts, één col lecte zijn voor bestrijding dér on kosten. Zie verder de programma's. Vrijdag ontving de familie Ver hoeven alhier bericht, dat hun zoon en broeder C. Verhoeven, welke in Indonesië verblijft, thans ernstig ziek is. ANDEL. Aan de firma Schermers te Nieuwendijk is gegund het verwisse len der sluisdeuren alhier voor f16.019. Tot controleur voor de colora- dokeverbestrijding is ook voor deze gemeente aangesteld de heer J. v. Herpen te Nederhemert. ALMKERK. Dinsdag 14 Juni j.l. vierde het echtpaar W. v. 't Hoog-van Houwelin- gen de dag, waarop zij voor 2 5 ja ren door de band des huwelijks wa ren verbonden. Tevens herdacht de heer van 't Hoog de dag, dat hij al hier 25 jaar als brood- en banketbak ker de Almkerksse burgerij van het nodige had voorzien- Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat kwam men het zilveren bruids paar de hand drukken. Ook had men een erepoort voor de woning g|e- plaatst, als waardering voor al het geen bakker 't Hoog in de oorlogs jaren voor zijn klanten heeft gedaan. Genoemd bruidspaar kan met ge noegen terugzien op deze dag. Tot diaken der Herv. gem. te Nieuwendijk (gem. Almkerk), is ge kozen, de heer Jac. Millenaar, welke inmiddels deze benoeming reeds heeft aanvaard. t In de week van 20 t.m. 25 uni, zal in deze gemeente een col- ecte worden gëhouden voor een ge schenk, hetwelk H.Mj- de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard ter gele genheid van hun koperen bruiloft, door het Nederlandse volk zal wor den aangeboden.. ANDEL. De uitslag der verkiezing voor leden van de gemeenteraad was op Vrijjdag 17 Juni als volgt: Lijst 1: Chr. Hist.: J. F. van Duist 232 J. Verwijs Gzn. 13 Chr. v. Rijswijk Jzn. 23 I. den Dekker Joostzn. 3 H. v. Rijswijk Azn. 6 M. Schouten Janzn. 1 H. v. Rijswijk Janzn. 1 A. Schouten Gzn. 6 H. A. v. d. Werken 2 W. van Noorloos 1 A. Naijen Adriaanzn. 1 Tolaal aantal stemmen 289 Lijst 2, A.Rev. L. J. Vogelaar 132 II. de F ij ter 26 E. S. v. Klei v 13 G. Crielaard 46 J. W. Bouman 1 W. H. Versteeg 10 C. Biesheuvel 1 P. Jansen 1 1 A. W. Schreuders 1 Totaal aantal stemmen 231 Lijst 3, Arbeiders: G. Naaijen 59 T. Kamerman 12 M. van der Vliet 1 J. M. Duister 5 J. G. Straver 7 Totaal aantal stemmen 84 Gekozen zijn van lijst 1: J. F. v. Duist, J. Verwijs Gz. en Chr. v. Rijs wijk. Van lijst 2: L. J. Vogelaar, H. de Fijter en G. Crielaard (met voorkeur stemmen. Van lijst 3: G. Naaijen. De samenstelling van de raad blijft dus 3 A.R., 3 Clir.-Hist. en 1 Arb. Bij de vorige stemming voor de ge meenteraad behaalden de Chr. Hist. 255, A.-Rev. 227 en Arb. 105 s't. BRAKEL. Uitslag verkiezing gemeente raad op 15 Juni 1949- Lijst no. 1 P. v. d. A-, 280 stem men lijst no. 2 St. Ger. 295 stem men lijst no. 3 Neutraal' 63 stem men; lijst no. 4 V.V.D. 281 stemmen. Gekozen werden H. C. van Diaa len, D. W. van Dam, H. J. Erm- strahgj, Bast. van Hemert, J. de Pater, C. van Tuijl en J. Vervoorn. De feestbus ten bate van het Thuisfront alhier bracht bij het hu we- lijk van v. Balen-de Vries f 12.03 op. Een wooiri van dank is hier zeker o»p zijn plaats en laat in het vervolg elke militair uit Brakel welke in In- dië verblijft, op uw huwelijksfeest e.d vertegenwoordigd zijn door het plaat sen van de feestbus. Een paard v&p. de landbouwer v. B. alhier bracht een dezer dagen twee veulens ter wereld en wel ;een dochter en een zoon. De moeder met haar kinderen maakt het best. Een en ander mag wel een zeld zaamheid genoemd worden. DRONGELEN. Tiet 3-jarig zoontje van de heer N. Schilders had het ongeluk met zijn handje tussen Eet tandwiel van de ektrische wasmachine te geraken. Hij werd hierbij zodanig verwond, da.t de plaatsvervangend wijkzuster mej- de Haan-Vos, eerste hulp moest verlenen. Vermoedeliik zal het kind een stij ve pink houden. Terwijl de heer D. Noorloos op het land van de heer G. Nieuw koop alhier, met zijn tractor aan het maaien was, geraakte hij met zijn overall tussen het drijfwerk. Zijn kie ren werden hem van, het lijf gerukt en hij liep1 een zware bloeduitstorting op aan zijn been,. De heer Nioroloos had de tegenwoordigheid van geest zezlf nog dé knop in te drukken, waardoor erger werd voorkomen. Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. GENDEREN. 2e verantwoording voor de te houden bazar van de Muziekvereni ging „Excelsior": B. B. H. te Amsterdam, 24 spel denkussen, 16 kleurboeken, 16 do zen kleurpastelsGebr. v. Baaien, Gorinchem, 1 doos schrijfpapier en 1 speeldoos; „Aspa", Zaandam, vijf leesboeken; N.N., 1 paar jiantoffels Wed. J. v. Nelle, 3 leesboeken; K. Tiktak, Groningen, 10 p. thee en 10 p. koffie; P. Slüi.s, Weesperkarspel, 10 p. Zangzaad; „Bogena", Schiedam, 3 fl. Homecide; 3 fl. Italcide; N.N. f 10,plus cadeau; Jaco Mot Jr., Amsterdam, 12 armbandjes, 12 bro ches en 100 hangertjes; G. J. Wj Viveen, Genderen, 5 fl. wijn, reel, lucifers; J. C. Vermeulen, Halfweg, 1 zilveren asbak; N. N., 1 polshor loge. GIESSEN. De veehouder H. de Lorm al hier, werd door een aan hem in eigendom toebehorende stier aange vallen en licht verwond. Het dier werd afgemaakt. gehouden op Vrijdag 17 Juni, des nam. 8 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer A. v. Delft. Afwezig als de Voorzitter de ver gadering opent met het formulier gebed, wethouder Groen en die neer Lutjgert. i De notulen van 27 April worden vastgesteld. Ingekomen stukken Verslag van hét Vleeskeu rings De- drijf over 1948. Dankbetuiging van de firma De Haan en Oerlemans voor de betoonde belangstelling1 bij de viering van Laar 40-jang jubileum. Goedkeuring, door Ged. Staten van het raadsbesluit tot verkoop van een perceeltje grond aan de heer A. F. Nieuwkoop. Verdaging! van het besluit van Ged. Staten betreffende die aankoop van een perceel bouwterrein van de heer J. C. v. Laarhoven. Goedfceurinig door Ged- Staten van het raadsbesluit tot verkoop van een stukje grond aan de fa. de Haan en Oerlemans. Rapport van het Verificatiebureau van de Veren, van, "Nederl. Gemeen ten over de controle der secrcetarie- kassen, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden- Verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim over 1948. Circulaire van Ged. Staten met kaart van de ontworpen nieuwe weg door het Land van Heusden en Altena. Adres van enige bewoners van He- dikhuizen, waarin deze verzoeken de verbindingissloot, die vanuit de Mjaas de put, waaruit zij hun drink- en was water moeten halen, in orde te doen brengen, aapglezien deze thans geen vers water doorlaat. B. en W. stellen voor, zodra zij de beschikking hebben over een ar beidskracht, aan dit verzoek te vol- doen. De heer te Vruchten dringt aan op spoed, de toestand is daar thans onhoudbaar. De heer Dekkers meent, dat de gemeente toch een arbeidskracht be zit en dezle toch terstond opdracht kan worden verstrekt. De Voorzitter merkt op, dat deze meer te doen heeft. Hij gleeft echter de verzekering, dat zo spoedig! mo gelijk aan het verlangen van adres santen zal worden, voldaan. De raad gaat hierop accoord met het voorstel van B. en W. Verzoek van de luchtschommelhou der K. Ropers, om gedeeltelijke kwijt schelding van zijin pachtsom. Ropers heeft ingeschreven voor de som van f 535.Voor de aanvang van de kermis is Ropers bij de Voorzitter gekomen met de mededeling1, dat de kermis voor hem een fiasco zou wor den, aangezien hij had gezien dat ook een auto-scooter een standplaats had ingenomen. De weersgesteldheid op de eerste kermisdag, Hemelvaartsdag', is van dien aard geweest, dat heel weinig bezoekers van buiten de ge meente hebben bezocht. Een omstan digheid, waaraan de gemeente natuur lijk niets kan doen, maar wat in de gegeven omstaandigheden voor de man extra nadelig was. Voorgaande jaren is de standplaats voor een lucht- sehommel nooit hoger verpacht dan voor f 200.zodat de thans geno den pachtsom van f535-wel uit zonderlijk hoog kan worden genoemd. Rekening houdende met het feit, dat zowel de weersgesteldheid als de aan wezigheid van een auto-sscooter van zeer grote nadelige invloed zijn ge weest op de uitkomsten van het schommelbedrijf en in aanmerking nemende de exhorbitante hoge pacht, zijn B. en W. van oordeel dat er termen aanwezig zijn om aan de aan vrager kwijtschelding! van pacht te verlenen tot een bedrag van f250. De heer Dekker kan wel accoord gaan met het voorstel van B. enW. maar hoe komt men er ,toe, zo'n hoge pacht te geven. De Voorzitter zegt dat dit een gevolg is geweest van onderlinge concurrentie. De raad besluit overeenkomstig het voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede dat de Distributiedienst geen regelmatig ge bruik meer maakt van de localiteit van het gemeentehuis. B. en W. stellen voor deze van huur te ontslaan en voor elke keer dat van deze localiteit door |de dienst wordt gebruik gemaakt, een bedrag van f5,in rekening te brengen. Verder zijn van verschillende ver enigingen verzoeken binnengeko men, om gebruik van de localiteit te mogen maken. B. en W. stellen voor hen te mach tigen, 0111 de verenigingen, die tem gevolge van de oorlogshandelingen zijn gedupeerd in deze ter wille te zijn en het lokaal beschikbaar te stellen tegen een vergoeding van fl per avond. De heer Verschuur zou daarvoor de afzonderlijke ingang willen doen gebruiken. De Voorzitter zegt dat zulks ook de bedoeling is. De lieer Dekkers vraagt, of alle verenigingen, ook die inet een poli tiek doel over de localiteit zullen mogen beschikken. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet de bedoeling is, alleen vereni gingen, die een cultureel doel nastre ven zal daartoe gelegenheid worden gegeven. Ook dit voorstel van B. en W, wordt hierop door de raad goedge keurd. De gemeentebegrotingen 1948 en 1949 worden gewijzigd overeenkom stig de voorstellen van B. en W. Voorstel van B. en W. tot overna me in eigendom, beheer en exploita tie van de door het Rijk gebouwde 3 Don Suissewoninlgfen met schuur tjes. De woningen kunnen worden overgenomen voor een bedrag van f2376.89. Voor de financiering van de aankoopkosten zal uit 's rijks kas een voorschot worden verleend tot een zelfde bedrag, dat in 10 jaar moet worden afgelost en wel jaar lijks een bedrag van f293.07 waarin rente is begrepen. In een. eventueel exploitatietekort zal het rijk 90 jxt. bijdragen. De raad besluit overeenkomstig het voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemene politieverordening. De strekking van de voorgjestelde wii- zdginjgj betreft het kamperen in de gemeente en het geven van de gele genheid daartoe, alsmede «die tot over nachten in kampeerboerderijen, kam- toezicht ter voorkoming van onjge wenste toestanden, te waarborgen. Dioor deze wijzigingen wordt op art. 106b der politieverordening, dat begint met een algemeen verbod om te Kamperen, een aantal uitzonderin gen toegepast, waardoor het niet lan ger nodig! is, om in de daartoe ge- eigende .gévallen, kampeervergunmn- gen te verlenen. Kampeerders zullen len evenwel in het bezit moeten zijn van een kampeerpaspoort, dat door door de Nederlandse) kampeerkaarten Centrale wordt uitgereikt. Mjet een dergelijk paspoort is het kampeerders vergund, mits zij ook de toestemming bezitten vah de betrokken rechtheb benden op terrein en omgeving, gedu rende 48 uur op ieder terrein te kam er en. Slechts bij lianjger verblijf be oeven zij de toestemming van B. en W. Waaar kampeerkaartén én kampeerpaspoorten door dé Nederl. Centrale sléchts afgegeven worden na gunstig; advies van de politie ter woon plaats van de aanvrageer, wordt ge waarborgd, dat ongtewenste elementen worden geweerd. Waar bovendien de mogelijkheid bestaat, dat de kamp- kaart of paspoort, wegens wangedrag kan worden ingetrokken, wordt de waarde van deze documenten nog ver hoogd. i. De heer Dekkers vraagt of er in de gfemeenten wel eens misbruiken op zedelijk gebied, bij kamperen zijn voorgekomen. De Voorzitter zegt, dat zulks niet het .geval is, doch de wijziging wordt voorgesteld in verband mét het in het léven roepen van een uniforme be paling voor geheel Noordbrabant, volgens een model dat door die Ver eniging: van Nederl. gemeenten is ontworpen. I De raad gaat accoord met <le voor gestelde wijzigingen. Op voorstel van B. en W. wordt verder besloten tol wijziging 'der ver ordening op de heffing; van de De- lasting op vermakelijkheden. Dit in ver&and met het feit, dat het 2de lid van artikel 6 der verordening belang hebbenden ten onrechte kan doen menen, dat geen beroep op de raad mogelijk is. Ter voorkoming van mis verstand wordt het 2de lid van artikel 6 geschrapt. J In verband met een schrijven van Ged. Staten stelten B. en W. voor de instructie voor de keuringsveèarts hoofd van dienst in de keuringskring Heusden c.a. te wijzigen als volgt: Artikel 1Artikel 21 wordt gele zen als volgt: Zijn bezoldiging wordt gerégéld in de algemene salansveror- dening. Artikel II: Deze regeling treedt in werking met ingang van 1 Januari 1948. i De raad hecht hieraan zijn goed keuring. f Voorstel van B. en W. tot hernieuw de vaststelling van de verordening op de heffing van straatbelasiting- De Voorzitter deelt mede, dat zo als uit de stukken duidelijk blijr de gemeente deze belasting niet Uitgave Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1