voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Het Vliegtuig „ROERMOND" in zee gestort. Plaatselijk Nieuws No. 6680 Maandag 27 Juni 1949 Und van alteha van de K, L. M. Viering van het Koperen Huwelijks feest van het Koninklijk Echtpaar. Firma L. J. Veerman, Heusden 22 passagiers en 11 leden van ile bemanning «ingeko men. Donderdagmorgen half 11 is de K.JL.M.-Constellation „Boermond" in de buurt van Bari in Zuid-Italië ver ongelukt. Het toestel is Brandend in zee gestort en alle inzittenden,, 22 passagiers, onder wie een baby, en 11 bemanningsleden om hel leven. De „Roermond" kwam uit Bata via en vloog van Cairo naar Amster dam. Gezagvoerder was Hans Plesman, de oudste zoon van de president- directeur van de K.(LnM., dr. A. Ples man. Het vliegtuig is op 50010. meter hoogte geëxploideerd en 30 meter uit de kust in zee terecht gekomen. Ooggetuigen vertelden, dat het vliegtuig rustig in het .zonlichtdoor de lucht gleed. Plotseling gleed het af, het roer knapte. Aan alle kan ten sleogen vlammen naar buiten. Tweemaal sloeg hel over de kop en stortte in enkele seconden in zee vlak voor die ,stad. Onmiddellijk voeren reddingsboten en vissers uil om hulp le bieden, duikers gingen in zee, maar konden helaas weinig hulp meer 'bieden. Op het water dreven verschillende lichamen. Het reddingswerk was moeilijk. De zee was ruw en de drijvende kraan., die de Italianen ook nog uitstuurden, kon weinig uitrichten. Na korten tijd werden dé eerste slachtoffers door haven-boten aan wal gebracht. Er heerste grote versla geilheid op Schiphol, bij het vernemen van het bericht. De „Boermond, die enkele dagen geleden een gezelschap van Ame rikaanse toeristen naar Indonesië had gebracht, deed een extra-vlucht te rug. Het maakte de 100e vlucht Ba tavia-Amsterdam. Het is de twee de K.JL.M.-Constellation, die is ver ongelukt. De eerste, de „Nijmegen" stortte vorig jaar bij Presitwick in Schotland naar beneden. De inwoners van 'Bari noemden Hans Plesman, de piloot, een held. Ze hadden gezien hoe zijn machine onbestuurbaar werd en hoe hij er toch nog in slaagde, de „Roermond" over de huizen van Bari naai* zee te koersen. Aan hem is het onge twijfeld te danken geweest, dat de „Boermond" niet op de stad neer stortte. Wat dan gebeurd zou zijn, kan men slechts gissen. Défilé ter gelegenheid van van het Koperen Huwelijks feest van H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Ne derlanden. Zoals reeds eerder werd medege deeld zal op 7 Juli a.s. de Konink lijke Familie het Koperen Huwe lijksfeest van H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins,der Nederlanden in de huiselijke kring vieren. Dezedag zal dan ook geen nationaal karakter dragen. Op 8 Juli heeft op het Huis ten Bosch te Den Haag de aanbieding plaats van het cadeau van het Ne derlandse Volk aan het Koperen Paar. Het Bruidspaar heeft er in bewil ligd, dat op 9 Juli d.a.v. te Baarn op het paleis Soestdijk een tweetal défilés zullen worden gehouden. Het doel der defilé's is een grootse eendrachtige huldebetuiging aan de Koninklijke Familie te brengen van en namens het gehele Nederlandse Volk. Opdat deze uiting van verbonden heid met het Huis van Oranje en van blijdschap over het feest werke lijk in zo ruim mogelijke mate uil het gehele volk zal komen, is zoveel mogelijk de weg gekozen van verte genwoordiging van de organisaties, waarin ons Volk zich in veelzijdige schakering heeft verenigd. Fr wondt derhalve ook op gere kend, dal de deelname algemeen zal zijn zodat in de defilé's metterdaad een afspiegeling kan worden gezien van de vreugde en tnouw van alle Nederlanders. Des voormiddags zal worden ge defileerd door vertegenwoordigers van verenigingen op velerlei gebied, lakken van wetenschap, kunst, han del, industrie, sport enz., in zo breed, mogelijke schakering en met zoveel mogelijk typische representatie van alle delen van het land. Het des namiddags te houden de- filé zal uitsluitend de jeugd in geor ganiseerd verband de gelegenheid ge ven zijn hulde te beluigen. Fr wordt naar gestreefd, dat elke stoel een prettig en interessant schouwspel zal bieden en dat van de deelnemende groepen zoveel mo gelijk kan worden waargenomen, voor welke tak van bedrijf, weten schap, kunst, sport, enz. en/of voor welk deel van het land zij represen tatief zijn. Daarom zal het op prijs worden gesteld, dat de verenigings vaandels en -vlaggen worden, meege- Z.K.H. Prins Bernhard, die AVoens- dag zijn 38e verjaardag «hoopt te vieren. voerd, uniform- of andere bijzondere kleding wordt gedragen, welke ei gen is aan hel ambt, vak, gewest, de tak van sport, enz. en andere pas sende onderscheidingstekenen wor den getoond. Honderden circulaires zijn verzonden, waarbij velerlei or ganisaties, verenigingen en andere instellingen op allerlei gebied tot deelname worden uitgenodigd. Grote organisaties, welke net ge hele land vertegenwoordigen, kun nen, zo zij deze uitnodiging niet heb ben ontvangen, zich telefonisch om inlichtingen wenden tot het Gemeen tehuis van Baarn (Iv 2954-3111). IIEUSDEN. Donderdagavond vond in de Herv. Kerk een uitvoering plaats van de Christ. Gem. Zangvereein. „Hallelujah" uit Waalwij k-Besoijen en de Chr. Gem. Zangvereen. „Sur- sum Corda" uit Heusden. Met recht kan worden gezegd, dat het een schitterende uitvoering is geweest en de thuisblijvers veel hebben gemist. Er werd mooi gezongen, terwijl de zang in de mooi klinkende kerk bijzonder tol zijn recht kwam. Alle uitgevoerde nummers werden uit stekend vertolkt en een woord van lof komt zeer zeker de solisten toe en wel in het bijzonder aan de sopraan. De tenor gaf wel een goe de vertolking, maar moet iets meer studie van stembeheersing maken. Een compliment verdient ook de directeur de heer H. Nieuwkoop uit Heesbeen. Zijn rustig dirigeren komt aan het gehele koor ten goede. Ook de uitspraak viel zeer te loven, zo dat alles duidelijk te verstaan en te volgen was, een voorname factor voor een mooie uitvoering. Wij roepen beide koren een spoe dig weerzien toe. De familie Verhoeven-Remie al hier ontving het treurige bericht, dat hun zoon Cornelis in het hospitaal te Batavia, na een verblijf van slechts enkele weken in Indië, aan een ern stige ziekte is overleden, in de" leef tijd van 20 jaren. dl gemeen leeft men in onze gie- meente mede miet de familie, die een beminde en geliefde zoon moesten verliezen. Woensdagavond bracht de IIeusden.se Fanfare een serenade aan de nieuw benoemde raadsleden. De Voorzitter de heer Bax wenste de nieuw gekozenen geluk en sprak troop uit dat zij veel in het belang van Heusden zullen mogen doen. Ten huize van de heer A. F. v. Bladel te Oudheusden hieersbe Woensdagavond een feeststemming tengevolge van diens verkiezing tot lid van de raad. Een meisje zong een Indisch liedje. Mevr. v. Bladel nam de gelegenheid te baat en hield een collecte voor de thuisfronten, die het bedrag van f 15 opleverde, welk bedrag zij gelijkelijk tussen Kath. en Protest, thuisfront verdeel de. Een mooie daad, die navolging verdient en getuigt van de uitsteken de verstandhouding die tussen het Katholieke en Protestantse deel van onze gemeente bestaat. Op 28 Juni a.s. hoopt de Ver eniging „Het Groene Kruis" ^alhier, haar gewone Algemene Ledenver gadering de houden in .„Het Wapen van Amsterdam. Trouwe opkomst der leden zal zeer op prijs worden gesteld. Zie advertentie. De collecte op- Zaterdag 18 Juni voor de Reclassering heeft op gebracht f67.30. Een woord van dank aan allen die dit mooie werk met gif ten hebben gesteund. Bovenal onze hu'de aan de meisjes, die'met zoveel ijver dit mooie bedrag wisten op te halen. Oudheusden bracht op f4.50, Herpt f 13.10, Hedikhuizen f 5.90, Heusden Z.O. f18.65, N.W. f2515. AALBURG. A.s. Donderdag 30 Juni hoopt vopr de Ger. Gemeente alhier op te treden, des avonds om 7 uur, Ds. v. Dam van Werkendam. ANDEL. De muziekver. Andels Fanfare corps en «de zanjgver. „Onderling: Ge noegen" nemen deel aan het concours te IJsselstein en wel beidein in de 2 e afd. v De echtgenote van Gov. v. d. Wiet alhier had het .ongieluk van de zolder te vallen, tengevolge waarvan zij inwendige kneuzinjgjen opliep. Dr. Öosterom verleende hulp. ALMKERK. Op 1 Juli a.s. hoopt de lieer Joh. de Graaf alhier, de dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar be noemd vverd als machinist van de polder den Hill. Op 2 Aug. a.s. hoopt de Chr. Zangvereniging „Hallelujah", deel ie nemen aan hel zaalconcours te Utrecht en wel in de le afdeling. BABILONIëNBROEK. De landbouwer J. Boom al hier kreeg dezer dagen pen trap van een paard. Dr. v. Vuure uit Dussen verleende geneeskundige hulp en schreef enkele dagen rust voor. CAPELLE. Aan de Indistrie-Avondschool van de Mjiddelb. Tpchn. school te Eindhoven, werd na afgelegd examen bevorderd van de 3e naar die 41e klas se onze dorpsgenoot, de heer A. J. van Nieuwenhuijzee. Pp weg naar "de stembus Dleef de oude heer D-. Bogers uit deNieuw- straat, plotsseling dood. Wel een zeer tragisch verscheiden. Diaajgjs tevoren had hij nog de autotocht met de ouden van dagen med'egtemaakt. Het glas- en verfwerk aan jde te verbouwen Landbouw- en Land- bouwhuishoudschooi aan de Nieuwe- vaart is bij onderhandse aanbeste ding opgedragen aan Gebr. van der Waals alhier. Met een 20-tal personenwa gens, welwillend door de plaatselijke autobezitters ter beschikking .gjesteid, maakte het Comité Ouden van Da gen j.l. Dinsdag met ongeveer 60 oudjes van 70 jaar en cruder (de oudste deelnemer was 93 jaar) een autotocht door Midden-Brabant, waar bij 's morgens via Breda langs 'het vliegveld Gilze Rijen werd gereden naar Tilburg, waar In het Dierenpark even we{d verpoosd <en een kop koffie gebruikt, waarna de tocht werdvoóft- gezet naarOisterwijk, waar behalve vap het natuurschoon van een- warme maaltijd werd genoten. 'S Namiddags werd de reis vervolgd over Moergestel, -Oirschot en Boxtel naar het natuurbad „De IJzeren Man" wapr de thee werd gebruikt en ten slotte werd over Nieuwkuik de Lang straat weer bereikt. Ongeveer half acht arriveerde het gezelschap in op gedekte stemming, opgewacht door een groot aantal belangstellenden, aan de Koningin Julianaschool in de Kom, waar de stoet ontbonden werd. De voorzitter van het Comité Oudeji van dagen, de heer Poldervaart, dank te allen, die aan het slagen van dit uitstapje hadden medegewerkt, in het bijzonder de autobezitters voor het geheel belangeloos beschikbaar stel len van hun wagens. De leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool aan de Nieuwe- vaart maakten Dinsdag 1.1. onder lei ding van de directrice en Leraressen egn fietstocht naar Breda en omge ving. Te Breda werd o.m. de Int. Tentoonstelling Brood- en Banketbak kerij „Brebato I" bezocht, terwijl ook een bezoek aan het Mjastbos werd gebracht. Op de teruglre-is werd het natuurbad „De Waranda" te Ooster hout aangedaan, waar de meisjes zich nog enige tijd gezellig vermaakten. GENDEREN. Ds. J. J. Moll alhier is geko- zen in het dagelijks bestuur van de Chr. H.B.S. te Gorkum. 3e verantwoording der ingeko men giften ten bate der muziekver. „Excelsior". Nu ss. Laren, 20 pr. ent-kleur boeken A. Treffers, Genderen, 1 keukengar nituur, 1 suikerpot, 1 botervlootCe- ta-Bever, Beverwijk, 9 bouwplaten Kennemers Handelsver., Amsterdam, 20 fl. Ha-MjoFa. Romeyn-v. Zanten, Gorcum, 1 ex. „De Tractor"Ned. Boekenclub, Den Haag, 1 leesboek Nu fa, Amsterdam, 1 electr. klok N. N. f 10.Le Ripolin, Amsterdam, assort. RipolinverfHaas Azijnfabr. N.V., Haarlem, 6 flac. augurkenN. N. 2 schilderijenfa. Schuppen, Wou- drichem, 1 tafelkleedAndré Rer- stens, sTilburg, 2 fl. Dubonnet Aperi tif „Op Hoop van Zegen", Gende ren, 5 broodkazen„De log ie maker" Genderen, 1 wekkerN.N. 1 electr. strijkijzer, 1 fietslantaarn, 1 thermo- flesmej. D-. Heijstek, Genderen, 1 kleedjeW. v. Ballegooijen, Gende ren, voor 1 kamer behang; J. Brou wer, Genderen, 1 taart. HERPT. De Harmonie „De Eendracht" bracht Woensdagavond de heren Buijs en v. Herpt, die tol raadslid werden gekozen een serenade. MEEUWEN. Woensdag 29 Juni a.s., des avonds om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden, Ds. ,Bel van Dirksland. OUDENDIJK. Naar wij vernemen hoopt -de muziekver. „Kunst na Strijd", direc teur de heer P. C. v. d. Wiel, ter geleglenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard op 29 Juni a.s. een muzikale wandeling door de glemeente te houden. VEEN. De te houden Oranjefeesten op 7 Juli a.s., zijn wegens omstan digheden tot nadere datum uitgesteld'. WOUDRICHEM. Door het Centraal Bureau voor de V-eiliinglen, is per 21 Juni 1.1. voor vroege aardappelen een -ophoudpnjs vastgessteld. Deze prijs, die als voor lopig! bedoeld is, bedraagt thans f 8, per 4 Juli f7.50, per 11 Juli f7. per 100 kjg. Onder deze regielinjg vallen alle vroege aardappelen die aan de ge stelde voorwaarden voldoen en tot -en met 16 Juli a-s. over de veilin gen worden verkocht. WERKENDAM. Woensdagavond trad voor de clientele van -de winkeliers J. Cornet en Zn., Joh. Ippel en J. Verbeek op, het gezelschap „Competti" uit Rotter dam, in het Nutsgëbouw. Het was een mooie aVond, welke werd afge wisseld met toneel en accordeonmu- ziek. Aan het einde van deze avond' werden aan het gezielschap bloemen aangebo-deii namens de winkelier, waarna men te plm. 11 uur "hoogst voldaan huiswaarts keerde. In het blad vail Vrijdag j.L berichtten wij, dat het Oranjefeest alhier op 8 Juli zou plaats vinden, dit is thans uitgesteld tot; 15 Juli. De avond tevoren zal er èen concert worden gegeven door de muziekver enigingen „Irene" en „Kunst na Ar beid" uit de B-iesbosch. Woensdagavond om half acht zal in het kerkgebouw der Ger. Ge meente als spreker optreden, Ds. Chr. van Dam. De collecte langs de huizen voor de Reclassering heeft alhier en in de Biesbosch opgebracht f j 54.66. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur had op de Bandijk nabij de Kop van 't Land een ernstig ongeval plaats. Een zekere v. O. uit Dordrecht fietste achter een vrachtauto aan. Op een gegeven moment begon hij te slingeren met zijn rijwiel, waardoor hii werd gegrepen door een auto die van de tegenovergestelde rich ting .kwam. Hij werd ernstig ge wond Dr. Beijerman verleende de eerste hulp, waarna hij naar het zie kenhuis te Dordrecht is overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Uitgave: Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1