voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Wegens vacantie gesloten Plaatselijk Nieuws D l N AN D STUFK EN S Distributiemededelingen UND VAN ALTENA Fa. v.h. M, NORT, Vakopticien Chr. H.6.S. te Waalwijk. No. 6685 Donderdag 14 Juli 1949 De Franeker bij Bombay verongelukt. Firma L. J. Veerman, Heusden van 18 Juli tot 31 Juli HEUSDEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school alhier is benoemd, de heer J. A. Oudenaarde te Goudriaan. Onze plaatsgenoot de heer L. Groen, behaalide met de zangver. Hal lelujah uit Genderen, op het concours te Huizen een ie prijs miet 306 pun ten, in de 3 de afdeling. Onze oud-stadgenoot A. Meer man, slaagde voor doctoraal Wisfcun- de-examen aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De Speldjesdag van 1.1. Zon dag ten bate van onze Jongens in Indië, georganiseerd door Katholiek Thuisfront, bracht in onze gemeen te f108,op. Hierbij is inbegrepen een speciale gift van f 50,welke Kath. Thuis front op die dag mocht ontvangen. AALST. Op de te Zaltbommel gehou den premiekeuringen van het Neder1!. Trekpaardenstamboek, behaalden die volgende paarden van het B|el|g)ische type premies Nellie van de Maaskant, eigenaar A. van Diïel, een iB premie Elgber- tha, eigenaar TL Mjaas, een iA pre mis Bella en Dora, eveneens van G. Maas, e/k een i'B premie. Eien bewijs, dat ook in deze oifngevinlg goede paar den ^ijn, voor de fokkers eeA stimu lans om op dezie Weg voort tie gaan. Biet door de plaatselijke Oran- jeverenigihg) „Trouw aan "Oranje" vo rige week Vrijdag} en Zaterdag ge organiseerde Oranjefeest, is, begun stigd door móói weer, gloed geslaagd- Bij de kinderspelen op Vrij dagmiddag! waren het vooral' die moeders die belangstellirig toonden. Het 's avonds gegeven conert door de plaatselijke muziek- en zangvereniging bracht de stemming er ook gloed in. Bij de ronde van Aalst, Zaterdagmorgen verreden, werd eerste bij de heren, L. Rüger. De dames toonden g|een interesse. Lopen voor heren1. H. |M. v. d. Laar, 2. Al Biesheuvel, 3, A. M. v. d. Laar Voor dames: a, Ditje van de Laar, 2. Annie v. d. Laar. Bij de 's middags. Igjehouden volksspelen was de deelname niet overweldigend, doch er werd steeds vinnig gekampt. De belangstelling was groot, vooral des avonds toen de mandolineclub (Nieuw Leven*' uit Hedel concerteerde met een bui tengewoon populair programma. Al met al geslaagde Oranjefeesten, waar bij geen enkele wanklank is verno men. BRUCHEM. Alhier is tot predikant beroe pen, Ds. J. T. Doornenbal van Oene. DUSSEN. Bij het vissen in de Bergse Maas deed de heer Wijnand' van Steijn dezer dagen een goede vangst. Hii 'haalde met zijn bengel een bra sem op, die 65 cm lang was en een gewicht had van 7 pond en 41/2 ons. We hopen, "dat de andere leden van de hengelclub „Het loze Visser tje", waarvan ook de heer van Steijn lid is, zijn voorbeeld zullen volgen. Door de "fanfare „Wilhelmina" werd Zaterdagavond een serenade ge bracht aan de nieuwe raadsleden al hier. 1 DENDEREN. Ds. J. J. Moll alhier is geko zen tot waarn. Synodelid, waarn. Praeses der Classis en eindredacteur van „Voetius". Dinsdagmorgen, omstreeks tien uur, is bij Ghatkopar, op vijf kilo meter van het vliegveld Santa Cruz, een van de beide vliegtv'eLden van Bombay, de Franeker, een viermoto rige Constellation tegjen een heuvel opgevlogen en "door brand geheet vernield. Alle inzittenden, vijf en der tig passagiers en tien leden van de bemanning, kwamen om het leven. Onder de slachtoffers, bevinden zich dertien Amerikaanse journalisten. De Franeker was Zondag om ne gen uur "'smorglens, plaatselijke tijd, uit Batavia vertrokken met aanboord twintig passagiers en dertien Ameri kaanse journalisten, die gedurende enige tijd op uitnodiging van die Ne derlandse regerinig een rieis hadden gemaakt door Indonesië, om zich op de hoogte te stellen van plaatselijke toestanden. Voor het eerst volgde een toestel van de K.L.'M. weer de route over India, hetgeen door de regering van India was toegestaan' hls bewijs van goodwill ten opzichte van de Amerikaanse -journalisten, die de wens te kennen hadden gegeven Bandit Nehroe, 'de premier van het land, te New Deint ce sprewen. Toen net toestel in de puurt van Bombay kwam, geraakte het in zware regenbuien, waardoor het zicht geheel werd belemmerd. Deze tijd van het ]aar valt namelijk midden in de moe- son. 1 In de nabijheid vani Santa Cruz gekomen, cirkelde de machine onge veer twee uur boven het vliegveld, zonder echter, tengevolge van het weer, de ligging v,an het veld te kun nen vaststellen. Het daalde toen tot op 120 meter boven de grond en maakte iets grotere cirkels om te zoeken naar een ander landings ter rein, waardoor het terecht kwam in de nabijheid van het heuvelgëbied bij Ghatkopar. Het vliegveld kon ver volgens geen contact meer met het vliegtuig: houden en enkele minuten later raakte dit met de punt van 13e linkervleugel 'een helling, die zich honderd meter boven de grond ver heft, kantelde, zwaaide hevig heien en weer en brak vrijwel op de top van de heuvel, in tweeën. Ooggetuigen verklaarden, dat zij zagen hoe de piloot vier beier pro beerde te landen voor het toestel ver ongelukte. De lichamen van de slacht offers werden uit het toestel gleslin- Igierd en kwamen op Se helling te recht, terwijl de machine zelf in brand vloog.- én geheel uitbrandde. Lang end ijk 37 - Gorkum De Chr. gem. zangver. „Plalle- lujah" alhier, behaalde o<p het con cours te Huizen in de 3e stfd. eein iste prijs met 306 punten. In ons dorp is op 28 Juni j.f. opgericht een Hengelsportvercni- ging onder de naam „De Bergse' Maas" met 28 leden. Bij de oprichting was als, sprekler aanwezig de WelEd. Heer Jansens, Districtsbestuurder uit 's Bosch, wel ke een duidelijke uiteenzet ling gaf over "het doel en de betekenis van een n en gels port ve re niging Het bestuur is als vollgt samenge steld G. Schollaert, voórz.G. B. Uythoven, secretaris T. Broekhuizen, penriinlgm.Ti. S. de Joode en J. Evertse, commissarissen. GIESSEN. Door de Oranjevereniging al hier zijn kinderfeesten georganiseerd op Zaterdag 16 Juli en 's avonds een concert, dat gegeven zal 'worden door de muziekvereniginigleti van "An- del, Rijswijk en Uitwijk. (Zie advertentie^. RIJSWIJK. Op Zaterdag 13 Augustus zal er gelegenheid zijn met de Muziek vereniging „Kunst en Vriendschap" naar het festival te St. Maartensdijk te gaan. Deelnemers aan deze reis kunnen zich nog deze week opgeven bij de secretaris der vereniging. De Postduivenvereniging „De Altenabode", hield een vlucht uit Orleans. 487 km. Aantal duiven 50. De drie eerstbinnenkomende dui ven van C. v. d. Stelt, Woudrichem, 2. P. Westerlaken, Rijswijk en 3 D, Ottevanger, Woudrichem. SPRANG. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een beroep naar Vreeswijk en naar Nij- kerk. SLEEUWIJK. De onlangs gehouden collecte voor de verzending van een jubileum- pakket naar onze jongens in Indië, bracht het mooie bedrag op van f 3 50, terwijl nog vele andere artikelen wer den ontvangen. Hiervoor kan aan elk van de Sleeuwijkse militaixien een pakket worden gestuurd. De gevers en igeefsters hartelijk dank. Donderdagavond j.l. heeft de muziekver. „Wilhelmina" alhier eien concert gegeven op de muziektent, ter gelegenheid van het i21/2-jarig huwelijksfeest van IT iMJ. Konin gin Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard, waarvoo.r van de zijde van het publiek veel belangstelling was. Zaterdag heeft het echtpaar Rochat het 40-jarig huwelijksfeest ge vierd. De muziekvereniging! bracht een serenade. Donderdag j.l. zijn de ouden van dagen van Sleeuwijk met een bus een dag uit gleweest. Eerst ging het naar den Bosch verder naar Vechel, waar zij' de' kerk bezichtigd hebben, toen naar Overtoom naar het oorlogsmuseum, vandaar naar Arn- nem gegjaan, waar zij" van de „bedrie- gertjes" hebben kunnen genieten. ok hebben de oudjes noig in Uden onder de kersenbomen gezeten, waar zii zich ook wel vermaakt zullen heb ben. I VEEN. lOnze dorpsgenoot, serg. /E. Verbeek, is na een verblijf van 31/2 jaar in de tropen met de Zuiderkruis op reis naar het vaderland. WIJK EN AALBURG. Ook dit jaar hoopt het perso neel van He Openbare Lagere school alhier met hun liee'rlingen een school reisje te ondernemen. Vrijdag 22 Juli a.s. gaan de leerlingen van de hoog ste vier Inlassen naar Nijmegen. De kinderen vah de eerste en twee de klas hopen Maandag 18 Juli a.s. per bus naar Oisterwijk^ te gaan. De nieuwe Leerlingen, die ,per 1 Sept. a.s. op school komen, worden in staat gesteld gratis dit uitstapje mee te maken. Ouders, die het voornemen heb ben, hun kinderen op te geven als leerling van de openbare school, wor den in verband met het bovehstaande verzocht, dit zo spoedig mogelijk mee te delen aan het hoofd der school. De 4e October zal het 45 jaar geleden zijn, dat de fanfare „Oefe ning en Uitspanning" werd opgericht. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling, in verband met dit feit een fee.stavond te organiseren en am met Hemelvaartsdag of Pinksteren een igroot concours te orgajiiseren Voor dit laatste is men reeds bezig een concours- en feestcomité samen te stellen. Wij .hopen op een en an der nog nader teruigl te komen. Zaterdagmiddag wejd alhier het stoffelijk overschot ter a),rde be steld van de heer A- P. Roza, die zijn laatste levensjaren Tn onze gemeente sleet. De overledene 'had die militaire loopbaan gekozeïi en was als jonge ling naar Schoonhoven, glegaan. Hij wist als een eenvoudige jongen op te klimmen tot de rang van kapi tein bij de artillerie. Gedurende de oorlogsjaren 19141918 was 'hij com mandant van het pantserfort te ij- muiden. Na zijn 'diensttijd bleef hij nog Jaren in IJmuiden wonen, was daar Directeur van de Nutsspaarbank en Chef de Bureau bijl de Sluiswer- ken. Een aantal personen waren uit IJ muiden overgekomen om hem naar zijn laatste rustplaats te geleiden. Die lijkbaar was bedekt met een schat van bloemen, zo zelfs, dat er een tweede baar voor lïodig was. Aan de groeve werd het woont gevoerd door een vertegenwoordiger van de Nuts spaarbank en bestuurslid van de to- neelvereii'iginlg! Varia te IJmuiiden. Ook Ds. Harkema voerde het woord., terwijl een zwager van de overledene dametje voor cfe laatste bewezen eer. WIJK. Ds. Kievit van Putten heeft voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier bedankt. WAARDHUIZEN. Als nieuwe leerkracht aan de Chr. schóól alhier is benoemd, A. Bronk- horst te Zijderveld. ZUILICHEM. De op de huwelijksdag vah P. T. van der Maas en A. van der Leij gehouden geldinzameling ten bate van onze Zuilichemse jongens in In dië, heeft het mooie bedrag van f18.43 opgebracht. Het comitébrenglt hiervoor namens onze jongens har telijk dank. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft Ds. van der Kooii van Nieuwe-Tongie het op hem uit gebrachte beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier aangenomen. De Twentsche Bank N.V. neemt de N.V. Middenstands Credietbank voor Gorinchem en Omstreken te Gorinchem over. Van het aanbod, door de Twent sche Bank N.V. te Amsterdam aan aandeelhouders der N.V. Middenstands Credietbank voor Gorinchem en Om streken tie Gorinchem gedaan, om de aandelen dezer vennootschap voor 140 pet. over te nemen, werd door practisch alle aandeelhouders gebruik gemaakt. In verband hiermede zal de Twent sche Bank N.V. het bedrijf van de N.V. Middenstands Credietbank voor Gorinchem en Omstreken mét ingang' van 1 October a.s. als een kantoor harer instelling voortzetten. Directie en personeel van de N.V. Middenstands Credietbank vqor Go rinchem en Omstreken gaan "in dienst van de Twentsche Bank N.V. over. De N.V. Middenstands Credietbank voor Gorinchem en Omstreken werd opgericht In 19 ij met een kapitaal groot f 100.000.welk bedrag' en kele jaren later werd verhoogd tot f 1.000.000.—, waarvan is geplaatst f401.800.De reserves bedragen f 150.000. Gedurende bet bestaan van de N.V. Middenstands Credietbank voor Go rinchem e.o. werd aan aandeelhou ders in totaal 202.7 pet. dividend uit gekeerd. Na afgelegd toelatingsexamen zijn tot de eerste klas van de Chr. Hogere Burgerschool toegelaten H. R. de Hoop, S. de Jong, B. W. Knier, E. B. Mandenmakers, J. S. van Seist, Waalwijk. M. J. Citroen, Eetben. Th. G.' Scherff, J. vaiï Buuren, Meeuwen. J. Bouman, Waspik. A. M. Rijken, G. de Man, J. Nieuwenhuizen, C. v. Dongen, Spranlg-Capelle. F. J. A. iMeijer, J. G. Knaap, J. Spuybroek, Raamsdonk. C. J. Vos, A. J. Vos, 's Hertogenbosch. P. v. d. Dus sen, Dongen en P. C. Smits, Heusden. Afgewezen 5. DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. NA-UITREIKING. Woor hen, die nog, niet in bet be zit zijn van een bonkaart 909 wordt vanaf 18 t.m. 30 Juli 1949 de gele genheid 'geopend aan de plaatselijke loketten attsnog', tiegen inlevering van <ie inwisselingsbon 905 en overleg ging van de Stamkaart, bedoelde bon kaart af te halen. Distribuliëkring GELDERMALSEN. Wijziging zittingsdag te ZuiliGiem. De Leider van de Distributie kring Geldermalsen deelt mede, dat in de zittingsdagen en -uren van de reizend ambtenaren o.m. in de ge meente Zuiliehem enige wijzigingen; zullen worden gebracht. Teneinde het publiek in de gele genheid te stellen distributiebe scheiden in ontvangst te nemen, in lichtingen te bekomen, aanvraagfor mulieren af te halen en in te dienen; e.d. wordt met ingang van Maandag 18 Juli 1919, de volgende regeling van kracht. Te Zuiliehem zal zitting ge houden worden éénmaal per 14 da gen, te beginnen Woensdag 20 Juli a.s. van 912.30 en van 1.303 u. Betrokkenen dienen zich bij even tuele oproep nauwkeurig te hou den aan de datum vermeld op de oproepkaart, teneinde teleurstelling te voorkomen. Voor eventuele dringende gevallen kunnen belanghebbenden zich des gewenst vervoegen op het "Kring- kantoor te Geldermalsen op Maan dag, Woensdag en Vrijdag van 912 uur v.m. en van 22.30 uur n.m. TextieliöiiJjruimingsirjegeling 1949II. In aansluiting op het algemeen persbericht van het C.D.K. wordt medegedeeld, dat in het tijdvak van 18 t.m. 29 Juli a.s. de formulieren M 10, betrekking hebbende op de textiel-opruimingsregeling 1949 II, kunnen worden afgehaald. 1 De uitreiking van de handelscou pures textiel voor vergoeding pun tenverlies tengevolge van de oprui mingsregeling én/of extra toewijzing wegens omzetvergroting, zal plaatsj vinden in het tijdvak van 1 t.m. 12 Augustus a.s. Belanghebbenden dienen in te le veren een door een notaris of een „openbaar" accountant afgegeven verklaring (formulier M10) onder1 overlegging ven een Algemene ver gunning van de Sectie Distex. Formulieren dienen afgehaald en ingediend te worden op de voor dö textielhandelaren vastgelegde zit tingsdagen en -uren. Uit gave Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct, Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur GASTHUISSTRAAT 13 GORINCHEM Nieuwe vliegramp. - I k. A W I VN Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1