fïlatfassen PHILIPS en N.S.F. RADIO TOESTELLEN versterker installatie met 6-10 luidsprekers Technisch Bureau „ELGO" Eethen [N.-Br.] f Voor al Uw materialen J, VAN BOKHOVEN Eoolplanten Knollenplanten Vulpenhouders Schoolboeken Fruitschoren Jfaaimachines. VULPENHOUDERS Burgerlijken Stand voo* FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM SAVAL RUGSPROEIERS Boekhandel v. d, NADORT, C. VAN DEN BOGERT Bedden W. P. v. d. Zalm TE KOOP DE RUITER j Firma Ch. Schreuder Zn, Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres alle boeken voor H. B. S, Gymnasium, Lyceum, enz een "Loyaal standpunt zifllen innemen, onverschillig of dit verzoek van prot. of andere zijde wordt gedaan. Ten opzichte van het aan de ge meenteraad gericht verzoek van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam, stellen B. en W., waar he't doel van de2e Bond hun volledige instemming heeft ,voor, te beginnen met 1950, tot wederopzeglgting een jaarlijkse subsidie te verlenen van f 10. Zonder hoofdelijke stemiming wordt overeenkomstig dit verzoek besloten. Met de gemeenten Nlederhemtert en Eethen zijn in 1934 gemeenschappe lijke regelingen aangegaan inzake de toelating van kinderen uit die ge meenten op de openbare school al- -hier. In deze regeling! staat in art. 2 vermeld de voor die ge mieenten verschuldigde vergjoeding voor het be zoeken door kinderen uit hun glemieen- ten van de openbare school alhier. In verband met de inwerkingtreding: van het Bij dra gen be sluit Lager On derwijswet 1920 is het nodig, dat gemeld artikel 2 van de gemeenschap pelijke negjeling; komt te vervallen met ingang, van 1 Januari 1949, aangezien bij handhaving van het artikel de gefhêente niet 111 aanmerking! zou kun nen komen voor de vergoeding! door de woongemeenben verschuldigd, wel ke vergoeding volgejis de nieuwe re geling door Ged. Staten wordt vast gesteld aan de hand van de werke lijke kosten per leerling. B. eri W. stellen voor de gemeen schappelijke regelingen per 1 Januari 1949 te wijzigen m dien zin, dat artikel 2 vervalt. Aldus wordt besloten. De bij he sluit van 26 Nov. 1948 vastgestelde verodiening! inzakle leges hevoikinigls- en verblijfsregisters vol doet, ondanks de verleende Konink lijke (goedkeuring! niet in zijn geheel aan de eisen. Blijkens circulaire van Ged. Staten van 18 Mei j.1. is het gewenst dat de door de Minister van Binnenlandse Zaken nodig: geachte verbeteringen worden aangebracht. B. en W. stellen voor aan dc dooi de Minister kenbaar gemaakte ver langens glevolg te geven. De heer Dekkers merkt op, dat iri 't verdeden de kosten voor het in winnen vhn inlichtingen nooit zo hoog zijn geweest, zal dit geen moeilijk heden opleveren als de omstandighe den zich in de toekom st wi j zijgen? De Voorzitter zegt, dat bet niet voorkomt, dat 500 inlichtingen wor den Igevraagfd en mocht in de toe komst blijken dat de heffing te zwaar wordt, dan kan ze Altijd worden ge wijzigd. Met algemene stemmen wordt hier- qp <de verordening gewijzigd als voor gesteld. Het bepaalde in de Lhans gel dende legesverordening ten aan zien van de verschuldigde leges voor bouw vergunningen is niet in over eenstemming met het tarief dat de gemeente moet voldoen aan Bouw- Woning- en Welstandstoezicht. Waar de verordening toch op eni ge andere punten wijziging behoeft komt liet B. en W. gewenst vooir een nieuwe verordening, ingericht volgens het decimale stelsel, vast te stellen. I11.de nieuwe legesverordening is de leges verschuldigd voor het aan vragen c.q. verlengen van buiten landse paspoorten, alsmede voor be wijzen van Nederlanderschap enigs zins gewijzigd. De leges voor ventvergunningen heeft eveneens veranderingen on dergaan, terwijl voorts nog enige veranderingen van minder beteke nis zijn aangebracht. De heer 'Verschuur vraagt hoe veel personen in de loop van een jaar een ventvergunning aanvragen. De Voorzitter antwoordt dat dit getal gering is, door elkaar gemid deld 2 per week. De 'heer Verschuur hoort nog al eens klachten, dat dit verbod v.n. in Herpt en Hedikhuzen overtraded1 wordt en dat onder deze venters vaak onbetrouwbare elementen voor komen. Hij zag gaarne dat hierop regelmatig controle werd uitge oefend. Verder heeft hij de indruk dat men in sommige gemeenten, ne ringdoende uit deze gemeente weert. Spr. dringt aan om deze gemeen ten met dezelfde munt te betalen. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. geen voorstanders zijn van een ventverbod, wel voor een beperkt. In deze zin worden dan ook de vent vergunningen verstrekt. De verordening wordt hierop vast gesteld zoals ze door B. en W. zijn aangeboden. Bij besluit van de raad van 7-10 1948 werd vastgesteld de verordening regelende de rang en de bezoldiging van het ambtelijk personeel in dienst der gemeente. Bij de vaststelling van de gemelde TEL. 95 HEUSDEN ONDERDELEN Uit voorraad of op korten termijn Voor Uw openluchtbijeenkomsten verhuren wij I Putringen Rioolbuizen Betonschuttingen Kruinen Drijfstenen bij H. ZWART, Almkerk Tuinder Telef. 32 GORINCHEM Aangeboden Overal franco 1) 11 levert franco en vlug Uit voorraad leverbaar Ook voor reparatie is ons adres het juiste B. VIVEEN, Hoogstraat 44, Woudrichem verordening kon nog geen rekening worden gehouden met hel door de „Commissie van. Advies inzake tie bezoldiging van het gemeentelijk per soneel" de z.g. Commissie Übink, dd. 17-4-'48 uitgebracht rapport in zake de definitieve bezoldiging re geling van "het gemeente-personeel, aangezien de Minister van Binnen landse "Zaken met betrekking tot dit rapport nog geen beslissing had ge inomen. Bij brief van 16-2-1949 G nr. 4523 is door Gedeputeerde Stalen toege zonden een uittreksel van een door de Minister van Binnenlandse Za ken aan de Colleges van Ged. St. gericht schrijven, waarbij wordt me degedeeld, dat door voornoemde Mi nister het rapport van de Commissie Übink ook voor zover het betrekking heeft op het gemeentepiersonieel in beginsel heeft aanvaard. Op grond van een en ander is het mogelijk de verordening in overeen stemming te brengen met liet rap port Ubink, en stellen B. en iW. dan ook voor daartoe over te gaan:. De heer Verschuur vraagt of alle Tunctie's bezet zijn, waarop de Voorzitter antwoordt, van die van 3e ambtenaar nog niet. De heer Verschuur meent datzo'n 3e ambtenaar in de regel een jeugdig persoon is en glolld daarom voor hem vroeger een ziekere aftrek. De Voorzitter zegt dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om binnenkort lot 'de aanstelling van een 3e ambtenaar over te gaan, voor deze geldt evenals voor de overige ambtenaren de wettelijke regeling. De lieer Verschuur wil om prak tische redenen voor het voorstel stemmen, omdat de Burgemeester te vens secretaris is, en anders te veel administratieve werkzaamheden moet verrichten, wat in het nadeel van de gemeente is. De heer Dekkers acht het even eens wenselijk dat de Secretaris ont last wordt en de Burgemeester de gelegenheid krijgt tol ander werk. De heer te Vruchten heeft gezien dat wordt gesproken over een le en 2e klasse werkman. De Voorzitter zegt dat de Bruijn als le klasser en zijn assistent als 2e klasser wordt beschouwd. De heer te Vrachten acht liet niet juist dat, zoals b.v. met liet schoon maken van de Demert het geval is geweest, de Bruijn wegloopt en dit werk alleen voor de 2e werkman overbleef. De "Voorzitter merkt op, dat men het zo moet zien, dat de Bruijn meer als voorman optreedt. De heer be Vruchten vraagt of de Voorzitter overtuigd is dat de Bruijn niet wegloopt, om zodoende het meer vuile werk aan zijn assistent over te laten. De Voorzitter is overtuigd dat dit niet het geval is, de Bruijn is ech ter met verschillende werkzaamhe den de reinigingsdienst betreffende belast. De heer Verschuur vraagt of liet nog niet mogelijk is, evenals vroe ger, een gemeentelijk opzichter aan te stellen. De Voorzitter zegt dat deze geen hele dagtaak zou hebben en voor een halve voelen B. en W. niet veel. Ook deze verordening wordt hier op vastgesteld. Naar aanleiding: van het in|g|ekomieii verzoek van J. van Wijk alhier, strek kende hem te verkopen een strook grond ter breedte van 2 meter en ter diepte vanaf de ;weg tiot aan de wal, parallel lopende met de zijge vel van het huis, plaatselijk bekend Oudheusdensestraat W 20, stellen B. en W. in verband met bet door de architect Ir. van Eepe gebleven. advies voor de beslissing, op het verzoek' aan te houden tot het gehele werk aldaar is opgeleverd. Aldus wordt besloten. Van 19 Augustus tót 18 September a.s. zal; m het R.A.I.sgebouw te Am sterdam de tentoonstelling „Jeu|g|d van Nederland" worden gehouden. Het bestuur doet voor het welslagen van dezie tentoonstelling een beroep pp de gemeentebesturen, omdat de deel nemende organisaties over bet al'gje- meen slecht bij: kas zijn en opbreng sten uit loterijen enz. doorgaans niet meevalllen. Zii vraagt een 6ijdrag!e variërende tussen f 20.a f 30. Overtuigd van 'het „gfrote nut van de te houden tentoon stelling, stellen B. en W. voor ais ffïïjk van morele steun de gevradgfde bijdrage beschikbaar te stellen. Zonder discussie wordt ook hiertoe besloten. Evenals vorige jaren bestaat de mo gelijkheid aan het personeel voor het jaar 1949 een gratificatie toe be ken nen van 2 pet. van de wedde tot een maximum van f 50.Het kofrrt B. en W. gewenst voor in deze dezelfde gedragslijn te volgen als het Rijk en derhalve stellen zij voor aan het per soneel, voor zover het daarvoor in aanmerking kan komen, de bedoelde gratificatie toe te kennen. De raad gaat daarmede acooord. Bij* raadsbesluit van. 26 November 1948, is een crediet toejgjeslaan van f 99000 voor verbeterin|gi en ver nieuwing van straten en wegen in deze gëmieente. Na bet verstrekken van de opdracht aan die firma die Veer en Scheflekens is een verhoginigl in- f et reden van de steienprij s en van e sociale lastesn. Dieze vprhpginlglen moeten aan de aannemer voiljgiens de Risicoreglelirigl worden bijbetaald. Vol gens opgiave v,an het Architecten en Ingenieursbureau Hooijkaas, Van Veen en Ir. de Jionig te Rotterdam wordt het inglevollgle de risico-regeling te betalen bedrag! geraamd op f 2000, B. en W. vragen daarom het toe gestane crediet te verhoglen met dit bedrag en met het oog' hierop in de begroting! 1949 de daartoe nodige wijziging: aan te brengen. 'Ook hiermede giaat de raad ac toord. Het is gebleken, dat in de wijzi ging! van de Algemene Poilitieveror- dening van 17 Juni j.T. een vergissing is geslopen. Abusievelijk is onder ar tikel III vermeld artikel 158, lid 1 sub c, terwijl dit moet zijn sub e. Tevens is eerst nu gebleken, dat in artikel 158 sub c niet voorkomen Ide woorden: „overtreding1 of niet-nako- ming van de bepalingen". Voorgesteld wordt door B, en W. de verordening in deze zin aldus te wijzigen, met welk voorstel de raad accoord giaat. 1 Aan de gemeente is teil behoeve van de firma de Haan en Oerlemans een bouwvolume toegekend voor 4 woningen. De bedoeling van deze toewijzing is dat de woningen door de betreffende firma zelf worden gebouwd. De firma de Haan en Oerlemans heeft echter medegedeeld, dal liet naar hare mening de meest aangewe zen weg is indien de woningen door de gemeente worden gebouwd. Dit brengt met zich mede, dat de 4 wo ningen slechts een inhoud kunnen hebben van 260 kub. meter. B. en W. achten het in ieder geval gewenst deze bouwvolume te benut ten en stellen voor tot bouw te be sluiten. In overleg met de sledebouwkundi- ge geven zij in overweging deze wo ningen te plaatsen in het door de gemeente van de heer Adam Nieuw koop aangekochte perceel, gelegen tegenover de woningen, in eigendom toebehorende aan de heer J. v. Wijk. Bovendien heeft de gemeente ter oplossing van crepeergevallen nog een toewijzing van 2 woningen van 290 kub. meter. Deze woningen zouden B. en W. in overleg met de stedebouwkundige willen zien gebouwd aan de ingang van het Oudheusdens Eind. Zoals bekend is destijds aan Ir. v. Epen opdracht verleend voor de bouw van 25 woningen. Door ver schillende omstandigheden is slechts uitvoering kunnen worden gegeven aan de bouw van 13 woningen. Het komt het college voor dat de billijkheid met zich brengt, dat als coin pen salie aan de heer v. Epe de bouw van de hier bedoelde zes wo ningen wordt opgedragen. B. en W. vragen de goedkeuring van de raad voor een en andier en levens tot beschikbaarstelling van het nodige crediet. De lieer Verschuur vraagt of voor de crepeergevallen grote gezinnen zijn aangewezen, waarop de Voorzit ter antwoordt, de een wel, de an der niet. De lieer te Vruchten juicht het voorstel toe, er komt hiermede weer woningverruiming. Met algemene stemmen wordt hel voorstel van B. en W. aangenomen. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitling voor behandeling reclames belastingen. DUSSEN. Over de maand Juni. Geboren: Cornelis, z. van G. M. Daglg elders en A. A. van Breugel Gerardus Johannes Maria, z. van A. van Vessem en A. C. van Vugt Maria Petronella, d. van L. H. de Gast en M. C. de Bot; R.. A. Mi z. van F. P. Hanegraaf en M. J. v. Dinteren. Getrouwd: J. de Hieus, 24 j- en J. M. van der Beek, 22 j.; J. Valk, 28 j. en Th. J. van der Pluiiny 21 j. Overleden: Hendrika Maria Steen- hagen, 8 naaanden en kopen is een zaak van vertrouwen, meer dan 100-jarige erva ring. Binnenvering Kapok- en Wolvlok matrassen Kindermatrasjes Matrassenmakerij Wijksestraat W 128-130 Telefoon 49 HEDEN ONTVANGEN nieuwe voorraad voor Bergstraat Wijk prijzen f 135.-, f 140.-, f 195.-, f 235.-, f 260.-, f 300.-, f 340.-, f 395.-, enz. Vraagt bij ons demonstratie. Beluister deze nieuwe apparaten eens rustig bij U thuis, het verplicht U tot niets. een grote Stel U met ons in verbinding en vraagt inlichtingen OFFICIAL PHILIPS en N.S.F. SERVICE. UW ADRES voor zoals (met of zonder deksel) Uw adres: Akkerstraat B 136 Tel. 314 BETONF ABRIEK VLIJMEN een zeer grote partij alle soorten: ook Firma L. J. Veerman - Heusden IS en BLIJFT IS EN BLIJFT Langendijk 42 Telefoon 2994 Gecreos. palen Klaverruiters Gew. palen Rietmatten in alle maten Telef. 98 HEDEL BOEKHANDEL HARDINXVELD Nieuwe zig/zag Naaimachines op pracht salonkasten Nieuwe Handnaaimachines Nieuwe Electrische Naaimachines Nieuwe Trapnaaimachines op salonkast of inlaatmeubel, zowel machines als kasten zijn van de beste fabrikanten Alle naaimachines worden geleverd met langdurige garantie en volledige voorlichting. Nog in voorraadenkele gebruikte Handnaaimachines alsmede alle naaimachine benodigdheden Schrijf even een briefkaart en wij komen U geheel vrijblijvend bezoeken NAAIMACHINEHANDEL en REPARATIE-INRICHTING Lid van „STERNA"-Stichting erkende Naaimachinehandel RUIME SORTERING Boekhandel Firma L. J. VEERMAN - HEUSDEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6