Natuurbad „BIJTELSEIL" Als U moet timmeren W. VAN STRATEN Zn. TOKO SMITS Tafelserviezen 23 dig. Kop en Schotels een mooi eiken Dressoir 1 SPIRAALMATRASSEN I F,RMA CHARLES SCHREUDER Zn. I Raadsvergadering De Werken en Sleeuwijk Reparaties Kunstgebitten, SAVAL RUGSPROEIERS W. P. v. d. Zalm Couwenberg's gehouden op Donderdag 30 Juni 1949, des namiddags om 8 uur. (Vervolg van het 2e blad) Voorstel van B. en W. tot aankoop van een houten barak, liggende op het Fort Altena, groot ongeveer 12 bij '22 M. en aeze te plaatsen op het gemeenteterrein in de omgeving van het Kees van de Sandepfcein en plannen te doen opmaken deze barak te doen inrichten als vergaderlokali teit. B. en W. zijn van meniing, dat het gebouw Vegos als vergader lokaal niet op de juiste plaats in de femeente staat en bovendien in zijn uidige staat daarvoor ook niet ge schikt is. Tengevolge van de ophef fing van het kamp op het Fort Al tena, doet zich de gelegenheid voor deze barak tegeji het bedrag! van f2250.te kunnen kopen. B. en W. zouden ze aan het Kees van de Sandeplein willen doen opbouwen en menen dat de kosten daarvoor finan cieel verantwoord zijn. De bedoeling is ze te plaatsen achter de drie nieuw te bouwen woningen, met de ingang naar het Kees van de Saindeplein, waarvoor de toegangsweg 4 k 5 me ter breed is, zodat het ook voor een auto te berekien zal zijin. Ook hebben B. en W. gedacht deze barak in de toekomst te doen gebruiken voor Frö belonderwijs, doch dit kan altijd nog nader worden bezien. De heer van Wendel de Joode meent, dat dit punt van die agien'da in nauw verband staat met het vol- jgende punt n.l. het voorstel van B. en W. om plannen te doen ontwer pen het bestaande gebouw Vegos te doen verbouwen tot 5 woningen. Zo mogelijk zou hij 'dit tegelijk willen behandelen. 1 f De Voorzitter verklaart daartegen geen bezwaar te hebben- De heer v. Loenen van de Gentr. Techn. Dienst is aanwezig en deze zal zo nodig het plan nader toelich ten. (De heer v. Loenen wlordt ter vergadering toegelaten B. en W. wilden deztó verbouwing doen geschieden onder woningverbe tering en woningsplitsding, waardoor van het rijk een premie vierktoeglep zat worden van f9450 en de gemeen te een bedrag van f3150 zal moeten bijpassen. De totale kosten worden begroot op f 29.600.Op de lex- loitatie blijft dus een bedrajgl van 17000.drukken, zodat de huur der woningen op f,4.per week' zal komen. De plannen en tekening1 ko men ter tafel, waarbij1 de heer v. Loeneh de gevraagde toelichtingen verstrekt. De heer de Koning vraagt of de W.C.'s in die kosten zijn begrepen, ^waarop de Voorzitter bevestigend ant woord en er aan toevoegt ook de waterleiding. De heer de Koning verklaart zich dan voor het voorstel- De heer Groene weidjuicht het plan toe en hoopt, dat het zal worden doorgezet, de glemeente krijgt hier door weer de beschikking over 5 woningen. Is de barak van behoor lijke hoogte De Voorzitter zegt, dat deze 2.75 meter hoog is, doch dat ze door een hogere 'fundering te maken, deze hoogte nog kan worden opge voerd, dit moet echtter nog worden bekeken. De heer v. Wendel de Joode vraagt of bet Kees van de Sandeplein wel de juiste plaats is, is het niet beter ze te plaatsen bjj het terrein van de heer Dibbits De Voorzitter is het daarmede niet eens, het grootste deel der bevolking woont in deze omgeving. Aangezien het geen sierlijk gebouw is, achten B. en W. het beter de barak zo te plaat sen 'dat ze niet in bet zicht komt te staan. 'Zou ze komen op de plaats als door de heer de Joode aange geven dan zou ze ongfunstig staan voor het gedeelte1 der bevolking uit het centrum der gemeente. De heer v. Wendel de Joode acht de trap als toegang voor 6 gezinnen niet ideaal hij zou ineens ook een goede toegangsweg doen maken. De Voorzitter meent, dat dit nog bekeken kan worden. De heer Sterrenburg is het met de opmerking van "de heer v. Wendel de Joode eens, dat de bewoners van het gedeelte waar hij woont een hele afstand moeten afleggen om naar een vergadering te gaan. De Voorzitter zegt, dat hij zijn standpunt reeds heeft uiteen gezet, men moet het voorstel van B. en W. in groot verband zien. De heer D. Groeneveld vraagt of de Werkenseschool niet op dezelfde wijze kan worden omgebouwd. De Voorzitter -merkt op, dat dit in verband met het uitbreidingsplan waarschijnlijk niet mogelijk is. B. en W. willen dit echter wel eens onder de ogen zien. De heer de Rover juicht het toe, dat B. en W. het gebouw ook voor kleuteronderwijs zouden willen be stemmen. De Voorzitter dankt de heer de Rover voor de ondersteuning van de gedachte die B. en W. hieromtrent koesteren. 1 De heer v. Wendel de Joode blijft de toegangsweg tot de 6 woningen een bezwaar noemen, hij zou des noods de benodigde glrond daarvoor willen onteigenen, de woningen krij gen meer waarde als zij ook behoor lijk bereikbaar zijn. De Voorzitter merkt op, dat een betere toegjanlgfsweg alleen te berei ken is langs de achterkant. B. en W. hebben daarover ook al eens'ge dacht, doch deze weg is vermoede lijk alleen te verkrijgen door ont eigenen en dit neemt veel' tijd in be slag, 'tenzij het kan geschieden, in verband met het uitbreidingsplan. B. en W. willen nogeens pogingen doen, doch spr. ziet daarvan voorlopig niet veel komen, misschien dat het in de toekomst door wijziging van het uit breidingsplan wel mogielijk wordt. De lieer de Koning meent, dat er toch niet zo'n grote strook voor no dig is. De Voorzitter is het daarmede eens, doch hij vreest dat het veel zal kosten, wat 'door de heer v. Loe nen wordt bevestigd- Er komt echter nog jets bij. Er is -een schrijven op komst van de Minister van J3in- nenl. Zaken-, -dat inhoudt, dat aan vragen voor wopiniglv-erbetering en splitsing slechts voor dit jaar in-aam merking1 koraenj. lals zij voor 1 J-uli zijn ingediend. Het is dus happen of ni-et. f Groeneveld. Dan happen. Met algemene stemtonen wordt hier op besloten overeenkomstig de voor stellen van B. en W. De Voorzitter dankt hierop de heer v. Loenen voor zijn aanwezigheid en de verstrekte toelichtingen. De heer de Koning zou, voor de heer v. Loenen vertrekt, nog de vraag willen stellen of door het aanbrengen van een riolering, ook niet een einde kan worden gemaakt aan het tob ben mét W.CT's. De Voorzitter acht de mogelijkheid daarvoor wel aanwezig, doch men komt dan met de financiering in ge drang. Ook de heer v. Loenen acht een oplossing mogelijk, doch men kan de kosten daarvan niet onder de bouw brengen. De heer de Koning acht het er een onhoudbare toestand en verzoekt B. en W. deze kwestie npgeens in overweging; te nemen, als overheid is men verplicht daaraan zo spoedig mogelijk een einde te maken. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hiervan geregeld nota nemen, docli ze zien voor het ogenblik g(een mogelijk heid. zij zullen evenwel doen wat mogelijk is. Voorstel van B. en W. tot aanslui ting bij de te stichten Schoolartsen- dienst. De Voorzitter licht toe, dat reeds vroeger besloten is tot aansluiting bij de schoolartsendienst Almfcerk, waarover men nadien niets meer heeft gehoord. Thans is me'n overigegaan het, district uit te breiden met de kring! Zevenbergen, die aanvankelijk ook een éigen kring vormde, doch die evenals Almkerk alleen bezwaren opleverde. Het ligt in de bedoeling 2 schoolartsen aan Je stellen n.l. een van 'katholiek en een van protestants regime, voor de kring die -dan N-oord- West-Brabant zal heten. Gevraagd w-ordt een principebesluit om hierbij aan te sluiten. D-e heer v. Wen-del de Joode ge looft dat men op die mlanier een rijdende arts zal krijlgen. D-e Voorzitter meent, dat dit -onder de kring Almkerk niet anders was, het is nu zo, dat de arts een volledige dagtaak krijgt. De heer Dekker staat niet sympa thiek tegenover dit voorstel. In prin cipe is spr. voor een schoolartsen- dienst, doch ni-et voor een die van bovenaf wordt opgelegd. jVBen heeft hier altijd het standpunt gehuldigd, dat de school aan de ou-dters behoort. Nu krijgt men een schoolarts die men niet zelf benoemt. Niieuwiendijk heeft al jaren een schoolarts, toen B- en W. het verzoek werd gedaan in die dienst subsidie te verlenen, werd dit verzoek afgewezen. Om prin cipiële en practische redenen is spr. dan ook tegen dit voorstel. De Voorzitter zegt, dat de heer Dekker wel heel dikke woorden spreekt, waarmede hij, hoewel het zijn partijgenoot is, 't echter niet eens is. De ouders behouden alle recht om niet ,of wel van deze dienst ge bruik te maken en wat de subsidie aanvraag betreft voor de schoolarts aan de Nieuwendijk, spr. gelpoft niet, dat de aanvrage daartoe in de tijj is geschied, dat hij burgemeester is. De heer Dekker merkt op, dat dit wel zo is. De Voorzitter kan zich dit niet herinneren, doch het doet ook niet terzake. Het gaat hier n.l. over de vraag of men verplicht is om de gezondheid van schoolgaande kinde ren te behartigen. Deze schoolartsen- diepsl komt tot stand door de mede werking van het rijk, dat een derde der kosten voor zijn rekening neemt, de provincie verleent een bijdrage van 20 pet. in de kosten vdie f35.500. bedragen, zodat voor de aangesloten gemeenten een bedrag pv-erblijft van f 14-^7 5-Spr. meent te moeten ad viseren tot de dienst aan te sluiten. De heer Groeneveld is uit princi piële redenen voor het voorstel en wat de leuze, de school aan de mu lders betreft, dit laat ook nog vaak wel wat te wensen over. Dit kan men echter gevoeglijk buiten beschou wing laten, de heer "Dekker is 50 jaar ten achter. Spr. acht het plicht mede te werken om de gezondheid van het kind zo hoog mogelijk op te voeren. Hij' hoopt dan ook', dat de raad zo verstandig zal rijn het voorstel van B. -en W. aan te, nemen. De heer 'de Koning is van oordeel dat volksgezondheid boven princpe gaat. $pr. heeft laatst ©en rapport Igezien over de gezondheid der kin deren van de, school' aan de Nieuwen dijk, hij hoopt dat men zich dat -goed zal' realiseren. De heer Dekker Zegit, dat hij prin cipieel tegen staatszorg is. Niét rijn parjij, doch die van de heer Groe neveld is ,50 jaar achter. Spr. is vo-or een schoolartsendienst, doch acht het stelsel waarop-deze, wordt gebaseerd verkeerd. De heer de Rover begrijpt het voorstel niet goed, welke taak heeft de schoolarts? Moet deze worden aan geschreven om de school te be zoeken? De Voorzitter deelt mede, dat de taak van de schoolarts in de eersite plaats is alle kinderen die op school komen te onderzoeken tijdens de schooltijd en daarna: nogmaals, als hij onheilen ontdekt. Bovendien moet hij letten op de localiteit. Wat de opmerking van de heer Dekker over de schoolartsendienst aan de Nieu wendijk betreft, het is spr. bekend, dat deze wordt waargenomen door de gemeentearts van Almkerk. Dat dit onderzoek reeds plaats vindt toont duidelijk aan, dat de «teer Dekker niet tegen een schoolartsendienst is. De heer Dekker vreest, dat als het voorstel van B. en W. wordt aange nomen, de arts bij de bijzondere scho len niet verder zal komen dan tot de deur. De kosten van de schoolarts aan de Nieuwendijk werd betaald door het schoolbestuur. De heer Groeneveld meent, dat de heer Dekker altijd te bevreesd is en daardoor in veel dingen achter komt. Dekker. Jullie komen jaren achter. Groeneveld. Omdat wij zo achter lijk zijn, zijn we voor deze school artsendienst. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met op 2 na algemene stem men aangenomën. De heren Dek ker en v. Wendel de Joode stemden tegen. De heer Sterrenburg vraagt, wan neer de toegezegde waterleiding aan „Transvaal" komt. De Voorzitter zal hiernaar infor meren. De heer Dekker zegt, dat vorig jaar reeds is toegezegd, -dat de 4 wo ningen aan de Kille waterleiding zou den krijgen, zpdra er na Maart in de dijk gegraven mocht worden. Is hier voor al "iets gèdaan. De Voorzitter antwoorldt, dat de opdracht bij de Maatschappij West- Brabant ligt. 1 De openbare v-er-gade ring wordt hierop gesloten, de raad -gaat -over in geheime zitting ter behandeling reclame's belastingen. Vacantie? Krijgt U Logé's? Wilt U met de kinderen naar buiten? Aangekocht 150 M3 Buitenlands hout Uit voorraad GOLFPLATEN, enz. enz, Sloophandel ALMKERK Telaf. 27 Burgstr. 19, Gorinchem warm - ligstoelen- vv ui vouwstoelen en -krukjes - tuinparasols - raamhorren - zonnebrillen- en -kleppen - koelflessen - kwast glazen (6 v. 98 c.) bazar „de potteman" grote markt 12 gorkum F\ J. VAN STRATEN 't)HUi£UJK<EftH€NK SCHOENMAGAZIJN Inmaakglazen Wij hebben ontvangen A. NEDERVEEN ONDERDELEN TE KOOP: Driegaatskachels Stofzuigers, Wasmachines, Haarden en Kachels minimum 2 persoons met garantie van {33.— f 35.20 {38.50 t 42.40 f48.20 1 persoons j 19.75 f 32.— f 40 Prachtsortering Matrassen en Bedden Wijksestraat W 128—130 El E U S D E N Telefoon No. 49 dan naar het te SLEEUWIJK Het ideale Natuurbad in het Land van Heusden en Altena Heerlijk zuiver bronwater Drie bassins Prima consumptie Let op de aanwijsborden bezoekt dan eerst de van ouds bekende Sloophandel hetwelk voor halve prijs wordt opgeruimd Planken voor schuren, Balken voor zolders, Zware Planken voor bruggen, Schroten voor afrastering, Afrastering palen, Droogpalen. Ronde Tilbalken. Wij zitten weer tot de nok toe vol! Diepe borden 70 c. Tafelborden 65 c. Kop en Schotels 85 c. Dejeuné's f 1,80. Behangselpapier 50 c. Verf f 2.00. Glaspapier 75 ct. Tafelmatten f 5.56. Spadestelen 40 c. Cocosmatjes f 2.23. Raamhorren f 2.23. Voor snel en goed Hoogstraat 348 Woudrichem wt cpd/utyik. Wijksestraat 5455 Tei. 70 HEUSDEN Wij hebben grote voorraad in o.a. l'/2 Liter, met ring, 44 cent 1 Liter, met ring, 40 cent 3U Liter, met ring, 35 cent Ook losse ringen, veren, beugels en thermometers A.M. Swart, Rijswijk (N B.), Tal. 24 (goede kwaliteit) Het bekende adres voor Huis houdelijke en Luxe artikelen B 224 DUSSEN HEDEN ONTVANGEN nieuwe voorraad voor Bergstraat Wijk kleine maat, goed onderhouden Adres bevragen ah. Bureau v. d. Blad Weer voorradig, de bekende f 72,—. Ook fornuizen, vulkachels en kookhaarden voorradig A. NI. Swart, Rijswijk (N.B.), Tel. 24 VOOR onder garantie. Naar het vertrouwde adres IJZERHANDEL - HEUSDEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 4