Raadsverslag Werkendam, Fokpaardendag te IEEÜWM OFFICIËLE eONNENLIJST Ad verten tien Abonneert U op dit Blad Chevrolet Vrachtwagen 2de hands Damesrijwiel DURBO margarine Bel Telefoon 30 Veen NET MEISJE Concert een Chauffeur-Besteller DINAND STUFKENS Prot Chr, H.B.S, te Waalwijk. A. BOON W. M. KENTIE Voor Uw Feestelijkheden te RIJSWIJK AANBESTEDING Geloidsversterker installaties, Het is niet nodig hieraan nog veel toe te voegen. Slechts dit: Door uw ,gave stelt u het Suppletie-Comité mede in staat voort te gaan met het verlenen van financiële bijstand aan hen die zulks nodig hebben en daardoor steunt u tevens de bestrijding van deze volks ziekte. In de eerste plaats bewijst u dan een dienst .aan de lijdende mensheid; maar het is niet alleen in het belang der zieken, ook de gezon den, ook u zelf hebt bij een doeltref fende bestrijding dezer ziekte belang. Immers, hoe beter en afdoende de de t.b.c. bestreden kan worden, des te minder loopt u zelf het gevaar met deze ziekte te worden besmet. Het Suppletie-Comité van Zonne gloren was zeer getroffen door de mooie opbrengst die de collecte het vorig jaar in Veen opleverde. Ver schillende dames hebben zich ook dit jaar weer voor dit mooie werk beschikbaar gesteld. Stelt hen niet! teleur, maar als de collectebus u wordt voorgehouden tast dan diep in de zak en geeft, geeft zó dat uw gave een offer der dankbaarheid' is voor de gezondheid die u zelf nog geniet. Geeft dan met milde hand. Het doel is dit alle.szins waard. Zonnegloren rekent óok dit jaar weer op u! VEEN. Zondag, a.s. zal voor de Ger. Gem. om half tien, half drie en zeven uur optreden, Ds. van Dam van Wer kendam, terwijl Dinsdag 5 Juli, des avonds om 7 uur hoopt voor te gaan Ds. Mallan van Bruinisse. VLIJMEN. Toen Zaterdagmiddag de heer Jac. v. Overdijk alhier aan het vis sen was op de Maas onder Herpt bij; Heusden, kreeg hij een grote vis aaij' zijn hengel. Door zich tot de knieën in 'het water te begeven en met behulp van zijn collega-visser, de heer Th. Heesbeen, gelukte' het deze vis op het droge te krijgen, wat echter zeer veei inspanning verg de. Dit mag wel een prestatie ge noemd worden, daar de vis een zalm was en een lengte had van 1.07 me ter en ruim 20 pond woog. Dit niet alledaags gebeuren trok te Vlijmen grote belangstelling en de vishan del van Dartel uit 's Bosch heeft zich direct over dit prachtige exemplaar ontfermd. (Prov. Noordbr. Crt.) WIJK. De heer C. A. van Loon slaag de te Gorinchem aan de Chr. Kweek school voor het gehouden pndërwii- sersexamen. akte A en J. Hij is te vens benoemd, aan de Chr. school ie Loon op Zand. WERKENDAM. Tot consulent der Geref. Kerk te Sleeuwijk is benoemd, Dr. Ph. G. Huijzer alhier. Vrijdag 1 Juli a.s., 's avonds om 8 uur, zal de Herv. Stichting in ledenvergadering bijeenkomen 'in het gebouw voor Chr. Belangen. De Postduivenvereniging „Wil- helmina" hield een wedvlucht vanuit St. Denis (Fr.). Los 8 uur, aankomst iste duif 1.32 uur, laatste 2.05 uur. Uitslag!: A. Paans 1, 8, 13, 16; B. Groeneveld 2, 3, 11; B. Baggerman 4> 5> 7> 9» 17 H. v. d. Stelt 6, 10; H. de Kooter 12 G. Ippel 14 Gebr. Koman 15 Voorzitter: Edelachtb. Heer J. de Bruijne- SecretarisWeled. Heer J. A. Tim mermans. Afwezig de heren J. C. Visser en C. v. d. Wiel, de laatste met ken nisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring! met het uitspreken yan het for muliergebed. Ingekomen stukken: Goedkeuringen van Ged- Staten o. a. veerbedrijf, vlees'keuringsbedrijf enz. worden voor kennisgeving aan genomen. Afwijzend wordt beschikt op eeii verzoek van de R.K. Sanatoriumver eniging te Tilburg om een subsidie van fo.io te verlenen. Schrijven van de heer H. Warnar, dat hij bedankt als secretaris der Commissie tot Wering van School- vejzuim, wegens vertrek naar Tuil. De Voorzitter zegt de raad toe in een volgende vergadering met enkele candidaten te komen- Door de raad wordt besloten aan te sluiten bij de schoolartsendienst Noord-West-Brabant, waafbij reeds verschillende gemeenten zijn aangeslo ten. Op eepi vraag van de heer Wijn ja, of op de R.K. school een R.K. arts en op een Prot. school een Prot. arts zal optreden, antwoordt de Voor zitter, dat zulks het geval is. Door het bestuur der Herv. Chr. school wordt vergoeding gevraagd voor een vakonderwijzeres, daar aan geen vrouwelijke leerkracht is te ko men, zulks tegen een vergoeding van f208.per jaar. Hiertoe wordt besloten ingaande 1 Januari 1949- fÓa mtwerp-besluiten tot wijziging der gemeentebegroting dienst 1948, wor den vastgesteld. 7 Voorstel van B. en W. tot het over dragen van 'Bouwgrond in het Laan tje aan de Woningbouwvereniging „Werkendam Vooruit". Besloten wordt de ^perceeltjes aan genoemde vereniging over te dragen. De Voorzitter deelt npg mede, dat nog vergunning is verleend voor de bouw van 3 woningen en 3 voor her bouw- i Voorstel van B. en W. om gelden beschikbaar te stellen voor verbete ring van de school en het school plein in de Biesbosch, dit op ver zoek van de Herv. Schoolvereniging. Deze verbetering zal een bedrag vorderen v&n f3396, Op voorstel van B. en W. wordt besloten de woning behorende bij de bewaarschool te verhuren aan F. C. Ivieboom tegen f2,50 per week. Voorlopige vaststelling gemeente- rekening en bedrijfsverenigingsdienst 1947. De commissie belast met het na zien der rekeningen, bestaande uit de heren G. Kornet, J. C. 'Visser en C. v. d. Wiel, brengt bij monde van de heer G. Kornet verslag uit en zegt, dat de commissie geen op- of aanmerkingen heeft. De Voorzitter brengt dank aan de commissie en zegt dat de rekening f 800,000 aantoont, voor de gewone dienst met een batig saldo van f21,000,, terwijl de kapitaaldienst een nadelig saldo aanwijst van f291,000. De Vleeskeuringsdienst heeft een saldo van f 14,529. Dit is niet direct angstaanjagend, daar er dat jaar uit de rekening ruim f8000 is betaald, geworden voor onderhoud veerboot steigers. De opbrengst van de ver pachting was f 11095,95. De rekening van het Burg. Arm- best. geeft aan inkomsten en uitga ven een bedrag aan van f 15,884,86. De subsidie van de gemeente be droeg f 17,962,27. Hierna sluiting, waarna de raad overgaat in geheim comité. Langend ij k 37 - Gorkum Vrijdag j.L werd op de Boterkamp van de heer v. Buurten, onder prach tig zomerweer een jaarlijkse Fok- p a ard e ndag geho uden Het aantal aangevoerde paarden was even minder dan vorige jaren. Een der oorzaken hiervan was dat minder hengsten met afstammelin gen werden getoond. Doordat deze keuring juist in de drukste dagen van de hooioogst viel was ook het 'bezoek wat minder. Toch gaf ook nu deze keuring een gezellig aanzien, dames zowel als heren, kleinen zowel als groten ge noten van de vele mooie vertegen woordigsters van het edelste dier der Schepping Tl ie voor 't mer endeel be hoorlijk getoiletteerd werden voor gebracht. De uitslagen waren als volgt: 1-jarige merriën, Gron. type. 2 A premiën aan de bruine Mika- ra van Ikarus van Gebr. J. en G. Straver te Bab.-Broek,, en de bruine Myrosa v. Fambo van J. C. v. d. Beek te Genderen, 2 premiën aan de de donkerbr. Midina v. Ikarus van L. L. V er s ch o o r te A lm kerk en de bruine Merdina v. Gouverneur Gene raal van P. Vos te Aalburg, 3. C pre miën aan: de zwarte Mariet, v. Fam bo van Th. A. Rijken te Sprang, de zwarte Muriël, Gouverneur Generaal van J. Branderhorst Wzn. te Eethen, en de donkerbr. Marijke van Elwart, van Joh. Mol te Dussen. 1-jarige merriën, Geld. type. 2 A premiën aan de bruine Mada- meke v. Ikarus, 011 de bruine Mirza v. Ikarus, beiden van W. Snoek te Nieuwendijk en een B premie aan het zwarte Minetje van Ferdinand van H. Dollevoet te "Boxtel. 3 C premiën aan do vosbont© Me- renella v. Peterhead v. Gebr. Oerle- mans v. d. Schans te ürongelen,; de zwartbruine Marjolina v. Burght- lieer van Gebr. Millenaar te Alm- kerk, en de bruine Millunda, v. Evert van W. Dibbits te Almkerk. 2-jarige merriën, Gron. type. Geen A premiën, 2 B premiën aan de zwarte Laraantav v. Gouver neur Generaal van Gebr. J. en G.: Straver te Bab.-Broek, en de zwarte Lam ie v. Fambo van D. Verhagen te Kaatsheuvel, 4 C premiën aan de bruine Leslie v. Fambo van A. J., Bink te Raamsdonk, de bruine Lur- sala v. Vondelus en de bruine Li- dalia v. Fambo, beiden van E. v. Reek te Genderen, en de bruine, Lad a v. Fambo van D. W. Van Moes bergen te Bab.-Broek. 2-jarige merriën, Geld. type: A premie aan: de vos Leonieke v. Diamant van A. D. v. Ruuren te Meeuwen, 3 R premiën aan: de brui ne Linda, v. Vondelus van: J. Bran derhorst te Bab.-Broek, de bruine Ladinia v. Gouverneur Generaal van J. Branderhorst Wzn. te Eethen, en de bruinbonte LenteydilLe v. Peter head van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, C premie de zwartbruine Lizzy v. Elfons van W. Snoek te Nieuwendijk. 3-jarige merriën, Gron. type: Geen A premiën, twee B premiën aan de bruine Kitty Lorma v. Fam bo van A. C. Branderhorst te Gen deren en de bruine Kerane van Fambo, van J. C. v. d. Beek te Gen deren. A premie verklaring tot een ster merrie de donkerbruine Kispona v. Vondelus van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, 2 B premiën aan de schimmel Keane v. Sadorius van J. E. v. d. Stelt te Nieuwendijk, en de bruine Ivagoda v. Faust van J. Branderhorst te Eethen, 2 C pre miën aan de donkerbruine Korai v. Faro van C. J. van Heesbeen te Waalwijk en de bruine Koliola v. Vondelus van J. Branderhors'f te Bab.-Broek. 4-7-jarige merriën, Gron. type: 2 A premiën en verklaring tot ster- merriën: de bruine Hetty Diania, v. Dario van F. Wigboldus te Nieuwen dijk, en de bruine Harada v. Luncus van Mevr. Wildervanck te Meeuwen. B premie de bruine Iconny v. Gronau van Ph. Raams te Dussen vier C premiën aan: de bruine Gon- da v. Collux van A. C. Branderhorst te Genderen, de zwarte Icyclame v. Olinus van. Th. A. Rijken: te Sprang, de zwarte Idelouty v. Pere- nius van J. v. d. Heuvel te Gende ren en de donkerbruine 'Judith v. Fambo van D. v. Wijk te Aalburg., 4-7-jarige merriën, Geld. type: A premie en verklaring tot ster- merrie, de bruine Gonnie v. Vonde lus v. J. C. Wink te Wijk, drie B premiën aan de zwart bruine Jirza v. Elfons, van J. J. Boons-Staal tei Raamsdonk, de kastanjebr. Jordeca v. Fambo van P. Wigboldus te Nieu wendijk en de zwarte Jusliane v. Co- libri van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, drie C premiën aan: de zwarte Janna v. Dewoeraat, van G. Kant te Woudrichem, de don kerbruine Aletta v. Dario van A. J. Zijlmans te Raamsdonk, en de donkerbruine Jupito v. Ado van J. C. Blankers te Veen. 4-7-jarige stermerriën, Gron. type: A premie de bruine Hyrosa v. Da rio van J. C. v. id. Beek te Genderen: 4-7-jar. knoonmerriën, Gr. type: 2 A premiën aan: de donkerbrui ne Hadora v. Elfons' en de donker bruine Harali v. Gambo beiden van A. B. Snoek 'te Almkerk. 4-7-jar. kroonmerriën, Geld. type: B premie, de Vos Hirolia v. Von delus van W. Snoek te Nieuwendijk. "Hengsten met afstammelingen: Twee stamvaders mét afstamme lingen werden voorgebracht. Beiden premiewaardig n.l. Fambo van de lieren van den Heuvel en v. d. Beek te Genderen met 18 geprimeerde kin deren van een half lot vier jaar en Icarus van Coop. Ver. liet Land van Heusden en Altena te Meeuwen met 10 geprimeerde veulens van een half tot anderhalf jaar. voor. het tijdvak van 3 t.m. 16 Juli Voedingsmiddelenkaarten 905 geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MH (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter R. 1 Benoemd aan tie Prot. Chr. H.B.S. te Waalwijk (Directeur Drs. D Schou ten tot leraarNederlands en Geschie denis Ci Blokland en H. J. Dutman te Utrecht; Frans: A. J. Verschoor te SantpoortEnigejsK. Valk te Woerden; Duits: G. F. Faber te GauwAardrijkskundeA. A. van Bemmel te CulemborgStaatsinrich ting: G. Vos te 's Hertogembosch Natuurkunde: 1 A. H. Syswer'da te ArjihemPlant- en DierkundeD. Vreugdenhil te UtrechtHandtteke- nep.B. Fopma te ZutfenLichame lijke Oefening: F. E. Koelman te Schiedam. ANDEL. Voetbaluitslagen: Sparta 2Altena 2 2—4. Sparta 1—-Brakel 1 2'1. ALMKERK. Zaterdag speelde het eerste elftal van A.V.V. een thuiswedstrijd tegen G.J.S. 2 uit Gorinchem. Voor de rust bleef de stand blank, na d)e rust schoot de back van Almkerk in eigen doei o1, met welke stand het einde kwam. Kort voor het einde werd een speler van G.J.S. zodanig gebles seerd, dat hjj! per auto naar huis ver voerd moest worden. Hii had een lichte hersenschuddinjg bekomen. Het tweede elftal speelde tegen Brakel 3. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel oo. Voor a.s. Zaterdag is nog geen programma vastgesteld. Voor de reis op 26 Juli a.s. hebben z,ich in totaal 29 personen opgegeven. Zij die nog wensen mede te gaan, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven, daar in totaal maar 36 per sonen in de bus kunnen zitten. Het bestuur vafi A.V.V. verzoekt de leden en een ieder die het véld: betreden in het vervolg hun fiets mede te nemen op het terrein en nlec m de pad te plaatsen. VEEN. Achilles 2 speelde j.l. Zaterdag een uitwedstrijd tegen Kerkwijk 1 en wist aldaar een gelijk spel te behalen 2 2. A.s. Zaterdag staan weer 3 uit wedstrijden op het programma n.l'. Achilles 1 naar "G.J.S. 1, Achilles 2 naar Altena 2, Achilles jun. naar Altena jun. Alle drie de elftallen vertrekken om 3 uur per bus vanaf café Vos. JAN HENDRIK, X IX X X X X^C X X X ANTONIE BAX W. M. KENTIE. JENNEKE BOUMAN «^cixidcxdcdocxixzx:* Slagerij A. BOON Kerkstraat WOUDRICHEM KEUKENUITZETTEN Couwenberg's Ijzerhandel Heusden Te koop: 3 TONS 1938 R. M. P. VOS GEVRAAGD: Het schouwmaken van sloten TE KOOP: een Meisjesmantel A gehouden op Dinsdag 28 Juni, des avonds 8 uur BRILLENSPECIALIST 3-jarige merriën, Geld. type 201 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 202 Vlees (A, B) 300 gram vlees 203 Vlees (D) 100 gram vlees 204. Algemeen (A, B, D) 250 gram rii st. 206 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 214 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas (De letters achter de bonnummers Door Gods goedheid werden wij ver blijd met een Zoontje en Broertje, Ds. en Mevr. ANKER- v, BALLEGOOYEN. JOSIEN. FLORIS. ALINDA. Heusden, 24 Juni 1949, X Op Maandag 4 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders L Voor de zeer vele blijken van be langstelling, ondervonden bij onze 25-jarige Echtvereniging, betuigen wij onze hartelijke dank. J. SCHILDERS M. SCHILDERS- v. d. ELST. Meeuwen, 30 Juni 1949 F 19. Per 1 Juli a.s. ben ik, om gezond heidsredenen, genoodzaakt mijn slagerij aan over te dragen. Zeer dankbaar ben ik voor het al die jaren in mij gestelde vertrouwen. en te Heesbeen, de dag te herden ken, waarop zij vóór 25 jaar in het Huwelijk traden. Dat zij nog lang voor ons ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare zonen uit de verre tropen. Menting (N. O. I.) GIJS Salatiga (N. O. I.) JAN Juni 1949. Vrijdag a.s. hoop ik de slagerij van te heropenen. Ik zal mijn best doen, het vertrouwen, dat U mijn voorganger schonk, ook waardig te maken. Blauw-Reseda-Emaille Broodtrommels Gasketels - Koffiepotten - Nesten schalen - en verdere courante artikelen o.a. Weckketels compleet in gegalv. en emaille met tbermom. en klemmen. verhuren wij U 20, 40 en 60 watts ook met reclamewagen. VAN WIJLEN, Tel. 18, Genderen. Te bezichtigen bij G. v. d. Maaden, Garage, Wijk en Aalburg. Te koop aangeboden Merk „Bato" Adres bevragen a. h. Bur, v, d. Blad Vraagt bij Uw winkelier dringend naar Is haast gelijk aan Roomboter M. 0UISTER-DE WAAL Wijk en Aalburg, Tel. 11 Veen Taxi voor binnen- en buitenland zieken- en personenvervoer Speciaal voor ziekenfonds Beleefd aanbevelend, Voor direct gevraagd: voor dag en nacht, met huiselijk verkeer VAN LEEUWEN, Mr. v. Coothstraat 92 Waalwijk te geven door de Muziekvereniging »Kunst en Vriendschapop ZATER DAG 2 JULI 1949 met medewerking van de Zangver eniging »De Lofstemc, op het terrein »Rijswijkse Boys«. Kasteleijn's Groothandel Heusden Het Dagelijks Bestuur van het Water schap „De Polder vap Heesbeen en Doeveren" zal bij inschrijving trachten aan te besteden: Inschrijvingsbiljetten in te leveren bij de Voorz. uiterlijk Maandag 4 Juli a.s. De Voorz. van voorn. Bestuur, C. H. van Everdingen voor leeftijd 9—11 jaar, kleur bruin. Adres bevr. a. h. Bur. v. d. Bl,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2