voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Grote Zeilwedstrijden, Plaatselijk Nieuws Fa. v.h. M, NORT, Vakopticien No. 6683 Donderdag 7 Juli 1949 Und VAN altena Firma L. J. Veerman, Heusden gehouden op de Maas te Heusden, op Zondag 3 Juli. Begunstigd door fraai zomerweer vonden Zondag alhier de 13e Bra bantse zeilwedstrijden plaats. Reeds Zaterdagavond heerste er in ons stadje een gezellige drukte en vond in het Wapen van Amsterdam ter ere der gasten een bal plaats. De haven bood een fleurige aan blik door een 100-tal zeilboten. De wedstrijden waren ditmaal ge organiseerd door de zeilvereniging „Viking" uit 's Bosch, in samenwer- Jkipg met de andere zuidelijke wa tersportverenigingen „Amer", Breda, Bergse Maas, Waalwijk; Neptunus, den Bosch en de W.S.V. van Wiijk en Aalburg en Heusden. Jammer, dat er bij de start en ook bij het verdere verloop van de wedstrijd zo goed als geen wind was, iets wat nu eenmaal bij zeilen niet gemist kan worden. De prijzen werden behaald als volgt: De Viking behaalde 3, Neptunus 1 beker, beiden uit 's Bosch. H. v. d.ü Loop behaalde de wissel- beker van de sportvereniging Heus den nïet de „Popeye" in de vrij heidsklasse. A. Wever behaalde de beker van de gemeente Heusden met „Kim" bij de geclassificeerde BMz. De wisselbeker van de heer Hamers uit Tilburg *kwam terecht bij H. Martens met de „Brandaris". De „Gragtmans beker" werd be haald door de „Bliksem" met M. Prinsen. Vrijheidsklasse: 1. „Popeye",, H. v. d. Loop, Neptunus 1.0.35; 2. „Ka- rel Doorman", W. Tybosch, Neptu nus, 1.28.26; 3. „Gulliver", H. Kuy- pers, Viking 1.55. Sharpies I. „Anita", T. Hertzberger, Vi king 1.2.55. B.M. Kleine: 1. „Pim", J. v. Heijst, Viking 1.25.25 2. J. Pijnenburg, Viking 1.54.25. 16 mlrs. B.M.'s geregistreerd: 1. „Kim", A. Wever, Viking 1.31.02; 2. „Wawi", H. v. Winger den, Merwede 1.53.36. Niet geregistreerd: 1. „Adriana", J. Sips, Neptunus 1.30.42; 2. „Mervetli", C. de Korver, Merwede x .44.58'. 3. „Inga", A. Zwam- born, Merwede 1.54.40; 4. „Reiger", Ferd. van den Eerenbeemt, Viking 1.54.10; 5 „Irene", P. Smits, Heus den 1.55.12. Stalen jachten: 1. „Bestevaer", A. Dankers, Amer 3.59.22; 2. „Goeree", H. Smelt, Berg se Maas 4.0.23; 3. „Hollands Glorie", N. v. Zij verden, Amer 4.2.2. Kajuitjachten tot 16 vierk. M.: 1. „Brandaris", H. Martens, Vi king 3.55.0; 2. „Blauwvoet",A. Wan- nijn, Viking 4.0.2.0. Valkj ach ten, Treubs Vogeljachten, Renjolleii: 1. „Bliksem", H. Prinsen, Viking 3.43.10; 2. „Zwerver", A. Reelick, Viking 3.43.13. Draken, Scherenkruisers, e.d.: 1. „Middagzon", D. v. Maastrigt, Neptunus 3.34.46 2. „Siegfried", J. Beerens, Trident 3.43.11 y2. Grote kajuitjachten: 1. „Bejoma", J. v. Eggelen, Nep tunus 4.2.5; 2. „Stardust" A. J. F. Alewijnse, Amer 4.4.51. Grote kajuitjachten: 1. „Marianne", G. Versfeld, Vi king 3.54.10; 2. „Zeepaardje", A. Eb ben, Viking 3,59,20. Snelle kajuitjachten: 1. „Vagebond III", D. de Gier, Viking 4.47.35; 2. „Kalypso", J. Cor- nelisse, Viking 5.1.35; 3. „Haai Baai", J. van der Velden, Viking 5.4.20; 4. „Mayflower", IJ. J. Gompen, Berg se Maas 5.5.25. Snelste kajuitjachten: 1. „Dromino", P. Guliën, Neptu nus 3.42.40 2. „Nora", N. Pessers, Bergse Maas 3.54.11; 3. „Marie Christiane", J. Gragtmans, Bergse Maas 4.55.20. 6 M. en U klasse: 1. „Edith", Mej. S. Vroemen, Vi king 3.43.11; 2. „Ahoy III", G. Bou- man, Trident 3.54.12. De prijzen werden niet als gebrui kelijk in een der hotels van Heus den, doch in verband met het late binnenkomen der zeilers, door de heer Verbruggen, voorzitter van het wedstrijdcomité, aan de haven uitge reikt. AALST. Bij gelegenheid van de fll[2- jarige echtvereniging van H. M. Ko ningin Juliana met Z.K.H. Prins Bernhard, worden door de plaatse lijke Oranjevereniging „Trouw aan Oranje" op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Juli feestelijkheden georganiseerd op de Koewaard, die hiertoe wel willend is afgestaan door de WelEd. Heer v. Driel. Bedoeld terrein is ge legen midden in de kom van het dorp. Vrijdagmiddag worden kinder spelen gehouden, 's avonds concert door de plaatselijke muziekvereni ging „Prins Hendrik" en de gemeng de zangvereniging „Togido". ij'tl T ^Tj tegen allerlei pijnen, Voor vakkundig afgewerkte brillen naar HEUSDEN. iN,aar aanleiding van de ver nielingen aan de gjlooiiingen langs de rivier de Maas heeft de Inspec teur der Domeinen bij de Rijkspolitie aangifte gedaan van het lopen over de Rijksgronden glelegen aan beide oevers van de Maas. Dat geldt van af de scheiding Heusden-Ammerzoden tot de Keiziersveerbrug. Een vergunning om over die gron den te lopen wordt uitjgereikt door die Inspecteur, doch uitsluitend aan hen, die lid zijn van enige visver eniging. i Eventuele uitgereikte vergunningen door de grondgebruikers zijn ongel dig, daar diè daartoe onbevoegd zijn. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de mhahd Juni in- felegd f 16992.27, terugbetaald 22913.53. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje drhagt het nummer 13774- AALBURG. Dezer dagen behaalde A. Wij- gers alhier te 's Bosch aan de 11. B.S. met 5-jarige cursus, het eind diploma H.B.S. ,,A". Maandag a.s., des avonds om half acht, houdt de kiesvereniging der S.G.P. een vergadering, waartoe alle leden worden opgewekt deze bij te wonen. (Zie adv.). Zaterdag in de morgenuren ronde van Aalst, zowel lopen als per rij wiel, vanaf de Wilhelmmaboom, voor dames en heren, 's Mid dags volksspelen op liet feestterrein opgeluisterd met muziek. Zaterdagavond concerteert de Mandolineclub „Nieuw Leven" uit IJedel, welke voor deze omgeving nog onbekende club ongetwijfeld de nodige belangstelling zal trekken met hun programma van populaire liedjes. ANDEL. De muziek vier- „Andels Fan farecorps" behaalde op het nationaal concours te IJsselstein in de 2e afde ling met 304 puntö'n een ie prijs. De zapgver. „Onderling Genoegen" alhier behaalde op hetzelfde concours in de 2e afdeling met 284 punten ©en 2<e prijs. De in deze gemeente igehou- den ccollecte voor het Prins Bern- hardfonds bracht de som op van f 34. CAPELLE. Aan boord van de „Kota In- ten", welke 15 Juni 1.1. uit Indone sië vertrok, bevindt zich de oorlogs vrijwilliger sergeant J. v. Weelden. Aan het Kerkeind, waar zjjn echtge note en familie woonachtig is, zal men zijn thuiskomst niet onopge merkt voorbij laten gaan. De postduivenverening „De Luchtvaart, hield j.l. Zondag teen tweetal wedvluchten met de volgen de uitslagen: Pont St. Maxence: C. Smits 1, M. v. Peer 2 en B. Pols 3. Limoges: H. Verduijn 1, Adr. Blom 2, C. Broeks 3. DOEVEREN. We lezen in de Westlandse Zondagsbode van 1 Juli j.l. onder 't Woudt1 Eindelijk was de dag aangebroken die we allen met verwachting en vrees hadden tegemoet gezien. De dag waarop Ds. Bastiaanse nog een maal het Evangelie zou mogen be dienen. Weken tevoren hadden allen, die met hem meeleefden^ zich af gevraagd zou het gaan? zou het kunnen? En ik weet zeker- dat ook zeer velen de Hieere God gebeden hebben hem de kracht te geven ,om nog één keer te kunnen preken. De gebeden zijn verhoord. Boven alle verwachting en tot onze g;rpte vreugde, beeft ds. Bastiaanse het Evangelie kunnten verkondigen. Een schok van ontroering is zeer zeker door ons allien gegjaan, toen wij die oude bekende stem weer het Votum en de Zegen hoorden uitspreken. De laatste dienst van deze herder en leraar was begonnen. De tekst van de prediking was uit het Evangelie van MattbeuSj het 281e hoofdstuk, het 20ste vers: „En ziet, ik ben met ulieden al de dagien,, tot aan de voleinding der wereld". De nestor van de ring begon met te memoreren dat hij 4 Aiujg. ,1912 bevestigd werd en intrede deed te Doeveren (bij Heusden). Daar was zijn loopbaan begonnen. Hoe die wor den zou, wist hii fctoen nog piet. Het was toen een betekenisvolle dag en nu. na ^37 jaren aan het 'eitnde van de loopbaan is het wéér een 'beteke nisvolle dag. Een dag, die ook moei lijk is, omdat afscheid nemen immer zwaar valt. Die scheidende predikant hoopte, dat al het bijkomstige, dat een samenkomst als deze kan; aankle ven, vermeden kon worden en dat hij in alle eenvoud het Evangelie zou kunnen brengen- 1 De tekst zeide hij houdt een belofte in, en deze belofte hebben wii nodig om zonder verslapping te kunnen arbeiden aan de taak, .die 'die Heiland ons heeft opgedragen. Het is de zekerheid, dat de Heiland 'zelf nabij is, die sterkte geeft. Er kan veel gebeuren, de wegen der mensen kunnen uiteengaan, maar Christus blijft ons nabij. Dat is wel het hoog ste voor een mens en genoeg voor Leven en sterven. Hij blijft ons stand vastig nabij. Wij mensen Zijn onge durig en veranderen steeds. Wij zijn mensen die gebonden zijn aan tijd, vandaar ons spreken in verleden of toekomende tijd. De Heere Jezus alleen spreekt in de tegen woordigle tijd: Ik ben met ulieden. Dat kan Hii doen, omdat Hij de Vader der eeuwigheid is. En dat ik ben, is on wankelbaar. Onze vriendschap is on zeker en kort, maar Zijn liefde houdt eindeloos stand. Jezus heeft nog meer gjezegd: Al de dagen. Er staat niet „altijd". Al tijd is kleurloos en eentonig, en het leven is zo grillig en bont, rijk aan scherpe contrasten. Iedere dag is an ders. En in al die dagen, zonnig en droevig, voorspoedig of vol tegen slag, is Hij ons nabij. Zelfs het oor deel Gods kunnen wij met dezie be lofte gerust verwachten, wpnt ook qp die dag is Hij ons nabij. Wii mensen spreken zo gaarne van het einde der wereld, maar in deze belofte wordt gesproken over de vol einding der wereld. Hier zien wij, dat er een bestemming voor deze we reld is. God leidt deze werelld naar Zijn doel, al zien wij slechts chaos. Het is echter vaak moeilijk voor ons ,dit alles te geloven. Het kruis in ons leven kan soms zo zwaar zijn, dat wij er moeite mee hebben om te geloven. Maar ook hiervoor is geen reden. Er staat in .Rjom. 3, dat de Almachtige met al Zijn lei dingen in ons leven bedoelt ons ge- Ijjk te maken aan het beeld van Zijn Zoon. Zo gezien, werken aMle dingen ons mede ten goede en bun nen wij ook vasthouden aan Zijn be lofte, dat Hij met ons is al de dagen tot aan de voleinding der we reld. 1 De spreker wilde zijn prediking en daarmede zijn loopbaan beëindi gen met het Amen en dat dit Amen, het zal waar en zeker zijn, zou mo gen klinken in de ziel van allen, die dit Woord hoorden. Hierna voerde ds. De Voogd uit Delft als praetor van de ring Delft het woord. Het was een warme per soonlijke toespraak. Ds. De Voogd' herinnerde ds. Bastiaanse er aan dat zij jaargenoten waren op de Univer siteit. Hij roemde zijn scheidende col lega als een trouw man en pen goed1 vriend en wenste hem de zegen toe van Hem, die de moe den kracht geeft. Vervolgens sprak ds. Brouwer uit De Lier namens de kerkeraad en de Lierenaars, voor al het werk wat ds. Bastiaanse als consulent in De Lier gedaan had. Alle consulent-tijd bijl elkaar, zou dat zeker jaren .zijn. Ds. Bastiaansie is dan ook een goede bekende in De Lier en ve^eri hebben daar een warm plaatsje in hun hart voor hem. De consulent, ds. Slik van Schip luiden, die na ds. Brouwer het woord voerde, zei, dat hii piet vreugde het werk al overgenomen had en dat het hem niet zwaar viel, daar alles in de gemeente 't Woudt zo uiterst nauw keurig in orde was gehouden. Namens kerkeraad en gemeente sprak de heer Van Ei me ren ouder ling van de gemeente 't Woudt. Hij! dankte ds. Bastiaanse voor al'les^ wat hij gedaan had voor de gemeente en. sprak de zegenwens over hem uit met de woorden van de Oud-Testa- mentische zegenbede, waarna de ge meente de scheidende leraar toezong. Ds. Bastiaanse dankte de sprekers en de gemeente, waarna hij voorging in dankgebed. Hiermede was deze plechtigheid geëindigd. Na afloop v,an de dienst was er gelegenheid tot het brengen van een groet aan ds. Bastiaanse, waarvan velen gebruik maakten. Het kerkgebouw was overvol en velen moesten zich bij de ingang met een staanplaats tevreden stellen. Bii de uitgang werd nog gecollec teerd voor de wederopbouw van de kerk te Doeveren, de eerste gemeen te van Ds. Bastiaanse, die f125.op bracht. RENDEREN. De maandcollecte in de Herv. Kerk bracht op f85,96. Bij het vervullen van een predik beurt door Ds. Moll, werd te Drie bergen f 76,29 gecollecteerd. MEEUWEN. Bij de alhier gehouden aanbe steding' voor het bouwen van een woonhuis voor de heer J. v. Bom mel, onder architectuur Oostlander te Gorincbem, was de inschrijving als volgt: H. Redeker, Meeuwen A. v. d. Broek, Dussen A. v. Dongen, Dussen N. Struik, Nieuwendijk Begroting 14100, Het werk is aan de laagste in schrijver gegund. RIJSWIJK. Tot onderwijzeres aan de Chr. school' alhier is benoemd mej. Hajer te Delft. 1 SLEEUWIJK. Voor de Rode Kruis bloed plas ma-actie hebben zich in totaal ruim 300 personen beschikbaar ge steld. Jet welk een mooi respltaat is te noemen. Door de welwillende me dewerking van de besturen der Chr. U.L.O. school te Sleeuwijk en Reho- bothschool te Werkendam kan er nu 13987,— 13900,— 13530,— 13225,— Uitgave Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag IWSBLA Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 et. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk |10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur P7lrl" A kj stelt nimmer teleur GASTHUISSTRAAT 13 GORINCHEM SOEKARNO WEER „THUIS". In gezelschap van zijn ministers, is Soekarno weer teruggekeerd naar Djocjacarta, om daar op nieuw in zijn kwaliteit van president der republiek Indonesia de regering ter hand te nemen. Alvorens van het eiland Banka te vertrekken, hield hij een persconferentie voor de 15 Ameri kaanse journalisten, die op uitnodiging van de Nederlandse regering een bezoek brengen aan Indonesië. Soekarno, op de foto in het midden met wit kraagje, is blijkbaar nog al opgetogen over zijn terugkeer. Of voor Nederland daartoe ook reden bestaat, zal de toekomst ons wel leren. Afscheid va Ds. Bastiaanse.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1