TWEEDE BLAD behorende bij het NIEUWSBLAD van Heusden, van Donderdag 7 ]uli 1949 No. 6683 -'£>V Midden onder: „Zo helpe mij God almachtig". In de Nieuwe Kerk te Amsterdam wordt de jonge koningin ingehuldigd als vorstin van het neder- landse volk. Rechts midden: Het prinselijk gezin landt in Mei 1945 op vliegveld Teuge bij Apeldoorn en neemt daarna zijn intrek op het Loo De drie kleine prinsesjes brachten zelf hun lievelingspoppen mee. Midden onder de trouwfoto: Op 19 Februari 1946 was er opnieuw reden tot vreugde en dankbaarheid ooor vorstenhuis en volk: prinses Marijke werd geboren. Hier zien we de Benjamin op tweejarige leeftijd spelend in de kinderkamer. Rechts onder: Prinses Juliana wordt koningin Juliana. Haar moeder doet hiervan mededeling in een korte toespraak vanaf het balcon van het paleis op de Dam in Amsterdam. „Leve koningin Juliana 11" prinses Beatrix geboren. Een golf van blijdschap ging door ons land. De jonge ouders tonen enkele maanden later de jongste Oranjetelg aan het nederlandse volk. Rechts bovenaan: Het rampjaar 1940 voerde het prinselijk gezin in ballingschap. Daar werkten zowel prinses Jultana als prins Bernhard voor de nationale zaak Hier brengen zij een bezoek aan een opleidingskamp voor vliegers van het Koninklijk Nederlands Indische Leger. Links midden: Z.K.H, Prins Bernhard, opper bevelhebber van de Binnenlandse strijdkrachten, arriveert met zijn jeep in de juist bevrijde stad Maastricht. Hij wordt er met enthousiasme begroet Midden bovenNog maar amper is op 8 Sep tember 1936 de verloving tussen H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden en Z.K.H. Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld bekend geworden of de burgerij van .s-Gravenhage verzamelt zich bij duizenden voor het paleis Noordeinde om het jonge paar toe te juichen. Prins Bernhard verovert in die dagen met zijn joviaal optreden spoedig het hart van allen, die het huis van Oranje genegen zijn. Daaronder: <Geeft elkander de rechterhand". De oude hofpredikant, Ds. Weiter zegent het huwelijk van het kroonprinselijk paar in. Links bovenaan: Op 31 Januari 1938 werd Links onderHet sprookje van de gouden koets. Door een juichend Amsterdam trekt een lange feeststoet, waarvan de gouden koets het belang rijkste onderdeel vormt. Bijna een jaar is dit thans geleden. Wij gaan, naar de woorden van prinses Wilhelmina, „met opgeheven hoofd de toekomst tegemoet, schouder aan schouder met Juliana".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 5