Burgerlijken Stand .Sportnieuws Op a.s. Maandagavond S. G. P. een Vergadering vroeg Fruit te Andel. Dresseerkarren DE VRIES' GEMEENTEBODE een grijze zomermantel en dito mantelpakje DINAND STUFKENS HANGAR Gevonden en verloren voorwerpen NET MEISJE Oranjevereniging „JULIANA" te Eethen Koffers A. P. Nieuwkoop, INZET N.V. A.L.A.D., Wijk en Aalburg JAARBOEK naar de Ardennen overgegaan worden tot het afgeven van het bloed. Door de Centrale Bloedtransfusie dienst te Amsterdam zijn de volgen de Avonden vastgesteldDonderdag 14 Juli e.k. in dé Rehobothscbool Xe Werkendam en Donderdag 21 JuJi e.k. in de Chr. U.LjO. school a.d, Tol te Sleeuwijk. De bloedgevers van Werfcendam- Biesbosch en de Werken worden te Werkendam verwacht, die van Wou drichem. Sleeuwijk, Nieuwendijk en Almkerk te Sleeuwijk. Ieder ontvangt per post een oproep, waarop het tijd stip staat aan'gègjeven wanneer men wordt verwacht, bovendien staan hier op vermeld enkele bepalnigen die in acht dienen té worden genomen. Bloedgevers die aangesloten zijn bij de bloedtransfusiedienst te Gorinchem of elders mogen geen bloed geven voor deze actie. uitwijk. De muziekver. „Juliana" al hier, behaalde jJl. Zaterdag op het concours te IJsselstein in de 3e afde ling mét 335 punten een ie prijs. Directeur is de heer C. G. van Dttjk te Almkerk. 1 veen. De hoogste klassen van de Chr. School, zuilen onder leiding van het personeel Vrijdag een reisje maken naar Amsterdam, terwijl de Meisjes- en Jongel. vereniging op 20 Juli Arnhem en omstreken zullen bezoeken.. - Voor de Ger. Gem. hoopt D.V. 12 Juli n.m. 7 uur voor te gaan Ds. v. d. Woestijne van Ridderkerk. De collecte gehouden ten bate van het Suppletiefonds van Zonne gloren heeft f 132,05 opgebracht. Voorts werd tot dusver door le den en begunstigers aan vaste bij dragen toegezegd een bedrag van f28,In totaal derhalve f 160,05. Aan. allen die aan het bereiken van dit mooie resultaat door hun gaven of anderszins hebben bijge dragen, wordt hartelijk dank ge zegd. wijk. Een onzer ingezetenen had ju de loop der jaren een kersenboom opgekweekt, waardoor hij nu telken- jare kon genieten van de heerlijke zoete vruchten. Doch een kersenboom kan men nu eenmaal niet binnen halen. zodat het de zoete aanval was voor onze gevleugelde vrienden, de spreeuwen, die in grote gietale pp het sappige fruit afkwamen, zeer tot ongerioegén van de eigenaar. Hij kwam echter op de giedachte, dat ons dorp rijk is aan ménnen, die de jacht beoefenen en stapte naar een van deze toe, wien hij liet geval voor legde. Deze beloofde te zullen ko men, wat hij dan ook dezelfde dag1 nog deed. Op het erf .aangekomen laadde de Nimrod onmiddellijk zijn geweer en met sluipende tred (>de prairie jager eigen) sloop hij naar de boom m kwestie toe, terwijl de eigenaar in spanninlg zijn bewegingen gade sloeg. Opeens een schot, maar helaas, niet de spreeuwen, doch een on schuldige krulstaart stortte dodelijk getroffen neer. Of het nu jachtpassie wias of tje- veel WiM-West-allures, alleen dé ja ger weet het misschien. Doch de ker senboomeigenaar was een ervaring rijker en een varken armer, terwijl de spreeuwen schetterend wegvlogen. wijk en aalburg. Voor het Mulo^diploma B slaagde R. HiUe te Aalburg en P. J. v. Bergieijk te Wijk. Door de Oranjevereen. „Wil- helmina", zal op Zaterdag 9 Juli ter gelegenheid van de koperen bruiloft van het "Koninklijk paar, een feest worden georganiseerd op het voetbal terrein van Noad, waar van het programma is als volgt: n.m. 1.30 uur: Uitgebreide kinder spelen met tractatie; 4.30 uur: voet balwedstrijd Noad uit Wijk, tegen Sparta uit Andel. 8 uur: concert door de muziekver eniging „Oefening en Uitspanning en de Zangvereniging „Con Amore". Leden der Oranjevereniging heb ben vrijen toegang op vertoon van hun lidmaatschapskaart 1949/1950. De Oranjevereen. verzoekt alle in woners, dien dag door het uitste ken der vlag hun blijdschap met het Oranjehuis te tonen. werkendam. Onder zeer grote belangstel ling had Zaterdagmiddag de begrafe nis plaats van de heer Joh. v. Loon CDzn. die Woensdag j.l. aan 'n hart verlamming is overleden. Aan de geopende groeve sprak allereerst de heer P. den Dekker Bzn. van Sleeu wijk namens het bestuur van de Raad van Toezicht der Boerenleen bank en bracht naar voren wat de heer v. Loon gedurende 10 jaar voor 3e Bank was geweest Daarna sprak de heer C. C. Zwets, oud-hoofd der Herv. School in de Biesbosch, die 65 jaar als vriend hem had gekend. De heer v. Loon was bestuurslid van het Groene Kruis en Maatschap pelijk Hulpbetoon, gedurende jaren was hij lid van de gemeenteraad voor de liberale partij, waarvan ver schillende afgevaardigden de lijk baar volgden. Laatste spreker was Ds. de Bruin, Ned. Herv. Bred., die besloot met het Onze Vader. Mevr. J. Dubbeldam-O lde- inans kwam Zaterdagmiddag in aan raking met een autoped. Zij werd hierdoor zodanig aan haar been ver wond, dat ze per auto naar haar wo ning moest worden vervoerd. In de gehouden ledenvergade ring der Herv. Stichting alhier, is besloten om met de gehele gemeen te over te gaan tot de Oud Geref. Gem. in Nederland. In de eerst ko mende Zondagen zal bevestiging plaats hebben van de heer v. Koo- ten en ouderling L. Paans en diaken A. Vos. Dinsdagmorgen werd het 5-ja- rig zoontje van schipper D. Vort- horen vermist. Het vermoeden dat de kleine verdronken was werd be waarheid, want na de gehele dag gedregd te hebben, werd het lijkje des avonds opgehaald. zuilichem. -Voor het gehouden Mulo-exa men, slaagden onze dorpsgenoten A. J. v. Genderén (Mulo A en B) en C. L. van Maaren (Mulo A). Langend ij k 37 - Gorkum nederlandse onderzeeboot torpedeert „vijandelijk" schip. De Nederlandse Onderzeeboot „Tijgerhaai" is er op 4 dezer in ge slaagd de „Maidstone", te torpede ren. Dit onderzeeboot-moederschip werd geëescorteerd door duikbootja gers en vliegtuigen en het was voor de gecombineerde strijdkrachten een zware opgave het zo dicht te bena deren, dat tot de aanval kon wor den overgegaan. Aan een onzer onderzeeërs, de „Tijgerhaai", gelukte het echter, als enige der aanvallende schepen, het „vijandelijk" escorte ongezien te doorbreken en de trotse „Maidsto ne" tot zinken te brengen. Een prachtprestatie van onze Ne derlandse Marine, die de „vijand" deze zware slag wist toe te bren gen. (Het extra bericht van deze overwinning ontvingen wij he den telegrafisch van onze spe ciale verslaggever aan boord van de ;,Tijgerhaai"). Ondertrouwd: H. Wegman. 30 3, en A. A. van 'den Heuvel, 36 j.FL A. Visser, 29 3. en C. Pruissen, 23 'jk Getrouwd: l. J. den Haan, 27 j., en L. M. Versteeg. 28 j. Overleden: Adriaha CoYnelia Don kersloot, 84 j-, wed. van C. de Kei zer; Frans van Breugel, .59 j. werkendam. Geboren: Evert, z. van C. H. Be- geman en H. J. v. Genderen; Anto- nie. van J. Versluis en A. Potters Adriana Maria, d. van M. v. Dongen en G. Timmermans. Ondertrouwd: I. A. van Overbeke, 33 j. en W. N. Bok, 27 j. Overleden: J. M. Ströthraeier? 51 j. eChtg. van Joh. BaggermanJoh. van Loon, 77 j. 1 DE VEEVOEDERDISTRIBUTIE BLIJFT GEHANDHAAFD. De veevoederdistributie blijft ge handhaafd, aldus deelt het Ministe rie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening mede. Wel zullen in de wijze van distributie wijzigingen moeten worden aangebracht bij uit voering van een plan, dat thans in studie is, om voor de voergranen, t.w. rogge, gerst, haver en gemengd gewas van de oogst 1949, geen le veringsplicht meer op te leggenge noemde soorten graan zouden dan onbeperkt voor vervoedering in ei gen bedrijf gebruikt mogen worden. Handelaren en mengvoederfabri kanten dienen inmiddels de bestaan de voorschriften onverminderd na te komen. Het bonvrij verkopen van mengvoeders is verboden. Zij, die hun werkvoorrailen geheel dan wel gedeeltelijk buiten de distributie om zouden verkopen, kunnen ernstige moeilijkheden ondervinden, ook al, omdat werk voorraden niet zullen worden aangevuld. GEVONDEN: Een blauwe ceintuur van een mantel, bij de roodakker- huizen te Genderen. Terug te beko men B: 158 te Genderen. GEVONDENEen riem. Terug te bekomen bij W. Paans te Almkerk. nederhemert. f Over de maand Juni. Geboren: Jan, z. van F. v. Aalst en J. Niewkoop; Arte, z. van T. Domen. en K. v. Dried; Lourina Aria, d. van S. Bracht en E. v. d. Werken; Antonie, z. van W. v. Wijk en C. Loef. Getrouwd: W. H. J. Slegh, 28 j. en A. A. Smits, 23 j. Levenloos aangegeven: 1. veen. Over de maand Juni. Geboren: Izak Cornelis, z. van G. van Rijswijk en P. den DekkerWil- lemina, d. van C. Dammers en G. AlbertsJennekë, d. van J. Vos en D. RoelandMjattijs Ger rit, d. van M. Timmerhians en L. Vos. Getrouwd: Johannes van der Gou we, 28 j. en Govertje Antönïa Roe land, 22 i- OverledenLevenloos aangegeven 1. de werken c.a. Geboren: Johanna Geertruiida. d. van P. W. v. Andel en J. y. d. Hei den Neeltje Jennéke, d- van J. van Beest en G. E. DiuiserAlice' Johan na, d. van B. Ouwerkerk en J. v. d. Dag. L Aalst. Evenals vorige jaren gelukte het onze eerste elftallers ook Zaterdag» niet om te Noordeloos winst te boe ken. Mjet 42 werd verloren van N.F.C. 1. Roda 2 speelde te Wiik ook maar een matig partijtje, doch Noad 2 was ook niet bepaald in vorm. £odat de onze toch' nog een 21 overwinning boekten. De reser ves verloren met 2o op eigetn erf van Sleeuwijk 3. Die junioren'houden goed vol, deze week hielden ze er de Noad-junioren met 5o oifder. Zaterdag a.s. speelt het eerste om 5 uuur thuis tegen Bra'ktel 1, het t wé ede speelt om 3 uur thuis flqgen Veen 2, terwijl het derde naar An del gadt voor het spelen van eetn wedstrijd tegen Sparta II. RINIE ADRIAAN SNOEK Wzn. PETRONELLA VAN DER HOEVEN Jan Smits, Jacomina Neeltje Bastiana Smits, JAN DE HAAN „Het Noorderalwateringskanaal" Dankbetuiging. Gevraagd Consumptie-, Snoep-, Gebak- en IJscotent, Rijwielstalling. 's Avonds worden Volksspelen gehouden Notaris Jhr. Pompe van Meerdervoort Perceel 1 op f 2000.— Perceel 2 op f 3000. Notaris Jhr. Pompe v. Meerdervoort te Andel TE KOOP hittentuig een prima hittenkar een handeg Kinderwag en s op ijzer of lucht voor paard of ponney in 4 verschill. maten Wagenbouw en Carrierbedrijf GORINCHEM. Burgemeester en Wethouders va Woudrichem tevens derde ambtenaar ter secretarie. Te koop: een TE KOOP: VOORRADIG, ten dienste van de Gereformeerde Kerken in Nederland - 1949 van Firma L. J. VEERMAN, Heusden Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje D. v. d. WESTEN. J. v. d. WESTEN- HEIJMANS. Dussen, 1 Juli 1949, Wilhelminastr. 4. VN/V -/W> AAA en hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 20 Juli a.s. Kerkelijke bevestiging 's namid dags 2.30 uur in de Ned, Herv. Kerk te 's-Grevelduin-Capelle door de Weleerw. Heer Ds. J. W. de Bruijn te Sprang. Nieuwendijk, Rijksweg 1 Vrijh.-Capelle, *uli 1949 Hogevaart D 10 Gelegenheid tot feliciteren: Vrijh.-Capelle op de trouwdag van 4.30 tot 6 uur n.m. Toekomstig adres: Nieuwendijk, Rijksweg 34. In plaats van kaarten. Voor de zeer vele blijken van be langstelling, die wij mochten onder vinden ter gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijksfeest, betuigen wij langs deze weg, onze harte lijke dank. C. PRINSE E. M. PRINSE-COLET. Babiloniënbroek, 7 Juli 1949. Voor de zeer vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons 25- jarig huwelijksfeest, betuigen wij onze hartelijke dank J, A. van Berge Henegouwen M. A. van Berge Henegouwen- van der Sterren Heusden, Juli 1949 Langs deze weg zeggen wij zeer hartelijk dank aan Huldigingscomité, bewoners van Babiloniënbroek, Hill en Biesheuvel, en alle die blijken van belangstelling hebben getoond en ons 60-jarig Huwelijksfeest tot een onver getelijke dag hebben gemaakt. A. BRANDERHORST. P. BRANDERHORST- BLANKERS. B.-Broek, Juli 1949. G. 63 Heden heeft de Here, door een noodlottig ongeval, van onze zijde weggenomen, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder, in de ouderdom van 68 jaar, en onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Be huwdzuster. geb. Verhagen, in de ouderdom van 64 jaar. De Here make ons stil, om in Zijn heiligen wil te berusten. Zeist, D. M. van der Put-Smits. C. W. van der Put. Groningen, P. C. Smits. W. J, H. Smits-Colthoff. Woudrichem, J. Smits. D. Smits. M. Smits, A. Smits. Willemstad (Curasao), J. J. N. B. Smits. A. W. Smits-Becker. en Kleinkinderen. Zeist, 4 Juli 1949, Lommerlust 48, voorheen Woudrichem Geen bloemen. De teraardebestelling is bepaald op Vrijdag 8 Juli a.s. op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Drie bergen nam. 2 uur. Vertrek van het sterfhuis 1,15 uur. Voor de goede verzorging tijdens zijn verblijf en de liefdevolle verpleging gedurende zijn ziekte, door de Eerw. Zusters in het St. Antoniusgesticht te Heusden, aan onze Zwager en Oom bewezen, zeggen wij hartelijk dank, FAMILIE VAN WIJK. Aalburg, 7 Juli 1949, Voor de tweede maal ligt ter inzage van een ieder, de thans voorlopig vastgestelde legger van het Waterschap „Het Noorderafwateringskanaal", van 11 Juli tot 11 Augustus 1949 op het Gemeentehuis te Eethen, dagelijks van 10 tot 12 uur. Binnen deze termijn kunnen belang hebbenden tegen de voorlopig vast gestelde legger schriftelijke bezwaren inbrengen bij Gedeputeerde Staten. Het Dagelijks Bestuur van voornoemd Waterschap A. D. van Buuren. Voorz. D, A. v.- d. Schans, Secr. Hartelijk dank aan alle gevers en geef sters, voor hun bijdrage ter gelegen heid van de Diamanten bruiloft van A. BRANDERHORST-BLANKERS te Babiloniënbroek. HET COMITÉ Babiloniënbroek, Juli 1949. voor dag of dag en nacht, in klein gezin. Grote was buitens huis. STRAATWEG 82, SLEEUWIJK. den 11 Juli 1949, om half acht, hoopt de KIESVERENIGING der te houdén in het Kerkgebouw der Ger. Gem. te AALBURG. Alle leden worden dringend verzocht, deze belangrijke vergadering niet te verzuimen. HET BESTUUR. J Voor het te houden Oranjefeest op Zaterdag 16 Juli zal bij inschrijving verpacht worden: Inschrfivingsbiljetten vóór of op 9 Juli a.s. bij de Secretaris de heer Komejan. die opgeluisterd worden door de Mu ziekvereniging uit Meeuwen en de Mandolineclub A Tempo* uitSprang- Capelle. Voor Uw vacantietochten Prima koffers en reistassen Prima Boxcalfs en Plastic Dames tassen vanaf f 10,50 Schooltassen, Actetassen, Herenriemen, enz. enz. Portemonnaies met ritsluiting, Portefeuilles. Lederwaren, Tel. 83, Heusden te Andel is voornemens op Woensdag 13 Juli a.s. des nam. 3 uur, in café Bouman te Andel, over te gaan tot de ver koping van de percelen Breder bij biljet. Het dubbel woonhuis met boomgaard te Wijk, van Mevr. Wed. K. Schouten- Vos te Wijk, is ingezet Toeslag op Maandag 11 Juli a.s., 's avonds 7.30 uur, in café Duister- winkel te Wijk, ten overstaan van z. g. a. n. op veren, met patentas, ook ge schikt voor paard, en bij D. L, DUISTER Zn., Hoge Maasdijk, C 22, Tel. 38, Wijk en Aalburg. Wist U dat wij een zeer mooie collectie in voorraad hebben vanaf f 85, Ook wandelwagens. Vraagt prijs courant met modellen. A. M. Swart, Rijswijk (NB), Tel. 24 Heeft U interesse, kom dan eens ge heel vrijblijvend een kijkje nemen. Ons werk is prima, wordt volledig gegarandeerd, terwijl de prijzen zeer scherp gesteld zijn, HAARSTRAAT 35 TEL. 2203 roepen sollicitanten op voor de be trekking van De jaarwedde bedraagt f 2016.— tot f 2208.—, voor gehuwden eventueel vermeerderd met huwelijks- en kinder toelage volgens de salarisverordening. Sollicitanten, die voldoende algemene ontwikkeling moeten bezitten om tevens administratieve werkzaamheden te ver richten, moeten hun gezegelde sollici tatie-adressen vóór 13 Juli a.s. inzen den bij de Burgemeester (Gemeente huis). Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, v. RIJSWIJK. De Wethouder, CRIELAARD. Woudrichem, 2 Juli 1949. Wij gaan per Luxe Touring Car en wel in de eerste week van Augustus Aanmelden deze week, in verband met aanvraag grensdocumenten Tel. 9, na 17 uur, nr. 50 15x15 M., met asbestplaten afgedekt. Te bevragen bij A. J. KONINGS, Biesbosch 21, Werkendam, z.g a,n„ voor leeftijd 14—16), Adres bevr. a. h. Bureau v. d. Blad, in de Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden, PRIJS f 2.50.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2